Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш141.12-70$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Побережна О.Ю. 
Гендерна своєрідність мовленнєвої діяльності російської мовної особистості: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О.Ю. Побережна ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано, що гендерна дихотомія виявляється під впливом психофізіологічних і соціокультурних чинників. Визначено, що адекватність і повнота опису гендерної мовної особистості досягається завдяки врахуванню спрямованості мислення, зокрема, маскулінної, андрогінної, фемінінної, що виділяється в обох гендерах. Встановлено, що вивчення вторинних текстів переказу, анотації та перекладу репрезентує мовленнєву діяльність як реалізацію рецептивних і продуктивних способів мислення та дозволяє виявити єдність формальних і змістових преференцій мовної особистості залежно від її типу на різних рівнях мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70 + Ш100.42
Шифр НБУВ: РА371485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шаповалова К.В. 
Інтертекстуальність у словесній культурі постмодерну (на матеріалі поетичного дискурсу): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / К.В. Шаповалова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен інтертекстуальності як однієї з онтологічних категорій художнього тексту. Розкрито сутність інтертекстуальності як присутності у тексті фрагментів або окремих елементів інших текстів. На підставі дискурсивного аналізу та філологічної інтерпретації визначено смисли, які актуалізуються в сучасному російському поетичному дискурсі та безпосередньо пов'язані з концептуальними засадами постмодерністського світосприйняття. Виявлено такі риси сучасного поетичного дискурсу, як антиномічність, ствердження традиційних цінностей культури шляхом інтертекстуальної деконструкції, розширення інтертекстуального поля поезії, атракція "високого" й "низького", що проявляється у модусі непрямої поетичної дискурсивності. Доведено, що на сучасному етапі метаформа "смерті автора" (Р. Барт) набуває нового сенсу - її визнання є умовним, тоді як насправді митці творять оригінальну поетичну мову з "уламків культури" й утверджують новий тип автора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-335 + Ш141.12-70 +
Шифр НБУВ: РА362585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Василенко Н.В. 
Комунікативна стратегія заохочення в російському мовному спілкуванні: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / Н.В. Василенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2010. — 20 с. — укp.

У контексті прагмалінгвістики проведено багатоаспектний аналіз прагмалінгвістичних особливостей комунікативної стратегії заохочення у російському мовному спілкуванні. Розглянуто лексико-синтаксичні компоненти висловлювань і невербальні засоби спілкування ініціатора комунікації. Описано складники комунікативної стратегії заохочення (КСЗ) у контексті прагмалінгвістичного аналізу, проведено їх моделювання. Запропоновано визначення понять "комунікативна стратегія", "мовленнєва тактика" (МТ), "комунікативна тактика" (КТ), "комунікативний хід". Визначено репертуар МТ і КТ заохочення, наведено лінгвістичний опис мовних маркерів їх реалізації. Доведено безпосередній вплив зовнішнього та внутрішнього планів комунікативної стратегії (КС) на формування семантичного наповнення обраної стратегії. Доведено, що комунікативний контекст, спілкування, соціально-психологічні чинники й установки мовців визначають вибір і застосування окремих МТ заохочення з урахуванням диференціації на маніпулятивний або актуалізаційний вплив. Виокремлено й описно інтеракціональну модель КСЗ, охарактеризовано етапи її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70
Шифр НБУВ: РА371868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лі 
Концепт толерантність у сучасному російському політичному дискурсі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Же Лі ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70
Шифр НБУВ: РА366019

Рубрики:

      
5.

Габідулліна А.Р. 
Навчально-педагогічний дискурс: категоріальна структура та жанрова своєрідність (на прикладі шкільного предмета "російська мова"): автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.02 / А.Р. Габідулліна ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено навчально-педагогічний дискурс (НПД) як соціально-комунікативну подію, що полягає у взаємодії вчителя і учня за допомогою навчальних текстів та інших знакових комплексів в контексті навчально-педагогічної ситуації в сфері організованого навчання. Проаналізовано НПД як типовий інституційний дискурс, описано модель навчально-педагогічної комунікативної ситуації (КС), особливості мовної та дискурсивної особистості комунікантів. Обгрунтовано дискурсивну категорію як надпарадигмальну інваріантну ознаку, властиву тексту в типовій КС. Розроблено систему текстово-дискурсивних категорій НПД. Описано мовленнєві жанри, які реалізують стратегії і тактики учасників НПД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70
Шифр НБУВ: РА372763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Хабарова Н. А. 
Прагмалінгвістичні особливості функціонування текстів анотацій (на матеріалі російськомовних текстів анотацій до художніх творів): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / Н. А. Хабарова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено тексти анотацій до художніх творів (ТА до ХТ) з позиції прагмалінгвістики. Уперше розглянуто місце анотації в системі рекламно-інформаційних жанрів. Визначено функціональну специфіку ТАдоХТ. Встановлено лінгвістичні прийоми впливу та маніпулювання в ТАдоХТ, виявлено лексико-семантичні особливості анотації як гібридного інтелектуального рекламного тексту. Виявлено функції ТАдоХТ: комунікативна, апелятивна, когнітивно-інформативна, аргументації і переконування, впливу та маніпулювання. Наведено рекомендації до створення текстів анотацій, які реалізуються в умисному вживанні маркованої лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70
Шифр НБУВ: РА376859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Савченко О. В. 
Російськомовний текст вулиці: структурно-функціональний аспект: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О. В. Савченко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Зроблено огляд теоретичного матеріалу, що стосується лінгвістичних досліджень у галузі тексту. Визначено особливості та межі вживання об'єкта дослідження. Подано структурні, функціональні та граматичні класифікації текстів вулиці. Розглянуто досліджуваний матеріал як об'єкт реалізації різних культурних концептів. Проаналізовано використання в текстах вулиці різних тропів і стилістичних прийомів. Визначено неточності та недоліки в наявному фактичному матеріалі. Запропоновано рекомендації до складання текстів вулиці на матеріалі російської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70
Шифр НБУВ: РА373973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дубчак І.Є. 
Спортивний дискурс у російському масмедійному комунікативному просторі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.Є. Дубчак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно описано спортивний дискурс у засобах масової комунікації. Уточнено співвідношення понять "ЗМІ" та "медіа-простір", а також особливості інституційності спортивного дискурсу. На підставі результатів проведеного стилістичного, дериваційного, когнітивного та семіотичного аналізу описано термінологію як вербально-когнітивну базу та маркер спортивного дискурсу у масмедійній комунікації. За результатами дослідження установлено розширення кола суб'єктів спортивного дискурсу у мас-медіа за рахунок уболівальників і спортсменів-аматорів, виявлено тенденцію до збільшення комунікативної активності всіх суб'єктів дискурсу. З'ясовано динаміку та проникність жанрової системи спортивного дискурсу у медіа-просторі, підтверджено залежність композиції телерепортажу від виду спорту. Проведено зіставлення стратегій і тактик у різних жанрах спортивного дискурсу та виявлено залежність об'єктивного та позитивного оцінювання від ступеня спортивної компетентності мовця. Запропоновано розглядати хронологічний динамізм як онтологічну особливість спортивного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70 + Ш141.12-715 +
Шифр НБУВ: РА364094

Рубрики:

      
9.

Станкевич О.І. 
Фінансовий звіт: прагматика, семантика, структура (на матеріалі російської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О.І. Станкевич ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто лінгвістичні особливості російськомовного фінансового звіту (ФЗ) як особливого виду тексту, що функціонує у просторі економічного дискурсу. Виявлено, що економічні зміни у житті суспільства розширили коло осіб, зацікавлених в економічному спілкуванні, що обумовило виникнення якісних і кількісних змін у жанрово-дискурсивній системі мови. Традиційний ФЗ суб'єкта економічної діяльності, який повинен відповідати чітким стандартам і будуватися у табличній формі, доповнено документами близької тематики, які представлено у ЗМІ. Зафіксовано виникнення нестандартних форм звітів, які можуть мати форму гіпертексту або креолізованого тексту, будуватися у вільній формі, мати певне стилістичне забарвлення. Доведено, що евалютивний характер є спільною рисою усіх структурних типів звітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 в3
Шифр НБУВ: РА372444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Крищенко Т.А. 
Художній текст у структурі російського тлумачного словника: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Т.А. Крищенко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз ролі художнього тексту у структурі російського тлумачного словника. Художній текст (цитату) розглянуто як елемент тексту-донора та компонент тексту-реципієнта. На підставі вивчення функціонування художнього тексту у лексикографії визначено способи, напрямки та характер його взаємодії з текстом словника. Виявлено особливості цитат на функціонально-стилістичному та структурно-семантичному рівнях. Розглянуто концептологічну функцію цитат, розкрито можливості їх застосування для побудови окремих концептів. Проведено дослідження цитати у словнику як зразка стислого тексту. Проаналізовано когнітивні можливості цитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-4в + Ш141.12-70 +
Шифр НБУВ: РА363216

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського