Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (743)Книжкові видання та компакт-диски (2113)Журнали та продовжувані видання (1016)
Пошуковий запит: (<.>U=Х911$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 93
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іващенко В.О. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти боротьби з торгівлею жінками та дітьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Іващенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові акти з питань боротьби з торгівлею жінками та дітьми, а також встановлено ступінь їх імплементації у національному законодавстві. Наведено кримінологічну характеристику торгівлі жінками та дітьми, а також протиправним діянням, з нею пов'язаних. Досліджено проблеми, що виникають у діяльності державних і правоохоронних органів та міжнародних організацій у даній сфері, визначено поняття даного злочину, а також проституції, секс-бізнесу, особи, яка стала жертвою торгівлі людьми, зокрема, трафікера (торговця). Значну увагу приділено детермінантам даних злочинів, а також пропозиціям щодо підвищення ефективності їх запобігання. Детально розглянуто питання вдосконалення вітчизняного законодавства про заборону торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4 + Х881.9(4УКР)120 + Х883.9(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА310207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Албул С.В. 
Кримінологічна характеристика корисливо-насильницьких злочинів відносно іноземних громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Албул ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс питань щодо етіологічних і феноменологічних особливостей і закономірностей корислово-насильницьких злочинів, скоєних проти іноземців в Україні. Вивчено природу, закономірності й особливості віктимізації та віктимності іноземців в Україні, а також питання щодо протидії даній злочинності. Висвітлено теоретичний і практичний аспект стосовно розробки організаційно-правових заходів боротьби зі злочинністю проти іноземців. Надано кримінологічну характеристику корислово-насильницьких злочинів, скоєних проти іноземних громадян в Україні, їх чинників, рівня, структури та географії, латентності, а також особи злочинця та жертви злочину. Висвітлено проблеми щодо забезпечення особистої та майнової безпеки іноземних громадян в Україні. Наведено конкретні пропозиції щодо удосконалення чинного вітчизняного законодавства з питань протидії злочинності та забезпечення прав потерпілих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116 + Х883.9(4УКР)4 + Х911.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337845

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Аль-Захарна Салім Мухаммед Сааді 
Міжнародна кримінальна відповідальність індивідів за злочин геноциду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Аль-Захарна Салім Мухаммед Сааді ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис і розвиток поняття злочину геноциду в міжнародному праві. Проаналізовано елементи його юридичного складу, зокрема, наведено характеристику специфічного наміру як визначальної ознаки даного злочину, а також об'єкта геноциду та кримінальних діянь, що становлять його об'єктивну сторону. Розглянуто природу та основний зміст Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 1948 р., а також охарактеризовано практичні проблеми її міжнародної та внутрішньодержавної імплементації. Значну увагу приділено правовому та інституційному механізмам міжнародної кримінальної відповідальності осіб, винних у скоєнні актів геноциду. Детально проаналізовано питання взаємозв'язку міжнародної індивідуальної кримінальної відповідальності та відповідальності держави за злочин геноциду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.25 + Х917.122.3
Шифр НБУВ: РА312827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Анісімова М.Ф. 
Зобов'язання України щодо прав людини у зв'язку зі вступом до Ради Європи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.Ф. Анісімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Висвітлено проблеми виконання Україною своїх членських зобов'язань перед Радою Європи стосовно забезпечення та захисту прав людини. У систематизованому вигляді за кількісними, якісними та змістовими показниками детально проаналізовано стан і динаміку виконання державних зобов'язань перед європейською спільнотою. За допомогою критеріїв (реформування суду, прокуратури, системи юридичної освіти, перебудови роботи та структури пенітенціарної системи) визначено фактори, що гальмують їх чітке та своєчасне виконання і сформульовано рекомендації щодо їх усунення. Розглянутол деякі громадські права (право на життя, право на свободу, пересування та вільний вибів місця проживання, право на свободу світогляду та віросповідання) досліджено відповідність чинного законодавства України вимогам Європейської конвенції про права й основні свободи людини, внесено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.39(4УКР) + Х915.232.4-7(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Андріанов К.В. 
Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / К.В. Андріанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто інституційні та функціональні особливості побудови контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини та його завдання. Проаналізовано доктринальні та практичні підходи до проблеми функціонування цього механізму. Розкрито роль міжнародного контролю в процесі реалізації норм міжнародного права, зокрема, в галузі прав людини. Надано характеристику компетенції та функцій контрольних органів, розкрито особливості їх взаємодії. Досліджено функціональні взаємозв'язки між Європейським судом з прав людини та Комітетом міністрів Ради Європи, а також актуальні питання подальшого підвищення ефективності контрольного механізму. Розкрито зміст поняття "прецедентна практика Суду", а також міжнародно-правову природу його рішень. Досліджено шляхи впливу Конвенції на національне право її держав-учасниць, зокрема, в контексті виконання рішень Європейського суду з прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.34 + Х915.232.44 +
Шифр НБУВ: РА323601

Рубрики:

      
6.

Бандурка О.О. 
Адміністративно-правове регулювання міграційного процесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Бандурка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розвинуто визначення міграційного процесу як правового явища та розкрито його зміст через властивості, ознаки, риси та якості носіїв міграційної правосвідомості - мігрантів. Виділено окремі категорії мігрантів. Вперше механізм адміністративно-правового регулювання даного процесу досліджено як динамічну категорію на засадах виокремлення наступних стадій зазначеного регулювання: формування та дія юридичних норм, виникнення, а також реалізація прав та обов'язків. Розглянуто типи адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу, визначено їх особливості. Представлено класифікацію юридичних фактів за наступними ознаками: місця юридичного факту в механізмі адміністративно-правового регулювання, за вольовим принципом та наслідками. Докладно охарактеризовано зміст юридичних фактів. Залежно від ознаки певної стадії механізму даного регулювання визначено юридичні факти у сфері міграційного процесу та обгрунтовано існування послідовності юридичних фактів. Наведено систему суб'єктів адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу та вивчено їх правовий статус. Запропоновано класифікацію та проаналізовано суб'єкти адміністративно-правового регулювання міграційних процесів за наступними ознаками: компетенцією, повноваженнями щодо надання відповідного статусу або прийняття рішень стосовно окремих категорій осіб. Висвітлено проблеми адміністративної відповідальності за порушення загальнообов'язкових правил у сфері міграційного процесу та обгрунтовано пропозицію з метою виділення в окрему главу КУпАП адміністративних проступків у сфері вищезгаданого процесу. Сформульовано широке коло пропозицій з метою удосконалення системи чинного законодавства, приведення його у відповідність міжнародним нормам і стандартам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бондаренко Н.О. 
Розвиток прав жінок УРСР: національний та міжнародний аспекти (1917 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.О. Бондаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасні методологічні підходи щодо вивчення прав жінок та способів їх реалізації за різних політико-правових доктрин. Здійснено поглиблений аналіз стану дослідження даної наукової проблеми у вітчизняній історіографії. Охарактеризовано положення української радянської Конституції 1919 р., 1929 р., 1937 р. та 1978 р. як базові норми розвитку основних прав і свобод жінок. Проаналізовано законодавчі акти 1917 - 1991 рр. щодо нормування політичних, шлюбно-сімейних, трудових та освітніх прав жінок. Розглянуто процес формування міжнародного співробітництва та охарактеризовано міжнародно-правові зобов'язання України як члена ООН у сфері захисту прав жінок, набутих державою у 1945 - 1991 рр. Оцінено ефективність здійснюваної в УРСР державної політики щодо законодавчого забезпечення прав жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х620.322.1(2УК) + Х911.41 +
Шифр НБУВ: РА332911

Рубрики:

      
8.

Бровко Н. І. 
Захист права людини на особисту свободу в контексті протидії торгівлі людьми: філософсько-правові засади: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Н. І. Бровко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто історію та методологію досліджень прав людини, висвітлено філософські засади осмислення проблеми свободи, антропологічно-правові й аксіологічно-правові засади дослідження особистої свободи індивіда. Проаналізовано зміст поняття особистої свободи індивіда як форми реалізації ідеї свободи волі у класичній та посткласичній філософсько-правовій рефлексії. Сформульовано визначення понять "особиста свобода індивіда" та "право на особисту свободу". Висвітлено сучасний стан і тенденції торгівлі людьми в світі й Україні, висвітлено основні проблеми та запропоновано підхід щодо визначення об'єкта торгівлі людьми. Визначено принципи, гарантії та стандарти правового захисту особистої свободи індивіда, форми, засоби та заходи захисту права людини на особисту свободу, поняття та система елементів механізму захисту особистої свободи індивіда як вихідної передумови протидії торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА377362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бурлак О. В. 
Міжнародні стандарти щодо статусу і функціонування національних установ із захисту і заохочення прав людини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. В. Бурлак ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що принципи щодо статусу національних установ 1991 р. є міжнародними мінімальними стандартами. Визначено статус національних установ в універсальних і регіональних системах співробітництва держав, форми співробітництва міжнародних організацій з національними установами із захисту та заохочення прав людини. Висвітлено питання правового статусу актів міжнародних організацій щодо національних установ із захисту та заохочення прав людини й обгрунтовано їх правове значення. Запропоновано дефініцію національної установи із захисту та заохочення прав людини та класифікацію даних установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.212-923 + Х809(4УКР)3 л
Шифр НБУВ: РА373279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Вінгловська О.І. 
Імплементація міжнародних стандартів прав дитини в національному законодавстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.І. Вінгловська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти міжнародно-правового аналізу юридичного змісту міжнародних стандартів прав дитини та ступеня виконання Україною зобов'язань згідно з конвенцією про права дитини. Наведено рекомендації стосовно надання відповідності даним стандартам українського законодавства, удосконаленню національного механізму їх реалізації та підвищенню відповідальності державних органів і посадових осіб за порушення прав дитини, визнаних в усьому світі. З метою кращого забезпечення інтересів дітей запропоновано прийняття Закону України про права дитини та сформульовано наукові рекомендації щодо цілей, принципів та окремих норм даного Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42-383.1(4УКР) + Х809(4УКР)34
Шифр НБУВ: РА310204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Васецький В.Ю. 
Доктрина прав людини в романо-германській правовій системі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Ю. Васецький ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З'ясовано сутність, функції, структуру та особливості формування розвитку правової системи за умов демократичної, соціально-правової держави. Розглянуто проблеми інтеграції країн романо-германського правового блоку під час глобалізації та визначення ролі України в даних процесах. Виокремлено та систематизовано теоретико-методологічні та концептуальні підходи щодо аналізу правової системи в контексті прав особи в зарубіжній і вітчизняній юридичній науці, а також проблеми правових засобів, їх співвідношення з правовою системою та правовим регулюванням. Розглянуто питання систематизації правових понять щодо інституту прав особи та їх формування у взаємозв'язку з правовими системами світу. Проаналізовано структуру романо-германської правової системи з позицій розв'язання проблеми прав особи на прикладі Німеччини, Польщі та Росії. Висвітлено проблему захисту прав особи у зв'язку з процесами глобалізації, а також визначено вплив інтеграції процесів на розвиток інституту прав особи в країнах романо-германської правової системи. З'ясовано співвідношення природно-правової та позитивно-правової доктрин під час розробки націоналного законодавства країн, що належать до романо-германської правової системи. Окреслено тенденції розвитку правової системи України у сфері прав особи з позицій її належності до романо-германської правової системи, а також оцінено систему юридичних механізмів захисту прав і свобод особи в державі та на міжнародному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)3 + Х911.3 + Х002.6 +
Шифр НБУВ: РА343728

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Васильєва Н.Г. 
Право на цілісність особистості в праві Європейського Союзу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.Г. Васильєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу норм міжнародного та європейського права, національного законодавства країн ЄС, а також практики їх застосування досліджено одне з нових понять юридичної практики - право на цілісність особистості. Висвітлено історію закріплення даного права у міжнародному та європейському праві, а також формування його визначення в юридичній науці. Проаналізовано концептуальні підходи щодо визначення поняття права на цілісність особистості, розкрито його принциповий зміст, місце та роль у системі сучасних фундаментальних прав людини, запропонованої Хартією ЄС 2000 р. На підставі вивчення міжнародних і регіональних норм, які закріплюють право на цілісність особистості й окремі його елементи, а також практичної діяльності установ й органів ЄС і його держав-членів з забезпечення даного права запропоновано нову юридичну концепцію права на цілісність особистості. Обгрунтовано визначення права на цілісність особистості, наведено правову характеристику його суттєвих елементів: правил інформованої згоди, заборони євгенічних практик, спрямованих на селекцію людей, заборони перетворювати тіло людини на джерело фінансового збагачення та заборони її репродуктивного клонування. На піставі вивчення досвіду ЄС і його країн-членів у галузі забезпечення права на цілісність особистості обгрунтовано можливості його застосування в українській правовій практиці регулювання біомедицини людини на основі поваги до права людини на цілісність особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА362493

Рубрики:

      
13.

Войченко С. В. 
Договори Ради Європи в кримінально-правовій сфері та їх імплементація в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / С. В. Войченко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття договорів Ради Європи в кримінально-правовій сфері. Висвітлено місце Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод (ЄКПЛ) у системі договорів Ради Європи в кримінально-правовій сфері, досліджено особливості її імплементації до правової системи України. Проаналізовано практику Європейського суду з прав людини щодо найбільш поширених порушень відповідних положень ЄКПЛ. Досліджено концепцію міжнародної та національно-правової імплементації в теорії сучасного міжнародного права, на основі якої аналізується стан національно-правової імплементації договорів Ради Європи в кримінально-правовій сфері в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.35 + Х915.232.4-3 + Х915.232.4-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Гіждіван Л.Ю. 
Становлення та розвиток співробітництва України з Радою Європи у сфері прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Л.Ю. Гіждіван ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти співробітництва України з Радою Європи у сфері прав людини у контексті участі нашої держави в європейській системі захисту прав людини, що діє під егідою Ради Європи. Висвітлено діяльність органів Організації, проаналізовано зміст основних конвенцій у даній галузі, надано відповідну їх класифікацію. Головну увагу зосереджено на питаннях стосовно вступу України до Ради Європи, її участі в інституційній системі Організації, а також виконання Україною зобов'язань як держави-члена Ради Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-74(4УКР) + Х911.39(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гаврушко Ю.Ф. 
Правове регулювання міграційних процесів на універсальному та єврорегіональному рівнях: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ю.Ф. Гаврушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проаналізовано особливості міжнародно-правової регламентації міграційних процесів (МП) на універсальному й єврорегіональному рівнях. Досліджено етапи становлення співробітництва держав стосовно регламентації МП у Євросоюзі та особливості розвитку міграційного законодавства. З'ясовано специфіку юридичних механізмів і роль ЄС щодо МП у Євросоюзі. Показано роль специфічних юридичних інструментів, зокрема, спільних дій, рішень і позицій Європейської Ради. Розкрито особливості сучасного регулювання питань трудової міграції в ЄС, а також міграційного права в Україні. Наведено шляхи вдосконалення міграційного законодавства України та його гармонізації з правом Євросоюзу на сучасному етапі, зокрема, відповідно до нового Плану дій "Україна - ЄС" (2004 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.232.5-91 + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА336728

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Гаркавий С.В. 
Правове становище іноземців у Російській імперії у роки Першої світової війни (на матеріалах України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Гаркавий ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено формування нормативно-правової бази Російської імперії, що регламентувала приватні та публічні права іноземців, її генезу та основні характеристики на період початку та під час Першої світової війни. Окремо розглянуто особливості правового статусу іноземців-військовослужбовців, зокрема, воюючих з Російською імперією держав. Особливу увагу приділено становищу військовополонених. Здійснено порівняльно-правовий аналіз міжнародного та російського законодавства, що регулювало дане питання, вказано на недоліки останнього. Проаналізовано зміни цивільно-правового статусу іноземних підданих у Російській імперії, порушення права власності під час війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)524-512.9 + Х911.14(4РОС) +
Шифр НБУВ: РА324674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гончаренко О.А. 
Статус біженця в міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.А. Гончаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "біженець", встановлено права та обов'язки вимушених мігрантів. Проаналізовано історичні та політико-правові передумови становлення та розвитку міжнародно-правових норм, що стосуються визначення статусу та захисту прав біженців. Вперше обгрунтовано пропозицію про необхідність укладання спеціальних міжнародних договорів про статус жінок та дітей біженців як найбільш вразливих і найменш захищених осіб. З'ясовано функції та роль представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у формуванні законодавства України про захист прав біженців. Обгрунтовано основні критерії та принципи встановлення міжнародно-правового статусу біженців, досліджено проблеми контролю за дотриманням їх прав і наведено шляхи розв'язання спірних питань. Проаналізовано зв'язок Конвенції ООН про статус біженців 1951 р. та Протоколу до неї 1967 р. з державним законодавством України. Досліджено практику Європейського суду з прав людини щодо захисту прав біженців та осіб, що шукають притулку. Наведено загальну характеристику вітчизняного законодавства про біженців у контексті його узгодження з нормами міжнародного права. Розроблено рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного Закону України "Про біженців" та інших нормативно-правових актів з метою їх подальшого удосконалення та узгодження з відповідними нормами міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.212.046.1 + Х809(4УКР)345 + С5*425.831 +
Шифр НБУВ: РА337688

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
18.

Горова О.Б. 
Конституційні громадянські права людини в Україні і їх забезпечення міліцією (роль міжнародно-правових норм в цьому процесі): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Горова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам забезпечення реалізації громадянських прав і свобод, ролі міліції в цій діяльності та її відповідності міжнародно-правовим нормам. На підставі теоретичного аналізу юридичної літератури з визначеної проблеми, міжнародних та внурішньодержавних нормативно-правових актів, проведеного дослідження розглянуто питання становлення, еволюції, змісту, системи громадянських прав і свобод. Розкрито значення діяльності міліції щодо забезпечення реалізації громадянських прав і свобод людини. Визначено особливості такої діяльності, основні форми і методи, а також подано конкретні пропозиції та рекомендації з питань удосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.313-383.1(4УКР) + Х819(4УКР)112.03
Шифр НБУВ: РА307933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Грабар Н.М. 
Адміністративно-правове забезпечення статусу біженців в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.М. Грабар ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-правового забезпечення статусу біженців в Україні. Проаналізовано генезу дефініції "біженець" у міжнародному та вітчизнzному законодавстві, чинну нормативно-правову базу щодо регулювання правового статусу біженця та компетенцію суб'єктів управління у цій сфері. Визначено місце процедури надання статусу біженця у системі адміністративних процедур. Сформульовано пропозиції до чинного законодавства України щодо вдосконалення процедури надання статусу біженця. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до законів і підзаконних актів, які регулюють адміністративно-правовий статус біженців в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.033.1 + Х911.5 +
Шифр НБУВ: РА351835

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Губань Р.В. 
Міжнародно-правові аспекти розвитку діалогу між цивілізаціями: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Р.В. Губань ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено міжнародно-правові аспекти розвитку діалогу між цивілізаціями. Досліджено еволюцію понять "цивілізація" та "діалог між цивілізаціями", запропоновано їх визначення. Проаналізовано міжнародно-правові аспекти генезису діалогу між цивілізаціями. Розглянуто особливості відображення концепції діалогу між цивілізаціями у документах ООН, запропоновано застосовувати цивілізаційний підхід у процесі проведення реформи Ради Безпеки ООН. Досліджено питання впливу концепції діалогу між цивілізаціями на розвиток інституту прав людини у міжнародному та національному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-0,1 + Х915.212.03 + Х911.23 +
Шифр НБУВ: РА368540

Рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського