Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (63)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Прудникова О.В. 
Людський вимір у сучасному концепті соціального прогресу (філософсько-історичний аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.В. Прудникова ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено людський вимір у сучасному концепті соціального прогресу, розкрито світоглядні та методологічні засади основних концепцій соціального розвитку. Визначено сутність сучасного соціального прогресу і його критерії. Обгрунтовано, що соціальний прогрес за сучасних умов полягає в переході суспільства до стану, який забезпечує найбільш повні умови для гармонійного існування людини в системі "індивід - суспільство - природа", захисту соціуму від новітніх загроз існуванню людства і навколишнього середовища. Викладено концепції розвитку особистості за умов реалізації сучасного концепту соціального розвитку, які базуються на прагненні до збереження природних нерозривних зв'язків людини із суспільством, з іншими людьми та природою. Описано основні якості особистості за умов сучасного концепту соціального розвитку, зокрема, цілісність світогляду; єдність свідомості та мислення, спрямованих на об'єднання, досягнення органічної цілісності та взаємопроникнення різних знань і досвіду, традицій і звичаїв минулого, реальності та перспектив на майбутнє; свобода думки і творчості; прагнення до самореалізації та активності особистості, пошук змісту своїх вчинків, дій суспільних і природних явищ, прагнення людини зрозуміти своє призначення та всю сукупність зв'язків і процесів у світі в їх єдності, у цілому; потреба жити в єдності й гармонії з людьми і природою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.911 + Ю6*23 в03 + Ю6*63*622 +
Шифр НБУВ: РА350744

Рубрики:

      
2.

Руденко С.О. 
Прийняття управлінських рішень в інформаційному суспільстві (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.О. Руденко ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз процесу прийняття управлінських рішень в інформаційному суспільстві. Розроблено концепцію управлінської діяльності за даних умов. Розкрито сутність, основні принципи та етапи реалізації управлінських рішень, наведено їх класифікацію. Досліджено методологічні засади управлінської діяльності. Визначено й охарактеризовано базові моделі оптимізації прийняття управлінських рішень в інформаційному суспільстві. Встановлено особливості управлінської діяльності в сучасній Україні. Запропоновано засоби оптимізації прийняття управлінських рішень у процесі становлення інформаційного суспільства в державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*23 +
Шифр НБУВ: РА352936

Рубрики:

      
3.

Абдула А.І. 
Раціональність як соціокультурний феномен: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / А.І. Абдула ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та методичні передумови дослідження феномена раціональності. Поглиблено проблематику критеріїв і засад раціональності в контексті подолання "парадоксу раціональності" та суперечностей між "абсолютистськими" та "релятивістськими" підходами через розкриття двоїстої природи розуму. Встановлено, що еволюція та функціонування раціональності зумовлені взаємозв'язком "відкритого" та "закритого" її типів, які конкретизуються в домінуючих змістових компонентах на різних етапах її розвитку. Визначено поняття "соціальної раціональності", сформульовано й обгрунтовано сучасні принципи її функціонування, що включають як загальні принципи раціональності, так і ряд додаткових у їх взаємозв'язку з засадами побудови відкритого, демократичного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*23 + Ю220.0 +
Шифр НБУВ: РА368690

Рубрики:
  

      
4.

Чаус А.Д. 
Самоактуалізація особистості в культурі постмодерну: автореф. дис... канд. філол. наук: 09.00.04 / А.Д. Чаус ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено феномен самоактуалізації особистості на підставі визначення сутності поняття "постмодерна культура" та у співвідношенні з процесами та тенденціями у культурі XX ст. Проаналізовано історію розвитку постмодерністського мистецтва, що тяжіє до контрастного сполучення елементів різних естетичних систем минулого з сьогоденням, використання традиційно несумісних матеріалів і ціннісно-стильових систем з метою створення нової художньої цілісності. Визначено основні принципи та суперечності самоактуалізації особистості у культурі постмодерну. Обгрунтовано концепцію перспектив трансформації особистісного буття у вимірах постмодерної культури. Доведено, що ситуація постмодерну за допомогою радикального спустошення та децентрування традиційних дискурсів суттєво стимулює процеси смислових пошуків і смислоутворення у культурі, зокрема, на рівні внутрішнього самовизначення особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*23 +
Шифр НБУВ: РА356369

Рубрики:

      
5.

Кримець Л. В. 
Соціальна взаємодія у постіндустріальному суспільстві: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Л. В. Кримець ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Визначено зміст поняття соціальної взаємодії, проаналізовано її структуру та виявлено залежність соціального простору та феномену взаємодії. Концептуалізовано значення діалогу як організуючого механізму соціальної взаємодії. Проведено соціально-філософський аналіз постіндустріального суспільства на сучасному етапі розвитку. Розкрито діалогічну варіативність міжсуб'єктної взаємодії у різних сферах соціального буття сучасного суспільства. Проведено ретроспективний аналіз формування культурно-історичних особливостей соціальної взаємодії в Україні, розроблено рекомендації щодо оптимізації соціальної взаємодії за умов сучасної української дійсності. Розглянуто реалізацію інноваційної творчості особистості в сучасному постіндустріальному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333 + Ю6*23 в03
Шифр НБУВ: РА380786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кудря І.Г. 
Сучасні концепції посткапіталістичного суспільства: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.Г. Кудря ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження сучасних концепцій посткапіталістичного суспільства у контексті глобальної парадигми. Здійснено критичну реконструкцію провідних ідей основоположників постіндустріального вчення - від Д.Бела й О.Тофлера до П.Дракера й М.Кастельса. Проаналізовано особливості застосування базових принципів теорії посткапіталістичного суспільства в новітніх філософських, культурологічних і соціологічних концепціях. Особливу увагу приділено вивченню концепцій постіндустріальної парадигми в соціально-філософському аспекті. Обгрунтовано теоретичні засади дослідження якісно нового культурно-історичного типу суспільства. Проаналізовано прояви глобальності та специфічний інформаційно-мережний зміст посткапіталізму. З'ясовано сутність, генезу, особливості та перспективи розвитку нового напрямку постіндустріальної парадигми на базі використання комплексного й аксіологічного підходів, усвідомлення важливості культурно-ціннісних чинників та впливу глобалізації на розвиток модернізаційних процесів у пострадянському просторі, зокрема в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*23 в +
Шифр НБУВ: РА335568

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського