Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Г252.551$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Романьков Д.А. 
Взаємодія N-заміщених 1,4-бензохінонімінів з арилсульфінатами натрію та роданідом калію: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Д.А. Романьков ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-техн. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що приєднання арилсульфінантів натрію до N-заміщених 1,4-бензохінонімів критичним чином залежить від окисно-відновного потенціалу (ОВП) останніх: як правило, N-арилсульфонілпохідні утворюють продукти 1,4- та 1,6-приєднання, N-{N-(арилсульфоніл)бензимідоїл}похідні - продукти 1,4- та 1,6-приєднання, тоді як N-ароїлпохідні - продукти 1,4-, 1,6- та 6,1-приєднання. Виявлено і сформульовано основні закономірності взаємодії. Встановлено, що приєднання арилсульфанатів натрію до N-заміщених 1,4-бензохінонімінів критичним чином залежить від ОВП останніх. Різниця у регіоселективності приєднання арилсульфінатів натрію до досліджених хінонімінів, ймовірно, обумовлена можливим одночасним перебігом реакції за двома незалежними механізмами - нуклеофільним приєднанням арилсульфінат-анінон в орто-положення до карбонільної групи хіноїдного ядра та приєднанням арилсульфінат-радикалу, який утворюється в результаті окиснення хіноніміном арилсульфінат аніона, до атомів оксигену та нітрогену хіноїдного ядра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1,0 +
Шифр НБУВ: РА368644

Рубрики:

      
2.

Коновалова С.О. 
Галогенування алкілзаміщених у хіноїдному ядрі N-арилсульфоніл-1,4- бензохінонмоноімінів і 4-ароїл(арилсульфоніл)оксиміно-2,5-циклогексадієн-1-онів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.О. Коновалова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 17 с.: мал. — укp.

Встановлено, що у ході галогенування ефірів n-хінонмонооксимів конфігурація атома нітрогену не змінюється. Показано, що на стійкість циклогексенових структур, що утворюються у результаті приєднання галогену за зв'язком C=C хіноїдного ядра хінонімінів, значно впливає наявність процесу Z,E-ізомеризації. Вперше доведено наявність прототропного перегрупування у продуктах приєднання одної молекули галогену за зв'язком C=C хіноїдного ядра n-хінонмоноімінів. Виявлено, що напівемпіричний метод РМЗ придатний для оцінки розподілу зарядів у хіноїдному ядрі досліджуваних сполук, а також для прогнозування процесу галогенування. Доведено, що циклогексенові структури - продукти галогенування n-хінонмоноімінів та ефірів n-хінонмонооксимів є класом сполук, здатних до спонтанного поділу на оптичні ізомери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.5-2 +
Шифр НБУВ: РА322143

Рубрики:

      
3.

Лудченко О.М. 
Закономірності процесів галогенування та гідрогалогенування N-заміщених n-хінонмоноімінів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.М. Лудченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Виконано систематичні дослідження взаємодії галогенів з алкілзаміщеними в хіноїдному ядрі N-ароїл-1,4-бензохінонмоноімінами. Виявлено та сформульовано основні закономірності перебігу даних процесів. У разі галогенування N-ароїл-1,4-бензохінонмоноімінов з алкільними замісниками в хіноїдному ядрі одержано продукти, у яких метильну групу піддано галогенуванню, а у разі хлорування N-ароїл-2,6-ди-трет-бутил-1,4-бензохінонмоноімінів відбувається заміщення однієї трет-бутильної групи у хіноїдному ядрі на атом хлору. Установлено закономірності галогенування 4-ароїламінодофенолів, що містять одну або декілька метоксильних груп в ароїльному фрагменті. Установлено основні закономірності дегідрогалогенування циклогексенових структур - галогеновмісних похідних N-заміщених 1,4-бензохінонімінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1-27 + Г252.552-4 +
Шифр НБУВ: РА352177

Рубрики:

      
4.

Курка М. С. 
Реакції нафтохінонів з фосфоровмісними нуклеофільними реагентами: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / М. С. Курка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових біологічно активних фосфоровмісних похідних 1,2- та 1,4-нафтохінонів. Встановлено перебіг взаємодії 2,3-дихлоро-1,4-нафтохінону з триетиламіном, будову їх донорно-акцепторного комплексу та на модельній реакції - оптимальні умови реакції нуклеофільного заміщення в ряді 1,2- і 1,4-нафтохінонів з фосфоровмісними моно- та бісамінофосфоновими та фосфоровмісними СН-кислотами. Розроблено прості та зручні препаративні методики синтезу нових фосфоровмісних похідних 1,2- та 1,4-нафтохінонів. За програмою PASS визначено основні напрями експериментальних біологічних досліджень на бактерицидну, фунгіцидну, протипухлинну, цитотоксичну й інші види активності, а молекулярний докінг показав спорідненість нафтохінонів до рецепторів епідермального фактора росту EGER.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.2-27 + Г275.23-4 + Г252.736-4
Шифр НБУВ: РА384332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Самбурський С.Е. 
Синтез властивостей кеталей 5-заміщених аценафтенхінонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.Е. Самбурський ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено оптимальні методи селективного захисту карбонільних груп 5-галогенозаміщених аценафтенхінонів, виявлено відмінні ознаки, які притаманні ізомерним сполукам і вивчено їх хімічну поведінку в основних середовищах. Синтезовано набір синтонів 5-заміщених аценафтенхінону. На прикладі реакції метоксидегалогенування проілюстровано можливість їх використання як субстратів для нуклеофільного ароматичного заміщення. Проведено експерименти з дослідження арилування 1-оксо-6-бромомонокеталю 5-бромоаценафтенхінону та біскеталю 5-хлороаценафтенхінону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.142 + Г252.551.5 +
Шифр НБУВ: РА344916

Рубрики:

      
6.

Глух А.І. 
Синтез і реакції амінохінонів та їх похідних: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.І. Глух ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємодію ароматичних і аліфатичних амінів з 1,4-бензохіноном. Виявлено та сформульовано основні закономірності перебігу даних процесів. Показано, що перебіг реакції приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону у водному або спиртовому середовищі за присутності етанової кислоти призводить до утворення моно- та діамінозаміщених в ядро хінонів. Результати процесу утворення продуктів зумовлені їх різною розчинністю у використованому розчиннику. Показано, що взаємодія 2,5-ді(алкіл)аміно-1,4-бензохінону з N-(п-толіл)-1,4-бензохіноном призводить до 1,6-діоксо-2,5-діалкіламіно-8-N-(п-толіламіно)-1H,4H,9H-карбазолів та 2,8-ді(п-толіламіно)-5,11-діалкіламіно-6,12-діоксоіндоло[3,2 b]карбазолів. Установлено, що окиснення 2,5-ді(п-толіламіно)-1,4-бензохінону тетрацетатом свинцю дає змогу одержати продукт циклізації за участі п-толіламіно групи, що знаходиться у положенні 2, а не у положенні 5, хіноїдного циклу. Досліджено кінетику реакції приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону. Показано, що механізм приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону відрізняється від механізму приєднання хлористого водню до хінонімінів. Установлено, що за умов зростання pH збільшується швидкість приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону, за цього етанова кислота необхідна як розчинник ароматичного аміну. Лімітувальною стадією реакції є взаємодія хінону з непротонованою формою аміну. Розраховано ефективні константи швидкості реакцій приєднання ароматичних амінів до 1,4-бензохінону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.5 +
Шифр НБУВ: РА353439

Рубрики:

      
7.

Мартяк Р.Л. 
Синтез конденсованих гетероциклічних сполук на основі продуктів реакції Меєрвейна: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Р.Л. Мартяк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено методи синтезу конденсованих гетероциклів, які грунтуються на використанні продуктів арилювання та галогенарилювання ненасичених сполук, у реакціях циклоконденсацій. Досліджено циклізації 2-арил-1,4-бензохінонів з рядом біфункційних S-нуклеофільних реагентів - тіокарбамідом, алкілксантогенатами калію, похідними димеркаптокарбонових кислот, встановлено та обгрунтовано регіонаправленість цих реакцій. Виявлено, що результат взаємодії 2-арил-1,4-бензохінонів з CH-кислотами визначається конкурентністю двох процесів: циклізації моноадукту до похідних бензофурану і окиснення цього ж адукту до хінону, який може реагувати ще з однією молекулою CH-кислоти. З'ясовано, що 2-арил-1,4-бензохінони реагують з етил(3-R-аміно)кротонатами за умов реакції Неніцеску з утворенням продуктів як індольної, так і бензофуранової циклізації. Розроблено новий підхід до синтезу 3-хлоро-2-хлорокарбоніл-бензо[b]тіофенів із замісниками в ароматичному ядрі на основі 3-арил-2-галогенопропанових кислот та їх естерів. Досліджено взаємодію 3-арил-2-бромопропанових кислот та їх естерів з 2-меркаптобензімідазолами та розроблено препаративний метод одержання похідних бензімідазо[2,1-b]тіазолідин-3-ону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1-271.7 +
Шифр НБУВ: РА328467

Рубрики:

      
8.

Журахівська Л.Р. 
Синтез та біологічна активність нових 1,4-бензо- і 1,4-нафтохінонів з амінокислотними та гетероциклічними фрагментами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Л.Р. Журахівська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі використання методів тонкого органічного синтезу, результатів сучасних фізико-хімічних досліджень, біологічного та фармакологічного скринінгу розроблено селективні та зручні у використанні способи синтезування нових амінокислотних похідних 1,4-бензо- та 1,4-нафтохінонів та одержання на основі утворених сполук гетероциклічних хінонів. Встановлено закономірності та оптимальні умови перебігу взаємодії амінокислот з хінонами. Створено нові препаративні методики синтезу амінокислотних похідних на основі 2,3,5,6-тетрахлор- та 2,3-дихлор-5,6-диціан-1,4-бензохінонів і 2,3-дихлор-1,4-нафтохінонів. Розроблено спрямований синтез гетероциклічних хінонів зі спряженими фрагментами. Оптимізовано умови внутрішньомолекулярної циклізації амінобутанокислотного залишку. Розроблено новий підхід щодо спрямованого синтезу нових нафтохінонів з імідазольними та кисневмісними гетероциклічними фрагментами. На основі біологічного скринінгу серед синтезованих сполук виявлено речовини з високою антимікробною, фунгіцидною та рістрегулювальною активністю. На підставі результатів фармакологічних досліджень встановлено, що амінокислотні похідні 1,4-нафтохінону відносяться до низькотоксичних речовин і є носіями протигіпоксичної та протиішемічної активності, а імідазольні похідні - антигістамінної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551-4 + Г252.551-4
Шифр НБУВ: РА334703

Рубрики:

      
9.

Ель І.А. 
Синтез та біологічна активність нових амінокислотних похідних 1,4-нафтохінону: Автореф. дис... канд. фарм. наук: 15.00.02 / І.А. Ель ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше синтезовано нові амінокислотні похідні 1,4-нафтохінонів, їх калієві та натрієві солі, удосконалено методи їх одержання. Оптимізовано метод комплексоутворення 2-N-R-аміно-3-хлор-1,4-нафтохінонів з катіонами міді, цинку, кобальту, заліза, хрому, що призвело до створення нових оригінальних металокомплексів. Уперше синтезовано карнозинвмісні нафтохінони і хелати міді та цинку на їх основі. Розроблено й апробовано ефективну схему синтезу 2-D,L-карнозин-3-хлор-1,4-нафтохінону. Вивчено будову синтезованих амінокислотних похідних 1,4-нафтохінону та їх хелатів за допомогою сучасних фізико-хімічних методів аналізу (ПМР-, ІЧ-, УФ- і МБ-спектрів). Досліджено токсичність, а також протигіпоксичну, протиішемічну, антимікробну, антидерматитну, фунгіцидну та рістрегулювальну дію групи синтезованих сполук. Виявлено ряд високоактивних сполук, активність яких в деяких випадках вища, а токсичність нижча за відповідні показники сучасних лікарських препаратів і еталонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.2-4 + Г252.551.2-4 + Г252.551.2-4
Шифр НБУВ: РА329859

Рубрики:

      
10.

Романюк А.Л. 
Синтез та властивості бензотриазоліл- та арилазонафтохінонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Л. Романюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методи синтезу 2-заміщених похідних 1,4-нафтохінону, що містять бензотриазольний цикл, вивчено їх властивості під час взаємодії з нуклеофільними та електрофільними реагентами. Досліджено взаємодію 2,3-ди(бензотриазол-1-іл)-1,4-нафтохінону з N-, O- та S-нуклеофільними реагентами. Виявлено, що в цих реакціях він утворює продукти заміщення одного з бензотриазольних радикалів на залишок нуклеофілу, розроблено методи синтезу 2-заміщених 3-(бензотриазол-1-іл)-1,4-нафтохінонів. Досліджено реакційну здатність та прототропні перетворення 2-аміно-, 2-гідрокси- та 2-фенілтіо-3-(бензотриазоліл)-1,4-нафтохінонів. Встановлено що бензімідазольні похідні 1,4-нафтохінону, на відміну від бензотриазольних, взаємодіють з нуклеофілами нерегіоселективно. Розглянуто властивості та прототропні перетворення аналогів 2-гідрокси-3-(бензотриазол-1-іл)-1,4-нафтохінону - 2-гідрокси-3-арилазо-1,4-нафтохінонів. Досліджено можливості використання одержаних сполук як пігментів для пластизолів, барвників для синтетичних волокон та інгібіторів кислотної корозії металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.2 + Г252.551.2 + Г252.551.2
Шифр НБУВ: РА335563

Рубрики:

      
11.

Губрій З.В. 
Синтез та властивості гемінальних дихлоропохідних 1,2- і 1,4- нафтохінонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / З.В. Губрій ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням синтезу та реакційної здатності гемінальних дихлоропохідних 1,2- і 1,4-нафтохінонів з нуклеофільними реагентами, що відкрило можливість для пошуку нових речовин з заданими корисними властивостями. Хлоруванням похідних 1,2- і 1,4-нафтохінонів трет-бутилгіпохлоритом одержано 3-хлоропохідні, чиї подальші реакції з трет-бутилгіпохлоритом призвели до отримання гемінальних дихлоридів. Запропоновані схеми хімічних перетворень, на основі яких зроблено спробу пояснення хімічних властивостей синтезованих 3,3-дихлоропохідних 1,4-нафтохінонів при взаємодії з нуклеофільними реагентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551

Рубрики:

      
12.

Білов А.В. 
Синтез та властивості хінонімінів хінолінового ряду: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Білов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено зручні методи синтезу тозилімінів 5,8-хінолінхінону. Досліждено вплив локалізації та кількості тозиліміногруп, а також модифікації гетероциклічного атома нітрогену на стабільність, реакційну здатність і значення окисно-відновного потенціалу (ОВП) цих хіноїдних систем. Виявлено, що у випадку тозилмоноімінів 5,8-хінолінхінону будова продуктів реакцій нуклеофільного приєднання визначається головним чином локалізацією тозиліміногрупи, а не ендоциклічним атомом нітрогену. Відзначено, шо наявність у структурах тозилмоноімінів 5,8-хінолінхінону електроноакцепторного хіноїдного кільця й електронодонорного піридинового фрагмента є причиною нестійкості цього ряду сполук. За значеннями стандартних ОВП тозиліміни 5,8-хінолінхінону є сполуками з вираженими електроноакцепторними властивостями хіноїдного кільця, що обумовлює їх високу реакційну здатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551 + Г252.551
Шифр НБУВ: РА341385

Рубрики:

      
13.

Платонов М.О. 
Синтез та дослідження нових сульфокислотних похідних нафтохінону: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / М.О. Платонов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 17 с. — укp.

Розроблено препаративні методики синтезу нових сульфокислот, сульфонілхлоридів на основі заміщеного 1,4-нафтохінону. Вивчено можливості їх використання як вихідних речовин для одержання нових сульфонатів, сульфонамідів, сульфур- і нітрогенвмісних гетероциклічних сполук. Розроблено спосіб одержання сульфокислот з натрію сульфітом у водно-толуеновій суміші. Серед синтезованих сульфонатів і сульфонамідів 1,4-нафтохінону одержано речовини, що проявляють антимікробну та фунгіцидну активності. З використанням програми комп'ютерного скринінгу біологічної активності PASS визначено найбільш ймовірні активності, а саме: протипухлинну, протизапальну, гіпотензивну, антиішемічну, протиартритну, антипротозойну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.2 +
Шифр НБУВ: РА363491

Рубрики:

      
14.

Стасевич М.В. 
Синтез та перетворення похідних 1,4-нафтохінонсульфенових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / М.В. Стасевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Описано будову та фізико-хімічні властивості синтезу нових похідних 1,4-нафтохінонсульфенових кислот. Проаналізовано шляхи одержання дисульфідів та метод їх синтезу на основі окиснення тіолів 1,4-нафтохінону. Розглянуто оптимальні умови одержання сульфенілхлоридів 1,4-нафтохінону. Проведено синтез сірко- та азотовмісних гетероциклів за допомогою біфункціональних сульфенілхлоридів. Досліджено сполуки з антимікробною, фунгіцидною, рістрегувальною активністю з малою та середньою токсичністю на основі біологічного скринінгу синтезованих похідних 1,4-нафтохінонсульфенових кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г238,0 + Г252.551.2,0 +
Шифр НБУВ: РА342274

Рубрики:

      
15.

Вакуленко А.В. 
Синтез та реакції гетероциклічних хінонімінів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Вакуленко ; Укр. держ. хім.-технолог. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено зручні методи синтезу гетероциклічних хінонімінів на основі похідних дибензо[с,е][1,2]тіазин-5,5-діоксиду, 1,8-нафтсультаму та дослідженню впливу безпосереднього зв'язку замісника, біля атома нітрогену, з хіноїдним циклом на їх реакційну здатність і величину окиснювально-відновного потенціалу. На прикладі деяких 2-амінофенілсульфоніланілідів із замісником в анілідному кільці показано можливість утворення суміші двох ізомерних продуктів циклізації за умов реакції Ульмана та Гроса. Виявлено, що включення імінного атому нітрогену в цикл змінює напрямок реакцій хінонімінів з нуклеофілами, що вказує на відсутність прямих аналогій з нециклічними структурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551 + Л615.255
Шифр НБУВ: РА314270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Комаровська-Порохнявець О.З. 
Синтез, структура та біологічна активність сульфо- та амінокислотних похідних 1,4-нафтохінону: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.З. Комаровська-Порохнявець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Установлено синтетичні шляхи одержання амінокислотних, сульфоамінокислотних і тіосульфокислотних похідних 1,4-нафтохінону. Визначено закономірності, притаманні залежності біологічної активності (протиішемічної, антигіпотоксичної, гострої токсичності, антимікробної, рістрегулювальної) від будови досліджених сполук на підставі експериментального та комп'ютерного скринінгу. Розроблено методики одержання 2-N-R-аміно-3-хлор-1,4-нафтохінонів на базі реакції нуклеофільного заміщення атома хлору в 2,3-дихлор-1,4-нафтохіноні. Вивчено будову та виконано квантово-хімічні розрахунки деяких амінокислотних похідних 1,4-нафтохінону. Запропоновано шляхи можливого практичного використання синтезованих біологічно активних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.2 +
Шифр НБУВ: РА356074

Рубрики:

      
17.

Санталова Г.О. 
Синтез, структурні особливості і реакційна здатність N-арилсульфеніл- та N-арилсульфініл-1,4-бензохінонімінів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Г.О. Санталова ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію N-(арилсульфоніл)арилсульфінімідоїлхлоридів і арилсульфінхлоридів з n-амінофенолами, а також взаємодію різних арилтіолів з N-хлор-1,4-бензохінонімінами. Розроблено новий метод синтезу N-арилсульфініл-1,4-бензохінонмоно- та діімінів. Установлено недоліки та переваги цього методу у порівнянні з іншими. Визначено, що механізм Z,E-ізомеризації N-арилсульфеніл-1,4-бензохінон-моноімінів є інверсійним. Бар'єр Z,E-ізомеризації N-арилсульфініл-1,4-юензохінонімінів значно менше, ніж для хінонімів з 2-х і 6-ти валентним атомом сульфуру. Уперше за умов гідрохлорирування та взаємодії з арилсульфіновими кислотами N-арилсульфініл-1,4-бензохінонмоноімінів установлено, що реакції перебігають за схемами 1,4- та 6,3-приєднання з розривом зв'язку S - N. Виявлено, що у разі взаємодії N-арилсульфініл-1,4-бензохінонімінв з азидом натрію відбувається 1,4-приєднання азидо групи та процес окиснення - відновлення з уnворенням 2-азидо-N-арилсульфеніл-1,4-бензохінонімінів. N-арилсульфеніл-1,4-бензохіноніміни з азидом натрію не реагують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1 +
Шифр НБУВ: РА360850

Рубрики:

      
18.

Менафова Ю.В. 
N-арилсульфоніл-n-хінонмоно- та дііміни зі стерично утрудненим атомом нітрогену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Ю.В. Менафова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського