Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (397)Книжкові видання та компакт-диски (490)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Х915.232.5-91$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Анакіна Т.М. 
Судовий прецедент у праві Європейського Союзу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.М. Анакіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено правову природу судового прецеденту в праві Європейського Союзу. Проведено порівняльно-правове вивчення місця судового прецеденту в системі джерел права держав-членів ЄС, розкрито його значення у міжнародному праві та праві ЄС/співтовариств. Доведено, що прецедент судових органів ЄС (зокрема, Суду Правосуддя) у правопорядку ЄС/Співтовариств виконує інтегрувальну функцію, оскільки він є засобом формування та розвитку даного права. Визначено особливості прецеденту судових органів ЄС, розкрито специфіку зміни ними прецедентного компонента acquis communautaire та його темпоральну дію. Описано юридичні механізми застосування практики судів ЄС у внутрішньому праві держав-членів. Вивчено співвідношення прецедентної практики судів ЄС та Європейського суду з прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА362494

Рубрики:

      
2.

Артемишин М.Б. 
Правове регулювання торгівлі товарами в рамках спільної торговельної політики Європейського співтовариства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.Б. Артемишин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розкрито суть поняття та досліджено правову природу, предмет й інструмент спільної торговельної політики Європейського співтовариства (ЄС), а також обсяг повноважень співтовариства у межах цієї політики, складові спільного ринку ЄС і правові засади, застосовані до торгівлі товарами на цьому ринку. Проаналізовано правові засади та процедуру укладання ЄС міжнародних угод у сфері спільної торговельної політики. Виокремлено та класифіковано міжнародні угоди, що регулюють торгівлю товарами між ЄС і третіми країнами. Розглянуто положення цих угод та виявлено їх особливості. Проаналізовано положення права ЄС щодо заходів захисту, застосовуваних у межах спільної торговельної політики, класифіковано ці заходи та визначено особливості їх застосування. Значну увагу приділено спільному митному тарифу ЄС. Охарактеризовано організаційно-правовий механізм співробітництва та застосування заходів, спрямованих на захист у сфері торгівлі товарами між ЄС і Україною. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення правового врегулювання торговельних відносин між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-96 +
Шифр НБУВ: РА349220

Рубрики:

      
3.

Білас Ю. Ю. 
Європейські стандарти прав людини в контексті правозастосування сучасної України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Ю. Ю. Білас ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено європейські стандарти прав людини в контексті правозастосування сучасної України. Під час аналізу цієї проблеми використано переваги природно-правового й антропологічного підходів, оскільки саме такий підхід дає можливість висвітлити феномен правозастосування адекватно до нових реалій сучасності, і, найперше, - масової появи в сучасній Україні людини ринкового суспільства. Поліметодологізм, застосований в дослідженні, з акцентом на зазначених вище підходах, дозволив висвітлити проблему на категоріальному рівні, що неможливо було б здійснити на засадах монометодології. На основі теоретичного аналізу літератури запропоновано авторський погляд на питання сутності та правової природи правозастосування специфічної форми реалізації права; дано визначення категорій правозастосування, правозастосовного акту. Розглянуто питання змісту й юснатуралістичних витоків європейських стандартів прав людини, поняття принципів права, їх співвіднесеності, ролі та значимості в українському судочинстві, державному управлінні. Увагу приділено розгляду принципу верховенства права в правоохоронній діяльності, правозастосуванню в правоохоронних органах України, внесено пропозиції стосовно вдосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)3 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА379266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Богдан А. Й. 
Правове забезпечення виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у контексті вимог законодавства Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / А. Й. Богдан ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття адаптації національного аграрного законодавства з виробництва сільськогосподарської продукції щодо вимог законодавства ЄС і визначено його ознаки. Проведено періодизацію розвитку законодавства України у сфері виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції в контексті вимог законодавства ЄС. Здійснено порівняльно-правовий аналіз законодавства України та ЄС щодо виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції, а саме: зерна, цукрових буряків, молока, м'яса та продуктів з них. Встановлено невідповідності положень національного законодавства щодо вимог законодавства ЄС. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України у сфері виробництва сільськогосподарської продукції відповідно до вимог законодавства ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА373210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Брацук І. З. 
Імплементація права Європейського Союзу в національних правопорядках держав-членів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / І. З. Брацук ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку та сутність правопорядку Євросоюзу (ЄС) і його взаємодію з міжнародним і національними правопорядками (НП) держав-членів. На підставі аналізу рішень Суду ЄС встановлено роль і значення принципу прямої дії в процесі імплементації права ЄС у НП держав-членів, в тому числі обгрунтовано критерії, яким має відповідати норма права ЄС, щоб безперешкодно діяти в даних правопорядках. Встановлено основні витоки принципу верховенства права ЄС у НП. Наведено визначення поняття "механізм імплементації права ЄС", встановлено особливості та специфіку в імплементації правових актів (таких як регламенти, директиви та рішення) ЄС у НП держав-членів. Уточнено поняття конституційного правового мехамізму взаємодії права ЄС та національного права держав-членів, виявлено конституційно-правові колізії, які виникають внаслідок імплементації права ЄС у НП держав-членів, визначено роль національних конституційних судів держав-членів ЄС у забезпеченні імплементації норм права ЄС у їх НП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-7
Шифр НБУВ: РА381414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Васильєва Н.Г. 
Право на цілісність особистості в праві Європейського Союзу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.Г. Васильєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу норм міжнародного та європейського права, національного законодавства країн ЄС, а також практики їх застосування досліджено одне з нових понять юридичної практики - право на цілісність особистості. Висвітлено історію закріплення даного права у міжнародному та європейському праві, а також формування його визначення в юридичній науці. Проаналізовано концептуальні підходи щодо визначення поняття права на цілісність особистості, розкрито його принциповий зміст, місце та роль у системі сучасних фундаментальних прав людини, запропонованої Хартією ЄС 2000 р. На підставі вивчення міжнародних і регіональних норм, які закріплюють право на цілісність особистості й окремі його елементи, а також практичної діяльності установ й органів ЄС і його держав-членів з забезпечення даного права запропоновано нову юридичну концепцію права на цілісність особистості. Обгрунтовано визначення права на цілісність особистості, наведено правову характеристику його суттєвих елементів: правил інформованої згоди, заборони євгенічних практик, спрямованих на селекцію людей, заборони перетворювати тіло людини на джерело фінансового збагачення та заборони її репродуктивного клонування. На піставі вивчення досвіду ЄС і його країн-членів у галузі забезпечення права на цілісність особистості обгрунтовано можливості його застосування в українській правовій практиці регулювання біомедицини людини на основі поваги до права людини на цілісність особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА362493

Рубрики:

      
7.

Вишняков О.К. 
Апроксимація правового забезпечення цивільних майнових відносин в Україні до умов внутрішнього ринку Європейського Союзу: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / О.К. Вишняков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Виявлено закономірності, які необхідно враховувати у процесі наближення до правових принципів внутрішнього ринку Європейського Союзу (ЄС). Зроблено оцінювання правової системи України відносно європейської, обгрунтовано шляхи вирішення правових колізій на рівні правових майнових відносин приватних суб'єктів, зокрема неризидентів, у комплексі з відносинами даних суб'єктів з державою, її органами або посадовцями (деривативні "приватно-публічні" правовідносини). Досліджено правові принципи, з використанням яких має бути здійснено долучення України як держави та її суб'єктів економічної діяльності до європейського інтеграційного об'єднання, що працює на загальновизнаних глобальних ринкових принципах. Виявлено особливості розвитку українського права у порівнянні з правом розвинутих західних країн. Визначено зміст поняття правової інтеграції, розглянуто її рівні та методи, досліджено процес інтеграційного правового регулювання та його сферу, з'ясовано основну мету євроінтеграційних процесів у правовому полі. Встановлено основні сфери правової інтеграції, зокрема, досліджено питання правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру як аксіоматичного пріоритету для України на сучасному етапі. Визначено ознаки інтегративності правових галузей. В інтеграційному аспекті розглянуто інструменти правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру. Досліджено співвідношення приватноправового та публічно-правового підходів у регулюванні цивільних майнових відносин товарного характеру. Проаналізовано взаємодію цивільного законодавства з іншими галузями законодавства України як інструментами не лише правового забезпечення майнових відносин товарного характеру, а й втручання держави у відносини приватних осіб. Обгрунтовано рекомендації щодо використання законодавства та судової практики ЄС у сфері товарних майнових відносин. Визначено основні риси трансформації господарсько-підприємницького законодавства України у зв'язку з її входженням до світової торговельної системи та перспективами залучення до внутрішнього ринку ЄС. Встановлено параметри умовного "зразка", який необхідно використовувати у процесі наближення до правових стандартів внутрішнього ринку ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)104 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА358143

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Влялько І.В. 
Правове регулювання державних закупівель в ЄС: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.В. Влялько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми сучасного стану правового регулювання державних закупівель у ЄС. Проаналізовано доктрину щодо даних купівель, а також тенденції та напрями розвитку законодавства ЄС у цій галузі. Розглянуто теорії науковців щодо змісту та призначення державних закупівель. Визначено підстави для формування сфери державних закупівель у межах внутрішнього ринку ЄС, а також теоретичні та правові засади їх правового регулювання у межах євросоюзу на підставі аналізу чинної нормативної бази, діяльності органів ЄС і судової практики. Визначено основні засоби імплементації законодавства ЄС на рівні держав-членів. Розроблено рекомендації щодо адаптації законодавства України про державні закупівлі до права ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА364027

Рубрики:

      
9.

Волошин Ю. О. 
Конституційно-правове забезпечення європейської міждержавної інтеграції: проблеми теорії і практики: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / Ю. О. Волошин ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Систематизовано наукові дослідження конституційно-правового забезпечення європейської міждержавної інтеграції. Розглянуто онтологічні й аксіологічні проблеми визначення категорій "інтеграція" й "європейська міждержавна інтеграція" у вітчизняній та зарубіжній конституційно-правовій доктрині. Обгрунтовано теоретико-методологічне й аксіологічне визначення сучасного конституціоналізму в контексті його глобалізаційної парадигми та феномену міждержавної інтеграції. Уточнено конституційно-правові форми, засоби та механізм забезпечення міждержавної інтеграції згідно з принципом співробітництва держав, конституційно-правовими доктринами та стандартами міждержавної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х809(4УКР)1 + Х910.11
Шифр НБУВ: РА375675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Гаврушко Ю.Ф. 
Правове регулювання міграційних процесів на універсальному та єврорегіональному рівнях: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ю.Ф. Гаврушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проаналізовано особливості міжнародно-правової регламентації міграційних процесів (МП) на універсальному й єврорегіональному рівнях. Досліджено етапи становлення співробітництва держав стосовно регламентації МП у Євросоюзі та особливості розвитку міграційного законодавства. З'ясовано специфіку юридичних механізмів і роль ЄС щодо МП у Євросоюзі. Показано роль специфічних юридичних інструментів, зокрема, спільних дій, рішень і позицій Європейської Ради. Розкрито особливості сучасного регулювання питань трудової міграції в ЄС, а також міграційного права в Україні. Наведено шляхи вдосконалення міграційного законодавства України та його гармонізації з правом Євросоюзу на сучасному етапі, зокрема, відповідно до нового Плану дій "Україна - ЄС" (2004 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.232.5-91 + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА336728

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Гайдулін О.О. 
Зближення контрактного права країн - членів Європейського Союзу: основні засоби та напрями: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Гайдулін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес інтеграції контрактного права держав - членів ЄС, який у компаративній юриспруденції одержав назву європеїзації контрактного права. Розкрито сутність науки європейського права як галузі компаративної юриспруденції та міжнародного приватного права, спеціальним методом якої є компаративно-правовий метод. Уточнено понятійний апарат правової інтеграції у сфері приватного права. Досліджено історичні передумови та тенденції зближення контрактного права європейських країн. Визначено основні джерела європейського контрактного права - національне право, міжнародне право, lex mercatoria та право ЄС. Досліджено "Принципи європейського контрактного права", директиви та Регламент ЄС, "Рим I". Наведено порівняльну характеристику основних засобів європеїзації контрактного права. Розглянуто основні напрямки зближення інститутів контрактного права європейських країн. Проаналізовано новітні концепції зближення приватного права країн-членів ЄС у напрямі доктринальної гармонізації. Зроблено висновок, що подальше зближення контрактного права має відбуватися переважно на основі загальних принципів права. Визначено основні параметри модернізації вітчизняної доктрини європейсько-правової інтеграції у сфері приватного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-7 + Х930 +
Шифр НБУВ: РА369267

Рубрики:

      
12.

Грицяк І.А. 
Розвиток європейського управління в контексті впливу на державне управління в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / І.А. Грицяк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади розвитку європейського управління з урахуванням впливу на державне управління в Україні. На базі системного підходу розкрито суть і особливості європейського управління та певні прояви його впливу на державне управління в Україні. Проаналізовано концептуальні та теоретичні підходи до вивчення процесу європейської інтеграції, природи та функціонування Європейського Союзу (ЄС). Визначено фундаментальні теоретико-прикладні засади євроінтеграційного процесу як основу європейського управління. Виявлено взаємозв'язок між цілями та повноваженнями, а також компетенціями ЄС як інструментами здійснення євроінтеграційної політики. Установлено взаємозалежність між функціонуванням європейського адміністративного простору, розвитком європейського управління та його впливом на управлінські сфери держав-членів, держав-кандидатів і держав-претендентів на вступ до ЄС, зокрема України, а також багаторівневий характер системи європейського управління. Обгрунтовано неминучість європеїзації як прояву закономірності світового розвитку, який має певний політичний, економічний, правовий і культурний наслідки у державах-претендентах на вступ до ЄС. Доведено потребу у виваженому застосуванні європейських підходів до реформування державного управління в Україні. Обгрунтовано потребу у реформуванні в Україні класичного президентського правління, запровадженні європейського виміру до реформування державної служби. Доведено перспективність реформування державного управління у контексті форм правління й устрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)01 +
Шифр НБУВ: РА342231

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Дарморіс О. М. 
Становлення та розвиток трудового права Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. М. Дарморіс ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи формування трудового права ЄС і встановлено ключові фактори. Визначено поняття та характерні риси трудового права ЄС. Досліджено систему трудового права ЄС. Сформульовано поняття принципів трудового права ЄС і здійснено їх класифікацію. Проаналізовано джерела європейського трудового права та розроблено їх детальну класифікацію. Висвітлено зміст основних інститутів трудового права ЄС. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення національного трудового законодавства у контексті адаптації щодо законодавства ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА373580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Доротич С. І. 
Механізми державного управління процесами адаптації митної системи України до європейських вимог: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. І. Доротич ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми державного управління процесами адаптації митної системи України до європейських вимог, особливостей формування та розвитку митної системи ЄС, визначено тенденції еволюції митної служби країн з перехідною економікою. Визначено стан виконання європейських вимог і міжнародних норм у процесі реалізації митно-тарифної політики в Україні, визначено правові механізми імплементації європейських і міжнародних митних стандартів в Україні. Розроблено комплекс механізмів державного управління процесами адаптації митної системи України до європейських вимог, визначено напрями, пріоритети розвитку митної системи України відповідно до європейських і міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА380595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Еннан Р.Є. 
Правове регулювання відносин інтелектуальної власності у Європейському Союзі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Р.Є. Еннан ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що на сьогодні сформувалось у загальних рисах право інтелектуальної власності (ІВ) ЄС, яке значно відрізняється від національного (внутрішньодержавного) права ІВ та міжнародної системи правової охорони ІВ, та є новим правовим явищем з особливими принципами та предметом правового регулювання. Запропоновано визначення поняття права ІВ ЄС як сукупності норм права наднаціонального рівня, що регулюють відносини щодо виникнення, набуття, здійснення, охорони та захисту прав на результати інтелектуальної творчої діяльності, і які є результатом уніфікації та гармонізації законодавства країн-членів ЄС у цій сфері. Доведено, що причини та передумови інтеграційних процесів у ЄС у сфері ІВ з самого початку полягали виключно в економічній площині та були детерміновані імперативами ринкової економіки. Проаналізовано основні нормативно-правові акти ЄС у сфері ІВ, визначено шляхи подальшого розвитку правового регулювання відносин ІВ у ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА375068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кібенко О.Р. 
Сучасний стан та перспективи правового регулювання корпоративних відносин: порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії та України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.Р. Кібенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Досліджено сучасний стан і перспективи регулювання корпоративних відносин у праві ЄС, Великобританії та України. Доведено, що в європейських країнах відбувається процес фундаментального реформування корпоративного права. Проаналізовано передумови, причини та напрямки реформи. Обгрунтовано необхідність проведення фундаментальної реформи вітчизняного корпоративного права та запропоновано її концепцію, орієнтовану на європейські стандарти. Досліджено правову базу процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС і сформульовано його методологічні засади стосовно корпоративного права. Проведено порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії й України за окремими іститутами, а саме: створення й державна реєстрація товариств, розкриття ними інформації, капітал, корпоративне управління, поглинання, реорганізація, діяльність груп товариств (переважно холдингів). Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення корпоративного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 + Х839(4/8)014 + Х915.232.5-91 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА344777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Калаянов Д.П. 
Поліція країн ЄС та використання її досвіду в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ України: теорія і практика: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Д.П. Калаянов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування та сучасні підходи до вдосконалення управління персоналом поліцейських систем країн ЄС, опрацювання можливості його застосування в практиці управління персоналом ОВС України. Обгрунтовано теоретичну та практичну моделі діяльності поліції як органу, що виконує соціальну роль у суспільстві. Досліджено окремі напрями діяльності поліції країн ЄС у порівнянні їх з відповідними напрямами діяльності міліції України. Сформульовано рекомендації, що стосуються впровадження норм міжнародно-правових актів щодо діяльності поліції країн ЄС до вітчизняного правоохоронного законодавства. Узагальнено практику суб'єктів управління як в Україні, так і поза її межами щодо реалізації спільної стратегії України й ЄС у галузі внутрішніх справ, з визначенням шляхів оптимізації їх організаційних структур, функцій і норм управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)112.011
Шифр НБУВ: РА373804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Капля О.М. 
Органи внутрішніх справ України в умовах її інтеграції в Європейський Союз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Капля ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційно-правові засади реформування органів внутрішніх справ (ОВС) України у напрямі релізації євроінтеграційного курсу України. З'ясовано концептуальні засади політики Європейського Союзу (ЄС) щодо правоохоронних органів країн-кандидатів на вступ до ЄС. У контексті євроінтеграційної політики України комплексно проаналізовано структуру та порядок управління поліцейських органів держав - членів ЄС, а також розглянуто тенденції реформування поліцій країн Центральної Європи, які являли собою членів соціалістичного табору та у теперішній час увійшли до ЄС. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення структури й управління органів внутрішніх справ України. Розроблено концепцію реформування органів внутрішніх справ України за умов її інтеграції в ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)112.01 +
Шифр НБУВ: РА351807

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Катеринчук І. П. 
Організаційно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу в правоохоронній сфері: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. П. Катеринчук ; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА370095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ковальова М. В. 
Цивільно-правова охорона винахідництва в Україні та в країнах Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. В. Ковальова ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено основні цивілістичні проблеми визначення прав винахідників, їх статус і цивільні відносини, особливості методів і засобів правової охорони та захисту винахідництва, поняття правової природи винаходу, сутності винахідництва, деяких проблем захисту прав на службові винаходи тощо. Увагу приділено особливостям і видам цивільного захисту прав винахідників в Україні та країнах ЄС, особливостям уладання договорів у сфері службового винахідництва, класифікації патентних систем зарубіжних країн, проаналізовано основні відмінні та схожі риси. Доведено доцільність імплементації правових норм ЄС до українського законодавства, зокрема, досвід держав-сусідів України, які нещодавно вступили в ЄС, є найбільш прийнятними для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА384454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського