Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (748)Книжкові видання та компакт-диски (934)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)011.2-9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 167
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Солоненко О.М. 
Реалізація функції забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян у системі місцевого самоврядування (організаційно-правові питання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.М. Солоненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано дієвість системи місцевого самоврядування, зокрема, місце та роль функції забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян політико-правовий статус відповідних елементів зазначеної системи, що беруть участь у реалізації даних функцій, організаційні та правові питання їх функціонування у досліджуваній сфері на підставі відповідних конституційних та інших правових норм. Розглянуто компетенцію місцевого самоврядування та повноваження його органів, види та форми взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування під час реалізації дослідженої системи функцій за умов чинного в Україні законодавства та існуючого адміністративно-територіального устрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х819(4УКР)011.2-96
Шифр НБУВ: РА315212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гринюк Р.Ф. 
Правовий статус комунальних підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Р.Ф. Гринюк ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості правового статусу комунальних підприємств за нових економічних умов, а також стан українського законодавства, що закріплює правове становище комунальних підприємств у системі суб'єктів господарювання.Проаналізовано нормативні акти зарубіжних країн, на підставі яких виявлено основні тенденції у визначенні правового статусу комунальних (муніципальних) підприємств. Досліджено основні етапи становлення та розвитку комунальних підприємств, сформульовано поняття та визначено ознаки комунальних підприємств як суб'єктів господарювання у сфері місцевого самоврядування. Подано структурну характеристику правового статусу комунальних підприємств, визначено шляхи вдосконалення правового регулювання окремих його елементів. Обгрунтовано необхідність удосконалення порядку створення органами місцевого самоврядування власних підприємств у формі унітарних шляхом встановлення вичерпного переліку критеріїв, наділення цих підприємств відокремленим майном шляхом передачі засновником внесків для формування мінімального розміру статутного фонду. Запропоновано механізм контролю з боку засновника за відповідністю діяльності комунального підприємства його статутним завданням і майновим станом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА314261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бодрова І.І. 
Організаційно-правові питання діяльності асоціацій місцевих рад України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.І. Бодрова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено структуру, порядок утворення, функції, повноваження та форми діяльності асоціацій місцевих рад. Охарактеризовано властивості асоціацій, визначено поняття "асоціація місцевих рад", встановлено роль асоціацій у здійсненні місцевого самоврядування. Розроблено теоретичну модель їх діяльності з використанням таких категорій, як цілі, завдання, функції, повноваження, форми діяльності. Узагальнено та проаналізовано історико-міжнародний досвід функціонування добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування. Досліджено шляхи вдосконалення організації та діяльності асоціацій місцевих рад України. Сформульовано концептуальні положення щодо функціонування даних об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)011.2-91
Шифр НБУВ: РА319087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Щебетун І.С. 
Організаційно-правові гарантії місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.С. Щебетун ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу вітчизняної та зарубіжної практики досліджено становлення й закономірності розвитку гарантій місцевого смоврядування. Визначено поняття гарантій місцевого самоврядування, а також з'ясовано систему даних гарантій, запропоновано положення про поділ гарантій на групу загальних і спеціальних (юридичних) гарантій залежно від їх функцій; загальні включають підгрупу міжнародно-правових, конституційних, політичних, економічних і духовних гарантій. До групи спеціальних (юридичних) - входять організаційні гарантії, що забезпечують правову, організаційну та фінансову самостійність місцевого самоврядування, судові та інші правові форми захисту останнього. Висвітлено конституційні засади гарантій місцевого самоврядування та запропоновано поняття його організаційної самостійності. Розкрито зміст державного контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування. Досліджено проблему їх компетенції як гарантії здійснення прав місцевого самоврядування. Зазначено, що організаційні гарантії необхідно розглядати окремо як такі, що забезпечують майнову та фінансову самостійність. Надано пропозиції щодо вдосконалення законодавства відносно гарантій місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)011.2-91
Шифр НБУВ: РА319107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Болдирєв С.В. 
Організаційно-правові питання місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.В. Болдирєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасну систему місцевого самоврядування в Україні та на цій підставі визначено принципи її побудови. Базуючись на результатах вивчення наукових праць, нормативно-правових актів, узагальненнях матеріалів практики діяльності суб'єктів місцевого самоврядування досліджено комплекс їх повноважень, визначено та розглянуто проблемні питання реалізації повноважень органами та посадовими особами місцевого самоврядування, виділено найбільш важливі аспекти розподілу повноважень між ними, проаналізовано механізм їх відповідальності перед територіальною громадою, державою, юридичними та фізичними особами. Сформульовано деякі концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА325260

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Титаренко О.М. 
Формування системи моніторингу малого підприємництва органами місцевого самоврядування: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.М. Титаренко ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено та обгрунтовано шляхи вдосконалення організаційних та інституційних засад установлення зворотного зв'язку підприємців і органів місцевого самоврядування, можливості більш грунтовної розробки та проведення конкретних заходів регуляторної політики на місцевому рівні. Розроблено теоретичні положення та практичні заходи системи моніторингу малих підприємств, який дає змогу оцінити ефективність регуляторної політики на районному рівні за умов подальшого розвитку адміністративної реформи та зміни функцій державного керування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х839(4УКР)014 +
Шифр НБУВ: РА325426

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Литвиненко І.Л. 
Діяльність органів місцевого самоврядування по забезпеченню конституційних прав та свобод людини і громадянина: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.Л. Литвиненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито проблеми правового регулювання місця, ролі, функцій та повноважень органів місцевого самоврядування у сфері забезпечення прав і свобод людини та громадянина. Обговорено питання правового положення людини та громадянина як члена територіальної громади, доведено необхідність застосування дворівневої системи первинних суб'єктів місцевого самоврядування (територіальна громада як соціально-територіальна група та особистість як суб'єкт індивідуальних прав). Проаналізовано головні напрямки діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення громадянських, соціально-економічних, культурних та політичних прав людини та громадянина. Досліджено організаційно-правові форми та методи діяльності представницьких і виконавчих органів місцевого самоврядування у процесі забезпечення прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-3 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА323342

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Куйбіда В.С. 
Організаційно-функціональні принципи і методи діяльності органів місцевого самоврядування: Автореф. дис. д-ра наук з держ. управління: 25.00.04 / В.С. Куйбіда ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Запропоновано цілісну концепцію вдосконалення методів та диверсифікації принципів функціонування самоврядних органів у контексті розвитку системи місцевого самоврядування. Розроблено і наведено класифікацію принципів і методів діяльності органів місцевого самоврядування. Визначено чинники, які впливають на формування цих принципів і методів, розроблено їх класифікацію. Досліджено вплив інформатизації на принципи і методи діяльності органів місцевого самоврядування. Показано особливість процесу становлення конституційно-правових засад місцевого самоврядування, проаналізовано теоретичні і практичні аспекти їх реалізації. Охарактеризовано основні проблеми реалізації конституційно-правових засад місцевого самоврядування в Україні та теоретично обгрунтовано напрями їх вирішення. Досліджено механізм функціонування системи органів місцевого самоврядування, визначено принципи та тенденції становлення інститутів місцевого самоврядування. Особливу увагу приділено пошуку оптимальних моделей публічного управління у великих і малих містах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.112 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА328020

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Розпутенко І.І. 
Розвиток позик органів місцевого самоврядування в перехідний період: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / І.І. Розпутенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні та прикладні засади використання позик органів місцевого самоврядування як одного з нетрадиційних джерел залучення коштів для фінансування інвестиційних проектів регіонів. Проаналізовано чинники, що стримують зростання емісійної діяльності місцевих органів влади в Україні, зокрема, проблеми випуску, розміщення, обігу та погашення муніципальних позик, а також обгрунтовано шляхи розв'язання цих проблем. Обгрунтовано можливості залучення додаткових фінансових джерел здійснення соціальних програм і визначено макро- та мікроекономічні умови проведення позики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-92 +
Шифр НБУВ: РА326210

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Білик П.П. 
Організаційно-правове забезпечення управління соціально-економічним розвитком регіону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.П. Білик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 21 с. — укp.

На основі аналізу правової природи категорії "регіон" зроблено спробу дати універсальне визначення сутності регіону з огляду на його правові та соціально-економічні характеристики. Досліджено правову та соціально-економічну природу регіону, проблеми організації управління соціально-економічним розвитком, оптимізації регіональної політики та підходи щодо його визначення як специфічного об'єкта управління. Проаналізовано механізм організаційно-правового забезпечення управління соціально-економічним розвитком регіону, шляхи його оптимізації через удосконалення системи владних органів, які беруть участь у даному управлінні та правових засобів, які регулюють суспільні відносини, що виникають у його соціально-економічній життєдіяльності. Сформульовано висновки та наведено рекомендації щодо удосконалення механізму організаційно-правового забезпечення управління розвитком регіонів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА324856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бутирська Т.О. 
Оптимізація взаємодії державної влади і громадянського суспільства (управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.О. Бутирська ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано нові методологічні підходи та механізми державного управління, спрямовані на оптимізацію взаємодії державної влади та громадянського суспільства, узагальнено існуючі тенденції демократизації їх відносин. Виявлено зміни змісту і функцій державного управління, що відбуваються в даному контексті. Розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення системи та технологій державного управління в Україні. З'ясовано, що динамічний підхід до системи державного управління передбачає багатовекторність прийнятих рішень, їх оптимізацію і мотиваційну ефективність. Сформовано новий інфраструктурний підхід щодо організації взаємодії державної влади та громадянського суспільства в Україні, який забезпечує найбільш ефективну реалізацію їх відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 + Х819(4УКР)013 + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА330309

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Нестеренко А.С. 
Правові засади формування та використання місцевих фінансових ресурсів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.С. Нестеренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено правову природу місцевих фінансових ресурсів як суспільного явища, що забезпечує інтереси держави та територіальних громад, юридичних та фізичних осіб, висвітлено фінансово-правовий аспект даної проблеми. Запропоновано визначення фінансових ресурсів як категорії публічного та приватного права, охарактеризовано стадії розвитку фінансів та руху публічних фінансових ресурсів. Визначено місце інституту місцевих фінансів як комплексного публічно правового інституту, що складається з норм конституційного, адміністративного та фінансового права. Встановлено повну та неповну бюджетну правосуб'єктність органів місцевого самоврядування, обсяг якої залежить від співвідношень їх власних та делегованих повноважень. З'ясовано значення та правову природу податкових пільг у податкових правовідносинах. Внесено пропозиції щодо зміни ряду статей Бюджетного кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)23 + Х819(4УКР)011.2-92 +
Шифр НБУВ: РА331591

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Артим І.І. 
Оцінка ефективності управління в органах державної виконавчої влади (на прикладі районних державних адміністрацій): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.І. Артим ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Львів. регіон. ін-т держ. упр. — Л., 2004. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано категорію "ефективність державного управління" та розроблено методику її оцінки на прикладі районних державних адміністрацій (РДА). Визначено зміст ефективності державного управління на базі системного аналізу. Проаналізовано комплекс факторів, що впливають на ефективність роботи РДА та визначено критерії їх оцінки. Розроблено та обгрунтовано методику оцінки ефективності роботи РДА, яка базується на використанні системи моделей (факторно-критеріальної, стейкхолдерів, ресурсної) та дає змогу об'єднати економічні, соціальні та організаційні аспекти діяльності РДА. З застосуванням запропонованої методики здійснено оцінку ефективності роботи Жовківської та Пустомитівської РДА Львівської області. Наведено пропозиції та рекомендації для підвищення ефективності їх роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-9 с 6 +
Шифр НБУВ: РА330128

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Соловйова О.М. 
Організаційно-правові засади формування та діяльності відділів та управлінь місцевої державної адміністрації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Соловйова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, організаційну структуру, порядок формування, компетенцію, форми та методи діяльності відділів та управлінь держадміністрацій, проаналізовано їх сучасне організаційно-правове становище. Розроблено теоретичні моделі порядку формування відділів та управлінь, розглянуто процес прийняття ними правових актів, встановлено розмежування повноважень між вказаними органами та органами місцевого самоврядування. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення системи і функцій відділів та управлінь місцевих державних адміністрацій, запропоновано методичні рекомендації щодо розробки Положень про відділи та управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА329180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лата Н.Ф. 
Адміністративно-правове регулювання нормотворчої діяльності органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.Ф. Лата ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження нормотворчої діяльності органів виконавчої влади, обгрунтовано її принципи та значення. Проаналізовано теоретичні аспекти формування та розвитку законодавства України у сфері нормотворчої діяльності органів виконавчої влади та розроблено пропозиції щодо його удосконалення. Досліджено особливості адміністративно-правового регулювання основних видів нормативно-правових актів органів виконавчої влади, визначено суб'єкти підзаконного нормотворення, встановлено їх компетенцію. Розроблено систему спеціальних вимог щодо нормотворчості органів виконавчої влади. Запропоновано нові терміни адміністративного нормотворення. Визначено шляхи удосконалення техніки й основних етапів нормотворчого процесу. Теоретично обгрунтовано необхідність впровадження відповідальності за правові порушення у сфері нормотворення. На підставі аналізу чинного законодавства та одержаних результатів наукового дослідження розроблено пропозиції щодо удосконалення інституту адміністративної нормотворчості органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА335056

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лавренчук А.О. 
Становлення та розвиток регіональних механізмів інтеграції України до Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / А.О. Лавренчук ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено базові засади формування багаторівневих стратегій та регіональних механізмів державного керування євроінтеграційними процесами. Розроблено методологію і структуру системного аналізу ефективності управління даними процесами в Україні на центральному та регіональному рівнях. Обгрунтовано узагальнений комплекс засобів удосконалення державного управління в системі євроінтеграційної політики шляхом поєднання технологій соціально-економічного розвитку й організаційно-управлінських механізмів, досліджено їх специфічні зв'язки. Сформульовано концептуальні положення щодо оптимізації регіонального механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності за умов раціоналізації відносин місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування за стандартами Європейського Союзу (ЄС) та подальшої регіоналізації економіки України. Удосконалено методики впровадження зарубіжного досвіду формування механізмів інтеграційного співробітництва на регіональному рівні до практики державного управління в Україні. Розвинуто концептуальні засади формування його стратегій і механізмів і створення національних інститутів європейської інтеграції. Наведено методики координації, контролю та узгодження програм співробітництва регіонів України та країн ЄС. Розкрито суть понять "регіоналізм", "регіоналізація", "регіональна політика" у контексті їх застосування у вітчизняній державно-управлінській науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + Х915.232.5-96(4УКР) + Х915.289(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Оксьом І.Г. 
Організаційно-правові засади адміністративного регулювання соціальної сфери в регіоні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Г. Оксьом ; Нац. акад. держ. податк. адмін. України. — Ірпінь, 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження організаційно-правових засад адміністративного регулювання соціальної сфери регіону на сучасному етапі адміністративної реформи в Україні. Досліджено взаємозв'язки між соціальною політикою держави та соціальною сферою як елементами адміністративно-правових відносин, а також сучасні підходи до визначення регіону як основи реалізації соціальної політики, види й об'єкти соціальної інфраструктури. На підставі аналізу основних аспектів діяльності місцевих органів влади виявлено та сформульовано особливості, функції, завдання та цілі, а також методи та принципи діяльності зазначених органів та їх вплив на соціальну сферу. Досліджено адміністративно-правову діяльність соціальних служб і розкрито суть відносин у сфері зайнятості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 + Х819(4УКР)011.2-97
Шифр НБУВ: РА340159

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Войтенко А.Б. 
Місцеве самоврядування як фактор регулювання соціально-економічного розвитку постраждалих районів від аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / А.Б. Войтенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження діяльності органів місцевого самоврядування щодо вирішення проблем соціально-економічного та екологічного розвитку постраждалих територій від аварії на ЧАЕС. Визначено можливі шляхи використання набутого досвіду діяльності управлінських структур в аналогічних ситуаціях та здійснено їх моделювання. Проаналізовано особливості функціонування органів місцевого самоврядування за умов надзвичайних техногенних ситуацій та обгрунтовано їх важливу роль у формуванні та реалізації державної політики економічного розвитку та соціального захисту регіонів, потерпілих від аварії на ЧАЕС. Виявлено шляхи ресурсного забезпечення постраждалих територій, показно місце та роль місцевих громад у реалізації заходів з ліквідації наслідків аварії. Визначено основні параметри стратегічного плану соціально-економічного розвитку Житомирської області з урахуванням особивостей розвитку території, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС. Досліджено форми взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування під час вирішення актуальних проблем в екстремальних ситуаціях. Уточнено концептуальні підходи щодо відновлення соціально-економічного й екологічного стану постраждалих регіонів. Визначено тенденції удосконалення господарської діяльності даних територій та обгрунтовано методичні підходи щодо формування регіональних програм їх соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 + Х819(4УКР)154 +
Шифр НБУВ: РА335850

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Торохтій Ю.З. 
Правові засади взаємодії місцевих державних адміністрацій та місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.З. Торохтій ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено еволюцію взаємовідносин між місцевими органами публічної влади на території сучасної України протягом X - XX ст., юридичних засад взаємодії підсистем даної влади на сучасному етапі розвитку української держави, форм і методів такої взаємодії, а також проблем її нормативного регулювання та реалізації. Здійснено теоретичний аналіз системи принципів, на яких базуються взаємовідносини місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування в Україні, досліджено компетенційну основу такої взаємодії, визначено її особливості в адміністративно-територіальних одиницях України зі спеціальним статусом. Визначено загальні та спеціальні принципи взаємодії між місцевими державними адміністраціями та місцевим самоврядуванням, виявлено три рівні правової бази даної взаємодії, досліджено її інституційні, правові, організаційні, інформаційні та матеріально-фінансові форми. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки стосовно зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА338200

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Плакіда О.В. 
Механізми державного управління соціальними флуктуаціями на рівні регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Плакіда ; Донец. держ. ун-т упр.. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто роль соціальних флуктуацій у розвитку суспільства. Проаналізовано принципи стійкого розвитку регіону як соціально-економічної системи. Обгрунтовано функції органів регіонального управління у реалізації соціальної політики держави. Сформовано систему менеджменту, що реалізує функції управління соціальними флуктуаціями на рівні регіону як управління девіаціями та соціальною напруженістю. Розглянуто механізми управління соціальною системою за умов динамічної рівноваги та за умов кризи. Сформульовано рекомендації щодо оптимізації соціальної структури Донецького регіону. Розроблено організаційно-функціональну схему управління соціальними флуктуаціями на базі управління внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 +
Шифр НБУВ: РА341879

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського