Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (397)Книжкові видання та компакт-диски (490)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Х915.232.5-91$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Луць Л.А. 
Європейські міждержавні правові системи: загальнотеоретична характеристика: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Л.А. Луць ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне дослідження проблем європейської правової інтеграції, вивчено її найбільш досконалі форми - правової системи Ради Європи та Європейського Союзу. Розглянуто питання формування концепції становлення та функціонування європейських міждержавних правових систем. Виявлено юридичні ознаки, сформульовано поняття правової системи суспільства, проаналізовано її структуру та структурну організацію. З використанням методологічних можливостей виокремлено новий тип - міждержавної правової системи, зроблено висновок щодо їх визначального місця у якісно новій світовій інфраструктурі. Відзначено, що утворенню європейських міждержавних правових систем Ради Європи та Євросоюзу, сприяли процеси глобалізації та регіоналізації. Висвітлено структурні особливості даних правових систем. Розкрито суть поняття "європейська правова інтеграція" та "правовий механізм взаємодії міждержавних і національних правових систем". З'ясовано особливості правових механізмів взаємодії Ради Європи, Євросоюзу з державами-учасницями, зокрема України. У цьому контексті проаналізовано ідентифікаційні та основні юридичні ознаки сучасної правової системи України, виявлено особливості інституційної, функційної та нормативної структурних її частин. Визначено заходи щодо її реформування та інтеграції з правовими системами Ради Європи та Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335082

Рубрики:

      
2.

Святун О.В. 
Європейські механізми боротьби із торгівлею людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Святун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження механізмів боротьби з торгівлею людьми, які діють у межах Ради Європи та Європейського Союзу. Проаналізовано вплив на національне законодавство держав-учасників міжнародних об'єднань. Розглянуто питання регулювання правової діяльності щодо запобігання торгівлі людьми. Висвітлено особливості становлення міжнародної правової думки щодо протиправності торгівлі людьми. Проаналізовано відповідність законодавства України стандартам Ради Європи та Євросоюзу та визначено сфери вітчизняної правової діяльності, що потребують удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.33 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335480

Рубрики:

      
3.

Нонко А.В. 
Податки в Україні та в державах-членах Європейського Союзу: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Нонко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз історико-правових аспектів формування підходів до розуміння суті податку як основного елементу будь-якої податкової системи, теоретичних концепцій податкової гармонізації в Європейському Союзі та перспектив подальшого зближення податкового законодавства держав-членів Європейського Союзу. Досліджено зміст основних юридичних складових (правового механізму) найбільш розповсюджених видів прямих і непрямих податків, що стягуються в Україні та державах-членах Європейського Союзу. Виявлено їх позитивні аспекти, а також недоліки та визначено пропозиції щодо способів їх усунення. Надано оцінку стану відповідності податкового законодавства України щодо питань регулювання правовідносин зі стягнення основних видів податків, підходам, застосовуваним у державах-членах Європейського Союзу, та подальшим перспективам здійснення процесу адаптації податкового законодавства України до acquis communautaire у сфері оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х915.232.5-91 + Х999.82 +
Шифр НБУВ: РА340533

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Гаврушко Ю.Ф. 
Правове регулювання міграційних процесів на універсальному та єврорегіональному рівнях: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ю.Ф. Гаврушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проаналізовано особливості міжнародно-правової регламентації міграційних процесів (МП) на універсальному й єврорегіональному рівнях. Досліджено етапи становлення співробітництва держав стосовно регламентації МП у Євросоюзі та особливості розвитку міграційного законодавства. З'ясовано специфіку юридичних механізмів і роль ЄС щодо МП у Євросоюзі. Показано роль специфічних юридичних інструментів, зокрема, спільних дій, рішень і позицій Європейської Ради. Розкрито особливості сучасного регулювання питань трудової міграції в ЄС, а також міграційного права в Україні. Наведено шляхи вдосконалення міграційного законодавства України та його гармонізації з правом Євросоюзу на сучасному етапі, зокрема, відповідно до нового Плану дій "Україна - ЄС" (2004 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.232.5-91 + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА336728

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Лаба О.В. 
Право Європейського Союзу та право України: теоретико-правові проблеми співвідношення та гармонізації (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Лаба ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретико-правові передумови зближення правової системи України та права ЄС. Комплексно досліджено різні аспекти правової природи Європейських співтовариств та права ЄС. Висвітлено динаміку та соціально-історичні детермінанти утворення, розвитку та функціонування ЄС на сучасному етапі, а також принципи нормативного його регламентування. Проаналізовано суть правової системи України, її особливості, фактори, що вплинули на її формування, особливі риси, а також загально-правові тенденції та національні відмінності генези правової системи України. Визначено понятійно-категоріальну суть та способи узгодження норм національного права та права ЄС як частини міжнародної правової системи. Досліджено теоретико-правові та практичні особливості гармонізаційого механізму зближення законодавства України з правовою системою ЄС, а також основні форми та шляхи правового наповнення євроінтеграційного курсу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА339362

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Кравчук І.В. 
Механізми державного управління процесом адаптації національного права до права ЄС: порівняльний аналіз: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.В. Кравчук ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми державного управління адаптацією національного права до права Європейського Союзу (ЄС) у державах-кандитатах до нього та Україні. Визначено поняття державного управління адаптацією. З'ясовано спільні риси у плануванні правотворчого процесу з метою адаптації національного права з acquis communautaire, основні рівні та моделі державного управління цим процесом у державах-кандидатах, домінуючі підходи до організації перекладів законодавства ЄС, навчання кадрів у сфері європейської інтеграції, підготовки суспільства до приєднання, фінансування адаптації у державах-кандидатах. Обгрунтовано найважливіші напрями вдосконалення правового й інституційного механізмів державного управління процесом адаптації права України до права ЄС, а також кадрового, інформаційного та фінансового забезпечення адаптації законодавства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х999 + Х819(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА342040

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Лисенко О.М. 
Становлення та функціонування органів державної влади України в контексті євроінтеграційних процесів (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Лисенко ; НАН України.Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості становлення та функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування під впливом євроінтеграційної політики України 1991 - 2004 рр. Висвітлено механізми й етапи розвитку парламентських інституцій, органів місцевого самоврядування, структурних перетворень Кабінету Міністрів України та місцевих державних адміністрацій у контексті здійснення інтеграційної політики до європейського співтовариства. Проаналізовано стан імплементації європейського законодавства до правової системи України та його вплив на розвиток судової гілки влади і правоохоронних органів. За результатами проведеного аналізу нормативно-правової бази України зроблено висновки про взаємозалежність зовнішньої євроінтеграційної політики України та розвитку органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних структур. Значну увагу приділено вимогам, які ставляться європейським суспільством до країн, що прагнуть інтегруватися до його економічного, політичного та культурного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф024 + Х809(4УКР)6 + Х819(4УКР)011 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА344794

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
8.

Кібенко О.Р. 
Сучасний стан та перспективи правового регулювання корпоративних відносин: порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії та України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.Р. Кібенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Досліджено сучасний стан і перспективи регулювання корпоративних відносин у праві ЄС, Великобританії та України. Доведено, що в європейських країнах відбувається процес фундаментального реформування корпоративного права. Проаналізовано передумови, причини та напрямки реформи. Обгрунтовано необхідність проведення фундаментальної реформи вітчизняного корпоративного права та запропоновано її концепцію, орієнтовану на європейські стандарти. Досліджено правову базу процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС і сформульовано його методологічні засади стосовно корпоративного права. Проведено порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії й України за окремими іститутами, а саме: створення й державна реєстрація товариств, розкриття ними інформації, капітал, корпоративне управління, поглинання, реорганізація, діяльність груп товариств (переважно холдингів). Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення корпоративного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 + Х839(4/8)014 + Х915.232.5-91 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА344777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Сюр Н.В. 
Правова інтеграція України до Європейського Союзу: теоретико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Сюр ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси правової інтеграції України до Європейського Союзу. Проаналізовано інституційно правовий механізм європейської інтеграції в цілому та функціонування Європейського Союзу зокрема, визначено його правову природу. Особливу увагу приділено дослідженню теоретико правових проблем адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Охарактеризовано нормативно-правову базу та інституційне забезпечення співробітництва між Україною та ЄС, проаналізовано стан і перспективи їх розвитку та удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-96(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343498

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Грицяк І.А. 
Розвиток європейського управління в контексті впливу на державне управління в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / І.А. Грицяк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади розвитку європейського управління з урахуванням впливу на державне управління в Україні. На базі системного підходу розкрито суть і особливості європейського управління та певні прояви його впливу на державне управління в Україні. Проаналізовано концептуальні та теоретичні підходи до вивчення процесу європейської інтеграції, природи та функціонування Європейського Союзу (ЄС). Визначено фундаментальні теоретико-прикладні засади євроінтеграційного процесу як основу європейського управління. Виявлено взаємозв'язок між цілями та повноваженнями, а також компетенціями ЄС як інструментами здійснення євроінтеграційної політики. Установлено взаємозалежність між функціонуванням європейського адміністративного простору, розвитком європейського управління та його впливом на управлінські сфери держав-членів, держав-кандидатів і держав-претендентів на вступ до ЄС, зокрема України, а також багаторівневий характер системи європейського управління. Обгрунтовано неминучість європеїзації як прояву закономірності світового розвитку, який має певний політичний, економічний, правовий і культурний наслідки у державах-претендентах на вступ до ЄС. Доведено потребу у виваженому застосуванні європейських підходів до реформування державного управління в Україні. Обгрунтовано потребу у реформуванні в Україні класичного президентського правління, запровадженні європейського виміру до реформування державної служби. Доведено перспективність реформування державного управління у контексті форм правління й устрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)01 +
Шифр НБУВ: РА342231

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Максименко С.В. 
Міжнародно-правове регулювання права на свободу пересування і вибір місця проживання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.В. Максименко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано закономірності становлення, розвитку і міжнародно-правового змісту інституту гарантій забезпечення права людини на свободу пересування, а також механізм реалізації та особливості правового регулювання в правозастосовній діяльності. Розглянуто питання створення світоглядної науково-теоретичної моделі як цілісної концепції з механізмом трансформації міжнародно-правових норм у національні правові системи, а також удосконалення пан'європейських інтеграційних процесів. Досліджено юридичну природу і розкрито зміст поняття "свобода пересування", вивчено нормативно-правові акти України, спрямовані на реалізацію свободи пересування, її обмеження і встановлення юридичної відповідальності. Висвітлено систему державного керування у сфері гарантування свободи пересування, наведено рекомендації щодо удосконалення міжнародного і національного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х809(4УКР)31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА342039

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Черняк Ю.В. 
Інститут підсудності в міжнародному приватному праві країн Європейського Союзу та України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Черняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне порівняльне дослідження інституту міжнародної підсудності цивільних справ. Розглянуто історію становлення внутрішнього законодавства про міжнародну підсудність у країнах ЄС та в Україні, завдання та напрямки міжнародно-правової уніфікації норм інституту міжнародної підсудності. Досліджено Брюссельську Конвенцію 1968 р. та Брюссельську Постанову N 44/2001 як джерело правового регулювання міжнародної підсудності у країнах ЄС. Проаналізовано положення Луганської Конвенції 1988 р. і конвенцій, розроблених під егідою Гаазької Конференції з міжнародного приватного права, які замінили чи доповнюють положення Брюссельської Конвенції 1968 р. Сформульовано висновки по основні підходи українського законодавства щодо визначення міжнародної підсудності цивільних прав. Розроблено практичні рекомендації стосовно вдосконалення вітчизняного законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.12 + Х892.19(4УКР)189.4 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА344879

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Артемишин М.Б. 
Правове регулювання торгівлі товарами в рамках спільної торговельної політики Європейського співтовариства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.Б. Артемишин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розкрито суть поняття та досліджено правову природу, предмет й інструмент спільної торговельної політики Європейського співтовариства (ЄС), а також обсяг повноважень співтовариства у межах цієї політики, складові спільного ринку ЄС і правові засади, застосовані до торгівлі товарами на цьому ринку. Проаналізовано правові засади та процедуру укладання ЄС міжнародних угод у сфері спільної торговельної політики. Виокремлено та класифіковано міжнародні угоди, що регулюють торгівлю товарами між ЄС і третіми країнами. Розглянуто положення цих угод та виявлено їх особливості. Проаналізовано положення права ЄС щодо заходів захисту, застосовуваних у межах спільної торговельної політики, класифіковано ці заходи та визначено особливості їх застосування. Значну увагу приділено спільному митному тарифу ЄС. Охарактеризовано організаційно-правовий механізм співробітництва та застосування заходів, спрямованих на захист у сфері торгівлі товарами між ЄС і Україною. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення правового врегулювання торговельних відносин між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-96 +
Шифр НБУВ: РА349220

Рубрики:

      
14.

Капля О.М. 
Органи внутрішніх справ України в умовах її інтеграції в Європейський Союз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Капля ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційно-правові засади реформування органів внутрішніх справ (ОВС) України у напрямі релізації євроінтеграційного курсу України. З'ясовано концептуальні засади політики Європейського Союзу (ЄС) щодо правоохоронних органів країн-кандидатів на вступ до ЄС. У контексті євроінтеграційної політики України комплексно проаналізовано структуру та порядок управління поліцейських органів держав - членів ЄС, а також розглянуто тенденції реформування поліцій країн Центральної Європи, які являли собою членів соціалістичного табору та у теперішній час увійшли до ЄС. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення структури й управління органів внутрішніх справ України. Розроблено концепцію реформування органів внутрішніх справ України за умов її інтеграції в ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)112.01 +
Шифр НБУВ: РА351807

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Руденко О.В. 
Уніфікація міжнародного приватного права в Європейському Союзі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Руденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Виявлено особливості уніфікації норм міжнародного приватного права (МПрП) в ЄС і розроблено рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази України для гармонізації відносин з ЄС та державами-членами ЄС. Розкрито зміст поняття уніфікації права. Розроблено систему критеріїв оцінки процесу уніфікації норм МПрП. На підставі запропонованої системи критеріїв проаналізовано норми колізійного та конфліктного права ЄС з урахуванням уніфікації відповідних йому норм матеріального та процесуального права ЄС, виявлено сучасні тенденції усіх зазначених сфер права у межах ЄС. Доведено, що уніфікація в ЄС на базі критерію поділу правопорядків у вузькому сенсі є супрауніфікацією, а в технічному - інтеруніфікацією. Встановлено, що уніфікація МПрП у межах ЄС за даним критерієм також охоплює трансуніфікацію (уніфікацію в широкому сенсі) й інтрауніфікацію (уніфікацію в найширшому сенсі) міжнародного приватного права. Обгрунтовано, що за критерієм законодавчої спеціалізації необхідно розрізняти уніфікацію МПрП у широкому та вузькому сенсі. Встановлено, що у 2003 р. в ЄС відбувається переорієнтація з уніфікації матеріального приватного права на уніфікацію колізійного права та незмінною залишається уніфікація єдиного європейського процесуального права, результатом якої є розвиток європейського міжнародного цивільного процесуального права (конфліктного права). З'ясовано, що уніфікація на рівні супра- витісняє уніфікацію на рівні інтернаціонального правопорядку, а трансуніфікація МПрП перетворюється на основу, минаючи інтеруніфікацію, супрауніфікацію МПрП в ЄС. Розроблено пропозиції щодо гармонізації українського законодавства з МПрП ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА349604

Рубрики:

      
16.

Васильєва Н.Г. 
Право на цілісність особистості в праві Європейського Союзу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.Г. Васильєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу норм міжнародного та європейського права, національного законодавства країн ЄС, а також практики їх застосування досліджено одне з нових понять юридичної практики - право на цілісність особистості. Висвітлено історію закріплення даного права у міжнародному та європейському праві, а також формування його визначення в юридичній науці. Проаналізовано концептуальні підходи щодо визначення поняття права на цілісність особистості, розкрито його принциповий зміст, місце та роль у системі сучасних фундаментальних прав людини, запропонованої Хартією ЄС 2000 р. На підставі вивчення міжнародних і регіональних норм, які закріплюють право на цілісність особистості й окремі його елементи, а також практичної діяльності установ й органів ЄС і його держав-членів з забезпечення даного права запропоновано нову юридичну концепцію права на цілісність особистості. Обгрунтовано визначення права на цілісність особистості, наведено правову характеристику його суттєвих елементів: правил інформованої згоди, заборони євгенічних практик, спрямованих на селекцію людей, заборони перетворювати тіло людини на джерело фінансового збагачення та заборони її репродуктивного клонування. На піставі вивчення досвіду ЄС і його країн-членів у галузі забезпечення права на цілісність особистості обгрунтовано можливості його застосування в українській правовій практиці регулювання біомедицини людини на основі поваги до права людини на цілісність особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА362493

Рубрики:

      
17.

Вишняков О.К. 
Апроксимація правового забезпечення цивільних майнових відносин в Україні до умов внутрішнього ринку Європейського Союзу: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / О.К. Вишняков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Виявлено закономірності, які необхідно враховувати у процесі наближення до правових принципів внутрішнього ринку Європейського Союзу (ЄС). Зроблено оцінювання правової системи України відносно європейської, обгрунтовано шляхи вирішення правових колізій на рівні правових майнових відносин приватних суб'єктів, зокрема неризидентів, у комплексі з відносинами даних суб'єктів з державою, її органами або посадовцями (деривативні "приватно-публічні" правовідносини). Досліджено правові принципи, з використанням яких має бути здійснено долучення України як держави та її суб'єктів економічної діяльності до європейського інтеграційного об'єднання, що працює на загальновизнаних глобальних ринкових принципах. Виявлено особливості розвитку українського права у порівнянні з правом розвинутих західних країн. Визначено зміст поняття правової інтеграції, розглянуто її рівні та методи, досліджено процес інтеграційного правового регулювання та його сферу, з'ясовано основну мету євроінтеграційних процесів у правовому полі. Встановлено основні сфери правової інтеграції, зокрема, досліджено питання правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру як аксіоматичного пріоритету для України на сучасному етапі. Визначено ознаки інтегративності правових галузей. В інтеграційному аспекті розглянуто інструменти правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру. Досліджено співвідношення приватноправового та публічно-правового підходів у регулюванні цивільних майнових відносин товарного характеру. Проаналізовано взаємодію цивільного законодавства з іншими галузями законодавства України як інструментами не лише правового забезпечення майнових відносин товарного характеру, а й втручання держави у відносини приватних осіб. Обгрунтовано рекомендації щодо використання законодавства та судової практики ЄС у сфері товарних майнових відносин. Визначено основні риси трансформації господарсько-підприємницького законодавства України у зв'язку з її входженням до світової торговельної системи та перспективами залучення до внутрішнього ринку ЄС. Встановлено параметри умовного "зразка", який необхідно використовувати у процесі наближення до правових стандартів внутрішнього ринку ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)104 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА358143

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Лук'янець В.С. 
Правове регулювання відносин конкуренції в Євросоюзі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.С. Лук'янець ; Киї. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проаналізовано комплекс правових норм, які регулюють відносини конкуренції на спільному ринку Європейського Союзу (ЄС). Визначено особливості становлення та розвитку антимонопольного права ЄС. Досліджено вплив антимонопольного права США на формування конкурентного права держав-членів ЄС і власне самого конкурентного права ЄС. Розкрито сутність поняття "конкуренція". Виявлено відмінності у регулюванні відносин конкуренції на внутрішніх ринках держав-членів ЄС. Охарактеризовано організаційно-правовий механізм забезпечення конкуренції на спільному ринку ЄС. На підставі аналізу міжнародно-правових і нормативно-правових актів встановлено, що договірно-правовий механізм забезпечення конкуренції на спільному ринку ЄС базується на Договорі про заснування ЄС і доповнюється іншими актами з конкурентного права ЄС. Розглянуто національні повноваження інституцій ЄС, на які покладено компетенцію забезпечення конкуренції на спільному ринку ЄС, що виражаються у примусовому характері рішень та наявності санкцій за їх невиконання, незважаючи на негативне ставлення суб'єктів угод і договорів. Показано вагомий вплив на механізм застосування норм конкуренції національними антимонопольними та судовими органами держав-членів ЄС реформи конкурентного права 2003 р. Розкрито визначальну роль у тлумаченні та застосуванні норм конкурентного права ЄС прецедентної практики Комісії та Суду ЄС. Розглянуто питання гармонізації антимонопольного законодавства України з конкурентним правом ЄС. Розглянуто особливості антимонопольного законодавства України у сфері захисту економічної конкуренції та захисту від недобросовісної конкуренції. Обгрунтовано шляхи адаптації антимонопольного законодавства України до права ЄС у контексті реформи конкурентного права ЄС 2003 р. Зроблено висновок про необхідність удосконалення українського антимонопольного законодавства у сфері процесуального права. Наведено пропозиції щодо розробки та прийняття антимонопольного процесуального кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + У9(4)0-13 +
Шифр НБУВ: РА356142

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Турченко О.Г. 
Правове регулювання державних закупівель товарів, робіт та послуг Європейського Союзу (зближення законодавства України з правом ЄС): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.Г. Турченко ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади правового регулювання державних закупівель на території ЄС. Визначено основні напрями гармонізації законодавства України щодо державних закупівель з правом ЄС у даній сфері. Розкрито сутність понять "право Європейського співтовариства", "право Європейського Союзу", "європейське право", "європейське міжнародне право". Досліджено співвідношення категорій "гармонізація", "уніфікація", "адаптація", "зближення" законодавства у контексті права України та ЄС. Наведено загальну характеристику норм права Європейського співтовариства про державні закупівлі, зокрема, визначено їх базові принципи, систему, сферу застосування; досліджено процес становлення законодавства України про державні закупівлі. Проаналізовано понад 100 внутрішньодержавних нормативних актів, а також актів права ЄС про державні закупівлі. Визначено ступінь відповідності норм законодавства України нормам права Європейського співтовариства. Досліджено механізм контролю за дотриманням норм права ЄС у галузі державних закупівель. Розкрито сутність поняття, форми, методи європейського контролю, визначено компетенцію, повноваження, робочі методи та правила діяльності контрольних органів. Розроблено рекомендації щодо впровадження заходів, спрямованих на удосконалення законодавства та практики України та їх зближення з правом ЄС у сфері державних закупівель і контролю за їх виконанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)127 + Х819(4УКР)120.01 +
Шифр НБУВ: РА357508

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Стрєльцова О.В. 
Джерела права Європейського Союзу (теоретичні аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Стрєльцова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти джерел права Євросоюзу. З метою формування метології аналізу джерел права Євросоюзу досліджено концептуальні підходи до визначення поняття "джерело права", розглянуто джерела права відповідно до рівнів процесу правоутворення, описано окремі види формально-юридичних джерел права. Виділено та послідовно охарактеризовано матеріальні, ідейні й інституційні джерела права Євросоюзу. Запропоновано класифікацію формально-юридичних джерел права Євросоюзу відповідно до узагальненого критерію, яким є форми, в які втілюються загальнообов'язкові правові приписи інститутів та органів Євросоюзу та держав-членів. Проаналізовано джерела первинного та вторинного права (законодавства) Євросоюзу, а також договірного та прецедентного права та загальні принципи права. На підставі вивчення факторів, що визначають зміст права Євросоюзу та форми його вираження, створено загальнотеоретичну базу для формування наукової концепції джерел права Євросоюзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91-3 +
Шифр НБУВ: РА359535

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського