Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (104)Реферативна база даних (1911)Книжкові видання та компакт-диски (2912)Журнали та продовжувані видання (2348)
Пошуковий запит: (<.>U=Х879$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 237
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ярошенко О.М. 
Правовий статус сторін трудових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.М. Ярошенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і практичним питанням правового статусу сторін трудових правовідносин - працівника та роботодавця. Проводиться аналіз трудових прав та обов'язків, а також трудової правосуб'єктності працівника і роботодавця. Розкриваються сучасні тенденції в розвитку правового статусу сторін трудових правовідносин. Аналізуються законодавство та правозастосувальна практика, обгрунтовуються рекомендації по їх вдосконаленню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ярошенко О.М. 
Джерела трудового права України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.05 / О.М. Ярошенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 42 с. — укp.

Досліджено суть поняття, сучасну систему джерел трудового права України, особливості окремих її елементів. З'ясовано їх взаємозв'язки та взаємозалежності. Доведено необхідність роздільної кодифікації матеріальних і процесуальних правових норм про працю шляхом прийняття Трудового і Трудового процесуального кодексів України. Значну увагу приділено поняттю, значенню, ролі та функції актів соціального партнерства та локальних нормативних актів, а також їх місцю у системі джерел трудового права за умов сьогодення. З'ясовано юридичну природу актів Конституційного Суду України, рішень Європейського Суду з прав людини, судової практики та звичаїв. Досліджено питання щодо можливості їх віднесення до джерел трудового права. Розкрито зміст єдності та деформації правового регулювання праці за сучасних умов. Проаналізовано юридичну природу та види прогалин і колізій у трудовому праві. Розглянуто причини їх виникнення та способи подолання. На підставі проведеного дослідження сформульовано конкретні пропозиції шодо вдосконалення трудового законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-30 +
Шифр НБУВ: РА350616

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Якушев І.М. 
Суб'єкти трудового права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.М. Якушев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексного теоретико-прикладного дослідження суб'єктів трудового права. Проаналізовано основні елементи правосуб'єктності суб'єктів трудових і тісно пов'язаних з ними правовідносин. Досліджено значення правоздатності, правового статусу та дієздатності в трудовому праві. Особливу увагу приділено трудовій правосуб'єктності учасників трудових правовідносин. Обгрунтовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)001
Шифр НБУВ: РА310181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Яковчук М.Ю. 
Адміністративно-правове регулювання страхової діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Яковчук ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

Подано авторське визначення понять "страхування" та "адміністративно-правове регулювання страхової діяльності", сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативних актів України, норми яких регулюють відносини у сфері страхової діяльності. Удосконалено механізм адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, а також теоретичні положення щодо змісту форм і методів даного регулювання страхової діяльності. Дістали подальшого розвитку дослідження системи органів, уповноважених здійснювати адміністративно-правове регулювання страхової діяльності, а також чинників, що впливають на ефективність регулювання страхової діяльності та запропоновано їх класифікацію. Проаналізовано чинне галузеве законодавство та практику адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, висвітлено та проаналізовано світовий досвід правового забезпечення страхової діяльності. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, визначено напрями підвищення ефективності регуляторного механізму шляхом удосконалення його правових та організаційних основ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х879(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Яковлєв О.А. 
Розірвання трудового договору з ініціативи третіх осіб, які не є стороною трудового договору: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.А. Яковлєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено об'єктивні та суб'єктивні фактори та передумови участі третіх осіб у розірванні трудового договору з певними категоріями працівників. Визначено коло осіб, наділених правом вимагати або ініціювати розірвання трудового договору, їх повноваження. Наведено класифікацію цих осіб, виявлено цілі, які переслідуються під час звільнення працівників на вимогу третіх персоналій, гарантії вивільнених працівників. Обгрунтовано висновок про недоцільність звужування прав профспілок щодо здійснення ними контролю за додержанням законодавства про працю. Зауважено, що діяльність профспілок позитивно впливає на економічну ефективність і соціальну справедливість. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до окремих статей Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів щодо участі третіх осіб у припиненні трудових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 + Ф72(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА327419

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Яковлєв В.В. 
Договірна матеріальна відповідальність працівників за трудовим правом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.В. Яковлєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання договірної матеріальної відповідальності працівників. Проаналізовано її правову природу, визначено та систематизовано основні поняття даного субінституту. Розглянуто значення договірної матеріальної відповідальності працівників за умов становлення ринкової економіки. На основі аналізу наукової літератури, нормативно-правових актів, рішень вищих судових органів держави та практики укладання договорів про повну матеріальну відповідальність, контрактів окреслено проблеми та наведено висновки та пропозиції щодо удосконалення трудового законодавства України, зокрема, запропоновано зміни редакції відповідних статей Кодексу законів про працю України. Подано проекти окремих нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)351.32 +
Шифр НБУВ: РА324701

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юшко А.М. 
Переведення на іншу роботу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.М. Юшко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

По-новому розкрито відмінності між переведенням та іншими правовими явищами, що межують з ним (переміщення, зміна істотних умов праці). Розглянуто можливість тимчасового переведення на іншу роботу без згоди працівника у виняткових випадках (стихійні лиха, епідемії, епізоотії, виробничі аварії тощо), наголошено на необхідності збереження у КЗпП відповідної норми. Вперше визначено, що ротація кадрів - це особливий вид переведення на іншу роботу певних категорій працівників, який застосовується як засіб боротьби з корупцією. Запропоновано передбачити у законі строк, протягом якого працівник повинен стати до роботи на новому підприємстві у разі переведення за погодженням між керівниками підприємств. Доведено, що зміна кваліфікації (розряду, категорії, класу) є переведенням на іншу роботу. Обгрунтовано необхідність уніфікації строку, протягом якого допускається переведення працівників на іншу роботу внаслідок негативних результатів атестації. Сформульовано пропозиції стосовно доцільності встановлення у законодавстві норми про тимчасові переведення групи працівників на інше підприємство (лізинг робочої сили). Розвинуто питання щодо форми отримання згоди працівника на переведення та обгрунтовано висновок про встановлення у КЗпП норми, яка б передбачала обов'язкову письмову форму даної згоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА321046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Юровська В.В. 
Правове регулювання відносин в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.В. Юровська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, охарактеризовано правовідносини, що виникають у процесі його реалізації. Визначено правовий статус суб'єктів даного виду страхування. Визначено об'єктивні та суб'єктивні фактори, які обумовлюють необхідність існування і подальшого розвитку системи загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Сформульовано визначення та встановлено характерні риси соціального ризику. Вперше виділено та проведено порівняльний аналіз найбільш поширених видів соціальних ризиків - незайнятості та безробіття. Обгрунтовано висновок, що у сфері права соціального забезпечення мають перебувати лише ті відносини з пошуку та влаштування на прийнятну роботу, які здійснюються за допомогою державної служби зайнятості, а діяльність комерційних недержавних посередників з надання послуг працевлаштування є предметом цивільного права. Відзначено, що самостійне працевлаштування на стадії пошуку роботи не може регулюватися правом взагалі, а на етапі укладення трудового договору є компетенцією трудового права. Визначено основні принципи загальнообов'язкового державного соціального страхування. Доведено, що об'єктом соціального страхування на випадок безробіття є сукупність матеріальних інтересів, пов'язаних з можливістю особи заробляти (одержувати дохід) собі або членам своєї сім'ї на життя найманою працею або в інший спосіб, незаборонений законом. Відзначено необхідність врахування в процесі визначення мінімального рівня матеріального забезпечення на випадок безробіття таких чинників, як стимулювальна функція допомоги по безробіттю (а також інших видів матеріального забезпечення) та існування обов'язку особи щодо утримання родини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА340681

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Юрков М. О. 
Правовий статус роботодавця у відносинах з соціального забезпечення працівників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / М. О. Юрков ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу та правові ознаки поняття роботодавця як учасника відносин з соціального забезпечення працівників, визначено правовий статус і форми участі роботодавця як учасника зазначених відносин, проаналізовано правову природу його соціально-правової відповідальності та її форм. На підставі аналізу норм законодавства України зроблено висновок, що роботодавець є суб'єктом як трудових відносин, так і відносин з соціального забезпечення працівників, що має відповідний правовий статус. У цьому випадку роботодавець виступає суб'єктом відносин з соціального забезпечення працівників як під час існування трудових відносин, так і після їх закінчення. Роботодавець може брати участь у відносинах з соціального забезпечення працівників безпосередньо (шляхом встановлення додаткових порівняно із законодавством пільг і компенсацій, різних видів допомог працівникам тощо) або опосередковано (шляхом відрахування внесків до Пенсійного фонду та загальнообов'язкових фондів соціального страхування). Аналізуючи правовий статус роботодавця у відносинах з соціального забезпечення працівників через окремі його елементи (правосуб'єктність, права та обов'язки, гарантії їх реалізації, відповідальність) було встановлено, що фактично існує таке явище, як соціально-правова відповідальність роботодавця. У результаті дослідження соціально-правова відповідальність роботодавця визначена як комплексне, інтегроване явище, що являє собою різновид соціальної відповідальності та набуває ознак юридичної відповідальності за умови нормативного закріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)01 + Х879(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА377165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Щукін О.С. 
Правовий статус медичних працівників за трудовим законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.С. Щукін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних питань правового регулювання праці медичних працівників за трудовим законодавством України. Досліджено особливості медичної діяльності як специфічного виду суспільного виробництва та проаналізовано основні критерії галузевої диференціації правового регулювання праці медичних працівників в Україні. Вперше запропоновано визначення понять "медичний працівник", "професійний медичний стандарт", "сертифікат медичного спеціаліста", "технологічна норма праці", "обгрунтований медичний ризик". Уточнено зміст поняття медичного працівника як суб'єкта трудових правовідносин та удосконалено перелік його основних професійних трудових прав та обов'язків. Розглянуто особливості укладання, внесення змін та припинання дії трудового договору з медичним працівником й обгрунтовано необхідність встановлення додаткових підстав для його розірвання за ініціативою роботодавця в зв'язку з одноразовим грубим порушенням професійних трудових обов'язків, вчиненням аморального проступку та розголошенням відомостей, що становлять медичну таємницю. Запропоновано додаткові підстави тимчасового переведення медичного працівника на іншу роботу та залучення до надурочних робіт і професійних чергувань. Проаналізовано специфіку розподілу робочого часу та нормування праці, розрахунку заробітної плати та встановлення відповідальності медичних працівників. Визначено основні напрями удосконалення трудового законодавства України щодо регулювання праці медичних працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)824 + Р11(4УКР) п5 +
Шифр НБУВ: РА339553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Щотова Ю.М. 
Правове регулювання працевлаштування молоді в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Ю.М. Щотова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правових проблем працевлаштування молодів в Україні. Сформульовано визначення понять "молодь", "працевлаштування", "зайнятість", "молодий спеціаліст". Проведено порівняльний аналіз національного та зарубіжного законодавства у сфері регулювання працевлаштування молоді. Наведено пропозиції щодо удосконалення норм національного трудового права відповідно до міжнародного законодавства про регулювання працевлаштування молоді. З'ясовано причини виникнення та визначено ознаки дитячої праці. Виявлено та проаналізовано недоліки й розбіжності у нормативно-правових актах, що закріплюють державні гарантії працевлаштування молоді, такі як бронювання робочих місць, надання першого робочого місця, а також надання дотації роботодавцю на створення додаткових робочих місць. Зроблено висновок про необхідність впровадження певних змін до системи професійної орієнтації, зниження мінімального віку одержання допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності. Розроблено нову модель визначення потреби у кваліфікованих робітниках з урахуванням ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)836 + Х879(4УКР)242 +
Шифр НБУВ: РА345873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Щетініна Л.В. 
Ефективність діяльності центрів зайнятості: інституційний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.В. Щетініна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та прикладні проблеми здійснення оцінки ефективності діяльності центрів зайнятості, наведено рекомендації щодо удосконалення процедури визначення резервів підвищення ефективності їх функціонування. Запропоновано теоретико-методологічне забезпечення оцінювання ефективності центрів зайнятості на основі розроблених інституційного та діяльнісного підходів щодо вирішення даної проблеми. Створено систему критеріїв аналізу методичного забезпечення оцінювання ефективності діяльності служби зайнятості щодо його відповідності розробленим концептуальним положенням. Визначено етапи процедури виявлення резервів підвищення ефективності, що передбачають розробку теоретико-методологічного та методичного забезпечення рейтингового оцінювання центрів зайнятості, впровадження системи ідентифікації потреб незайнятих осіб, децентралізацію управління центрами зайнятості. Розроблено та апробовано методику визначення внутрішньої соціальної ефективності функціонування служби зайнятості на базі визначення трудового потенціалу та факторів впливу на ступінь його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523 + Х879(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА333659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Щербина В.І. 
Функції трудового права: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.05 / В.І. Щербина ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено проблеми функції трудового права за ринкових відносин. Наведено нову класифікацію функцій трудового права, визначено місце кожної з них у системі функції трудового права. Встановлено важливість захисної дії норм трудового права за даних відносин як складової забезпечення безпеки працівника, створення комфортного виробничого середовища, непорушності прав на недоторканість особистого та сімейного життя. Відзначено, що соціально-правові засади профілактики порушень норм трудового права передбачають реалізацію у трудовому законодавстві конституційної ідеї про людину як найвищу соціальну цінність. Досліджено проблеми забезпечення дієвості трудового права, а також функції трудового права: економічну, соціальну, психологічну, виховну, управлінську.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-5 +
Шифр НБУВ: РА363614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шурупова К.В. 
Правове регулювання робочого часу на підприємствах державного і приватного секторів економіки України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / К.В. Шурупова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано особливості правового регулювання робочого часу на підприємствах різних форм власності за умов ринкової економіки. Проаналізовано зміну обсягу поняття "робочий чаc", виявлено тенденцію відходу від імперативності положень, що становлять підгрунтя відповідного правового інституту. Доведено, що поєднання централізованого та локального методів правового регламентування робочого часу впливає на ступінь його нормативно-правового забезпечення, введення системи гарантій відповідних трудових прав працівників, посилення соціальної сутності держави тощо. Аргументовано необхідність розроблення та прийняття Закону України "Про робочий час", визначено його зміст і запропоновано структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)21
Шифр НБУВ: РА374001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шульженко І.В. 
Правове регулювання праці жінок-працівників органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.В. Шульженко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичні та соціальні передумови особливого правового регулювання праці жінок. Проаналізовано норми національного та міжнародного законодавства, що регулюють дану працю. Досліджено історію виникнення та галузеву належність правових норм, що регулюють працю жінок - працівників органів внутрішніх справ ОВС України. Досліджено особливості даного правового регулювання, яке передбачає врахування статі та специфіки професійної діяльності працівників ОВС України. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного трудового законодавства, яке регулює працю жінок в ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.21 + Х879(4УКР)241 +
Шифр НБУВ: РА364489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Штих Т.В. 
Правовий статус суддів як суб'єктів трудового права України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Т.В. Штих ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст трудових прав суддів і названо їх характерні ознаки. Визначено обов'язкові для законодавчого закріплення особливості діяльності профспілок суддів, а саме неможливість включення лідерів профспілок у виборчі списки політичних партій, створення профспілками суддів власних політичних партій, об'єднання профспілок з іншими угрупованнями громадян. Встановлено доцільність законодавчого закріплення за суддями права на страйк. Доведено неконституційність обмеження права суддів на об'єднання у професійні спілки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х891.9(4УКР)-7 + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА374022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шевцов О. О. 
Правове регулювання трудової діяльності працівників прокуратури України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. О. Шевцов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність визнання трудового договору єдиною підставою виникнення службово-трудових відносин. Зазначено, що його укладення з кандидатом на посаду в органи прокуратури є угодою, за якою кандидат зобов'язується виконувати покладені на нього функції відповідно до визначеної державної посади з підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку, а державний орган - виплачувати йому заробітну плату та забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи й передбачені законодавством про працю, законодавством про державну службу, спеціальним законодавством з питань служби в органах прокуратури, колективним договором та угодою сторін. Визначено, що специфіка трудового договору в системі органів прокуратури полягає у звуженні компетенції сторін щодо встановлення та зміни умов праці за індивідуальною угодою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 п + Х879(4УКР)82 + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА372156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Швидкій І.І. 
Особливості правового регулювання праці працівників ДАІ як суб'єктів трудових правовідносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.І. Швидкій ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

Визначено правовий статус працівників Державної автомобільної інспекції (ДАІ) України як суб'єктів трудового права. Розглянуто основні функції та визначено місце ДАІ у системі органів внутрішніх справ. Розкрито принципи правового регулювання трудових відносин за участю працівників ДАІ. Охарактеризовано сучасний стан організаційного та нормативно-правового забезпечення службово-трудової діяльності працівників ДАІ. Обгрунтовано порядок проведення професійного відбору кандидатів на службу в ДАІ. Розглянуто трудові права й обов'язки працівника ДАІ, розроблено їх класифікацію. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавчого регламентування службово-трудової діяльності працівників ДАІ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х819(4УКР)112.011.013.1 п +
Шифр НБУВ: РА368906

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Швець Н.М. 
Право на страйк та механізм його реалізації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Н.М. Швець ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано актуальні теоретичні та практичні проблеми реалізації права громадян України на страйк. Розкрито сутність поняття, правову природу, характерні ознаки та різновиди страйку, встановлено його відмінності від інших акцій протесту. Розглянуто основні причини виникнення та поширення страйкового руху, значну увагу приділено вивченню правових засобів запобігання страйкам. Розглянуто випадки обмеження права на страйк для окремих категорій працівників і галузей економіки. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму реалізації права на страйк. Проаналізовано процедурні норми про оголошення та проведення страйку, розглянуто наслідки участі працівників у даній акції протесту. Встановлено відповідальність учасників страйку, визнаного судом незаконним. Розроблено рекомендації щодо удосконалення законодавства України, зокрема, положень про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) і підвищення відповідальності роботодавців, які створили умови для оголошення страйку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА355548

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Швець В. О. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення суддів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. О. Швець ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження актуальних теоретичних і практичних проблем правового регулювання пенсійного забезпечення суддів в Україні. Розглянуто становлення та розвиток правового регулювання матеріального забезпечення суддів загалом і пенсійного забезпечення зокрема, міжнародно-правове регулювання даної сфери. Визначено поняття "соціальний захист судді", "пенсії", "пенсії судді", запропоновано її класифікацію та види, визначено поняття, "спеціальної пенсійної правоздатності судді", "пенсійних правовідносин", розглянуто питання правосуб'єктності, місця та значення спеціального стажу у пенсійних правовідносинах суддів. Увагу приділено правовому аналізу відставки та її наслідків. Розглянуто характеристику відставки як головний юридичний факт для призначення пенсії у відставці. Досліджено місце та вплив злочину на виникнення, зміну та припинення пенсійних правовідносин судді. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері пенсійного забезпечення суддів, що дозволить удосконалити чинну систему пенсійного забезпечення суддів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619 + Х891.9(4УКР)1-7
Шифр НБУВ: РА377166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського