Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (663)Журнали та продовжувані видання (109)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5ІРН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Фархад Паранд Немат 
Використання інструментів міжнародного маркетингу в економічному співробітництві Ірану і України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Фархад Паранд Немат ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості застосування інструментів міжнародного маркетингу економічними суб'єктами з різних економічних систем, зокрема Ірану та України. Визначено, що загальноприйняті інструменти міжнародного маркетингу, які використовуються господарчими суб'єктами країн з ринковою економікою, повинні бути адаптовані відповідно до потреб та умов функціонування економічних суб'єктів даних країн. На підставі аналізу ринку природного каменю (травертину) доведено необхідність такої адаптації. Проаналізовано перспективні можливості економічної співпраці двох країн. Запропоновано систему показників, яка дозволить оцінити ефективність використання інструментів міжнародного маркетингу економічними суб'єктами Ірану та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-211.1 + У9(5ІРН)80-211.1 +
Шифр НБУВ: РА345754

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Зареї Д.Б. 
Водорості водойм Ірану: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Д.Б. Зареї ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено критичне узагальнення літературних і оригінальних даних щодо видової різноманітності водоростей водойм Ірану. Зазначено, що у водоймах країни відомо 1 304 види, представлені 1 559-ма внутрішньовидовими таксонами, з урахуванням номенклатурного типу виду. За результатами дослідження виявлено 1 213 видів (1 443 вн. такс.); 812 видів (979 вн. такс.), які є новими для даної країни. Проаналізовано систематичну структуру альгофлори країни. Одержані значення родового коефіцієнта (4,9) свідчать про багатство вивченої альгофлори, значною мірою представленої діатомовими, зеленими та синьозеленими водоростями. Визначено особливості їх розподілу у флористичних зонах і в різнотипних водоймах Ірану, оцінено значення кожної зони та певного типу водойм у формуванні загальної видової різноманітності альгофлори країни. Зроблено висновок, що специфіку альгофлори природно-рослинних зон Ірану визначають особливості кожної зони, щільність населення, наявність великих міст з розвинутою промисловістю, напрямок господарської діяльності населення регіону. Виявлено, що у досліджених водоймах зберігаються закономірності розподілу видової різноманітності водоростей, обумовлені типологічними особливостями водойм, їх морфометричними характеристиками, формою й інтенсивністю господарського використання. Проведено екологічний, географічний і сапробіологічний аналізи водоростей водойм Ірану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2(5ІРН) +
Шифр НБУВ: РА334288

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ірадж Растегар 
Інформаційно-тематична характеристика шпальти редактора в іранській пресі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Ірадж Растегар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть і роль шпальти редактора популярних і провідних газет Ірану "Салам", "Кейхан", "Ресалат" у аспекті тематичної спрямованості, жанрової структури та суспільного значення. Висвітлено історичні етапи формування періодичної преси у контексті відображення різних аспектів суспільного життя Ірану. Розглянуто теоретичні засади інформаційно-тематичного становлення шпальти редактора, її основні функції та особливості структури. Сформульовано цілісну концепцію шпальти редактора як виразника політики будь-якого періодичного видання. Розглянуто основні економічні, політичні, фахові та державні проблеми, взаємопов'язані з функціонуванням сучасного інформаційного простору Ірану. Визначено основні шляхи розв'язання існуючих проблем, що передбачає створення цілісної системи засобів масової комунікації, усунення розбіжностей у поглядах різних політичних партій і держави щодо їх ролі та значення у державотворчих процесах, визначення становища преси у суспільстві на сучасному етапі. До наукового обігу введено важливий, принципово новий матеріал, що сприятиме формуванню особистісних якостей автора редакційного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(5ІРН)71 + Ч612.163.1 +
Шифр НБУВ: РА339000

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Яремчук І.В. 
Концептуальний простір поезії Форуг Фаррохзад: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / І.В. Яремчук ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено творчість іранської поетеси та кінорежисера XX ст., представниці літературної течії "Ше'ре ноу" Форуг Фаррохзад в аспекті лінгвістичного аналізу тексту. Подано схему концептуального аналізу її поезій, кількісні характеристики ідіостилю іранської поетеси, описано концептуальний простір її поетичних творів. Укладено частотний словник мови Форуг Фаррохзад та список 200 найчастотніших повнозначних слів її поезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ІРН)6-4 Фаррохзад Ф. 535
Шифр НБУВ: РА375001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мазепова О.В. 
Лінгвістичні особливості ідіостилю Сохраба Сепехрі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / О.В. Мазепова ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Проведено дослідження поетичної творчості іранського поета Сохраба Сепехрі - одного з найяскравіших представників провідного напряму іранської поезії XX ст. "ше'ре ноу" ("нова поезія") у контексті актуальної для сучасного мовознавства антропоцентричної парадигми, що зумовила зростання інтересу лінгвопоетичних студій до вивчення поетичної творчості в аспекті ідіостилю поета. Ідіостиль Сохраба Сепехрі досліджено з застосуванням виключно лінгвістичних підходів, зокрема, концептуального аналізу та когнітивних методик, які відкривають шлях до реконструкції таких категорій ідіостилю, як мовна картина світу та мовна особистість автора. На підставі концептуального аналізу, спрямованого на визначення домінантних для поетичної картини світу Сепехрі концептів, змодельовано концептосферу його творів, яка включає ядро, приядерну зону, ближчу та дальшу периферії. Проаналізовано мовні особливості поетичної картини світу Сепехрі: його образну систему, граматичні особливості та стилістичні засоби організації тексту. Дослідження образної системи здійснено на матеріалі метафоричних словосполучень бінарного типу з застосуванням когнітивних методик. Визначено особливості когнітивного рівня поета як мовної особистості. На підставі аналізу мовної реалізації ключових концептів і специфіки використання різноманітних мовних засобів встановлено його вербально-семантичний рівень. Здійснено узагальнення одержаних даних і зроблено висновок про прагматичний рівень Сепехрі як мовної особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ІРН)-4 Сепехрі,С. 535 +
Шифр НБУВ: РА349903

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мотамед П. 
Особливості сприйняття творчості М.В.Гоголя в Ірані: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / П. Мотамед ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості творчої та теоретичної рецепції творчості М.В.Гоголя в Ірані. Установлено, що його творчість майже сторіччя відповідала різноманітним запитам іранської культури, а рецепція відбувалася декількома шляхами, через переклад, національну адаптацію та теоретичне осмислення. Проаналізовано переклади та з'ясовано, що в середині XX ст. у зв'язку з особливостями суспільно-політичної ситуації перекладачі добирали твори та першочерговими висували аспекти, які дозволяли втілити алюзії щодо сучасної їм дійсності. Наявність активного розвитку лівих поглядів у суспільстві зумовив пошук у спадщині письменника авторитетний матеріал у країні-носійниці відповідної ідеології та дослідження його у контексті національної культури, що зумовлило деякі втрати під час перекладу. Сучасні переклади свідчать про зміну куту зору та необхідність задовольнити естетичні запити суспільства. Окремою формою творчої рецепції та наступним за перекладом етапом визначено національну адаптацію творів Гоголя, яка базується на творчому переосмислюванні та засвоєнні особливостей оригіналу, його сюжету та мотивів. На підставі особливостей теоретичного осмислення визначено близькість окремих сторін творчості письменника до літературних, естетичних та ідеологіних уподобань істориків літератури, до суспільних запитів їх читачів. Встановлено ігнорування деяких елементів спадщини письменника, а саме, неприйняття його духовних і релігійно-містичних шукань. Установлено, що впродовж 1990-х рр. гоголівська творчість вивчається у контексті розвитку жанру короткого оповідання (міні-оповідання), яке одержало в Ірані широке розповсюдження. Гоголь усвідомлюється як його засновник, творець зразка для міні-оповідань у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гоголь, М.В. 418.3 + Ш5(5ІРН)-318.3 +
Шифр НБУВ: РА357746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ростамі А. 
Становлення та розвиток системи народної освіти в Ірані: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / А. Ростамі ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз основних тенденцій розвитку освіти та педагогічної думки в Ірані періоду IX - XX ст. Виявлено характерні елементи, властиві давній просвітницькій і педагогічній традиції Ірану до його ісламізації та збереглися й адаптувалися до нових умов після завоювання Ірану арабами. Охарактеризовано систему народної освіти та її складові частини. Розкрито цілі, зміст, форми та методи освіти, проведено аналіз педагогічних ідей мислителів Ірану. Доведено, що система мусульманської освіти в Ірані остаточно сформувалася до кінця XI ст. і мала на меті розповсюдження Ісламу та розвиток його догматики. Середньовічна система освіти зберігалася в Ірані практично без змін до 1870-х рр., оскільки основу викладання в XIX - XX ст., як і раніше, складало богослов'я. За результатами дослідження зроблено висновок, що позитивну роль у розвитку освіти в Ірані відіграли реформи 1920-х, 1930-х і 1960-х рр., наслідком яких стало створення системи державних початкових і середніх шкіл, зростання їх кількості та підвищення якості освіти, відкриття університету, організація педагогічних і ремісничих училищ, однак не було вирішено проблеми привілеїв правлячих класів у галузі освіти: її недоступності для нижчих прошарків населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(5ІРН) +
Шифр НБУВ: РА344833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Конончук О.М. 
Стильова парадигма перської новелістики 20-40-х років ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О.М. Конончук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено стильову парадигму перської новелістики періоду її становлення й утвердження (1920 - 1930-ті рр.) та на етапі розквіту у 1940-х рр. Проаналізовано тексти провідних перських письменників, таких як Мірза алі Акбар-хан Дегхода (1879 - 1956), Мохаммад Алі Джамаль-заде (1892 - 1997), Сейд Мохаммад Багер Хеджазі (1901 - 1974), Садек Хедаят (1903 - 1951), Бозорг Аляві (1904 - 1997). Зроблено висновок, що традиція радянського літературознавства характеризувати перську новелістику 1920 - 1940-х рр. як прояв реалістичної поетики, а її здобутки оцінювати за критеріями художнього методу реалізму, зумовлена історичними обставинами та особливостями даної епохи. На підставі грунтовного вивчення творчості перських письменників розкрито стильове багатство новелістики, активне звернення митців до поетики модернізму, що ніяк не применшує художню цінність їх творів, а навпаки, збагачує образну та стильову палітру тестів, надає їм яскравості та самобутності. Відзначено, що іранське літературознавство не розмежовує новелу й оповідання, які визначаються єдиним терміном "дастан-е кутах". На підставі вивчення вітчизняного літературознавчого досвіду стильову парадигму малої прози розглянуто за жанровими різновидами - власне оповідання, новела, мініатюра, казка, новела-нарис. Зроблено висновок про новелістичну тенденцію або спрямованість твору, що реалізується засобами певного стилю за законами внутрішнього розвитку тексту. Вперше визначено стильові константи та домінанти перської новелістики 1920 - 1940-х рр., у даних творах виявлено широкий спектр різних естетичних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ІРН)-334 +
Шифр НБУВ: РА348005

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського