Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (226)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Х2(0)32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Гончаренко В.О. 
Договір позички за римським приватним правом та його рецепція у сучасному цивільному законодавстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.О. Гончаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем рецепції положень про договір позички за римським приватним правом сучасним цивільним законодавством України. Проаналізовано формування та характерні риси договору позички (commodatum) за римським приватним правом та визначено особливості сприйняття положень римського права щодо договору позички західноєвропейськими системами приватного права. Охарактеризовано регулювання відносин з безоплатної передачі речей у користування за договором позички у сучасному цивільному законодавстві України та встановлено наявність рецепції у ньому положень римського приватного права щодо цього договору. Обгрунтовано висновок, що рецепція римського права щодо договору позички у цивільному законодавстві України відбувалася безпосередньо, а також опосередковано на основі законодавства західноєвропейських країн (Французького та Німецького цивільних кодексів). Сформульовано пропозиції щодо удосконалення певних норм ЦК України, які регулюють договір позички.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х839(4УКР)212.32-61 +
Шифр НБУВ: РА341382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гутьєва В.В. 
Емфітевзис у римському праві та його рецепція у праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Гутьєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено походження емфітевзису та обгрунтовано, що він був запозичений та введений до практики і права Стародавнього Риму з Стародавньої Греції. Установлено суть емфітевзису та виділено його характерні риси за давньогрецькими емфітевтичними договорами та передумови запровадження у Стародавньому Римі. Вивчено суть спадкової довгострокової оренди вектигальних (оброчних) земель та вічного права на чужу землю й обгрунтовано, що вони були ранніми формами емфітевзису. Уточнено визначення загального поняття за римським приватним правом і розкрито зміст емфітевзису як речового права (права та чужу річ) та визначено суть та обов'язків суб'єктів емфітевтичних правовідносин. Доповнено перелік способів набуття та припинення емфітевзису за римським приватним правом та розкрито їх зміст. Досліджено та проаналізовано право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб за пам'ятками права України на різних етапах його розвитку та визначено ступінь рецепції в них норм римського приватного права щодо емфітевзису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х839(4УКР)211.321.2
Шифр НБУВ: РА326998

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пучкова Г.В. 
Зобов'язання, що виникають внаслідок безпідставного набуття або збереження майна за римським приватним правом, та їх рецепція у цивільному законодавстві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Пучкова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні та практичні питання правового регулювання зобов'язань, що виникають внаслідок безпідставного збагачення, за римським приватним правом та їх рецепції у цивільному праві України. Проаналізовано процес виникнення та формування інституту безпідставного збагачення, його головні риси за римським приватним правом, а також чинники та характер його рецепції у цивільному праві України. Висвітлено концепцію зобов'язань, що виникають внаслідок безпідставного збагачення, у сучасній українській цивілізації, а також суть і зміст відповідних норм Цивільного кодексу України. Розроблено пропозиції для вдосконалення редакції його окремих положень, які стосуються даного інституту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х2(0)4-61 + Х839(4УКР)213.3 +
Шифр НБУВ: РА354229

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Федосєєв П.М. 
Інститут поруки за римським правом та його рецепція у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / П.М. Федосєєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис поняття та особливості рецепції інституту поруки з римського приватного права в цивільне право України. Зроблено спробу комплексного його вивчення, використовуючи як методологічне підгрунтя положення про рецепцію римського приватного права як явище, органічно властиве європейським правовим системам. Проаналізовано особливості, характер і тенденції розвитку інституту поруки як засобу забезпечення зобов'язань за римським правом, його вплив на інститут поруки у європейських правових системах та формування однойменного інституту в цивільному праві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х839(4УКР)208.1-61 +
Шифр НБУВ: РА324809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шала Л. В. 
Концепція приватної власності у римському праві та її рецепція у праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Л. В. Шала ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено поняття концепції приватної власності у римському праві. Розкрито її правову природу й основні ознаки. Виявлено та проаналізовано особливості становлення та розвитку концепції приватної власності у римському праві. З'ясовано сутність та функціональне призначення рецепції концепції приватної власності. Досліджено значення рецепції концепції даної власності у праві країн романо-германської правової сім'ї й України. Визначено чинники, які впливають на її ефективність. Обгрунтовано доцільність рецепції римської концепції приватної власності у праві України як теоретичного підгрунтя для вироблення сучасної моделі правового поступу держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.1 + Х2(0)4-61
Шифр НБУВ: РА373191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Прутян 
Опіка за римським приватним правом та сучасним цивільним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Денис Сергійович Прутян ; Одеська національна юридична академія. — О., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х839(4УКР)011.211
Шифр НБУВ: РА358269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кутателадзе О.Д. 
Підстави виникнення зобов'язань за римським приватним правом і сучасним цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Д. Кутателадзе ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто історичні умови формування та характерні риси підстав виникнення зобов'язань за римським правом. Висвітлено концептуальні засади визначення системи підстав виникнення зобов'язань за цивільним законодавством України. Проаналізовано вплив відповідних положень римського приватного права на сучасну систему. Наведено порівняльну характеристику системи підстав виникнення зобов'язання в сучасному цивільному законодавстві України з відповідними положеннями римського права, відзначено структурованість римської системи та виокремленість одного з видів підстав виникнення зобов'язань у вітчизняному цивільному законодавстві - договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х839(4УКР)20 +
Шифр НБУВ: РА341699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Попсуєнко Л.О. 
Правовий статус християнської церкви за Римським імператорським законодавством ІV сторіччя: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Л.О. Попсуєнко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше у християнській науковій літературі здійснено монографічне дослідження правового статусу християнської церкви у IV ст. н. е., наведено характеристику різноманітних чинників його формування, правової природи та змісту, висвітлено питання шодо порядку інституціоналізації, припинення й особливостей реалізації правосуб'єктності християнської церкви у різних сферах суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-3:Э37 + Э371-62 + Э371-3-021.505 +
Шифр НБУВ: РА346325

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Сєвєрова Є.С. 
Представництво за римським приватним правом та його рецепція у сучасному цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.С. Сєвєрова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено суть та значення представництва за римським приватним правом, а також з'ясовано наявність і характер впливу римсько-правових ідей у цій галузі для формування доктрини цивільного права. Розглянуто перспективи розвитку вдосконалення правового регулювання відповідних відносин в Україні. Дослідження представництва здійснено, зважаючи на історичний розвиток та у порівнянні підходів до його визначення. Наведено класифікацію представництва в різних системах права. Висвітлено генезис інституту представництва, його цивільно-правову характеристику, співвідношення з іншими правовими явищами. Проаналізовано особливості виникнення, здійсненння та припинення представництва. Наведено пропозиції щодо вдосконалення цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.05 + Х2(0)4-61 + Х829(4УКР)05 +
Шифр НБУВ: РА328709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Задорожний Ю.А. 
Римське право - доктринальна першооснова права та юридичної науки в країнах романо-германської правової сім'ї та України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.А. Задорожний ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив доктрини римського права на юридичну науку та право країн романо-германської правової сім'ї України, а також виникнення, розвиток і функціонування римського права, його джерела, систему, структуру. Опрацьовано та проаналізовано наукові праці, першоджерела й інші нормативно-правові акти. Вивчено історіографію та методологію досліджень римського права, починаючи з часів Юстиніана до сьогодення. Установлено, що методологічний інструментарій сучасної романістичної науки характеризується поліваріантністю. За специфікою змістового навантаження його виокремлено за двома спрямуваннями, якими є методи науково-теоретичного пізнання та методи, які використовуються у площині пошуку потенціальних перспектив практичного застосування окремих норм та інститутів римського права. Вивчено та досліджено проблеми започаткування римським правом системи та структури права країн романо-германської правової сім'ї, рецепції римського права. Визначено його роль у процесі формування джерел права держав континентальної Європи. Значну увагу приділено дослідженню римського права як історичного джерела формування правової доктрини у країнах романо-германської правової сім'ї та України. Сформульовано положення науково-теоретичного характеру. Доведено, що практичне використання римського приватного права можливе засобом удосконалення чинного цивільного законодавства шляхом внесення запропонованих на базі Кодифікації Юстиніана змін до Цивільного кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323 + Х2(0)4-61 + Х002.61 +
Шифр НБУВ: РА355877

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Вовк В. М. 
Римське право як феномен правової дійсності: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / В. М. Вовк ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Запропоновано культурно-антропологічний підхід у дослідженні римського права, який передбачає його розгляд як соціокультурного феномену. Акцентовано увагу на тому, що римське право необхідно розглядати не лише як феномен духовної культури, але й як явище конкретно-історичної культури та цивілізації, що зумовлює варіативність цього історичного типу права та багатоманітність його соціокультурної реальності. Проведено реконструкцію "картини римського права" через виявлення в ньому бінарних опозицій, які виконували роль каркасу всього римського права: протистояння "свого" та "чужого", вільного та раба, органічне поєднання світських і сакральних елементів у правотворчості, використання як засобів конструювання римської правової реальності явищ говоріння та мовчання. Висвітлено питання правової технології стародавніх римлян як організованого процесу творення права, в якому втілено основні світоглядні настанови квіритів. Обгрунтовано тезу, що римська правова дійсність була віддзеркаленням римо-античного ціннісного універсуму та мала такі форми опредметнення, як співіснування парадигматичної та синтагматичної системи правових цінностей, "м'якої" і "жорсткої" семіотичних систем, вербальних і невербальних явищ у правовому житті та тілесних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323 + Х002 в
Шифр НБУВ: РА383424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ємельянова Л.В. 
Система забезпечення зобов'язань у римському праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Ємельянова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено чинники, тенденції та закономірності становлення і розвитку системи забезпечення зобов'язань у Стародавньому Римі. Проаналізовано стан вивчення зазначеного питання в історико-правовій літературі. Розглянуто загальний перебіг розвитку зобов'язань, засобів забезпечення їх виконання у період розвитку римського права. Детально висвітлено спеціальні гарантії виконання зобов'язань, а також наведено універсальний засіб, яким була компенсація завданої невиконанням договорів шкоди. Сформульовано оцінку загальних тенденцій розвитку системи засобів забезпечення виконання зобов'язань, наявності їх впливу на сучасне право України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2
Шифр НБУВ: РА315391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського