Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (36)Реферативна база даних (458)Книжкові видання та компакт-диски (621)Журнали та продовжувані видання (163)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч62 в$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бєляков О.О. 
Комунікація як інструмент екологічної політики (на прикладі порівняльного досвіду України та Німеччини): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.О. Бєляков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

На прикладі складових комунікації - преси і паблік рілейшнз, залучення досвіду України та Німеччини проведено порівняльний контент-аналіз провідних газет цих країн. Розглянуто екологічну складову національної політики та безпеки. Вперше в українському журналістикознавстві розроблено новий напрямок - екологічну журналістику та простежено її взаємозв'язок з екологічною політикою. Досліджено вітчизняну екологічну пресу. Обгрунтовано необхідність розвитку паблік рілейшнз для довкілля. Визначено механізми впливу українських та німецьких засобів масової інформації на екологічну діяльність держави. Викладено пропозиції стосовно поліпшення екологічної комунікації, вільного доступу до екологічної інформації та підвищення ролі екологічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Х859(4) + Б1 е(4) + А73

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Тепляков М.М. 
Психосемантичний аналіз ефективності засобів комунікативного впливу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / М.М. Тепляков ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено поняття "ефективність" як соціальну характеристику, що включає особистісні, суспільні, національні, етичні та інші аспекти, а також поняття "ефект" - як об'єктивну властивість будь-якої взаємодії. Теоретично проаналізовано поняття "мораль", "моральність" з позиції діяльнісного підходу до свідомості (як предмет загальної психології). Переглянуто існуючі раніше парадигми комунікативного процесу та перенесення акценту з "суб'єкт-об'єктних" на "суб'єкт-суб'єктні", де одержувача інформації (реципієнта) вже наділяли активною позицією, що впливає на сам процес породження та передачі інформації. Теоретично обгрунтовано зміну абревіатури ЗМІ (засоби масової інформації) на ЗМК (засоби масової комунікації). Теоретично та експериментально досліджено психосемантику неповнолітніх правопорушників, що дозволяє розкрити ряд принципових особливостей, які в процесі судочинства можуть відігравати вирішальне значення для класифікації конкретної протиправної дії в межах Карного кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.411-997 + Ю701.3 + Ч62 в05
Шифр НБУВ: РА321116

Рубрики:

      
3.

Дуцик Д.Р. 
Роль засобів масової інформації у забезпеченні політичних прав та свобод громадян у демократичному суспільстві: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Д.Р. Дуцик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено роль засобів масової інформації (ЗМІ) щодо забезпечення політичних прав і свобод громадян у демократичному господарстві. Розкрито механізми забезпечення політичних прав і свобод. З використанням комплексу методів проаналізовано роль і місце ЗМІ у взаємовідносинах між громадянським суспільством та правовою державою як складовими елементами демократії. Показано нові можливі напрямки роботи ЗМІ за умов демократії, а також розкрито ризики, що виникають у процесі їх діяльності. Значну увагу приділено напрямкам роботи політичної журналістики, зокрема забезпеченню політичних прав та свобод громадян. Проаналізовано головні тенденції розвитку політичної журналістики у світі та в Україні в останні десять років XX ст. Розглянуто її взаємозв'язки з суміжними суспільними науками, здійснено періодизацію розвитку політичної журналістики в Україні за період 1990 - 2002 рр., систематизовано дані щодо розвитку свободи слова в Україні та порушення у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА328627

Рубрики:

      
4.

Ваганова О.В. 
Роль засобів масової комунікації у процесі глобалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.В. Ваганова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 14 с. — укp.

Проаналізовано феномени інформаційного суспільства та глобалізації. Наведено хронологію глобалізації мас-медіа. Розглянуто відображення міжнародних подій у новинному дискурсі ЗМІ та визначено причини та наслідки викривлення подій у новинах. Описано функціональні та системні особливості міжнародних ЗМІ. Розроблено рекомендації суб'єктам зовнішньої політики щодо дипломатичної діяльності у контексті глобалізованого інформаційного простору. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку системи масової комунікації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: А6 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА323231

Рубрики:

      
5.

Пенчук І.Л. 
Регіональне телебачення і радіомовлення у контексті формування національної свідомості молоді: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.08 / І.Л. Пенчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття національна свідомість, систематизовано визначення, наявні на даний час у науковій літературі, висвітлено процес зародження, становлення і розвитку національної свідомості українців. Визначено чинники понівечення національної свідомості українців, вплив на національну свідомість українців політики русифікації, яка мала глибоке історичне коріння і могла здійснюватися лише за умов колоніальної залежності та бездержавності України. Проаналізовано умови формування національної свідомості особистості та роль регіонального телебачення і радіомовлення у формуванні національної свідомості молоді. Як важливий чинник державної молодіжної політики визначено інформаційно-пропагандистську діяльність регіонального телебачення і радіомовлення. Зроблено висновок, що реалії незалежної України вимагають принципового підходу до створення україномовного середовища в інформаційному просторі регіонів, до пропаганди національних ідеалів, нових концептуальних підходів до інформаційної політики. Наведено рекомендації для телерадіожурналістів регіональних засобів масової інформації зі створення ефективної моделі формування національної свідомості молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф51(4УКР) + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327880

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Гриценко О.М. 
Мас-медіа в процесах демократичних трансформацій українського суспільства (політико-культурологічний аспект): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.03 / О.М. Гриценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Розглянуто проблему відкритості інформаційних систем як чиyника політичної та соціокультурної інтеграції українського соціуму, а також вплив мас-медіа на формування політичної культури та політичного світогляду. Проаналізовано проблему збереження національно-культурної самобутності українського інформаційного простору за умов впливів глобальної медіакультури. Досліджено роль мас-медіа в процесах державотворення та побудови громадянського суспільства, зокрема проблеми взаємовідносин мас-медіа та політики, а також особливості діяльності журналіста в процесі політичного аналізу та створення політичних портретів. Висвітлено питання впливу мас-медіа на процес політичної комунікації, соціокультурні орієнтації суспільства, специфіку державної інформаційної політики в Україні та забезпечення свободи слова. Зроблено порівняльний аналіз розв'язання цієї проблеми в Україні, США, Росії та Польщі. Комплексно розглянуто проблеми збереження гуманістичних цінностей за умов глобального інформаційного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ф054 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА326417

Рубрики:

      
7.

Колосок С.В. 
Зв'язки з громадськістю у формуванні іміджу органів державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / С.В. Колосок ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розвинуто концептуальні підходи і визначено категорії та поняття, які стосуються формування позитивного іміджу органів державного керування у сучасному українському суспільстві. Удосконалено підхід щодо застосування новітніх інформаційних технологій у діяльності органів державного керування та доведено доцільність впровадження до практики даних органів форм і методів паблік рилейшнз як ефективного механізму формування іміджу органів державної влади, який уможливлює реалізацію принципу відкритості та прозорості державного керування, зростання рівня підтримки дій державної влади з боку населення. Визначено напрями формування позитивного іміджу зазначених органів за допомогою створення моделі комунікативного простору, яка грунтується на ефективному прямому і зворотньому зв'язку з населенням та системному дослідженні громадської думки. На підставі наукового аналізу існуючої практики зв'язків органів державного керування з громадськістю внесено пропозиції та рекомендації щодо створення спеціальних підрозділів у системі державного управління та технологій конструювання позитивного корпоративного іміджу державної влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + Ч62 в05 + С5*676 + С5*46*332.1-723.58
Шифр НБУВ: РА326983

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
8.

Городенко Л.М. 
Засоби масової інформації у контексті громадської думки: формування, функціонування, жанрові прийоми: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.М. Городенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено форми, методи та прийоми впливу на громадську думку, що використовуються у засобах масової інформації (ЗМІ). Систематизовано приховані та явні можливості впливу на громадськість, а також приклади використання такого впливу українськими журналістами. Розглянуто механізм маніпулювання через пресу під час передвиборних кампаній, бо в цей період відбувається максимальне використання методів та прийомів упливу на електорат. Висвітлено вплив однієї резонансної події (катастрофи літака СУ-27 у Скнилові) на громадську думку українського народу та прослідковано варіанти її зміни завдяки ЗМІ. Запропоновано модель "Комунікативного діалогу" із субмоделями, де відображено зв'язки мас-медіа та аудиторії, визначено бар'єри (шуми), які заважають сприйняттю інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА327611

Рубрики:

      
9.

Мех О.В. 
Служби із зв'язків з громадськістю в органах виконавчої і законодавчої влади та місцевого самоврядування на сучасному етапі розвитку України: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Мех ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження діяльності служб з питань зв'язків з громадськістю в органах виконавчої і законодавчої влади та місцевого самоврядування на сучасному етапі розвитку України, узагальнено наукові погляди на проблему розвитку, функціонування і взаємодії з засобами масової інформації даних служб та прес-служб державних органів влади, з'ясовано місце і роль цих підрозділів в органах виконавчої і законодавчої влади та місцевого самоврядування, визначено функції та завдання служб з питань зв'язків з громадськістю в державних структурах. Проаналізовано нормативно-правову базу функціонування служб з питань зв'язків з громадськістю та прес-служб в державних структурах, здійснено комплексний аналіз та розроблено класифікацію інформаційних текстових публікацій даних організацій. Встановлено визначальну роль взаємодії вказаних служб в органах виконавчої і законодавчої влади та засобів масової інформації у справі формування позитивного іміджу державних органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ч62 в05 + Ч62 в05 + Ч62 в05 + Ч62 в05
Шифр НБУВ: РА329618

Рубрики:

      
10.

Онуфрів С.Т. 
Політичний дискурс ЗМІ України у світовому інформаційному просторі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / С.Т. Онуфрів ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади політичного дискурсу засобів масової інформації (ЗМІ) України та розглянуто політичні, економічні, соціальні, культурні, трансформаційні реалії сучасного українського політикуму з використанням постколоніальної методології. Виявлено нові сутнісні характеристики політичного дискурсу сучасних ЗМІ України. Проаналізовано негативний вплив тоталітарного (комуністично-радянського) та колоніального (російсько-імперського) дискурсів на розвиток сучасних мас-медіа. На підставі аналізу українських ЗМІ визначено параметри основних кодів політичного дискурсу - націо-державотвірний, інформаційно-комунікативний, міфотворчий, риторичний. Вперше зроблено спробу концептуального дослідження російсько-українських взаємин за матеріалами ЗМІ як боротьби двох дискурсів. Обгрунтовано тезу про подібність сучасного російсько-імперського дискурсу до експансіоністського дискурсу "класичних" колоніальних імперій. З'ясовано роль політичного дискурсу ЗМІ у процесі подолання стереотипів в українсько-польських відносинах. Визначено вплив вітчизняних мас-медіа на інтеграційні процеси України до Європи. Охарактеризовано політику провідних американських газет щодо політичної ситуації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф082 +
Шифр НБУВ: РА335761

Рубрики:

      
11.

Мітчук О.А. 
Нові слова та їх значення у мові мас-медіа Рівненщини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.А. Мітчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено системний аналіз входження неологізмів у мову засобів масової інформації Рівненщини кінця XX - початку XXI ст. Висвітлено основні тенденції в оновленні словникового складу медіалексики. Проаналізовано найпродуктивніші способи творення нових слів, що функціонують у мові мас-медіа на базі питомих та іншомовних коренів. Розглянуто закономірності словотвірної адаптації новітніх запозичень мови засобів масової комунікації. Узагальнено критерії оцінки уживання сленгізмів у мові засобів масової інформації Рівненщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в2:Ш1 + Ш141.4-715 +
Шифр НБУВ: РА342733

Рубрики:

      
12.

Бугера О.І. 
Проблеми використання засобів масової інформації для запобігання злочинів серед неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Бугера ; Акад. адвокатури України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексну кримінологічну оцінку недоліків діяльності засобів масової інформації (ЗМІ), що сприяють виникненню злочинності серед неповнолітніх. Встановлено чинники її детермінації, виявлено зв'язок між деструктивним впливом засобів масової інформації та протиправною поведінкою неповнолітніх. Розроблено рекомендації щодо запобігання впливу ЗМІ на виникнення злочинів серед неповнолітніх на загальносоціальному та спеціально-кримінологічному рівнях. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері захисту неповнолітніх від деструктивного впливу інформаційної продукції, зокрема з елементами агресії та насильства. Запропоновано заходи загальносоціального та спеціально-кримінологічного запобігання злочинів серед неповнолітніх шляхом удосконалення діяльності засобів масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52:Ч62 + Ч62 в2:Х +
Шифр НБУВ: РА342196

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Бабак М.П. 
Використання комунікативних методів побудови політичного іміджу в засобах масової інформації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.П. Бабак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Ш. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено та класифіковано комунікативні методи побудови політичного іміджу в ЗМІ, відокремлено новітні від вже відомих. Проаналізовано стан і перспективи розвитку комунікативних методів впливу в журналістиці, політичному консультуванні, паблік рілейшиз та іміджелогії. Розглянуто особливості використання вітчизняними засобами масової інформації комунікативних методів для привернення уваги читачів до діяльності політика або партії та формування громадської думки щодо окремих політичних сил. Досліджено деякі групи комунікативних методів побудови політичного іміджу в ЗМІ за типологічними ознаками. Особливу увагу приділено новітнім методам, показано перспективи їх сталого використання у ЗМІ як засобу створення іміджу. Розглянуто питання "первинності" іміджу та PR. Розроблено дворівневу класифікацію комунікативних методів, пристосовану для практичного використання в рекламних і PR-агенціях з метою формування у суспільній свідомості певних політичних настанов і фіксування іміджу політика або політичної партії. Простежено тенденції розвитку українського іміджевого та PR-консультування у контексті співпраці з засобами масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф018 + Ф055.1 +
Шифр НБУВ: РА349597

Рубрики:

      
14.

Мельник 
Інтегрований брендинг як стратегія медіа-діяльності: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Інна Валеріївна Мельник ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в 05 + У9(4УКР)421.0-803.43
Шифр НБУВ: РА349585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Холод О.М. 
Інструментарій засобів масової інформації у процесі формування іміджу політиків: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / О.М. Холод ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 30 с. — укp.

Досліджено проблему аналізу інструментарію засобів масової інформації (ЗМІ) у процесі формування іміджу політиків (ФІП). Запропоновано теоретичну модель інструментарію ЗМІ за цього процесу (модель ЗМІ - ФІП). Розглянуто функції елементів моделі у аспектах: мовознавчому, маркетинговому, теорії масової комунікації, іміджологічному. Проаналізовано маніпуляційну складову моделі ЗМІ - ФІП. Запропонована модель складається з 91-го психолінгвістичного інструменту ЗМІ для формування іміджу політиків. Функціональність цього інструментарію моделі ЗМІ - ФІП перевірено шляхом теоретичного та практичного дослідження. За результатами дослідження здійснено детальний опис інструментарію ЗМІ та сформульовано умови їх функціонування в інформаційному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в + Ф055.1 + Ю953 +
Шифр НБУВ: РА349427

Рубрики:

      
16.

Терещук В.І. 
Електронний паблік рілейшнз як засіб формування зовнішньополітичного іміджу держави: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.І. Терещук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено особливості формування зовнішньополітичного іміджу держави. Доведено, що електронний PR за умов глобалізації комунікацій є важливим засобом його формування та підтримки. Охарактеризовано основні інструменти електронного PR, які можна використовувати для реалізації іміджевих комунікацій. На базі аналізу світового досвіду систематизовано найбільш ефективні засоби електронного зовнішньополітичного PR. Встановлено провідну роль зовнішньополітичного відомства та дипломатичної служби держави у формуванні та підтримці її позитивного зовнішньополітичного іміджу. Розглянуто особливості формування зовнішньополітичного іміджу України на сучасному етапі її розвитку. Доведено, що для ефективної реалізації зовнішньої політики України та формування її позитивного зовнішньополітичного іміджу необхідно використовувати всі можливості сучасних зовнішньополітичних технологій паблік рілейшнз, зокрема, електронного PR. Досліджено веб-сайти дипломатичних представництв України на базі методики контент-аналізу даних структур як засобів зовнішньополітичного PR. Запропоновано PR-програму використання інструментів електронного паблік рілейшнз для формування та підтримки позитивного зовнішньополітичного іміджу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА355429

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Кисарець І.А. 
Політико-культурна парадигма державної інформаційної політики: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / І.А. Кисарець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз концептуальних засад державної інформаційної політики як складової політичної культури України за умов політичних і суспільних змін транзитивної держави. На підставі узагальнень теорій і підходів зарубіжних і вітчизняних представників політологічної думки, а також з використанням фактологічної бази систематизовано та структуровано теоретичні підходи до понять "політична культура", "інформаційна демократія" та "політико-культурна парадигма державної інформаційної політики". Розглянуто змістові особливості політико-культурної парадигми європейської інформаційної політики та сутнісні характеристики інформаційної політики України за умов державотворчих зрушень. Визначено державну інформаційну політику як складову політичної культури і оптимальний засіб формування світоглядних позицій транзитивної держави, інструмент збереження та вдосконалення ціннісно-моральних імперативів українського суспільства, чинник реалізації державних стратегій європейської та євроатлантичної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА360543

Рубрики:

      
18.

Кондратська В.Л. 
Медіаобраз Криму в поліетнічному інформаційному просторі Автономної Республіки Крим (2002 - 2007 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.01 / В.Л. Кондратська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено та створено медіаобраз Криму в поліетнічному інформаційному просторі. Досліджено історіографію стосовно даного питання. Проаналізовано головні особливості теоретичних, методологічних і практичних підходів до вивчення медіаобразу окремого регіону. Зроблено спробу створити модель об'єктивного медіаобразу Криму, якого структуровано за допомогою критеріїв його складників. Уніфіковано та класифіковано ці складники, визначено принципи й умови формування та існування оптимальної моделі об'єктивного медіаобразу. Запропонована модель медіаобразу Криму є оптимальною, вона дозволяє обговорити всі необхідні умови для розвитку медіа та їх активної участі у формуванні громадянського суспільства, а також розвитку медіаобразу як його складової частини. Відзначено об'єктивність даної моделі, оскільки вона передбачає врахування об'єктивно існуючих обставин. Модель припускає наявність, розвиток і взаємозалежність кількох аспектів медіаобразу, є динамічною, що визначається безперервним розвитком процесу взаємовпливу медіа й аудиторії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА360552

Рубрики:

      
19.

Стасюк О.М. 
Управління зв'язками з громадськістю центрів реабілітації неповносправних: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / О.М. Стасюк ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано діяльність реабілітаційних центрів м. Львів щодо організації зв'язків з громадськістю. Охарактеризовано складові діяльності фізичного реабілітолога. Встановлено, що фізична реабілітація є окремим видом послуг, якому властиві такі специфічні ознаки: індивідуалізація, мінливість (змінність), конфеденційність даних. Зроблено висновок, що зв'язки з громадськістю є одним з основних видів комунікацій у сфері фізичної реабілітації. Визначено зміст та обсяги управлінських дій щодо зв'язків реабілітаційних центрів з громадськістю. Проаналізовано рівень поінформованості неповносправних та їх батьків про діяльність реабілітаційних центрів, визначено джерела та шляхи інформування. Виявлено чинники, які впливають на оцінювання пацієнтами та їх батьками реабілітаційних центрів щодо якості послуг. Розроблено алгоритм удосконалення процесу управління зв'язками з громадськістю, в якому враховано особливості сфери реабілітаційних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ч430.4 +
Шифр НБУВ: РА363069

Рубрики:

      
20.

Романчук Ю.В. 
Міжнародне співробітництво у сфері інформаційної безпеки: концептуальний та регулятивний аспекти: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Ю.В. Романчук ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз концептуальних засад проблеми міжнародної інформаційної безпеки за умов глобалізації. Розглянуто регулятивні документи Генеральної Асамблеї ООН, Першого комітету з питань роззброєння та міжнародної безпеки Генеральної Асамблеї ООН і Комісії з міжнародного права ООН. Досліджено проблему геополітичного виміру міжнародного співробітництва у сфері інформційної безпеки, подано типологію інформаційних загроз для міжнародної системи підтримання миру. Проаналізовано стратегії інформаційної безпеки у межах міжурядових організацій, зокрема, ООН, G8, Організації Американських Держав, ЄС, Ради Європи, Організації Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, Асоціації держав Південно-Східної Азії, Шанхайської організації співробітництва та СНД. Показано, що інформаційні озброєння як новий глобальний вид зброї масового ураження, є катастрофічним за наслідками свого застосування та потребує створення міжнародного механізму протидії та запобігання глобальним інфораційним війнам у межах політичної компетенції міжнародних організацій з проблем безпеки й оборони та прийнятття політичних рішень на національному рівні. На підставі аналізу інституційного забезпечення політики міжнародної інформаційної безпеки визначено перспективи України щодо протистояння сучасним інформаційним загрозам і розроблено рекомендації для політичних і суспільних інституцій України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА368969

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського