Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (93)Реферативна база даних (1694)Книжкові видання та компакт-диски (2446)Журнали та продовжувані видання (223)
Пошуковий запит: (<.>U=Х883.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 218
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тимошенко В.А. 
Формування системи національної та міжнародної протидії сучасному наркобізнесу: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Тимошенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний концептуально-теоретичний аналіз сучасного наркобізнесу. Розроблено модель цілісної системи національної та міжнародної протидії наркозлочинності. Наукове дослідження здійснено на підставі нової методологічної парадигми, сформованої на базі єдності системно-структурного та змістовно-діалектичного підходів щодо розуміння сучасності явищ і протидії злочинності. Наведено кримінологічну характеристику наркобізнесу. Проаналізовано явища глобалізації та соціальної мімікрії як тенденції у динаміці сучасного наркобізнесу. Виявлено, що існуючі визначення наркобізнесу дають уявлення про його специфіку та відмінність від інших різновидів злочинної діяльності, але не розкривають змісту. На підставі застосування функціонально-діяльнісного підходу виявлено систему складових наркобізнесу, визначено їх функції у сфері організованої злочинної діяльності. Запропоновано новий підхід щодо розкриття сутності, змісту, форм і методів сучасного наркобізнесу як антисоціального феномену, запропоновано заходи, спрямовані на його ліквідацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.23 + Х916.881.3 +
Шифр НБУВ: РА346548

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Колб О.Г. 
Установа виконання покарань як суб'єкт запобігання злочинам: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / О.Г. Колб ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Вперше проведено дослідження проблеми запобігання вчинення злочинів засудженими в установах виконання покарань (УВП). Розкрито сутність поняття, види та детермінанти злочинності у місцях позбавлення волі, встановлено їх діалектичний зв'язок з явищами загальної злочинності в Україні. Зроблено висновок, що питання боротьби зі злочинністю в УВП мають вирішувати не лише підрозділи Державної кримінально-виконавчої служби України, а й інші правоохоронні структури, насамперед ОВС. Визначено об'єктивний потенціал сил і засобів впливу на засуджених в УВП. Запропоновано змінити роль і місце УВП у системі суб'єктів профілактики злочинів, для яких за сучасних умов відводяться другорядні функції у протидії злочинності (вирішення питань працевлаштування колишніх засуджених, влаштування їх до будинків-інтернатів та інших патронажних установ, зокрема, медичних, а також їх ресоціалізації). Зроблено висновок про необхідність здійснення лише на законних підставах правообмеження щодо засуджених з метою запобігання вчиненню ними злочинів. Виявлено, що регулювання даних питань на рівні підзаконних нормативних актів за сучасних умов не відповідає вимогам Конституції України, в якій визначено правовий статус засуджених. Обгрунтовано необхідність розширення та впровадження альтернативних покарань і підвищення рівня загальної й індивідуальної профілактики злочинів в УВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)14 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА353708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шигонін О. Б. 
Умисне вбивство, поєднане із згвалтуванням або насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом: кримінологічна характеристика та запобігання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. Б. Шигонін ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінологічної характеристики та запобігання умисному вбивству, поєднаному зі згвалтуванням або насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом. Розглянуто питання кваліфікації даного виду злочину та його відмежування від суміжних складів злочинів. Розроблено комплексну кримінологічну класифікацію вбивств з сексуальних мотивів. Охарактеризовано особистість злочинця та запропоновано типологію сексуальних вбивць. Досліджено віктимологічну характеристику вбивств з сексуальних мотивів. Встановлено та проаналізовано комплекс криміногенних (соціальних, біологічних і психологічних) факторів детермінації сексуальних вбивств. Сформульовано висновки та пропозиції, спрямовані на удосконалення системи заходів запобігання даному виду злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х881.9(4УКР)114 + Х883.9(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА384225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дубчак Л.С. 
Удосконалення діяльності навчальних закладів щодо запобігання злочинності неповнолітніх в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.С. Дубчак ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості злочинів неповнолітніх і чинників, які її детермінують, на сучасному етапі. Здійснено комплексний кримінологічний аналіз діяльності навчальних закладів різних типів і рівні акредитації як суб'єктів запобігання дослідженої злочинності в Україні. Визначено основні недоліки у діяльності загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які перешкоджають даному процесу. Запропоновано систему ранньої профілактичної роботи навчальних закладів з неповнолітніми. Розроблено пропозиції стосовно вдосконалення вітчизняного законодавства, яке регулює діяльність навчальних закладів щодо запобігання злочинності неповнолітніх в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4Укр)52 + Ч421.352.26 +
Шифр НБУВ: РА351878

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Вербенський М.Г. 
Транснаціональна злочинність: кримінологічна характеристика та шляхи запобігання: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / М.Г. Вербенський ; Дніпропетр. нац. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 40 с. — укp.

Створено сучасну теоретичну модель класифікації транснаціональних злочинів залежно від криміналізації відповідних суспільно небезпечних діянь у національному кримінальному законодавстві та міжнародних кримінально-правових актах. Розроблено кримінологічну характеристику транснаціональних злочинів з урахуванням світових і вітчизняних тенденцій розвитку цього кримінально-правового феномену. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення національної нормативно-правової бази, рекомендації щодо змін і доповнень до міжнародно-правових актів, спрямованих на протидію транснаціональній злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881 + Х883.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА374013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Головкін Б. М. 
Теоретичні та прикладні проблеми детермінації і запобігання корисливій насильницькій злочинності в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / Б. М. Головкін ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 35 с. — укp.

З'ясовано кримінологічну природу, розкрито сутність і форму прояву, сформульовано визначення корисливої насильницької злочинності. На підставі аналізу кількісних та якісних показників встановлено типові риси та тенденції розвитку цієї злочинності. З позицій соціально-психологічного підходу вирішено проблему детермінації корисливої насильницької злочинності. Сформовано цілісну концепцію запобігання корисливій насильницькій злочинності, що базується на провідній ідеї убезпечення від цієї злочинності різними засобами превентивного впливу на її причини й умови, осіб, які виявляють злочинні наміри, а також через зменшення можливостей для вчинення корисливих насильницьких злочинів і захист потенційних потерпілих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.025.2 + Х883.9(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА382697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сакало В.О. 
Тактика злочинної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.О. Сакало ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти злочинної тактики. Відзначено, що формування та використання тактики злочинної діяльності - складний, багатоетапний процес, що постійно розвивається та негативно впливає на розкриття та розслідування злочинів. Виділено основні складові тактики злочинної діяльності, притаманні способу скоєння злочину та протидії розслідуванню. Акцентовано увагу на необхідності чіткого розмежування тактичних прийомів і правил організаційно-технологічного провадження слідчих дій, у тому числі для забезпечення розробки тактичних прийомів діяльності слідчого, а також необхідності вивчення в криміналістиці тактики злочинної діяльності як умови вдосконалення тактичного арсеналу слідства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4Укр)2 + Х881.9(4Укр)014 + Х883.9(4Укр)1
Шифр НБУВ: РА319298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Скабара Р.М. 
Суспільно-географічні аспекти злочинності (на матеріалах Львівської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Р.М. Скабара ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Встановлено, що динаміка, загальний стан і структура злочинності визначаються сукупною дією загальних, регіональних і локальних чинників, серед яких основні: геокримінальне положення, демографічні, соціально-економічні та соціально-правові. Правопорушення розглянуто у взаємозв'язку з іншими негативними соціальними явищами (нелегальна міграція, "тінізація" економіки, наркоманія та алкоголізм тощо). Проаналізовано структурні особливості основних видів злочинності проти держави, загальнокримінальної корисливої, насильницької та рецидивної. Серед зареєстрованих злодіянь відзначено зростання кількості випадків розкрадання державного та громадського майна, злочинів проти особистої власності громадян, навмисних вбивст і замахів на вбивство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР-4ЛВО) +
Шифр НБУВ: РА324618

Рубрики:

      
9.

Бараненко Д.В. 
Спеціальний суб'єкт злочину: кримінально-правовий аналіз: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.В. Бараненко ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні проведено дослідження інститу спеціального суб'єкта злочину на підставі кримінально-правового аналізу. Розроблено правила та теоретичні положення, які забезпечують одноманітне тлумачення ознак спеціального суб'єкта злочину, наведено рекомендації щодо їх ефективного використання у правозастосовній практиці та законотворчій роботі. Розроблено класифікацію ознак і запропоновано визначення поняття "спеціальний суб'єкт злочину", показано його зв'язок з категоріями наук кримінально-правового циклу. Встановлено критерії класифікації спеціального суб'єкта злочину, охарактеризовано його види. Досліджено ознаки спеціального суб'єкта злочину у системі елементів складу злочину. Визначено характерні властивості окремих видів спеціального суб'єкта злочину. Проаналізовано особливості кваліфікації злочинів зі спеціальним суб'єктом. Досліджено зв'язок спеціального суб'єкта злочину з особою злочинця. Розглянуто проблемні питання визнання спеціальним суб'єктом злочину юридичної особи, обгрунтовано шляхи їх вирішення. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства у частині визначення підстав кримінальної відповідальності спеціального суб'єкта злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА367693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Рущенко І.П. 
Соціологія злочинності: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.03 / І.П. Рущенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 39 с. — укp.

Вперше визначено науковий статус, ідентифіковано соціологію злочинності як галузь української соціології шляхом відокремлення її проблематики, функцій від аналогічних ознак вітчизняної кримінології, визначено об'єкт і предмет нової галузі соціології, її внутрішню структуру та зв'язок з суміжними дисциплінами. Подано систематичний огляд першоджерел соціології злочинності. Досліджено асіологічні проблеми (небезпека тиску з боку класових, наукових, повсякденних ідеологій), методологічні (специфіка застосування системного підходу, складності з визначенням поняття злочину, дуалізм кримінології та обгрунтування мультипарадигмальності в процесі дослідження двох реальностей - злочину та злочинності), методичні питання, пов'язані з добором конкретної методики, організацією та тактикою польових досліджень. На підставі концепції соціальної адаптації розроблено мережу аналітичних категорій соціології злочинності, за допомогою якої стає можливим багатовимірний теоретико-соціологічний аналіз злочинності. Окреслено засади інституційного підходу до злочинності та розглянуто основні варіанти делінквентної поведінки стосовно інституційних комплексів. Удосконалено методологію соціологічного підходу до злочину як поведінки. На базі теорій соціальної поведінки Вебера та Парсонса визначено сутність кримінальної дії, її основні складові елементи та розроблено класифікаційну модель злочинності. Вперше введено поняття "кримінально-правове поле" та розглянуто основні властивості злочинності як соціального поля. Розвинуто поняття криміногенної ситуації на базі реалізації системної методології. Удосконалено теорію латентних соціальних процесів за рахунок введення поняття "соціально-інформаційна піраміда", яка відображає загальну модель вказаних процесів, сформульовано засади дослідження латентних соціальних процесів. Наведено методику та результати низки вимірів латентної злочинності, проаналізовано світову практику досліджень латентної злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*368 + Х883.9(4Укр)1
Шифр НБУВ: РА316913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Перепелиця Т.Г. 
Соціокультурні чинники злочинної поведінки підлітків: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / Т.Г. Перепелиця ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному соціологічному аналізу проблеми злочинної поведінки підлітків в контексті її детермінації соціокультурними чинниками. Розкрито зміст поняття "криміналізація" суспільства, розглянуто основні прояви цього явища, проаналізовано зв'язок між криміналізованим суспільством та його культурою. Особливу увагу приділено аналізу впливу дисфункцій основних інститутів соціалізації на виникнення злочинної поведінки підлітків. Зміст, структура, механізм та спрямованість злочинної поведінки підлітків розглядаються як продукт певного соціокультурного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121 + Х883.9(4УКР)52

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Сущенко 
Соціально-психологічні особливості особистості підлітків та молоді, схильних до протиправної поведінки: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Наталя Олександрівна Сущенко ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52:Ю9 + Ю947.1-734 + Ю983.620.2-81
Шифр НБУВ: РА359800

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Воронова Ю.В. 
Соціально-психологічні детермінанти віктимної поведінки неповнолітніх жертв сексуальних злочинів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Ю.В. Воронова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено аналіз соціально-психологічних і правових факторів, які впливають на формування та прояв віктимності у жертв сексуальних злочинів. Визначено, що умови виховання неповнолітніх від 14-ти до 18-ти років, їх взаємовідносини з батьками та однолітками є факторами, які впливають на рівень їх віктимності. Установлено, що діти, які живуть у сім'ях з низькою культурою, рівнем матеріального достатку й освіти батьків мають занижену самооцінку та за цього рівень віктимності у них високий. Відзначено, що дівчата, які живуть у сім'ях з матеріальним достатком високого рівня та освітою батьків, мають завищену самооцінку і теж достатньо високу ступінь віктимності. За результатами дослідження доведено індивідуально-психологічні умови та фактори віктимності, до яких належать ціннісні орієнтації, комунікативна, мотиваційна й емоційно-вольова сфера і Я-концепція. Чим вище рівень віктимності, тим більшою мірою зазначені психологічні фактори відрізняються від контрольних показників. Доведено, що визначення рівня віктимності слід проводити в осіб, які ще постраждали від сексуального злочину та в них немає негативних змін у психіці. Установлено, що згвалтування неповнолітніх призводить до виникнення у них посттравматичних стресових розладів, які можуть проявлятися через рік після скоєння злочину. Обгрунтовано методи боротьби з сексуальними злочинами, розглянуто сучасні технології соціально-психологічної та правової профілактики віктимності неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Х881.9(4УКР)114.013 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА342285

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Литвинов О. М. 
Соціально-правовий механізм протидії злочинності в Україні (теоретичні та практичні засади): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / О. М. Литвинов ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 41 с. — укp.

Розкрито сутність соціально-правового механізму протидії злочинності, його відмінності від суміжних категорій і правових феноменів. Проаналізовано сучасний стан правового забезпечення протидії злочинності та висвітлено напрями вдосконалення на перспективу. Охарактеризовано практику реалізації правозастосовних механізмів протидії злочинності в діяльності судів і правоохоронних органів. Визначено коло профільних кримінологічних функцій і систематизовано методи кримінологічного впливу. Встановлено сутність, зміст і значення віктимізації для формування структур шуканого механізму. Досліджено проблемні питання оцінювання ефективності функціонування соціально-правового механізму протидії злочинності та сформульовано рекомендації, щодо вдосконалення теоретико-правових засад і практичної діяльності із протидії злочинності та механізму її функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА373205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Раковська Ю. В. 
Соціально-правова природа та детермінація торгівлі людьми: кримінологічне дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. В. Раковська ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено кримінологічну характеристику торгівлі людьми й осіб, які вчиняють такі злочини, а також віктимологічний аналіз жертв торгівлі людьми. Запропоновано адаптовану класифікацію жертв торгівлі людьми на підставі їх поведінки, що передувала вербуванню. Визначено передумови криміналізації рабства та сучасної його форми - торгівлі людьми - на міжнародному й національному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 + Х883.9(4УКР)311.34
Шифр НБУВ: РА381554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лютий В. П. 
Соціально-педагогічне забезпечення діяльності кримінально-виконавчої інспекції з ресоціалізації неповнолітніх, звільнених від відбування покарання з випробуванням: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / В. П. Лютий ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано зміст ресоціалізації неповнолітніх, звільнених від відбування покарання з випробуванням на основі теоретичного аналізу чинників протиправної поведінки неповнолітніх і підходів до соціально-педагогічної роботи з неповнолітніми правопорушниками. Проаналізовано сучасний стан ресоціалізації неповнолітніх, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції. Розроблено й експериментально перевірено технологію ресоціалізації неповнолітніх, звільнених від відбування покарання з випробуванням, і методики підготовки працівників кримінально-виконавчої інспекції щодо її застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312(4УКР) + Х883.9(4УКР)52 + Х884.9(4УКР)18
Шифр НБУВ: РА373452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Орлеан А.М. 
Соціальна обумовленість криміналізації та кримінально-правова характеристика торгівлі людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Орлеан ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з криміналізацією торгівлі людьми та юридичним аналізом складу злочину, передбаченого ст. 149 КК. Досліджено історію формування правового поняття торгівлі людьми та світовий досвід встановлення кримінальної відповідальності за діяння, пов'язані з даним явищем. Запропоновано удосконалене та уніфіковане визначення, яке може бути покладене в основу національного та міжнародного понять торгівлі людьми. Проаналізовано сучасний стан даного явища в Україні, причини та умови його існування. Приділено увагу розгляду підстав і принципів криміналізації торгівлі людьми. Охарактеризовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу даного злочину. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України, що передбачає відповідальність за торгівлю людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х883.9(4УКР)41 +
Шифр НБУВ: РА324610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Жукова Т. С. 
Соціальні засади запобігання злочинності молоді в Україні та Італії (порівняльне дослідження): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. С. Жукова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено комплекс проблем теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з інститутом запобігання молодіжній злочинності. Для успішної інтеграції України в ЄС, зближення законодавства України та практики його застосування з сучасною європейською системою обгрунтовано доцільність здійснення узагальнень та аналізу законодавства й інших нормативно-правових актів, які регулюють правові й організаційні засади запобігання злочинам в Україні й Італії. Для якісного проведення порівняльного дослідження обрано вікові межі найбільш схожої частини молоді України й Італії, а саме від 16-ти до 21-го року. Подано кримінологічну характеристику молодіжної злочинності. Проаналізовано причини, умови та фактори, що детермінують злочинність. Виявлено особливості злочинності молоді в Україні й Італії. Висвітлено напрями використання в Україні досвіду Італії з запобігання молодіжній злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х883.9(4ІТА)52 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА381600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Градецька Н. М. 
Сім'я як суб'єкт запобігання злочинності неповнолітніх: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н. М. Градецька ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Подано характеристику основних тенденцій розвитку сучасної української сім'ї, виділено основні аспекти, в яких сім'я є об'єктом дослідження. Обгрунтовано думку, що особливе місце посідає виховна функції сім'ї з погляду її суспільної значущості. Висвітлено комплекс суб'єктивних і об'єктивних чинників сімейного неблагополуччя. Досліджено комплекс питань теоретичного та практичного характеру, які пов'язані з механізмом впливу сімейного неблагополуччя на формування особистості неповнолітнього злочинця та його протиправну поведінку. Розглянуто сучасну сім'ю як об'єкт кримінологічного дослідження, її криміногенний та антикриміногенний вплив. Досліджено шляхи підвищення профілактичного потенціалу загальносоціальних заходів і ефективності спеціально-кримінологічних заходів профілактики сімейного неблагополуччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х839(4УКР)70
Шифр НБУВ: РА375760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Міщенко С. Г. 
Роль кримінальної юстиції в протидії злочинності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / С. Г. Міщенко ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність, зміст кримінальної юстиції й її роль у протидії злочинності. Доведено, що кримінальна юстиція - це система державних органів, створених з метою протидії злочинності в межах здійснення кримінального судочинства. Зміст кримінальної юстиції становить процесуальна діяльність органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та судів, спрямована на реалізацію публічної державної функції протидії злочинності. За характером зазначена діяльність є сукупністю зусиль, спрямованих на протидію злочинності шляхом правового реагування на вчинені злочини та запобігання новим злочинам. Належність державного правоохоронного органу до системи кримінальної юстиції визначається винятково характером і кримінально-процесуальною формою його діяльності, а не організаційно-управлінськими відносинами. Кримінальна юстиція потребує реформування, яке необхідно здійснювати на основі науково обгрунтованої концепції зусиллями не самих органів кримінальної юстиції, а відповідними компетентними державними інституціями з широким залученням громадськості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР) + Х883.9(4УКР)73
Шифр НБУВ: РА382933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського