Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (420)Книжкові видання та компакт-диски (426)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-70$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бутова І. С. 
Прагматико-функціональні особливості політичного дискурсу США та України XXI ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / І. С. Бутова ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняння сучасного політичного дискурсу США й України в лексико-семантичному, типологічному та когнітивному аспектах. Виявлено дивергентно-конвергентні ознаки ціннісної орієнтації політичних комунікацій обох країн, продемонстровано подібність у вербалізації тендерної "маркованості" політичних висловлень, відстежено шляхи еволюції політичних вокабуляріїв двох держав, а також роль алюзії та метафори у збагаченні політичного дискурсу США й України. Визначено головні принципи виникнення політичного гумору та продемонстровано його подвійну природу, запропоновано комплексний підхід до аналізу іронічних повідомлень політиків. Висвітлено жанрову структуру політичного дискурсу США й України та виокремлено її головні функції в сучасній комунікації. Виділено ключові прототипи й їх основні семантичні кола в політичних промовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70 + Ш143.21-70 + Ф082
Шифр НБУВ: РА380197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Юрковська М. М. 
Дискурс англомовної анімаційної комедії: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / М. М. Юрковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено основні підходи до вивчення семіотично гетерогенних текстів, обгрунтовано дослідження анімаційної комедії як об'єкта лінгвістики, описано її особливості, комічний потенціал, екстралінгвальні чинники комічного ефекту. Проведено дослідження репрезентації в сучасних анімаційних фільмах особливостей міжгендерного та міжвікового спілкування, а також стереотипних тем і сюжетів, використання яких спрямоване на досягнення гумору. Проаналізовано мовні та стилістичні прийоми вербальної презентації комічного ефекту в текстах анімаційних комедій. Доведено, що основою мовної гри є невідповідність правилам мовного узусу, порушення загальноприйнятих правил відбору та вживання мовних засобів на всіх текстових рівнях - від фонетичного до інтертекстуального. Наведено приклади взаємодії вербальних і невербальних компонентів анімаційної комедії, унаслідок чого виникає гумор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА384804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кокоза Г. А. 
Дескрипції одягу в дискурсивно-прагматичному аспекті (на матеріалі сучасної англомовної публіцистики): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Г. А. Кокоза ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано інтегративний підхід до вивчення дискурсивно-прагматичного аспекту дескрипцій одягу осіб, які є суб'єктами інформаційних повідомлень у сучасній англомовній публіцистиці. Розглянуто невербальний компонент комунікації "одяг" як невербальний знак зовнішнього вигляду, що функціонує в публіцистичному дискурсі як єдність інформаційного, прагматичного й емоційного модусів. Виокремлено корпус номінативних одиниць на позначення одягу, виявлено принцип їх лексико-семантичної організації, проаналізовано дискурсивні дескриптори одягу, встановлено синтаксичні конструкції опису вбрання та механізм їх поповнення за допомогою прецедентних феноменів. На підставі вивчення стратегій і тактик репрезентації особи через дескрипції одягу зроблено висновок про прагматичну значущість останніх. З огляду на роль даних дескрипцій у відтворенні тендерних стереотипів розкрито їх дискурсивну специфіку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА384663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
4.

Пожидаєва Н. П. 
Лексичні та граматичні особливості англійської як міжнародної допоміжної мови (на матеріалі текстів адміністративних документів Європейського Союзу): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. П. Пожидаєва ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено лексико-граматичну систему англійської як міжнародної допоміжної мови (МДМ) у межах європейського адміністративного дискурсу. Із застосуванням функціонального підходу розкрито роль і механізм впливу на неї конкретних соціально-культурних чинників. Уперше шляхом багатоаспектного аналізу доведено, що англійську МДМ характеризують лексичні та граматичні особливості, які виникають під впливом європейських мов, в першу чергу, французької та німецької. Систематизовано міжмовні відповідності адміністративних термінів, які зумовлюють організацію лексико-семантичної системи англійської МДМ у межах адміністративного дискурсу. На новітньому матеріалі документів Парламентської Асамблеї Ради Європи визначено статус адміністративної підмови, яка несе на собі відбиток європейської адміністративної професійної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш121(4)3
Шифр НБУВ: РА385044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Біскуб І. П. 
Лінгвістична категоризація і моделювання знань в англомовному дискурсі програмного забезпечення: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.04 / І. П. Біскуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено загальну модель вербальної комунікації людини та комп'ютера, що в ньому реалізовується. Наведено механізми застосування лінгвістичної категоризації, комунікативно-стратегічного планування та лінгвістичного моделювання знань для створення потенційної мовної компетенції комп'ютера та моделювання його комунікативної діяльності. Виявлено та систематизовано ключові моделі знань, комунікативні стратегії та тактики, що реалізуються в дискусі програмного забезпечення (ПЗ) та сприяють веденню результативного діалогу з комп'ютерною системою. Розмежовано письмово-графічний та усний варіанти дискурсу ПЗ та проаналізовано їх вплив на розвиток сучасних мовленнєвих технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА381194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Наумук О. І. 
Когнітивні та прагматичні характеристики порад у сучасній англійській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. І. Наумук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено когнітивні та прагматичні характеристики поради в сучасній англійській мові. Встановлено, що облігаторними ознаками поради є її бенефактивна спрямованість, незалежність комунікантів, зацікавленість адресата у виконанні спонукуваної дії, необов'язковість її реалізації. З'ясовано, що комунікативна ситуація поради передбачає наявність суб'єкта й об'єкта поради. Досліджено у когнітивній парадигмі об'єктивацію концепту "порада". Розкрито особливості продукування і слідування пораді. Виявлено вплив аксіологічного й аргументативного компонентів комунікативної ситуації поради на досягнення перлокутивного ефекту. Проаналізовано мовні засоби вираження прямих і непрямих мовленнєвих актів поради у прагматичній парадигмі. Доведено, що особливості мовленнєвого акту поради реалізуються у варіативності прагматичних модифікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА371296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гридасова О.І. 
Особливості актуалізації стереотипних ролей в англомовному сімейному конфліктному дискурсі: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.І. Гридасова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення стереотипних ролей в англомовному сімейному дискурсі. Визначено системний соціально-інтеракційний чинник даного дискурсу та його роль у ментально-вербальному конструкті. Проаналізовано поняттєвий та ціннісний складники як результат дії лінгвокогнітивних механізмів, що інтегрують інтелектуальну, емоційно-психологічну та мовленнєву діяльність на основі стереотипного знання про права й обов'язки членів нуклеарної сім'ї. Визначено комунікативну позицію суб'єкта дискурсу (мовця, адресата) як ендо- та екзостереотипну. Описано дескриптивно-оцінний, спонукальний та каузальний способи мовленнєвого представлення поняттєвого змісту ролей, засоби репрезентації ціннісного змісту, які подані мовними маркерами оцінки - первинними (експліцитними), вторинними (імпліцитними), нульовими (пресупозиційними). Зазначено, що способи омовлення ролей корелюють із засобами вираження оцінки, знак оцінки варіюється залежно від природи ролі: традиційної (патріархальної, сучасної), альтернативної та від культурних, групових, індивідуальних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА371257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Онишкевич Л. В. 
Лінгвопрагматичні аспекти категорії фактуальності (на матеріалі текстів британських газет 2000-2006 рр.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Л. В. Онишкевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено категорії фактуальності та виявлено лінгвопрагматичні аспекти її вираження в комунікативному просторі британських газет. Обгрунтовано лінгвістичний статус фактуальності в контексті когнітивно-дискурсної парадигми. Описано функціональну специфіку британської газети як сфери об'єктивізації категорії фактуальності. Розглянуто особливості лексичного наповнення фактуальних висловлень і виявлено структурні схеми реалізації фактуальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА373381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бехта І.А. 
Оповідний дискурс в англомовній художній прозі: типологія та динаміка мовленнєвих форм: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.04 / І.А. Бехта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Доведено, що ідентифікація мовленнєвих форм зумовлена композиційно-тематичною структурою художніх творів. Побудовно мережу типологічних форм ендо- й екзофазного мовлення, підпорядкована дискурсній організації художнього твору. Наведено художньо-естетичні концепти англомовного літературного модернізму та постмодернізму, фреймові моделі текстових комунікантів, досліджено наративну організацію творів даних напрямків. Встановлено взаємозалежність функціонування дискурсних зон наратора та персонажа в англомовному художньому творі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-32 + Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА372044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Хникіна О.О. 
Семантичні та комунікативно-прагматичні особливості висловлювань обвинувачення у сучасній англійській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.О. Хникіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено базові семантико-синтаксичні моделі, які експлікуються конкретними семантичними типами висловлювань обвинувачення. Виокремлено основні стратегії та тактики комунікантів у ситуації обвинувачення, марковані соціолінгвальними чинниками, запропоновано польовий підхід до вивчення вербальних засобів обвинувачення. Проаналізовано структурні та семантичні характеристики словосполучень з досліджуваним значенням, а також невербальні форми обвинувачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА370964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ковалик Н. В. 
Смислотвірні та прагматико-функціональні особливості лексеми service в англійських економічних і юридичних текстах: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. В. Ковалик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено функціонально-комунікативні системи лексеми service у різножанровому мовному середовищі, а також значення слова в контексті мовної картини світу, інваріантне значення та функціонування інтеграційної лексеми service в англійських фахових текстах з економіки та права. Простежено еволюцію термінологізації лексеми service. Визначено суть та смисловий потенціал термінолексеми service. Встановлено синонімічно-антонімічні та гіперо-гіпонімічні відношення термінолексеми service в парадигматичному плані системи мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА373484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ковалик Н. В. 
Смислотвірні та прагматико-функціональні особливості лексеми service в англійських економічних і юридичних текстах: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. В. Ковалик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено функціонально-комунікативні системи лексеми service у різножанровому мовному середовищі, а також значення слова в контексті мовної картини світу, інваріантне значення та функціонування інтеграційної лексеми service в англійських фахових текстах з економіки та права. Простежено еволюцію термінологізації лексеми service. Визначено суть та смисловий потенціал термінолексеми service. Встановлено синонімічно-антонімічні та гіперо-гіпонімічні відношення термінолексеми service в парадигматичному плані системи мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА373484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Дьомкіна О.В. 
Прагмалінгвістичні особливості мовлення суддів Верховного Суду США: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О.В. Дьомкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено особливості мовленнєвої поведінки професійних комунікантів за інституційних умов. Досліджено мовлення суддів найвищої ланки. Встановлено основні стратегії та тактики домінантної мовленнєвої поведінки суддів. Змодельовано мовленнєвий портрет судді як авторитарної особистості, розглянуто його як лінгвістичний та соціально-професійний феномен. Висвітлено окремі аспекти теорії аргументації, зокрема, визначено основні тактико-стратегічні особливості аргументації на судовому засіданні за участю професійних суддів. Розглянуто мовленнєвий етикет як важливий чинник судової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА373513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кононова Д. В. 
Вираження каузації у комунікативних ситуаціях офіційного та неофіційного спілкування (на матеріалі сучасної англійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Д. В. Кононова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено лінгвістичний статус каузації, запропоновано структурну модель її комунікативної ситуації. Виділено офіційні, неофіційні та напівофіційні ситуації каузації моно-, діа- та полілогічного мовлення у різних сферах спілкування. Проведено інвентаризацію та систематизацію вербальних і невербальних маркерів каузації, досліджено їх дискурсотворчий потенціал та особливості функціонування. Виявлено найбільш ефективні засоби реалізації каузації залежно від форми та характеру комунікації. Висвітлено набір мовленнєвих актів і тактик, які є типовими для всіх ситуацій каузації. Досліджено вплив соціальних, гендерних, вікових факторів на вибір тактик, стратегій, мовних і позамовних засобів реалізації каузації. Розглянуто моделі мовленнєвої поведінки комунікантів у ситуації каузації, типи та роль мовних особистостей каузатора та реципієнта у забезпеченні успішної каузації та засоби запобігання комунікативних невдач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА376527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гнатковська О.М. 
Комунікативні інтенції "я-висловлень" у сучасному англомовному дискурсі: лінгвокогнітивний та прагматичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / О.М. Гнатковська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності актуалізації інтенції в "Я-висловленнях" художнього, газетного та наукового авторських дискурсів сучасної англійської мови. Запропоновано комплексний підхід до вивчення комунікативного явища інтенції з використанням концептуального, фреймового, контекстуального та лігвостатистичного аналізів. Змодельовано концепт INTENTION, фрейм реалізації інтенції в англомовній картині світу, основні комунікативно-семантичні групи вербалізації інтенцій. Визначено частоту та варіативність вживання лексичних класів дієслова для вираження певних інтенцій, а також домінанті інтенції та засоби їх вираження у дискурсах зазначених типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА364896

Рубрики:

      
16.

Лавриненко О.О. 
Комунікативно-прагматичний потенціал алюзії в англійському та українському публіцистичному дискурсі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О.О. Лавриненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до зіставно-типологічного аналізу алюзивних мовленнєвих актів в англійському й українському публіцистичному дискурсі. Узагальнено теоретико-методологічні засади вивчення алюзії в аспекті комунікативної прагматики. Впроваджено методику зіставлення алюзивних мовленнєвих актів. Проаналізовано їх структуру та типи, а також комунікативні стратегії та тактики вживання алюзій, способи алюзивної семантизації концептів. Класифіковано англійські й українські алюзії за формою, трансформантами та джерелом посилання. Виявлено спільні та відмінні способи та засоби реалізації комунікативно-прагматичного потенціалу алюзії у даних мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70 + Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА362060

Рубрики:

      
17.

Ясинецька О.А. 
Переклад нових англомовних публіцистичних метафор українською мовою: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / О.А. Ясинецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено умови та способи перекладу нової англомовної публіцистичної метафорики українською мовою. За результатами дослідження виявлено типологію англомовних метафор-неологізмів 1990-х - 2000-х рр. українською мовою з урахуванням структурно-семантичних способів їх утворення, шести лексико-семантичних категорій інновацій і розкриває концептуально-мовні особливості перекладу англомовних неометафор, що позначають суспільні реалії та вербалізують концептуальну метафорику. Сформульовано концептуально-мовну методологію та виявлено способи перекладу англомовних неологічних метафор українською мовою, актуалізовано лінгвостилістичні аналогії та закономірності перекладу метафорики з урахуванням позамовних і мовних чинників, які регулюють перекладність і міжмовну еквівалентність неологічних метафор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77 + Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА363616

Рубрики:

      
18.

Тер-Григорьян М.Г. 
Рівневе вираження оцінки в усному англомовному дискурсі (на матеріалі сучасної англійської мови): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.Г. Тер-Григорьян ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості засобів вираження оцінки в усному англомовному дискурсі з урахуванням трьох рівнів її експлікації - лексичного, синтаксичного та просодичного. Уточнено зміст семантичної категорії оцінки з огляду на її різнорівневу природу. Проаналізовано лексико-синтаксичні та просодичні засоби реалізації оцінки в усному дискурсі. Оцінні предикати, виявлені в англомовному дискурсі, класифіковано та розподілено за функціонально-семантичними полями. Виділено якісно-кількісні, емоційні, гедоністичні, особистісні й інтелектуальні оцінки. Виявлено, що поля оцінки, представлені різними лексичними та синтаксичними засобами, відрізняються яскравими просодичними показниками. Доведено, що значення та смисл оцінного висловлення реалізуються одночасно на трьох рівнях: лексичному, синтаксичному та фонетичному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА367464

Рубрики:

      
19.

Бехта Т.О. 
Лінгвокогнітивне моделювання англомовного детективного дискурсу: автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т.О. Бехта ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто систему когнітивних моделей (схем, сценаріїв, скриптів, планів, ментальних моделей, фреймів), виокремлено їх загальні та своєрідні властивості та принципи реалізації в англомовному детективному дискурсі. Проаналізовано, що дослідження зосереджено на побудові інваріантної моделі (фрейму-сценарію), яка включає концептуальний, наративний фрейм, фрейми репрезентації й інтерпретації та пояснює взаємозв'язок цих когнітивних структур під час подання та сприйняття англомовного класичного детективу. Охарактеризовано, що взаємодія фрейму інтерпретації детективу відображає синергетичну природу його тексту та дискурсу - поверхневої та глибинної структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА367136

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Кущ Е.О. 
Лінгвальні засоби вираження етнічних упереджень у політичному дискурсі британських консерваторів (на матеріалі інтернет-джерел з питань імміграції): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Е.О. Кущ ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено лінгвальні засоби вираження етнічних упереджень у політичному дискурсі британських консерваторів з питань імміграції. Розкрито суть етнічних упереджень як дискурсно релевантного явища. Встановлено лексичні та граматичні засоби вираження етнічних упереджень. Визначено одиниці номінації іммігрантів, наведено їх класифікацію. Розглянуто семантико-прагматичні особливості використання цих одиниць політиками. За результатами дослідження виявлено комунікативні стратегії та тактики вираження етнічних упереджень, з'ясовано комунікативно-прагматичні особливості їх поєднання та взаємодії в розглянутому дискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА366571

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського