Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (92)Книжкові видання та компакт-диски (182)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)64-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Колосова Н.А. 
Благодійна діяльність в культурі України в контексті вітчизняних і європейських традицій (кінець ХХ - початок ХХІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Н.А. Колосова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено політико-економічні, соціальні, ідеологічні та правові аспекти благодійних, меценатських, а також спонсорських практик, що реалізуються в культурі України, проаналізовано зміст базових термінів. Висвітлено національні традиції благодійництва та меценатства, їх еволюції, вивчено специфічні форми прояву у вітчизняній культурі, наведено персонологічні характеристики. Проаналізовано сучасні моделі благодійної діяльності перехідного періоду в державі, проаналізовано в широкому історико-культурному контексті традиції національної, західноєвропейської та російської благодійницьких культур. Вивчено роль держави, бізнес-структур, громадських організацій, юридичних і фізичних осіб у формуванні сучасної благодійницької інфраструктури України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА343658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Карлова В.В. 
Державна політика у сфері культури: сутність та особливості реалізації в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Карлова ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено основні тенденції розвитку сучасної соціокультурної ситуації в українському суспільстві, розкрито суперечності здійснення державної політики у сфері культури, а також виявлено проблеми функціонування даної сфери. Розроблено пропозиції та практичні рекомендації щодо оптимізації сучасної державної політики у сфері культури. Удосконалено методологію розробки та реалізації програм культурного розвитку та доведено доцільність впровадження у практику державного управління програмно-цільового підходу як ефективного механізму здійснення державної політики у сфері культури, який уможливлює застосування оптимальних форм і методів управлінської діяльності за умов обмеженості ресурсів. Запропоновано напрямки реформування державного управління у даній сфері за умов проведення адміністративної реформи в Україні: децентралізації та демократизації управління, впровадження державно-громадської моделі управління, яка грунтується на принципах співпраці, партнерської взаємодії державних структур і громадськості на всіх рівнях управління, відповідає специфіці культурної сфери та є оптимальною за умов становлення громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА323979

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Скрипчук Г. В. 
Державне реформування культурної сфери України в умовах економічної та соціальної кризи 1991 - 2001 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. В. Скрипчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз діяльності органів виконавчої та законодавчої влади в Україні в галузі реформування культурної сфери. Розглянуто наявні підходи щодо вивчення глобалізаційних і модернізаційних процесів за умов розбудови Української держави. Визначено наслідки глобалізації в національній культурі та ключові критерії модернізації в цій сфері. Досліджено суперечності між реальними умовами життя в незалежній Україні й очікуваннями національно свідомої інтелігенції. Розроблено класифікацію основних напрямів культурницької діяльності Президента України, показано відповідність цим напрямам і вторинний характер дій Кабінету Міністрів, Міністерства культури України, Верховної Ради України. Надано пояснення мотивації цієї діяльності, показано ступінь ефективності чи недієвості ухвалених державних актів. Доведено, що, незважаючи на безсистемність реформ, повільно і поступово почали формуватися елементи державної культурної політики, а саме: культурна сфера не тільки була збережена, але в ній відбулися й певні модернізаційні зрушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7
Шифр НБУВ: РА379845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Топоровський Д. В. 
Екологічна складова політичної культури українського суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Д. В. Топоровський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Операціоналізація поняття "екологічна складова політичної культури" дозволяє виявити базові структурні елементи, які визначають політичну культуру соціуму на основних рівнях: політичної свідомості, політичної поведінки та функціонування політичних інститутів. Виявлено, що суспільна свідомість неоднозначна та суперечливо відображає екологічну проблематику: знання, судження й оцінки носять поверхневий характер, формуються за умов інформаційного вакууму, у цілому зводяться до обмежених і стереотипних уявлень про екологію та конкретні екологічні небезпеки. Обгрунтовано неефективність проведення державної екологічної політики, яка орієнтується на адміністративно-управлінську модель прийняття політичних рішень. Визначено чинники, які негативно впливають на даний процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Т3(4УКР)64-7
Шифр НБУВ: РА374535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бакальчук В.О. 
Етносоціальний вектор культурної політики України: стратегічні пріоритети: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 21.03.01 / В.О. Бакальчук ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретико-методологічні засади феномену "культурна політика". Проведено концептуалізацію її стратегічних пріоритетів та визначено етносоціальний вектор культурної політики України. Удосконалено понятійний апарат сфери культурної політики. Розкрито взаємообумовленість поняття "культура та політика її реалізації". Здійснено експлікацію понять "культурна політка", "суб'єкт культурної політики". Представлено класифікації моделей культурної політики, узагальнених та проаналізованих з урахуванням рольових повноважень і етичних принципів взаємодії суб'єктів культурної політики. На підставі аналізу концептуальних засад культурної політики міжнародних організацій ЮНЕСКО та Ради Європи визначено основні тенденції культурних процесів сучасності, стратегічні пріоритети, принципи формування та реалізації культурної політики. Надано практичні рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правової бази державного управління у сфері культури, а також вектора культурної політики держави з метою досягнення основних стратегічних пріоритетів етносоціального розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.111 + Ч111.1 + Т3(4УКР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА349194

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Прокопчук В.С. 
Інституціоналізація краєзнавчого руху Правобережної України 20-х років ХХ - початку XXI ст.: етапи, форми, напрями діяльності: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.С. Прокопчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 34 с. — укp.

Проаналізовано краєзнавчий рух на Правобережній Україні 1920-х років - початку XXI ст., процес його інституціоналізації, роль Українського комітету краєзнавства в організаційно-методичному забезпеченні краєзнавства. Встановлено причини репресій, занепаду краєзнавчого руху в 1930-ті - на початку 1950-х рр., наслідки й уроки. Охарактеризовано поетапне з середини 1950-х рр. його відродження, каталізувальну роль багаторічної роботи над історією міст і сіл Української РСР, створеної у 1990 р. Всеукраїнської спілки краєзнавців на організаційне оформлення краєзнавчого руху доби незалежності України, посилення зв'язків з західною українською діаспорою стосовно питання історико-краєзнавчого вивчення макрорегіону. Висвітлено роль держави у стимулюванні краєзнавчого руху, його основні тенденції, проблеми. Сформульовано теоретичні положення, узагальнення, висновки, пропозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА362344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Наджос А.І. 
Інформаційні стратегії впливу американської преси на соціально-політичний процес в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / А.І. Наджос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено природу походження антиукраїнських інформаційних акцій, які мали місце в новітній українській історії. Визначено етапи американських стратегій інформаційного впливу на формування та розвиток української зовнішньої та внутрішньої політики: "інформаційного впливу через треті країни", "інформаційного шпіонажу", "моделювання ситуації". Розглянуто шляхи взаємодії американських засобів масової інформації з державними структурами, причетними до вироблення зовнішньополітичного курсу. Зазначено, що інформаційні стратегії впливу є новою складовою американського зовнішньополітичного інструментарію. Запропоновано нові методи реалізації курсу зовнішньої політики, що базуються на виваженому, науково та методологічно обгрунтованому широкомасштабному залученні українських інформаційних резервів до сфери зовнішньої політики тапроцесу реалізації політичного курсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(7США) + Т3(4Укр)64-7
Шифр НБУВ: РА318017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Сніжко В.М. 
Культура російської меншини в Україні: проблеми функціонування та розвитку (90-ті роки XX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / В.М. Сніжко ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. — К., 1998. — 26 с. — укp.

У дисертації розкриваються основні засади, етапи формування та напрямки здійснення національної політики в Україні щодо національних меншин і російської меншини зокрема, розвитку її культури, функціонування культурно-освітніх закладів та національно-культурних товариств на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Малімон В. І. 
Культурна політика держави як чинник реформування суспільства: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. І. Малімон ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність і зміст культури як об'єкта та сфери державного управління, розкрито її значення для розбудови громадянського суспільства. Сформульовано цілі, завдання та принципи державного регулювання сфери культури в Україні. З'ясовано сутність понять "культура" та "культурна політика" як багатовимірних категорій. Визначено основну мету, завдання, принципи, методи та механізми державного регулювання сфери культури. Узагальнено досвід здійснення державної політики у сфері культури в Україні та в зарубіжних країнах, виділено основні її проблемні зони. Увагу приділено реформаційному потенціалу культурної політики держави. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення організаційного, правового та фінансово-економічного механізмів регулювання сфери культури України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)4 + Т3(4УКР)64-7
Шифр НБУВ: РА383323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кулик Н.А. 
Культурні процеси в Україні 90-х років ХХ століття (на прикладі державних закладів культури): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Н.А. Кулик ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються культурні процеси в Україні 90-х років XX століття на прикладі державних закладів культури. Визначаються основні етапи розвитку культурного життя в період соціально-економічних перетворень, їх вплив на фінансову політику та кадрове забезпечення закладів культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гаєвська Т.І. 
Народна обрядовість в Незалежній Україні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Т.І. Гаєвська ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено дослідження унікальної соціально-політичної, історико-культурної та духовної ситуації функціонування української обрядової культури за умов утвердження державної незалежності. Показано своєрідність ціннісного змісту обрядовості в історичній ретроспективі та за сучасних умов. Уточнено сутність поняття "обряд", проведено його смислову диференціацію щодо понять "ритуал", "церемонія", "свято", "звичай", "традиція". Висвітлено специфічний внесок традиційно-обрядової культури в процес формування етнокультурної ідентичності, що складає неповторність української національної культури. Показано місце і роль української обрядовості в широкому контексті політико-правових, ідеологічних, соціокультурних, світоглядних процесів, пов'язаних з утвердженням ідеї незалежності України. Встановлено позитивний вплив утвердження національної незалежності на активізацію наукового вивчення обрядовості. Відзначено, що справжня сутність обрядів, повнота їх соціокультурних функцій викривлювалась, применшувалась або перебільшувалась язичницькою, християнською та комуністичною (атеїстичною) ідеологіями. Показано, що православна церква та ідеологічні інституції радянської держави усвідомлювали величезний культурний потенціал народної обрядовості та використовували різні заходи з метою інтегрування її цінностей у власні ідеологічні доктрини та структури. З'ясовано, що адміністративне впровадження нових обрядів (запозичених з християнської Візантії, революційної Франції та новоутворених у радянські часи) є частиною природно-історичного спонтанного процесу еволюції народних обрядів, що змінювала їх форму, трансформувала сутність і призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 + Т595.14 +
Шифр НБУВ: РА346598

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Коваленко Я. Ю. 
Підготовка наукових кадрів в Україні у 90-х роках XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Я. Ю. Коваленко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено рівень відповідності науково-технічного потенціалу України потребам часу. Проаналізовано нормативно-правову базу. Досліджено фактори й організаційно-економічні умови, в яких здійснюється підготовка науковців. Висвітлено позитивні та негативні тенденції й їх вплив на подальший розвиток науки в Україні. Розкрито значення науки й її кадрової складової в розвитку держави, розроблено рекомендації щодо вдосконалення існуючої практики підготовки й атестації наукових кадрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 + Ч216(4УКР)24
Шифр НБУВ: РА375683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
13.

Рощина Л.О. 
Православна духовна освіта в Україні (1991 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Рощина ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто систему православної духовної освіти у період незалежності України. Доведено, що швидке зростання мережі православних духовних навчальних закладів було активізовано процесами демократизації, релігійного та духовного відродження українського суспільства, збільшенням кількості релігійних громад за гострої потреби у кваліфікованих церковних кадрах. Виявлено негативний вплив церковного розколу на процес формування мережі православних духовних освітніх установ. З'ясовано, що протягом 1990-х рр. значних змін зазнала модель і структура духовних навчальних закладів. Уперше проаналізовано кількісні та якісні зміни складу колективів викладачів та слухачів, установлено фактори, що їх викликали. Зроблено висновок, що застосування нових форм і методів навчання, значне розширення навчальних програм і планів, нові підходи до виховної роботи мали потужний позитивний потенціал, активізували самостійну та пізнавальну діяльність учнів і студентів, сприяли формуванню всебічно освіченої людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-67 + Т3(4УКР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА336022

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Шпак В. І. 
Розвиток видавничої справи України в 1990 - 2010 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / В. І. Шпак ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичні аспекти формування, становлення та функціонування національної видавничої справи (ВС) в період трансформації політичного світогляду, формування демократичної політичної культури, кардинальних економічних перетворень. Досліджено її вплив на формування суспільно-громадського, духовно-культурного розвитку та відродження українських традицій, розвиток економіки та розбудову громадянського суспільства. Проаналізовано умови функціонування книговидавничої справи, засобів масової інформації як складової інформаційного простору (ІП) України, здобутки і прогалини у законодавчому забезпеченні ВС, основні напрямки технічної, технологічної та ринкової трансформації видавничої галузі, системи управління та підготовки кадрів. Розглянуто проблеми ролі та місця ВС у суспільному обігу, структурі політико-владних відносин, інформаційної політики в Україні у сучасний період, формуванні демократичної культури та ідеології. Розкрито особливості становлення національної ВС у контексті світових інформаційних процесів, визначено проблеми та шляхи забезпечення зміцнення й захисту національного ІП, вдосконалення державної політики щодо ВС в контексті утвердження державності та демократизації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 + Ч617.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Огаренко В.М. 
Розвиток недержавної вищої школи в Україні (кінець 80-х - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Огаренко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито соціально-економічні та політичні фактори, які сприяли формуванню недержавного сектора вищої школи, висвітлено об'єктивні та суб'єктивні труднощі, які заважали даному процесу. Встановлено, що недержавна вища освіта в новітній час продовжує та збагачує вікові традиції українського народу в галузі освітньої діяльності, сприяє подоланню глибокої кризи, в якій опинилася українська вища школа за радянських часів. Визначено основні етапи розвитку недержавної вищої школи. Зроблено висновок про наростання процесу зближення та конвергенції недержавної та державної вищої школи України, формування у цьому контексті єдиного освітнього простору держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)70 + Т3(4Укр)64-7
Шифр НБУВ: РА315979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Романуха О.М. 
Розвиток українсько-російських відносин в сфері культури і науки (1991- 2005 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 00.07.01 / О.М. Романуха ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історію розвитку українсько-російських відносин у сфері культури та науки протягом 1991 - 2005 рр. До наукового обігу введено значну кількість раніше не використаних документів. Висвітлено основні тенденції двосторонніх відносин урядів України та Російської Федерації у сфері культури й науки, охарактеризовано нормативно-правову базу взаємин, визначено динаміку розвитку міждержавного співробітництва театрів, музеїв, бібліотек. Проведено дослідження наукових контактів академії наук, вищих навчальних закладів, науково-дослідних інститутів. Розглянуто питання повернення культурних цінностей та національно-культурного розвитку української діаспори в Росії та російської в Україні. Досліджено актуальні проблеми українсько-російських відносин у сфері культури та науки. Висвітлено найбільш важливі форми та методи співробітництва, показано їх значення для розвитку сучасної науки та культури в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 + Т3(2РОС)64-7 +
Шифр НБУВ: РА353871

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Слабінська С. В. 
Соціокультурна інтеграція та адаптація мігрантів у сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / С. В. Слабінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що масові міграції є складовими процесу глобалізації та концентрують у собі два спектри проблем глобалізації: економічний та культурний. Наголошено, що стратегічні цілі розвитку України вимагають адекватної міграційної політики. Імміграція є важливим елементом стримування природного збитку населення у випадку зміни нинішньої міграційної політики, не виразно скорельованої з сучасними викликами та перспективами соціально-економічного, демографічного та політичного розвитку України. Встановлено, що в межах міграційної політики першочерговими є проблеми успішної соціальної адаптації й інтеграції мігрантів. Основними перешкодами на шляху інтеграції мігрантів сьогодні є: протидія корінного населення локальних соціумів, слабкі адаптивні можливості частини мігрантів, їх недостатнє входження до повсякденного культурного контексту сторони, відсутність діючих механізмів соціалізації й інтеграції іноетнічних мігрантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-2 + Т3(4УКР)64-7 + С73(4УКР)64-25
Шифр НБУВ: РА374553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мартиненко Л.В. 
Тенденції культурного будівництва в Україні: становлення недержавних некомерційних організацій (90-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Л.В. Мартиненко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано становлення, розвиток, особливості функціонування та діяльність недержавних неприбуткових культурно-мистецьких організацій на сучасному етапі, розглянуто проблему їх структурування, вдосконалення економіко-правового статусу їх роботи та перспективи розвитку. Визначено належність організацій професійної спрямованості (спілки), творчих та освітніх культурно-виховних об'єднань, благодійних фондів (національних і міжнародних) до вітчизняного "третього сектору" культурного виробництва. Доведено, що розвиток недержавних неприбуткових культурно-мистецьких організацій є однією з важливих тенденцій культурного будівництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА327506

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ілюк 
Українсько-грецькі зв'язки в галузі культури та освіти: 1991-2007 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Тетяна Василівна Ілюк ; НАН України; Інститут історії України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-73
Шифр НБУВ: РА365565

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського