Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (990)Книжкові видання та компакт-диски (1383)Журнали та продовжувані видання (2263)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч214$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Зайцева З.І. 
Інституціоналізація української науки наприкінці XIX - на початку ХХ ст.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / З.І. Зайцева ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих і неопублікованих джерел розглянуто та систематизовано політичні, організаційні, інтелектуальні, особистісні чинники процесу розвитку української науки кінця XIX - початку XX ст. Обгрунтовано, що формування інституту української науки як цілісного спеціалізованого комплексу засад, корпоративних норм та інституцій, елементами якого є кафедри, університетські лекційні курси та наукові семінари, мало лінійно-поступовий характер. Доведено наявність взаємозалежності між статутними реформами у Науковому товаристві ім. Шевченка (НТШ), суспільно-політичними акціями стосовно перетворення його на Академію наук і епізодами піднесення боротьби за відкриття українського національного університету у Львові. Відокремлено політизацію діяльності НТШ та схематичне трактування Українського наукового товариства (УНТ) як культурологічного утворення. Висвітлено засоби підтримки інституціонального розмежування науки з позанауковими сферами інтелектуальної національно спрямованої діяльності, зокрема, журналістикою, белетристикою, педагогікою. Доведено, що іманентною метою українського наукового руху було порушення монополії інонаціональних пізнавальних практик й інтерпретацій у аспекті українознавчої тематики та наявності предметно-дисциплінарних змін у галузі українства від регіонально-краєзнавчого до інтегрально-національного формату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Ч214(4УКР)711 г +
Шифр НБУВ: РА354179

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дука А.П. 
Механізм управління створенням наукоємної продукції в організаціях науково-технологічної сфери: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / А.П. Дука ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано економічну суть поняття "наукоємна продукція", запропоновано її авторське трактування, класифікацію та визначено функції, які вона виконує у зв'язку з залученням до сфери ринкових відносин. Визначено суть та виділено складові механізму керування створенням наукоємної продукції. Виявлено основні тенденції та узагальнено чинники, які стримують розвиток організацій науково-технологічної сфери в Україні. Уточнено роль державного регулювання та підтримки створення наукоємної продукції, а також визначено напрями удосконалення організаційного та фінансового забезпечення цього створення. Запропоновано методику оцінки вартості наукоємної продукції за умов ринку. Удосконалено процедуру обгрунтування та прийняття управлінського рішення щодо створення даної продукції з метою скорочення тривалості одержання результату й досягнення ресурсоощадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + Ч214(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА325661

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мелещенко Л.П. 
Основні етапи історії етики науки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Л.П. Мелещенко ; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У історичному аспекті розглянуто питання етики науки, розкрито значення впливу пізнавальних і соціокультурних чинників на її формування. Показано, що основні історичні етапи формування етики науки відповідають основним етапам розвитку науки, водночас цей процес є нелінійним. Виокремлено два виміри етики науки - зовнішній і внутрішній. Розкрито значення етичної легітимації пізнавання в доінституційний період розвитку науки, а також в сучасний період. Проаналізовано основні тенденції етики науки, пов'язані з процесами глобалізації, формуванням еко-, біо-, техноетики. Показано, що розвиток науково-технологічної цивілізації, загрожуючи існуванню життя на Землі, потребує внесення коректив у сферу ціннісних орієнтацій суспільства, мотиваційну сферу особистості, у способи регулювання соціальних конфліктів. Зазначено щодо зростаючої ролі науки, вчених в інформаційному суспільстві, становлення наукових досліджень як самостійної сфери суспільсного виробництва, зростання актуальності етичних проблем науки. Встановлено специфіку професійних етичних норм у науці та їх деформації в сучасній ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214.566 + Ю703.71 +
Шифр НБУВ: РА364614

Рубрики:

      
4.

Коваленко О.А. 
Педагогічна діяльність наукових товариств Слобожанщини другої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.А. Коваленко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

На основі аналізу історико-педагогічної літератури та архівних матеріалів проаналізовано історичні, соціально-економічні та педагогічні передумови виникнення наукових товариств, встановлено динаміку їх розвитку. Розкрито організаційні питання створення наукових товариств Слобідської України у другій половині XIX ст., зміст і напрями діяльності провідного наукового товариства Слобожанщини - історико-філологічного. Визначено зміст педагогічної діяльності наукових товариств Слободжанщини досліджуваного періоду; показано шляхи реалізації педагогічних ідей, методичних рекомендацій вчених вищих навчальних закладів стосовно дидактики викладання основ наук у школах різних типів, виявлено можливості творчого використання педагогічного досвіду наукових товариств Слобожанщини за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР5)52 + Ч214(4УКР)75
Шифр НБУВ: РА310974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Котова О.Г. 
Розвиток системи підготовки і атестації наукових і науково-педагогічних кадрів в Україні (1992 - 1998 рр.): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / О.Г. Котова ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси становлення й удосконалення системи підготовки та атестації наукових і науково-педагогічних кадрів за умов самостійної України. Систему розглянуто як органічне поєднання та взаємодію законодавчо-нормативних актів, управлінських структур та установ, що здійснюють підготовку й атестацію кадрів вищої наукової кваліфікації. Проаналізовано дієвість законодавчих актів, нормативних документів, що регулюють процеси підготовки й атестації. Розроблено та реалізовано пропозиції щодо підвищення ефективності атестаційної роботи, підготовки та використання наукових і науково-педагогічних кадрів. Зроблено порівняння національної системи підготовки, атестації наукових кадрів з країнами Європейського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)р4 + Ч34(4УКР)р4
Шифр НБУВ: РА308066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Жихарєва Т.Л. 
Співробітництво Німеччини і України в галузі науки та освіти (1992 - 2007 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т.Л. Жихарєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано двостороннє співробітництво між Німеччиною та Україною у галузі освіти та науки у 1992 - 2007 рр., досліджено процес формування його договірно-правової бази, становлення та розвитку відносин у галузі середньої, професійної та вищої освіти. Охарактеризовано стан німецько-українського співробітництва у галузі науки. Розкрито роль німецьких фондів і наукових товариств у розвитку двостороннього діалогу. Наведено дані про рівень академічного обміну між країнами, проведено їх порівняльне дослідження з аналогічною інформацією щодо країн Східної Європи. Зазначено, що у 1993 р. на найвищому рівні підписано основні угоди, на базі яких укладено більш конкретні домовленості між міністерствами країн, регіонами, академіями наук, на рівні окремих освітньо-наукових закладів. Виявлено, що протягом досліджуваного періоду були реалізовані традиційні форми співробітництва (обмін студентами, викладачами, науковцями, інформацією, літературою, проведення конференцій, семінарів, симпозіумів, участь у спільних наукових проектах), а також впроваджено нові (створення спільних факультетів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4НІМ)65-67 + Т3(4УКР)64-67 + Ч30 е(4УКР) ж + Ч214(4УКР) ж
Шифр НБУВ: РА372442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського