Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (79)Реферативна база даних (4439)Книжкові видання та компакт-диски (6088)Журнали та продовжувані видання (5498)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4Укр)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 487
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ярошенко І.С. 
Організаційно-правові форми соціального захисту людини і громадянина в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.С. Ярошенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові форми соціального захисту людини та громадянина в Україні, розкрито суть державного управління соціальним захистом. Запропоновано визначення понять "соціальний захист", "соціальна захищеність", "загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "адресна державна соціальна допомога". Досліджено питання організації державного управління соціальним захистом. Висвітлено суть соціальних відносин, питання ефективності державного управління соціальним захистом. Розглянуто повноваження державних органів виконавчої влади та недержавних органів у сфері управління соціальним захистом. Вивчено стан правового регулювання системи соціального захисту в Україні. Вивчено стан правового регулювання системи соціального захисту в Україні, запропоновано шляхи його вдосконалення. Досліджено механізм надання страхових виплат. Визначено проблеми та недоліки системи загальнообов'язкового державного соціального страхування та шляхи їх вирішення. Проаналізовано умови та підстави надання соціальної допомоги, доцільність переходу від практики надання пільг до здійснення адресних виплат. Визначено механізми вдосконалення порядку надання адресної державної соціальної допомоги. Проаналізовано законодавство про соціальний захист зарубіжних країн та визначено ступінь доцільності використання досвіду інших країн в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА348187

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ярмол Л.В. 
Свобода віросповідання людини: юридичне забезпечення в Україні (загальнотеоретичне дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Ярмол ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено системний аналіз філософсько-правових та загальнотеоретичних аспектів свободи віровизнання та свободи віросповідання людини. Подано комплексну характеристику відповідного законодавства України як нормативної основи юридичного механізму забезпечення свободи віросповідання. Проаналізовано зміст, види та юридичні засоби реалізації, охорони та захисту окремих структурних елементів зазначеного суб'єктивного юридичного права. Запропоновано конкретні рекомендації щодо удосконалення законодавства України про свободу віросповідання та релігійні організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА322672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ярмак О.М. 
Адміністративно-правові засади взаємодії органів державної влади України у правоохоронній сфері: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Ярмак ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й адміністративно-правові засади взаємодії органів державної влади України у правоохоронній сфері й обгрунтовано шляхи підвищення її ефективності. Проаналізовано проблематику правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина в органічному зв'язку з удосконаленням взаємодії органів державної влади України. Запропоновано модель якісної взаємодії даних органів у правоохоронній сфері, складовими якої є стратегічна та тактична взаємодія. Розроблено адміністративно-правовий механізм її здійснення на підставі формування державної політики та системи державного управління у правоохоронній сфері. Обгрунтовано доцільність дослідження правоохоронної сфери як системи державного управління та розгляду державного управління у контексті не владного впливу, а взаємодії. Визначено й охарактеризовано суб'єкти державного управління у правоохоронній сфері, запропоновано шляхи забезпечення їх системної організації й обгрунтовано адміністративно-правові засади діяльності з урахуванням європейських принципів і правових стандартів. Розроблено адміністративно-правові й організаційні заходи щодо удосконалення взаємодії органів державної влади України у правоохоронній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА368814

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Янчук А.О. 
Проведення референдумів в Україні (конституційно-правові аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.О. Янчук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено висновок про існування відокремленої групи суспільних відносин, врегульованих нормами права, що у сукупності утворюють самостійний інститут конституційного права - інститут референдумного процесу. Визначено місце референдуму в механізмі народовладдя, обгрунтовано доцільність вживання категорії "референдумний процес" для характеристики діяльності уповноважених суб'єктів щодо ініціювання, організації та проведення референдумів. Проведено розмежування суб'єктів референдумного процесу та його учасників, актів референдумів та актів референдумного процесу. Внесено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання стадій референдумного процесу, сформульовано ряд висновків теоретичного та практичного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)53 +
Шифр НБУВ: РА365684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Яловий В. Б. 
Особливості здійснення місцевого самоврядування в столичній агломерації: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / В. Б. Яловий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено модель столичної агломерації, а також концепцію столичного регіону як нової адміністративно-територіальної, соціально-економічної системи. Визначено концептуальні засади та зміст методологічних положень, пов'язаних із запровадженням у Києві нової стратегії розвитку його територіальної громади. Удосконалено організаційно-правові механізми взаємодії міської влади з громадськими організаціями та професійно-експертними спільнотами. Розроблено рекомендації щодо внесення змін до управлінсько-функціональної структури представницьких і виконавчих структур Києва та створення Київської регіонально-управлінської ради як контролюючого та координуючого органу столичної агломерації. Обгрунтовано пропозиції щодо активізації участі столичної громадськості у прийнятті управлінських рішень, спрямованих на соціально-економічний розвиток столичного міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)8 + Х819(4УКР)011.215.1
Шифр НБУВ: РА377036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Юрченко М.М. 
Етнонаціональна політика як фактор державотворення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.М. Юрченко ; Одеська держ. юридична академія. — О., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Т3(4УКР)64-56 + Х809(4УКР)2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Шумак І.О. 
Громадянські права і свободи людини за Конституцією України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.О. Шумак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання щодо пріоритетної групи конституційних прав і свобод людини в Україні. Висвітлено їх еволюцію, поняття, ознаки, принципи, класифікацію, співвідношення з іншими конституційними правами та свободами, нормативно-правові та організаційні гарантії. Визначено систему змішаних та громадянських прав і свобод (право на життя, свободу, повагу гідності, особисту недоторканність, на невтручання у особисте життя та недоторканність житла, а також на таємницю комунікацій). Доведено, що основною формою їх забезпечення є організаційно-правові гарантії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)32
Шифр НБУВ: РА308601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Штепа С.О. 
Роль Верховної Ради України у вирішенні етнополітичних проблем Криму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / С.О. Штепа ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження ролі Верховної Ради України у вирішенні гострих етнополітичних проблем Автономної Республіки Крим. Проаналізовано сучасну етнополітичну ситуацію у Криму, визначено основні етнополітичні проблеми півострова та можливості їх розв'язання. Діяльність Верховної Ради України розглянуто у контексті етнонаціональної політики української держави та у зв'язку з регіональними особливостями формування політико-правового поля в Криму. З'ясовано роль Верховної Ради України у вирішенні проблем раніше депортованих народів. Проаналізовано взаємодію парламенту України й регіональної влади та органів місцевого самоврядування Криму, розглянуто етнополітичні проблеми його розвитку. Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України у вирішенні гострих проблем етнонаціонального розвитку Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР-6КРМ) + Х809(4УКР)62-9:(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА331568

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Шкурат І.В. 
Становлення та розвиток політичних виборів в Україні (управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / І.В. Шкурат ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття виборчих технологій як сукупності засобів і методів виборювання, оновлення та утримання політичної влади в демократичному суспільстві, а також поняття "технологія" як механізм управління й організації суспільного життя стосовно політичних виборів. Систематизовано існуючі підходи та запропоновано власну класифікацію виборчих технологій за ознаками: використовуваний інструментарій та методологія; масштаб виборів; ціль виборчої компанії; ступінь включеності в управлінські процеси; "антитехнології" або "брудні" виборчі технології. Запропоновано положення, що політичні вибори - це правова форма завоювання та оновлення представницьких інститутів влади. Розвинуто також положення: ключовий інститут легітимації існуючої політичної системи й політичного режиму; соціальна технологія демократичного суспільства, що сприяє підвищенню ефективності державного управління, механізм політичного безпеки держави. Зазначено, що у державотворчому процесі демократичного суспільства політичні вибори є механізмом реалізації прав громадян на участь в управлінні державою. Відзначено, що ефективність виборчих технологій за сучасних умов українського суспільства залежить від наявності команди професіоналів; матеріально-фінансових реурсів, організаційної структури, доступу до засобів масової інформації, підтримки впливових людей, морально-вольових якостей політичного лідера. Визначено, що виборча система України пройшла шлях від мажоритарної абсолютної більшості до змішаної відносної більшості. Доведено, що виборча система, виборчі правила, процедури та інші заходи й методи, які застосовуються під час виборчої компанії як управлінський інструментарій, впливають на стабільність політичної системи й розвиток демократизації в країні та залежать від чіткості й виваженості правових норм, рівня політико-правової культури учасників виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Укр)526.2
Шифр НБУВ: РА319094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Шкумбатюк К.Л. 
Державна політика України у сфері громадянства в контексті європейської інтеграції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / К.Л. Шкумбатюк ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, Конституції України, законів та міжнародних договорів України з питань громадянства розкрито зміст, мету, принципи, конституційно-правові засади державної політики України у даній сфері у контексті європейської інтеграції. Досліджено роль органів державного управління, які беруть участь у формуванні та реалізації державної політики України щодо даних питань. Запропоновано тезу, що державна політика України у сфері громадянства є одним з факторів утвердження України як незалежної демократичної правової держави, а також важливою складовою європейської інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)30 + Х911.1 +
Шифр НБУВ: РА330177

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Шкабаро В.М. 
Конституційно-правовий статус міста в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.М. Шкабаро ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття міста, встановлено його конституційно-правовий статус, обгрунтовано роль і місце в системі адміністративно-територіального устрою. Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку правового статусу міст. На підставі запропонованої типології наведено їх класифікацію. Проаналізовано вітчизняне законодавство, що визначає конституційно-правовий статус міста, акти муніципальної влади та міжнародно-правові стандарти організації та розвитку міста та міської демократії. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у даній сфері. Досліджено проблеми правосуб'єктності міста, його функцій, компетенції міської влади, гарантій реалізації міських прав та юридичної відповідальності органів міської влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.21 +
Шифр НБУВ: РА333252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шкіря Г.Ю. 
Законодавче забезпечення участі офіційних спостерігачів у процесі виборів Президента України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Г.Ю. Шкіря ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання статусу та діяльності офіційних спостерігачів (ОС) у процесі виборів Президента України. Досліджено правову природу інституту ОС, їх місце та роль у виборчому процесі. Проаналізовано зміст відповідності діяльності та поведінки ОС правилам (стандартам) на державному рівні. Обгрунтовано необхідність виділення такого виду ОС як спостерігачі від громадських організацій і закріплення їх правового статусу. Систематизовано правила (стандарти), що складають правовий зміст діяльності ОС у виборчрму процесі. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного конституційного законодавства з урахуванням необхідності підвищення ефективності діяльності ОС стосовно забезпечення законності у ході проведення виборів Президента України. Запропоновано створення асоціації ОС, діяльність якої може суттєво підвищити ефективність функціонування інституту спостерігачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.1
Шифр НБУВ: РА373530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шипілов Л.М. 
Принцип народовладдя і його здійснення в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.М. Шипілов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття народовладдя як сутності держави, що характеризується належністю та здійсненням влади народом відносно себе та у власних інтересах у правовій, демократичній формі на засадах гарантування прав і свобод людини. Проаналізовано категорії народу та влади, наведено їх визначення. Розглянуто питання співвідношення народовладдя, демократії та держави. Досліджено основні правові інститути, форми та функції народовладдя. Висвітлено теоретичні та практичні аспекти легітимації влади народом. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, що регламентує участь народу у здійсненні влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)2 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА329368

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Шевченко Т.О. 
Законодавче регулювання припинення повноважень народного депутата України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т.О. Шевченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано проблеми держави з питань правового регулювання припинення повноважень народного депутата України. Розглянуто законодавство деяких зарубіжних країн стосовно припинення повноважень парламентарів. З'ясовано механізми припинення повноважень за визначеними у ст. 81 Конституції України підставами та виявлено проблеми їх застосування на практиці. Здійснено класифікацію підстав припинення повноважень парламентарів. Запропоновано способи їх заміщення за законодавством України та деяких зарубіжних країн. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення конституційних та інших законодавчих норм, які регулюють припинення повноважень народного депутата України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624
Шифр НБУВ: РА373532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шевченко О. М. 
Удосконалення механізмів державного управління міграційними процесами: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. М. Шевченко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Дисертація присвячена проблемам удосконалення механізмів державного управління міграційними процесами. На основі аналізу чинної вітчизняної моделі державного управління міграцією та дослідження досвіду країн ЄС визначено, що основу для удосконалення механізмів державного управління міграцією в Україні має становити державна міграційна стратегія. Сформульовано визначення державної міграційної стратегії. Запропоновано теоретичну модель розробки та впровадження стратегії державного управління міграцією, що грунтується на використанні сучасного інструментарію стратегічного менеджменту (методології SWOT-аналізу та моделі BSC), адаптованого до специфіки управління міграційними процесами. Розроблена модель дозволяє формувати та впроваджувати державну міграційну стратегію у відповідності до динамічних умов зовнішнього оточення, ураховуючи поточний стан об'єкта управління (міграційних процесів), сильні та слабкі сторони наявної системи державного управління міграцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1
Шифр НБУВ: РА377148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Швидченко І.Г. 
Свобода віросповідання як об'єкт кримінально-правової охорони: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.Г. Швидченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліжено питання кримінально-правової охорони свободи віросповідання в Україні. Проведено історичний аналіз генезису норм, які встановлювали відповідальність за порушення свободи віросповідання у кримінальному законодавстві. Показано соціальну обумовленість криміналізації посягань на свободу віросповідання. Розглянуто структуру суспільних відносин, які виступають об'єктом злочинів проти свободи віросповідання. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки даного виду злочину. Розкрито регулятивну та профілактичну сутність кримінального права у сфері свободи віросповідання. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України у сфері забезпечення свободи віросповідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА362876

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шатіло В.А. 
Теоретичні проблеми інституту президентства в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.А. Шатіло ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття та розглянуто особливості інституту президентства у державі. Охарактеризовано правовий статус Президента України та сформульовано визначення інституту президентства в Україні. З використанням теоретичних підходів теорії держави та права, базуючись на засадах конституційного права у політології, розмежовано суть понять "інститут президентства" та "інститут президента". Визначено поняття "функції" та "повноваження" Президента України, а також чинники, що зумовлюють розвиток інституту президентства в Україні. Обгрунтовано положення про необхідність виділення президентської влади у самостійний вид державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 +
Шифр НБУВ: РА337318

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шармоянц А. Н. 
Регіональна нормотворчість у системі національної правотворчості: загальнотеоретичні аспекти (на прикладах автономних утворень України і Росії): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Н. Шармоянц ; Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто складний процес становлення автономних утворень на території України та Росії в радянський період, його особливості, причини та характерні риси. Проаналізовано різні практичні та теоретичні способи та моделі сучасної трансформації правового статусу автономних утворень України та Російської Федерації на основі власного досвіду, нових теоретичних і законодавчих ініціатив, досвіду зарубіжних держав, зокрема, країн Європейського Союзу. Приділено увагу співвідношенню правових статусів Севастополя та Автономної Республіки Крим. У порівняльному аспекті досліджено нормотворчі повноваження органів влади в регіональних (автономних) утвореннях України та Російської Федерації, розкрито юридичну природу, види та процедури прийняття їх нормативно-правових актів. Визначено місце регіональної (автономних утворень) нормотворчості в системі загальнонаціональної правотворчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-31 + Х809(4УКР)75 + Х8(4РОС)-31 + Х809(4РОС)75
Шифр НБУВ: РА385389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шаповал 
Конституційний інститут політичних прав і свобод в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Тетяна Віталіївна Шаповал ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА368058

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шаповал В.Д. 
Конституційно-правовий статус сільського, селищного, міського голови в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В.Д. Шаповал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку національного законодавства, яке визначає правовий статус місцевого голови, а також міжнародне законодавство щодо цих суб'єктів місцевого самоврядування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус сільського, селищного, міського голови. Розглянуто проблеми обрання, правосуб'єктності місцевого голови, його повноваження, функції, напрями вдосконалення діяльності місцевих голів. Охарактеризовано форми і методи діяльності сільського, селищного, міського голови в межах місцевого самоврядування, особливості застосування їх у процесі роботи в раді, виконавчому комітеті, територіальній громаді, взаємодії з органами самоорганізації населення, установами, підприємствами, організаціями різних форм власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.21 +
Шифр НБУВ: РА367243

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського