Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (106)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х930$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Степаненко К.В. 
Адміністративно-правове забезпечення прав і свобод громадян України за кордоном: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.В. Степаненко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасний стан та актуальні проблеми адміністративно-правового забезпечення прав і свобод громадян України за кордоном. Визначено правові засади, компетенції, форми та методи діяльності органів державної влади у даній сфері. Проаналізовано особливості формування та функціонування механізму адміністративно-правового забезпечення прав і свобод громадян України за кордоном. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства про створення адміністративно-правового режиму реалізації, охорони та захисту прав громадян України, які перетинають державний кордон або перебувають на території іноземних держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.13(4УКР) + Х930.11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Колісник Т.В. 
Внутрішнє законодавство України як джерело міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Колісник ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу доктринальних положень, чинного законодавства України та інших держав, Проекту закону України "Про міжнародне приватне право", а також матеріалів судової практики визначено розуміння джерела міжнародного приватного права, досліджено форми його джерел, які існують у світі та в Україні, їх співвідношення. Наведено класифікацію нормативних актів, що відносяться до внутрішнього законодавства України. Досліджено методологію розмежування норм міжнародних договорів та внутрішнього законодавства України. Опрацьовано метод дослідження з даного питання та проаналізовано склад і види норм міжнародного приватного права. Наведено наукову класифікацію колізійних приписів зазначеного прва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93 г(4УКР) + Х930.0 + Х93-3 +
Шифр НБУВ: РА327165

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Ніколаєв І.С. 
Держава Україна як суб'єкт міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Ніколаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості правового статусу держави Україна як суб'єкта міжнародного приватного права. Значну увагу приділено правосуб'єктності нашої держави як суб'єкта міжнародного приватного права та її змістовим елементам (правоздатності та дієздатності, у структурі якої виділено правочиноздатність, трансдієздатність, некомерційну господарську дієздатність, деліктоздатність, тестаментоздатність). Проаналізовано специфіку притягнення держави України як суб'єкта міжнародного приватного права до міжнародної цивільно-правової відповідальності. Розвинуто концепцію вирішення проблеми державного імунітету в Україні (теорію абсолютного та функціонального імунітету). Обгрунтовано, що практика застосування Україною теорії абсолютного імунітету не сприяє захисту її інтересів стосовно дій судів іноземних держав, які підтримують теорію функціонального імунітету. З метою законодавчого вирішення Україною проблеми імунітету запропоновано ратифікувати Європейську конвенцію про імунітет держав від 16 травня 1972 р. (Базель) та привести положення законодавчих актів України у відповідність до принципів теорії функціонального імунітету. Надано конкретні пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства, яким регулюються відносини держави Україна як суб'єкта міжнародного приватного права та визначено її статус як учасниці міжнародних приватних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344776

Географічні рубрики:

      
4.

Балдинюк В.В. 
Забезпечення застосування колізійної норми: кваліфікація, зворотне відсилання, обхід закону в міжнародному приватному праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Балдинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше узагальнено теоретичні та практичні проблеми забезпечення застосування колізійної норми у міжнародному приватному праві (МПрП). Розглянуто такі механізми забезпечення колізійного регулювання як кваліфікація, відсилання та обхід закону в МПрП. Визначено відмінності між термінами "кваліфікація" та "тлумачення" в МПрП. Розкрито сутність фактичної та нормативної кваліфікації, а також кваліфікаційного тлумачення. Проаналізовано такі проблемні питання як конфлікт кваліфкікацій, зворотне відсилання, обхід закону в МПрП й обгрунтовано шляхи їх розв'язання. З'ясовано, що прийняття за основу проведення кваліфікації за lex causae обумовлює виникнення питання про зворотне відсилання або відсилання до права третьої країни. Встановлено розмежування між положенням про обхід закону та застереженням про публічний порядок, а також між концепцією "імперативних норм" і положенням про обхід закону. Запропоновано визначення поняття обходу закону в МПрП, а також його предмета й об'єкта. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства України, що регулює відносини у сфері міжнародного приватного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.0 +
Шифр НБУВ: РА358741

Рубрики:

      
5.

Степанюк А.А. 
Застосування колізійних норм щодо спадкування в міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.А. Степанюк ; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Надано розгорнутий аналіз поняття колізій, колізійних норм спадкового права, видів правових колізій спадкування у міжнародному приватному праві (МПП). Розглянуто правові способи розв'язання колізійних проблем спадкуання у МПП, а саме: уніфікацію, тлумачення та кваліфікацію, зворотне відсилання, застереження про публічний порядок, надімперативні норми, анатомію волі та обхід закону в аспекті спадкового права на основі доктрини та законодавства понад 50-ти країн. Розроблено теоретичні та практичні пропозиції щодо зміни колізійного регулювання спадкування з іноземним елементом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.0 + Х938 +
Шифр НБУВ: РА324274

Рубрики:

      
6.

Гайдулін О.О. 
Зближення контрактного права країн - членів Європейського Союзу: основні засоби та напрями: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Гайдулін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес інтеграції контрактного права держав - членів ЄС, який у компаративній юриспруденції одержав назву європеїзації контрактного права. Розкрито сутність науки європейського права як галузі компаративної юриспруденції та міжнародного приватного права, спеціальним методом якої є компаративно-правовий метод. Уточнено понятійний апарат правової інтеграції у сфері приватного права. Досліджено історичні передумови та тенденції зближення контрактного права європейських країн. Визначено основні джерела європейського контрактного права - національне право, міжнародне право, lex mercatoria та право ЄС. Досліджено "Принципи європейського контрактного права", директиви та Регламент ЄС, "Рим I". Наведено порівняльну характеристику основних засобів європеїзації контрактного права. Розглянуто основні напрямки зближення інститутів контрактного права європейських країн. Проаналізовано новітні концепції зближення приватного права країн-членів ЄС у напрямі доктринальної гармонізації. Зроблено висновок, що подальше зближення контрактного права має відбуватися переважно на основі загальних принципів права. Визначено основні параметри модернізації вітчизняної доктрини європейсько-правової інтеграції у сфері приватного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-7 + Х930 +
Шифр НБУВ: РА369267

Рубрики:

      
7.

Ус М. В. 
Колізії суб'єктивних цивільних прав: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. В. Ус ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано категорію колізії суб'єктивних цивільних прав. Досліджено поняття колізії суб'єктивних цивільних прав, встановлено його ознаки, вирішено питання співвідношення з іншими юридичними явищами та категоріями. Піддано теоретичному аналізу причини виникнення колізій суб'єктивних цивільних прав, здійснено класифікацію колізій. Встановлено наявність двох форм вирішення колізій: їх усунення та подолання. Визначено способи вирішення колізій, які притаманні кожній з окреслених форм, а також з'ясовано питання про те, які форми та способи застосовувані для вирішення конкретних видів колізій суб'єктивних цивільних прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03 + Х930.0
Шифр НБУВ: РА379369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Москалюк О. В. 
Механізм подолання змістовних і темпоральних колізій норм права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Москалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Теоретично досліджено темпоральні та змістові колізії норм права, співвідношення колізій норм права з іншими юридичними явищами, механізм їх подолання. Встановлено правову природу колізійних принципів, визначено їх співвідношення з колізійними нормами, принципами права. Проаналізовано судову практику, пов'язану з подоланням колізій норм права. Визначено співвідношення змістового та темпорального принципів подолання колізій норм права. Розглянуто особливості подолання темпоральних колізій, обумовлених продовжуваним характером правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х930.9
Шифр НБУВ: РА381695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кисіль В.І. 
Механізми колізійного регулювання в сучасному міжнародному приватному праві: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Кисіль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Узагальнено питання розвитку законодавчих механізмів і доктринальних принципів вирішення колізій у міжнародному приватному праві (МПрП) в історичному плані та на сучасному етапі. Реалізовано мету узагальнення та теоретичного обгрунтування тенденцій формулювання колізійних форм та основних інститутів МПрП у законодавчих актах майже 30 держав. Проаналізовано нормативні засоби розв'язання класичних колізійних проблем (колізії законів різних держав) і специфічних колізій (ієрархічних, інтертемпоральних, інтерлокальних та інтерперсональних). Приділено увагу питанням вибору оптимальної форми законодавчого закріплення механізмів колізійного регулювання у сучасному МПрП. Обгрунтовано висновок стосовно провідної ролі національного законодавства у регулюванні питань МПрП на сучасному етапі, доцільність здійснення кодифікації МПрП у вигляді окремого комплексного закону. Подано практичні рекомендації щодо удосконалення окремих положень Книги VIII проекту ЦК України, присвяченої міжнародному приватному праву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.0
Шифр НБУВ: РА314901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Хєда С.М. 
Правове регулювання участі іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах (порівняльно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Хєда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено законодавство країн загального та цивільного права, яке регламентує участь іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах. Розглянуто проблему цивільної правосуб'єктності іноземних компаній. Запропоновано поняття та досліджено правовий механізм перенесення юридичними особами доміцилію. Значну увагу приділено визначенню особливостей та суті корпоративних і договірних організаційно-правових форм участі іноземних корпоративних інвесторів у цивільних правовідносинах, зокрема, акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю, дочірніх компаній, договорів про спільну інвестиційну діяльність та концесійних договорів. Досліджено способи захисту прав і законних інтересів іноземних компаній у національних юрисдикційних органах та юрисдикційних органах третіх держав, а також у спеціалізованих міжнародних установах. Значну увагу приділено проблемі альтернативного вирішення спорів, зокрема міжнародному комерційному арбітражу. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України у сфері правового регулювання участі іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.12 + Х932.21 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА330445

Рубрики:

      
11.

Чорнолуцький Р.В. 
Проблеми правосуб'єктивності осіб у колізійному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.В. Чорнолуцький ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем правосуб'єктивності фізичних та юридичних осіб у колізійному праві України. На підставі аналізу доктринальних досліджень, вітчизняного та зарубіжного законодавства, норм міжнародного приватного права та міжнародних договорів, а також матеріалів міжнародної практики визначено сутність феномену юридичної категорії правосуб'єктності осіб у відносинах конфліктного правопорядку, ускладнених "іноземним елементом", яка охоплюється поняттями "правоздатність" і "дієздатність". Простежено еволюцію інституту правоздатності, визначено правовий статус фізичних та юридичних осіб. Наведено характеристику структурних елементів цивільної правосуб'єктності. Виявлено розходження щодо обсягу правоздатності іноземних та українських громадян. Розглянуто колізійні проблеми правоздатності іноземних громадян. Показано недоліки цивільного законодавства, пов'язані з проблемою правоздатності фізичних осіб. Визначено роль особистого статуту та теорії національності під час визначення правоздатності та дієздатності юридичних осіб. Досліджено особливості врегулювання правосуб'єктності юридичних осіб у колізійному праві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)01 + Х8(4УКР)-320.3 + Х930.1 +
Шифр НБУВ: РА345373

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Кармаза О.О. 
Спадкування у сучасному міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Кармаза ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження питань спадкування у сучасному міжнародному приватному праві (МПрП). Особливу увагу приділено вивченню шляхів регулювання спадкових відносин з іноземним елементом у державах континентальної системи права та системи загального права. Проведено детальний аналіз колізійних норм щодо спадкування, а також матеріальних норм спадкового права, характерних для правової системи даних країн. Досліджено колізійні норми щодо спадкування Закону України "Про міжнародне приватне право". В аспекті спадкового права вивчено уніфікацію норм МПрП. Розроблено теоретичні пропозиції та практичні рекомендації щодо удосконалення окремих положень Цивільного кодексу України, Закону України "Про міжнародне приватне право", міжнародних двосторонніх договорів України про правові відносини та правову допомогу у цивільних справах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х938 + Х930.0 + Х839(4/8)8 +
Шифр НБУВ: РА342678

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Гіренко О.Т. 
Сучасні тенденції регулювання юрисдикційних імунітетів у міжнародному приватному праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Т. Гіренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше в Україні проведено комплексне дослідження проблеми надання іноземній державі юрисдикційних імунітетів з урахуванням практики та законодавства іноземних країн. Окреслено перспективи розвитку законодавства України у цій галузі. Увагу приділено визначенню кола осіб, які мають право посилатися на імунітет, з'ясуванню умов, за яких державі надається імунітет від примусових заходів. Проаналізовано значення для подальшого розвитку теорії обмеженого імунітету та гармонізації практики країн прийняття Конвенції ООН про юрисдикційні імунітети держави та їх власності 2004 р., яка є першим універсальним міжнародним актом у сфері юрисдикційних імунітетів держави. З урахуванням сучасної теоретичної основи надання імунітету державі у приватно-правових відносинах та останньої практики держав обгрунтовано необхідність переходу законодавства України до використання положень теорії обмеженого імунітету шляхом прийняття окремого закону про імунітет іноземної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.12 + Х939.2 +
Шифр НБУВ: РА367600

Рубрики:

      
14.

Бірюков О. М. 
Транскордонні банкрутства і міжнародне приватне право: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / О. М. Бірюков ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Наведено результати системного та грунтовного правового аналізу усього комплексу приватноправових відносин неспроможності, в яких присутній іноземний елемент. Обгрунтовано необхідність запровадження у законодавство України нового юридичного інструментарію. Запропоновано впровадити уніфіковані матеріально-правові норми у закон про банкрутство, колізійну норму, яка містить прив'язку lex coneursus, - у закон про міжнародне приватне право, а правила здійснення координації процедур у справі про банкрутство з множинними провадженнями - у процесуальний закон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.1
Шифр НБУВ: РА373226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Юніна М. П. 
Уніфікація право- та дієздатності юридичних осіб у міжнародному приватному праві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. П. Юніна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття та механізм здійснення уніфікації та гармонізації законодавства щодо право- та дієздатності юридичних осіб, надано характеристику юридичних осіб як суб'єктів міжнародних приватноправових відносин. Акцентовано увагу на визначенні цивільної правоздатності та дієздатності іноземних юридичних осіб. Наведено характеристику особистого закону та національності юридичних осіб та їх ролі у визначенні правоздатності і дієздатності іноземних юридичних осіб. Досліджено критерії визначення національності іноземних юридичних осіб та сучасні тенденції у даному питанні. Теоретично обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у сфері правового регулювання участі іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.12
Шифр НБУВ: РА381686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Михайлов О.О. 
Юридична особа як суб'єкт злочину: іноземний досвід та перспективи його застосування в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Михайлов ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено сучасні концепції щодо визначення юридичної особи як суб'єкта злочину. Розкрито загальні та специфічні властивості юридичної особи як суб'єкта права, зокрема, в сфері охоронних правовідносин. Досліджено основні етапи виникнення та розвитку інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб у вітчизняній і зарубіжній теоріях права. Обгрунтовано можливості застосування позитивного зарубіжного досіду впровадження правового інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб в Україні. Встановлено підстави й умови притягнення юридичних осіб до кримінальної відповідальності. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України. Розглянуто коло діянь юридичних осіб, що можуть визнаватися як злочини. Визначено систему та види кримінальних покарань, які рекомендовано застосовувати до юридичних осіб. Розкрито роль і значення інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб у контексті реформування національної правової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.011.3 + Х930.12 +
Шифр НБУВ: РА358390

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського