Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (316)Книжкові видання та компакт-диски (245)Журнали та продовжувані видання (68)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч617.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Зворський С.Л. 
Видавнича та бібліотечна діяльність київського товариства "Просвіта" (1906 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / С.Л. Зворський ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено комплекс питань, пов'язаних з книжковим рухом в київському товаристві "Просвіта" в 1906 - 1920 рр.: організацією видання книжок для народу, вивченням читацьких уподобань, створенням і розвитком "просвітянської" бібліотеки. На підставі чисельного масиву архівних джерел вперше відтворено складні й суперечливі процеси освічування народних мас шляхом залучення до друкованого слова, які було здійснено під егідою київської "Просвіти" за часів царської влади та в період національно-визвольної боротьби українського народу в 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)758.9:471 + Ч617.4(4Укр)729
Шифр НБУВ: РА309705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Радчик Р.В. 
Газета "Волинь" та однойменне видавництво (1941 - 1944рр.): організаційний і проблемно-тематичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Р.В. Радчик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено роль газети "Волинь" та однойменного видавництва в 1941 - 1944 рр. у громадсько-політичному, суспільно-економічному, духовному та культурному житті українців у роки Другої світової війни та утвердженні ідеї незалежності України. Проаналізовано тематику книжкової продукції видавництва та проблематику часописів "Орлена" й "Український хлібороб". Розглянуто джерела та основні етапи становлення У. Самчука як письменника та журналіста. Проаналізовано публіцистичні твори письменника, надруковані на сторінках газети "Волинь", досліджено їх тематичні та стильові особливості. Висвітлено вплив професійної діяльності головного редактора часопису в непростий час німецької окупації на формування у читачів національної свідомості та з'ясовано його внесок у справу боротьби за відродження української державності. Особливу увагу приділено вивченню особливостей добору У.Самчуком фактичного матеріалу та його інтерпретації у контексті воєнного часу. Відзначено широкий діапазон загального та фахового досвіду, високу ерудицію та глибину мислення публіциста. Розкрито тематичні аспекти численних публікацій журналістів газети "Волинь" і позаштатного активу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)711.3 + Ч617.4(4УКР)711.3 +
Шифр НБУВ: РА336216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Школик 
Гендерний чинник у видавничій справі України: історія та сучасність: автореф. дис.. канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / Ірина Василівна Школик ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР)п9
Шифр НБУВ: РА366222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кузнякова Т.В. 
Державне регулювання розвитку книговидання в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.В. Кузнякова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення механізму державного регулювання книговидання в Україні як складової інформаційного простору. Детально проаналізовано теоретичні засади розвитку галузі. Визначено регулятивну функцію книги, її місце у процесі суспільної комунікації. Встановлено особливості організаційного, редакційно-видавничого та розповсюджувального етапів процесу книговидання. Описано систему регулювання книговидання у статиці та динаміці. Виділено теологічний, могилянський, університетський, поліцейський, радянський, сучасний етапи розвитку книговидання в Україні, визначено методи, основні й допоміжні засоби його державного регулювання. Проаналізовано зарубіжний досвід книговидання, визначено тенденції й основні фактори, що позитивно впливають на його розвиток. Проаналізовано нормативно-правові й організаційні засади та сучасний стан книговидання в Україні, виділено американську, французьку та пострадянські моделі його розвитку. На підставі вивчення зарубіжного та вітчизняного досвіду, нормативно-правової бази й особливостей організаційної структури визначено основні завдання державної політики щодо регулювання книговидання. Запропоновано механізм державного регулювання книговидання, а також основні заходи щодо вирішення актуальних проблем розвитку галузі. Наведено пропозиції щодо зміни чинного законодавства відносно регулювання стратегічно значущих в контексті побудови інформаційного суспільства наукового та електронного книговидання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР) к21 +
Шифр НБУВ: РА355840

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хоню В.В. 
Діяльність видавництва "Вік" (1894 - 1919). Становлення видавничої галузі в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Хоню ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню діяльності київського видавництва "Вік", одного з найвпливовіших українських видавничих осередків кінця XIX - початку XX ст. Розглянуто такі основні аспекти: історичні віхи, періодизацію та причини припинення діяльності; організаційно-методичні засади і загальну мету роботи; історико-книгознавчий аналіз видань під маркою "Вік"; внесок видавництва "Вік" у подолання цензурних утисків, розробку типології книжкових видань, розширення репертуару тогочасної української книги. Запропоновано оригінальну періодизацію діяльності видавництва "Вік", доведено його роль у становленні української видавничої галузі кінця XIX - початку XX ст., зокрема, у сприянні закладенню професійних підвалин видавничої діяльності, спеціалізації на всіх етапах редакційно-видавничого процесу. Результати дослідження діяльності видавництва засвідчили, що основні принципи роботи тогочасних українських видавців використовувалися впродовж подальшого розвитку українського книгодрукування. Зокрема, це формування книжкового репертуару, згуртування авторського середовища і виховання читацької аудиторії, текстологічні принципи підготовки літературних творів до видання, засоби популяризації української книжки, створення системи інформування про видання і налагодження мережі книгорозповсюдження. Колектив видавництва "Вік" використовував усі можливості для пожвавлення руху книжкових видань на всіх рівнях, активізуючи різноманітні функції книговидання: від власне інформативної до етноформувальної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4Укр)7
Шифр НБУВ: РА310999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Біланич Г.П. 
Діяльність видавництва "Карпати" в краєзнавчому русі України (1945 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Г.П. Біланич ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження у культурно-історичному та книговидавничому аспектах процесів розвитку і пріоритетних напрямків видавничої діяльності "Карпат" у другій половині XX ст. Охарактеризовано основні етапи його розвитку, виявлено загальнонаціональні та регіональні аспекти діяльності. Здійснено книговидавничий аналіз масиву видань, висвітлено шляхи їх поширення у суспільстві. Виявлено вплив видавничої діяльності "Карпат" на національно-культурні процеси в Україні та за її межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ч617.4(4УКР3)711.3г +
Шифр НБУВ: РА348701

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Микитів О.Ю. 
Менеджмент видавничої справи в умовах глобалізації (на прикладі України): автореф. дис. ... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.06 / О.Ю. Микитів ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

На підставі дослідження використання базових понять зі сфери сучасних масових комунікацій, загальної теорії менеджменту й інформаційно-комунікаційного менеджменту проаналізовано проблеми та перспективи формування видавничої сфери новітньої України в контексті глобальних і регіональних впливів на становлення та розвиток національної інформаційної сфери. Розглянуто вітчизняну видавничу діяльність як об'єкт інформаційно-комунікаційного менеджменту, а менеджмент видавничої сфери як різновид інформаційно-комунікаційного менеджменту. Розкрито особливості та проблеми набуття й інституалізації статусу (національного, регіонального, локального), типології та функції мас-медіа за умов глобальних перетворень у контексті балансування між інтересами збуту й іміджу та функцій засобів масової комунікації в системі соціальних комунікацій українського суспільства. Визначено основні критерії суспільно-політичної, соціально-економічної та культурно-освітньої парадигми інформаційної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА370159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Камишин В.В. 
Методи і засоби організаційного і технічного проектування центру автоматизованої обробки і видання патентної інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Камишин ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методичні засади організаційного та технічного проектування центру автоматизованої обробки та видання патентної інформації з урахуванням невизначеності вихідних даних під час проектування. Запропоновано методику організаційного проектування центру на підставі системного підходу, що включає: узагальнений алгоритм системного проектування організаційної структури центру, методику визначення чисельності персоналу центру на базі комплексного обліку вартості утримання персоналу, якості виконання ним своїх функцій та завантаження виконавців, математичну модель синтезу алгоритмів реалізації функцій виконавцями. На базі застосування теорії нечітких множин розроблено методику обробки експертної інформації з метою визначення важливості та ступеня виконання вимог щодо технічних засобів центру. Запропоновано методики та алгоритми розв'язання задачі нечіткої багатокритеріальної оптимізації та вибору раціонального складу технічних засобів центру, що базуються на максимінному та лексикографічному методах оптимізації. Створено схему технологічного процесу обробки патентної інформації. Обгрунтовано склад та функціональні обов'язки персоналу центру. Описано програмну реалізацію та визначено раціональний склад технічних засобів центру. Надано техніко-економічну оцінку ефективності впровадження засобів автоматизації обробки та видання патентної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.ф0(4УКР)л + Ч617.4(4УКР)729 +
Шифр НБУВ: РА330466

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шпак В. І. 
Розвиток видавничої справи України в 1990 - 2010 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / В. І. Шпак ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичні аспекти формування, становлення та функціонування національної видавничої справи (ВС) в період трансформації політичного світогляду, формування демократичної політичної культури, кардинальних економічних перетворень. Досліджено її вплив на формування суспільно-громадського, духовно-культурного розвитку та відродження українських традицій, розвиток економіки та розбудову громадянського суспільства. Проаналізовано умови функціонування книговидавничої справи, засобів масової інформації як складової інформаційного простору (ІП) України, здобутки і прогалини у законодавчому забезпеченні ВС, основні напрямки технічної, технологічної та ринкової трансформації видавничої галузі, системи управління та підготовки кадрів. Розглянуто проблеми ролі та місця ВС у суспільному обігу, структурі політико-владних відносин, інформаційної політики в Україні у сучасний період, формуванні демократичної культури та ідеології. Розкрито особливості становлення національної ВС у контексті світових інформаційних процесів, визначено проблеми та шляхи забезпечення зміцнення й захисту національного ІП, вдосконалення державної політики щодо ВС в контексті утвердження державності та демократизації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 + Ч617.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кучина 
Розвиток книговидавничої справи в незалежній Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Наталія Іванівна Кучина ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР) + Ч617.3(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА353396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Благовірна Н.Б. 
Роль "Українсько-руської Видавничої Спілки" (1899 - 1932) у формуванні національних засад редакційно-видавничої діяльності: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Н.Б. Благовірна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено тематико-типологічний аналіз видавничої продукції Українсько-руської Видавничої Спілки (УРВС), виділено основні чинники та принципи формування репертуару, висвітлено авторське та читацьке середовище, питання впровадження принципів комерціалізації видавничої галузі, охарактеризовано основне коло співробітників осередку. Розкрито вплив продукції УРВС на вироблення єдиного варіанта літературної мови, роль тогочасних періодичних видань у становленні видавничої справи як виду професійної діяльності. Висвітлено видавничі реалії, здобутки та проблеми видавничої галузі, показано розвиненість редакційно-видавничих принципів підготовки видань до друку. Наведено повний бібліографічний покажчик книжкової продукції УРВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР)711.31 +
Шифр НБУВ: РА340630

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Костик Є.П. 
Створення та діяльність кооперативних видавництв в УСРР 1922 - 1930 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.П. Костик ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історіографію та джерельну базу історії створення та діяльності кооперативних видавництв (КВ) в УСРР за період 1922 - 1930 рр., висвітлено особливості формування центральної мережі КВ. Проведено порівняльну характеристику кооперативно-видавничої форми господарювання з приватною, акціонерною та державною. Розкрито соціально-професійний склад засновників і членів КВ, проаналізовано взаємовідносини КВ і органів державної влади. На підставі узагальнення літературних джерел описано особливості функціонування кооперативно-видавничої інфраструктури, запропоновано основні методи та засоби, які впроваджували КВ для забезпечення внутрішнього ринку книжковою продукцією. Розглянуто вплив КВ на культурно-освітнє життя суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + Ч617.4(4УКР)712.6 г +
Шифр НБУВ: РА342807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дмитрів Л.Й. 
Фаховий часопис для видавців: основні засади функціонування в контексті розвитку сучасної видавничої справи (світовий та український досвід): автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.05 / Л.Й. Дмитрів ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 18 с. — укp.

Розвинуто проблематику організації в Україні фахового часопису для видавців і наведено пропозиції щодо її практичного втілення. Запропоновані підходи грунтуються на дослідженні особливостей побудови таких часописів на прикладі тематико-типологічного й історичного аналізу розвитку аналогів періодики Росії, Польщі та Великої Британії. Проаналізовано структуру сучасних українських засобів масової інформації. Довдено важливе історичне, соціальне та теоретичне значення видавничих часописів для розвитку галузі. Розроблено видавничу концепцію запропонованого часопису як комплекс моделей для його організації та практичного втілення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(0) +
Шифр НБУВ: РА365019

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського