Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (93)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612.4(4УКР)71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Шевченко 
Архітектоніка сучасного українського газетного видання (системна організація та закономірності розподілу елементів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Вікторія Едуардівна Шевченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)71 + Ч612.174.31
Шифр НБУВ: РА321823

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ільченко О.І. 
Всеукраїнська загальнополітична газета 1998 - 2006 рр. (в контексті утвердження суспільної моралі в Україні): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.І. Ільченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження всеукраїнської загальнополітичної газети як типу друкованого видання на прикладі газет "День", "Дзеркало тижня", "Молодь України", "2000", "Кіевскій телеграф" (1998 - 2006 рр.). Розглянуто аспект становлення газетної преси в Україні та дослідницький досвід щодо вивчення преси у контексті утвердження моралі. Здійснено вивчення публікацій всеукраїнських загальнополітичних газет. Визначено їх головні тематичні тенденції, пріоритетність, жанрові особливості журналістських виступів, систем рубрикацій газет. З'ясовано частотність публікацій морально-виховного змісту. Зазначено вимоги до написання публікацій зазначеного напряму. Запропоновано морально-етичну тематику опитування для соціологічних служб газет і загалом доцільність їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)713.1 +
Шифр НБУВ: РА349446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Радчик Р.В. 
Газета "Волинь" та однойменне видавництво (1941 - 1944рр.): організаційний і проблемно-тематичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Р.В. Радчик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено роль газети "Волинь" та однойменного видавництва в 1941 - 1944 рр. у громадсько-політичному, суспільно-економічному, духовному та культурному житті українців у роки Другої світової війни та утвердженні ідеї незалежності України. Проаналізовано тематику книжкової продукції видавництва та проблематику часописів "Орлена" й "Український хлібороб". Розглянуто джерела та основні етапи становлення У. Самчука як письменника та журналіста. Проаналізовано публіцистичні твори письменника, надруковані на сторінках газети "Волинь", досліджено їх тематичні та стильові особливості. Висвітлено вплив професійної діяльності головного редактора часопису в непростий час німецької окупації на формування у читачів національної свідомості та з'ясовано його внесок у справу боротьби за відродження української державності. Особливу увагу приділено вивченню особливостей добору У.Самчуком фактичного матеріалу та його інтерпретації у контексті воєнного часу. Відзначено широкий діапазон загального та фахового досвіду, високу ерудицію та глибину мислення публіциста. Розкрито тематичні аспекти численних публікацій журналістів газети "Волинь" і позаштатного активу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)711.3 + Ч617.4(4УКР)711.3 +
Шифр НБУВ: РА336216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кобинець А.В. 
"Громадська думка" /"Рада" (1905 - 1914 рр.) - перша щоденна українськомовна газета Наддніпрянської України: утвердження національної ідеї: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / А.В. Кобинець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження першої українськомовної щоденної газети "Громадська думка"/"Рада", яка виходила в Києві у 1905 - 1914 рр. Розглянуто процес становлення, розвитку та умови функціонування щоденника, надано оцінку його внеску в історію національно-патріотичної преси початку ХХ ст. Проаналізовано специфіку виходу газети, охарактеризовано творчі та ідеологічні особливості на тлі суспільно-політичних та соціально-економічних процесів Наддніпрянської України даного періоду. Висвітлено актуальні проблеми виживання національно-патріотичної преси за умов підросійської України, взаємозв'язку преси та національної свідомості. Доведено, що газета "Громадська думка"/"Рада" протягом всього часу існування в інформаційному просторі Наддніпрянщини мала значний вплив на широку читацьку аудиторію, стояла на позиціях автономії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)713.1 +
Шифр НБУВ: РА339596

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кулик В.М. 
Дискурс українських медій: ідентичності, ідеології, владні стосунки: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / В.М. Кулик ; Ін-т політич. і етнонаціон. дослідж. ім. І.Ф.Кураса . — К., 2010. — 28 с. — укp.

Проаналізовано український медійний дискурс 2000-х років з погляду творених і підтримуваних у ньому індентичностей, ідеологій і владних стосунків. Проведено оглад жанрово-тематичної структури й ідеологічних ефектів дискурсу популярних газет і телеканалів. Розглянуто окремі тематично окреслені дискурсивні практики. Проаналізовано дискурсивну нормалізацію різноманітних суспільних явищ, що є наслідком відсутності проблематизації даних подій. Акцентовано на медійному зображенні етнокультурних та етнополітичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)711.7 + Ч632.4(4УКР)7 + Ф018
Шифр НБУВ: РА373905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Фіголь Н.М. 
Євген Чикаленко та газета "Рада" у формуванні мови преси на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Н.М. Фіголь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формуванняч мови преси на початку XX ст., а також мову кращого зразка української журналістики даного періоду. Визначено роль у цьому процесі мецената, видавця Є.Чикаленка. На прикладі щоденної газети "Рада" проаналізовано мовні особливості преси цього періоду. Охарактеризовано орфографічні риси "Ради", що відзначаються певною послідовністю. З'ясовано, що газета друкувалась фонетичним правописом і належала до видань Наддніпрянської України не лише за територіальною, але й мовними ознаками. Досліджено лексичний склад "Ради", що певною мірою відображав реалії тогочасного життя, характеризувався високим рівнем розвитку, свідчив про намагання редакторів, журналістів поєднати образність, емоційність і логічність, точність викладу. Для цього використовувались найрізноманітніші мовні засоби, зокрема багатозначність, тропи (синоніми, пароніми, епітети). Визначено синтаксичні засоби (прості, ускладнені речення різних типів), за допомогою яких на сторінках "Ради" досягалась певна мета, а саме: інформувати та справляти вплив на читача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)713.1 г + Ш141.4-715 +
Шифр НБУВ: РА344745

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Сушкова О.М. 
Періодичні видання для жінок в Україні: динаміка розвитку та концептуальні особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.М. Сушкова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто історію становлення журнального сегмента для жінок у засобах масової інформації України, подано типологічну характеристику системи українських часописів для жінок. Виявлено соціальні й економічні передумови появи на вітчизняному ринку засобів масової інформації елітарного типу видання, часописів для широкої аудиторії та преси жіночих громадських організацій і проаналізовано форми та методи їх впливу на різні прошарки читацької аудиторії. Відзначено, що розглянуті часописи певним чином впливають на формування стилю життя, поведінки, морально-етичних норм, а також світоглядні засади жіночої аудиторії. Детально проаналізовано основні тематичні аспекти публікацій, визначено функції масових видань і преси громадських жіночих організацій. Виявлено позитивні та негативні риси матеріалів в аспекті формування образу жінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)712.6 + Ч612.4(4УКР)722 +
Шифр НБУВ: РА340845

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Давидченко Т.С. 
Структурно-функціональні особливості преси для дітей періоду незалежності України: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.01 / Т.С. Давидченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження структурно-функціональних характеристик дитячої преси України періоду 1991 - 2007 рр. Виявлено систему типоутворювальних чинників дитячого періодичного медіа. Запропоновано та проаналізовано типологічну класифікацію дитячих газет і журналів, яка грунтується на різних типах дитячих мас-медіа, зокрема, пізнавальних, розважальних, навчальних, культурологічних, науково-популярних періодичних видань, а також видань для спільного прочитання з батьками, вивчення іноземних мов, релігійних, книжково-журнальних серій. Вивчено тематичне наповнення дитячої преси. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення друкованих медіа для дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)712.4 +
Шифр НБУВ: РА360730

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Поплавська В.В. 
Тенденції та перспективи євроінтеграційних процесів в газетній періодиці України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Поплавська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано євроінтеграційні процеси, що висвітлюються на сторінках провідних видань України та Польщі. Проведено комплексне дослідження тенденцій і перспектив інтегрування до Європейського Союзу країн-сусідів. Розглянуто процес формування стратегічного партнерства в об'єднаній Європі та показано провідне значення мас-медіа у його реалізації, оскільки за умов стрімкої глобалізації саме засоби масової інформації все більше впливають на розвиток національної політики держав. Встановлено, що у сучасний перід в Україні та Польщі відбувається якісний перехід до інформаційного суспільства, для якого властиві розвиток інформаційних і комунікаційних технологій, транскордонних каналів комунікації, медіалізація суспільного життя, створення глобальної інформаційної інфраструктури та комунікативних систем з миттєвою передачею інформації за одночасного зростання її значення у багатьох сферах життєдіяльності людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)71 + Ч612.4(4ПОЛ)71 +
Шифр НБУВ: РА350554

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бейліс Л.І. 
Українська бібліотечна періодика 1991 - 2005 років: основні тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.І. Бейліс ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано систему української фахової бібліотечної періодики, яка складається в Україні, починаючи з 1990-х рр. Надано загальну характеристику фаховій періодиці, проаналізовано її підвиди, а саме: інформаційні бюлетені, журнали, наукові збірники. Розглянуто окремі видання в аспекті місця, яке вони займають у системі професійної комунікації, структури, контенту, авторського складу (у тому числі науковий статус й інтеррегіональний аспекти), галузевої приналежності, персоналій головних редакторів і членів редколегій. Запропоновано елементи для їх типологічної, системної характеристики. Визначено тенденції розвитку цієї системи. Здійснено історіографічний аналіз проблеми, вивчено основні тематичні та гносеологічні підходи до її вирішення, які були застосовані російськими й українськими вченими. На базі аналізу архівних джерел, наукових статтей та матеріалів, а також періодичних видань висвітлено процес створення системи української бібліотечної періодики у контексті історичної перспективи, починаючи з першої половини XX ст. Досліджену проблему розглянуто з використанням функціонального підходу до вивчення професійної періодики, який полягає у розгляданні жанротвірних факторів, які визначають жанри документальних джерел наукової інформації (ДДНІ). Запропоновано поняття, які уточнюють фактори застарілості або актуальності конкретних ДДНІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)713.2:Ч73 + Ч612.4(4УКР)723.2:Ч73 +
Шифр НБУВ: РА345198

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського