Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (53)Реферативна база даних (337)Книжкові видання та компакт-диски (656)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю948.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ісаєва Є. С. 
Антиципаційна спроможність як чинник формування життєвих перспектив осіб юнацького віку з особливими потребами: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / Є. С. Ісаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше встановлено наявність зв'язку між типом реагування на захворювання та здатністю до антиципації в осіб з особливими потребами в юнацькому віці. Уточнено чинники, які пов'язані з порушенням антиципаційної спроможності та впливають на адаптаційні можливості особистості з особливими потребами: обмеження в кар'єрі, матеріальні збитки, обмеження у вільному часі, почуття неповноцінності. Вдосконалено питання про вплив антиципаційної спроможності на формування життєвих перспектив осіб з особливими потребами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1 + Ю937.234 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА372714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іщук В. В. 
Сексуальні дисфункції та клініко-психологічні особливості у чоловіків з порушенням психосексуального розвитку та їх психотерапевтична корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 19.00.04 / В. В. Іщук ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено соціальні, психологічні, біологічні чинники, що сприяють розвитку порушення психосексуального розвитку (ППР). Розроблено систему психотерапевтичної корекції психічних розладів і сексуальних дисфункцій, а також порушень загальної та сексуальної комунікації, що складається з компонентів - інформаційного, емоційного, поведінкового й особистісного та грунтується на принципах індивідуальності, комплексності, диференційованості, послідовності й етапності. Зазначено, що кожний із компонентів здійснюється у основні етапи: інформаційний, вироблення настанови, навчання і катамнестичний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-3 + Ю948.1-82с
Шифр НБУВ: РА374187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Артюхова В. В. 
Особливості формування терапевтичного альянсу у медичному закладі психоневрологічного профілю: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / В. В. Артюхова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено типологію терапевтичного альянсу (партнерський, емпатійно-регламентувальний, нейтрально-регламентувальний, емпатійно-формальний та формально-дистанційний), відповідні критерії діагностики. На підставі комплексного психодіагностичного дослідження 110-ти хворих на психоневрологічні розлади й анкетування 39-ти лікарів виявлено соціально-демографічні, клінічні та психологічні чинники формування терапевтичного альянсу. Запропоновано систему психологічної корекції, спрямовану на оптимізацію терапевтичного альянсу у пацієнтів. Проведено оцінку результативності розробленої системи, яка довела її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Р11(4УКР)286.1
Шифр НБУВ: РА379257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Варнавських К. М. 
Психологічні особливості лікаря в процесі терапевтичної взаємодії з пацієнтами: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / К. М. Варнавських ; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено психологічні особливості особистості лікарів терапевтичного профілю з метою оптимізації їх професійної діяльності. Встановлено й обгрунтовано критерії оцінювання основних психологічних показників особистості лікарів терапевтичного профілю. Розроблено методику психодіагностичного дослідження рівня розвитку професійно значущих рис особистості лікарів терапевтичного профілю. Визначено програму психологічного тренінгу, спрямованого на формування професійно значущих рис особистості лікарів терапевтичного профілю, що лежать в основі ефективної терапевтичної взаємодії з пацієнтами та сприяють підвищенню рівня професійної компетентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п91 + Ю948.19
Шифр НБУВ: РА380958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Воробйов В.В. 
Психологічні й сексуальні чинники в генезі мастопатії та їх психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.В. Воробйов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обстежено 150 подружніх пар, серед яких у 100-та дружин виявлено мастопатію. Встановлено, що у таких жінок мають місце стан психологічного благополуччя, а також психічні порушення у вигляді невротичних, пов'язаних зі стресом, або особистісних розладів з превалюванням психопатологічної симптоматики тривожно-депресивного спектру. Виділено клінічні варіанти сексуальної дезаптадації подружньої пари, в якій дружина хворіє на мастопатію. Визначено преморбідні й актуальні особистісні особливості таких жінок. Вивчено особливості сімейного функціонування у жінок, що хворіють на мастопатію, виділено причини виникнення та варіанти його порушень. Встановлено, що облігатними складовими в розвитку мастопатії у жінок є наявність психічних і сексуальних розладів, а також порушення функціонування сім'ї. Розглянуто взаємозв'язок соціальних, біологічних, психологічних і соціально-психологічних чинників і їх роль в генезі мастопатії. Запропоновано модель формування, корекції і профілактики мастопатії, на основі якої розроблено систему психопрофілактики та психокорекції психологічних і сексуальних чинників в генезі мастопатії, ефективність впровадження якої склала 77 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р645.027 + Р712.53 + Ю948.1-82 +
Шифр НБУВ: РА367943

Рубрики:

      
6.

Дорожкін В.Р. 
Психологічний аналіз групових феноменів у котерапії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / В.Р. Дорожкін ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Побудовано модель системогенезу групових психотерапевтичних феноменів у психотерапії. Охарактеризовано особливості розвитку групових феноменів у котерапевтичній практиці. Для котерапії розроблено метод спільної роботи, що одержав назву структурної редукції означальних. Визначено та досліджено феномени структурно-семіотичних і змістовно-смислових трансформацій дискурсу. Вперше впроваджено поняття узагальнених групових феноменів: реципрокного простору феноменологічних станів і феноменів трансформацій дискурсу у межах сформованої на сеансі семіосфери. Узагальнено уявлення про механізм формування групових феноменів. Застосовано поняття символічного конституювання клієнта, на підставі даного поняття уточнено розуміння ефективності психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 с1/8 + Ю948.1-82 +
Шифр НБУВ: РА322716

Рубрики:

      
7.

Каліна Н.Ф. 
Лінгвістична психотерапія: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Н.Ф. Каліна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Наведено теоретичні та методологічні основи нового психотерапевтичного підходу - лінгвістичної психотерапії, яка визначається як пансеміотичний вплив на дискурс клієнта, що грунтується на системному аналізі несвідомих засад психотерапевтичного спілкування. Проаналізовано процес мовного самоконституювання особистості в екзистенційно значущій ситуації присутності уособленого психотерапевтом Символічного Іншого. Описано систему дискурсивних практик психотерапії, експліковано епістему даної області гуманітарного знання. Розглянуто практичні приклади терапевтичної роботи в рамках запропонованого підходу, визначено його специфіку у порівнянні з іншими психотерапевтичними школами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р357 + Ю948.1-82 + Ю949.28
Шифр НБУВ: РА308529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кожанова М.В. 
Психологічні особливості прояву когнітивного дисонансу в професійній діяльності лікарів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / М.В. Кожанова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка НАПН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Визначено, що в професійній діяльності лікарів когнітивний дисонанс має прояв як складне системне явище, амбівалентне за власною природою, а саме, може переживатися як самодіагностика системи, яка виявляє нові параметри розвитку та готовність до нього, і як оцінка деструкції системи, що не може втримати власну цілісність завдяки впливу чинників, які блокують можливість саморозвитку та самореалізації. Виявлено, що залежно від задіяних копінг-стратегій, уможливлюється формування "успішних" і "неуспішних" патернів поведінки фахівця, що відповідно має позитивні наслідки. Доведено, що копінг-стратегії здійснюють значний вплив на вихід із когнітивного дисонансу, проте неадаптивні копінг-стратегії є проявами когнітивного дисонансу, а адаптивні сприяють стресостійкості даних груп лікарів. Визначено, що ціннісне ставлення до життя, професійної діяльності, цілеспрямовані профілактичні та корекційні заходи сприяють формуванню "успішних" копінг-стратегій лікарів, підвищенню стресостійкості та мотивації щодо професійної самореалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.19-69 + Р11(4УКР) п 8
Шифр НБУВ: РА374411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Котлік В.В. 
Порушення сексуального здоров'я і подружньої адаптації та їх психокорекція при посткастраційному синдромі у дружини: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.В. Котлік ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Обстежено 130 подружніх пар, в яких дружинам було здійснено тотальну оваріоектомію, а також діагностовано посткастраційний синдром (ПКС). На підставі системного підходу вивчено стан сексуального здоров'я жінок з ПКС і сексуальної адаптації подружжя за наявності ПКС у дружини, встановлено біологічні, психологічні, соціально-психологічні та соціальні чинники ризику розвитку порушення подружньої адаптації у разі ПКС у дружини, виділено варіанти та форми подружньої дезадаптації за цього синдрому та розроблено систему її психокорекції, ефективність впровадження якої становила 78 %. Запропонована система базується на принципах комплексності, диференційованості, послідовності й етапності, складається з чотирьох компонентів - інформаційного, емоційного, поведінкового й особистісного. Її доцільно застосовувати для особистостей трьох підсистем - інтра-, інтер- і метаіндівідної з метою компенсації основної патології у жінок, нормалізації міжособистісних стосунків подружжя й адаптації їх сексуальної поведінки, що досягається за умов використання когнітивно-орієнтованих методів психотерапії (роз'яснювальної, раціональної, когнітивної, раціонально-емоціональної), а також персоналістичної психотерапії, аутогенного тренування, статеворольового, сексуально-еротичного тренінгів, бібліо- та синематерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71-57 + Ю948.1-82 + Ю956-998 +
Шифр НБУВ: РА363914

Рубрики:

      
10.

Кузнецова І.В. 
Педагогічні умови формування емпатійної культури студентів вищих медичних навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.В. Кузнецова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Визначено структуру емпатійної культури майбутнього лікаря. Виявлено та обгрунтовано педагогічні умови її формування у студентів вищого медичного навчального закладу (ВМНЗ), зокрема: створення сприятливого психолого-емоційного мікроклімату на заняттях і організацію спілкування викладача зі студентами і студентів поміж собою. З'ясовано та охарактеризовано рівні сформованості емпатійної культури та етапи її становлення. Розкрито суть понять "емпатія" та "емпатійна культура". Розглянуто питання щодо засобів професійної підготовки студентів у ВМНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-34 + Ю948.1-82 +
Шифр НБУВ: РА335447

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Лебідь Н.К. 
Структура стресового епізоду у хворих з функціональними порушеннями ритму серця: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / Н.К. Лебідь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено структуру стресового епізоду у хворих з функціональними порушеннями ритму серця. Доведено, що специфіка реагування на стресові ситуації даною категорією хворих у порівнянні з відносно здоровими людьми полягає в домінуванні негативних емоцій певного типу над позитивними, використанні пасивних форм копінгів, які базуються на дисфункціональних схемах мислення. Запропоновано теоретико-графічну модель стресового епізоду, згідно якої переживання стресу розглянуто на різних рівнях функціонування психіки. Доведено, що доросла людина проживає стрес переважно на вищих рівнях психіки. Уточнено механізми, які обумовлюють переживання стресових подій і виникнення психогенній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.024.10 + Ю935.21-69 + Ю948.1-82 с
Шифр НБУВ: РА374224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лях С.Б. 
Подружня дезадаптація та її психокоррекция при ананкастному розладі особистості у чоловіків: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / С.Б. Лях ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 27 с. — укp.

Досліджено стан подружньої адаптації у чоловіків з ананкастним розладом особистості (АРО). Обстежено 97 подружніх пар з використанням системного міждисциплінарного підходу до визначення причин, умов, механізмів розвитку подружньої дезадаптації. З'ясовано соціальні, психологічні, соціально-психологічні, біологічні чинники розвитку порушень подружньої адаптації. Встановлено форми подружньої дезадаптації у разі АРО у чоловіка. Виявлено порушення сомато-, психосексуального розвитку, рівень самооцінювання, особистісні особливості чоловіків з АРО. Визначено особливості подружніх відносин залежно від перебігу психопатологічного процесу. Запропоновано психокорекційні заходи з метою покращання стану подружньої адаптації з використанням методів раціональної, когнітивної психотерапії, аутогенного тренування, статеворольового, сексуально-еротичного тренінгу. За цього система психокорекційних заходів базувалась на принципах комплексності, диференційованості, послідовності й етапності для вдосконалення підсистем особистості - інтра-, мета-, інтеріндивідної - та спрямована на покращання міжособистісних стосунків, підвищення рівня емпатії, адаптацію загальної та сексуальної поведінки. Відзначено, що застосування розробленого комплексу є ефективним у зазначеного контингенту обстежених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю956-73 + Р698-5 + Ю948.1-82 +
Шифр НБУВ: РА365481

Рубрики:

      
13.

Маркова 
Психопрофілактика порушення функціонування студентської сім'ї (медико- психологічні аспекти): автореф. дис... д-ра мед. наук: 19.00.04 / Маріанна Владиславівна Маркова ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р357 + Ю948.1-82 + Ю949.246
Шифр НБУВ: РА354383

Рубрики:

      
14.

Марченко В.Г. 
Подружня дезадаптація при органічному розладі особистості у жінок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 19.00.04 / В.Г. Марченко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 33 с. — укp.

На підставі інтегрального обстеження 180-ти подружніх пар, у яких дружини хворіли на органічні розлади особистості різних типів. Визначено причини, механізми розвитку та клінічні прояви наявної подружньої дезадаптації. Виявлено роль біогенних, психогенних, соціогенних та негативних соціально-психологічних чинників у розвитку чотирьох форм дезадаптації подружжя - комунікативної, статеворольової, сексуально-еротичної та девіантної. Вивчено патологічні патерни сексуальної поведінки жінок та особливості їх комунікації з чоловіками та функціонування сім'ї. Розроблено диференційно-діагностичні критерії виявлених форм даної дезадаптації та систему їх психотерапевтичної корекції. Визначено шляхи й методи її психопрофілактики у випадку органічного розладу особистості у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57 + Ю948.1-82 + Ю956-73 +
Шифр НБУВ: РА344244

Рубрики:

      
15.

Моляко Р.В. 
Образ фізичного Я: становлення та деформації у пацієнтів з косметичними вадами: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Р.В. Моляко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено становлення та деформацію образу фізичного "Я" у пацієнтів з косметичними вадами (шкірними хворобами, чи необхідністю пластичної операції) підліткового та юнацького віку. Установлено особливості деформованого образу фізичного "Я" у таких пацієнтів, його вікову динаміку, вплив реальних і вигаданих дефектів зовнішності на виникнення деформацій даного образу. Установлено захисні психологічні стратегії індивіда з деформованим образом фізичного "Я". Розроблено структурно-функціональну модель цього образу. Виявлено динаміку процесу його деформації, зокрема, вади зовнішності (реальні, вигадані) спричинюють зниження самооцінки зовнішності та підвищення тривожності, виникають деформації образу фізичного "Я", які призводять до появи межових психічних розладів (синдрому дисморфофобії, нервової аноресії та булімії). Обгрунтовано, розроблено, апробовано та впроваджено психотренінг для подолання та профілактики тривожності пацієнтів з косметичними вадами підліткового та юнацького віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1 + Ю952.2-734 +
Шифр НБУВ: РА345279

Рубрики:

      
16.

Олійник Ю. О. 
Психогігієнічна оцінка та корекція життєдіяльності старшокласників промислово-аграрного регіону: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Ю. О. Олійник ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 22 с. — укp.

Проведено аналіз динаміки основних показників розумової працездатності в залежності від умов проживання та навчання в регіонах з різним рівнем урбанізації. Вивчено закономірності формування стану загального та психічного здоров'я, фізичного розвитку організму підлітків промислово-аграрного регіону під впливом комплексу несприятливих факторів зовнішнього середовища. Обгрунтовано необхідність створення в НВЗ України психологігієнічної служби, основними завданнями якої є своєчасне виявлення донозологічних психічних станів у підлітків-учнів ЗОШ, а також проведення заходів щодо первинної профілактики можливої трансформації предпатологічних порушень психічного здоров'я підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 + Ю948.1-8 с252
Шифр НБУВ: РА373728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Павлюк Т.М. 
Емпатійні чинники професійної адаптації медичних сестер: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.М. Павлюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 22 с. — укp.

Запропоновано теоретичне й емпіричне обгрунтування емпатійних чинників професійної адаптації медичних сестер на всіх етапах їх становлення, з'ясовано психологічний зміст емпатійної зумовленості ефективності такої адаптації. Розкрито емпатійні позиції медичної сестри як основного регуляційного чинника даної адаптації. Виокремлено на кожному з етапів професійного становлення у структурі особистісних і поведінкових рис медсестер комплексу взаємопов'язаних психологічних утворень, які є провідними структурними компонентами професійної готовності до праці та критеріями ефективної професійної адаптації. Розвинуто трактування трансформацій емпатійної позиції під час професійного становлення. Відповідно до цього наведено методичні рекомендації щодо проведення медичним психологом психопрофілактичних і розвивально-корекційних заходів з метою підвищення психологічної компетентності медсестер на всіх етапах їх професійної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.19 + Р11(4УКР)р2 +
Шифр НБУВ: РА349322

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Петалла О. А. 
Особливості психологічного здоров'я учнів та його корекція в процесі навчання: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. А. Петалла ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему психологічного здоров'я учнів підліткового віку, проведено його оцінювання за різних умов навчання та корекції засобами музики. Встановлено, що аналіз сучасного стану проблеми уможливив визначення місця психологічного здоров'я в системі психологічних знань. Визначено критерії оцінювання психологічного здоров'я підлітків, такі, як адекватність самооцінки, позитивне ставлення до інших, реалізація соціальних потреб, сформованість ієрархії цінностей, сформованість професійних інтересів і намірів, переважання внутрішньої мотивації навчальної діяльності над зовнішньою, емоційна стійкість, особливості особистості, що можуть бути розглянуті як передумови особистісної зрілості у дорослому віці. Зазначено, що найбільш відповідають визначеним критеріям психологічного здоров'я показники, одержані у групі учнів музичної школи, а найменше - учнів загальноосвітньої школи. Розроблено й апробовано комплекс корекції психологічного здоров'я підлітків засобами музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-8 + Ю984.544-82
Шифр НБУВ: РА384063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Петрус М. І. 
Вплив професійних стереотипів на діяльність лікарів-терапевтів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / М. І. Петрус ; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. — К., 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Виявлено, що чинником продуктивної професійної соціалізації лікарів-терапевтів є підтримання позитивних (конструюючих) та попередження впливу негативних (деструктивних) стереотипів лікарсько-пацієнтської взаємодії. Вперше виокремлено рівні рефлексії стереотипів професійної діяльності лікарів-терапевтів: індивідуальний - суб'єктивне сприйняття стереотипу як наслідку індивідуальної професійної діяльності (стаж 1 - 2 роки); професійний - асоціювання стереотипу з узагальненими характеристиками усіх лікарів за умови ігнорування взаємозв'язку між власною терапевтичною діяльністю та професійними стереотипами (стаж більше 5-ти років). Доведено, що формування інтерактивного рівня рефлексії сприяє успішності соціалізації лікарів-терапевтів у галузі медичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.19 + Р11(4УКР) п3
Шифр НБУВ: РА385418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Пляка Л. В. 
Психологічні особливості розвитку професійної комунікативної компетентності у майбутніх провізорів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л. В. Пляка ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито специфіку та структуру професійної комунікативної компетентності провізорів, розроблено, теоретично обгрунтовано й апробовано психолого-педагогічну технологію розвитку професійної комунікативної компетентності в майбутніх провізорів, яка передбачає розвиток професійної самосвідомості як складової "Я-концепції" майбутніх провізорів, створення ефективних психолого-педагогічних умов розвитку та використання необхідних принципів, методів і прийомів у навчально-пізнавальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.19 + Ю953.41 + Р11(4УКР) р88
Шифр НБУВ: РА376646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського