Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3(0)6-670$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Скиба Е. К. 
Особливості становлення гендерної теорії у філософії постмодерну (історико-філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / Е. К. Скиба ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено філософські аспекти взаємодії феміністського та тендерного дискурсів та їх інтерпретацію у постмодернізмі. Проаналізовано філософсько-світоглядний конфлікт феміністської та тендерної теорій. Охарактеризовано тендерний дискурс у контексті філософії постмодерну, філософські основи становлення тендерної теорії, а також основні аспекти взаємодії філософії постмодернізму та тендерної теорії. Історико-філософський аналіз становлення тендерної теорії й її зв'язки з філософією постмодернізму показує, що існує багато спільного між тендерною теорією та постмодернізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-670 + С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА374813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Варениця О.П. 
Постмодерністський дискурс: радикальні спроби оновлення філософії: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.П. Варениця ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено специфіку спроб оновлення філософії у постмодерністському дискурсі. Проведено історико-філософський аналіз інваріантів постановки проблеми "кінця філософії", що постає як прояв теми оновлення філософії. Встановлено, що теза постмодерністів про завершення філософії спрямована на перетворення філософії у її традиційному розумінні та передбачає необхідність радикальної реконструкції самого типу філософування. Проаналізовано постмодерністські тенденції у сучасній культурі. Охарактеризовано полісемантизм поняття "постмодернізм", яке впливає на формування філософської думки сучасності. Розглянуто історико-філософські побудови постмодерністів, що мають важливе значення для утвердження плюралістичного розуміння історії філософії та уможливлюють нове прочитання філософської спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-670
Шифр НБУВ: РА320173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Андрусів А.В. 
Соціоантропологічний дискурс філософії постмодерну: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.В. Андрусів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми інтерпретації феномену постмодерністської культури, здійснено соціально-філософський аналіз її парадигм, які приховано виникають у надрах класичних культурологічних моделей та реалізуються у світоглядній парадигмі сучасності, внаслідок чого постмодерністська філософська практика постає не стільки як деструкція європейського світогляду, а рідше - як деконструкція його основоположних настанов стосовно проблем гуманізму, моральності та свободи. Обгрунтовано, що поширення "постмодерністського світовідчуття" - спроба теоретичного заперечення "великих наративів" епохи Модерну та нетеоретичного розвитку імпліцитно закладених у ній можливостей і потенцій. Доведено, що постмодерністське світовідчуття, зрозуміле як соціокультурна практика, приховує у своїй невизначеності вагомий духовний та інтелектуальний потенціал, здатний суттєво розширити культурне вимірювання людського буття. З'ясовано, що сучасна ситуація постмодерну значною мірою зумовлюється розвитком комунікаційних та інформаційних технологій, що передбачає утворення відкритої системи фінансово-економічних, суспільно-політичних і культурних зв'язків, яка може містити загрозу деструкції національної соціокультурної ідентичності. Це зумовлює необхідність зміцнювати власні культурні традиції, поєднуючи їх з новими цінностями, породженими розвитком світової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.11 + Ю3(0)6-670 + Ю6*328.933*31-725 +
Шифр НБУВ: РА350245

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Адаменко Н.Б. 
Феномен необароко в культурно-філософській традиції постмодернізму: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Н.Б. Адаменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше в українській історико-філософській науці проаналізовано феномен необароко, визначено його характеристики, ідеї та поняття. Наведено визначення феномену необароко як ціннісної складової постмодерної думки, на базі якого узагальнено культурологічні та філософські засади постмодернізму. Здійснено культурологічний та історико-філософський аналіз витоків, становлення та розвитку необарокового світовідчуття. Доведено, що феномен необароко є полідисциплінарним дискурсом історії філософії. Встановлено існування "лінії необароко", яка об'єднує архітекторів, художників, філософів, математиків і допускає перетинання, зміни, що сприяють комунікації між різними дисциплінами. З'ясовано, що теперішня необарокова дійсність є такою, де світ "реально обернений", де істинне є моментом хибного, а дійсність, яка заповнюється спогляданням вистави, змінюється і в самій собі репродукує глядацький порядок: необарокова дійсність виникає у виставі, а вистава є дійсністю. Виявлено, що феномен необароко переплітається зі сферою інформаційного соціуму. Розкрито сутність понять постмодерністської філософії "симулякр", "симуляція" і "гіперреальність". З'ясовано, що необароко наслідує у бароко тип мислення із символічно-образним навантаженням, а "віртуальна реальність" як гіперреальність постає філософською категорією, іманентною самій структурі буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-670 +
Шифр НБУВ: РА354881

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського