Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Г252.73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Лисенко М.В. 
Взаємодія крос-спряжених дієнамінів циклічних кетонів з електрофільними реагентами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.08 / М.В. Лисенко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено реакції крос-спряжених дієнамінів циклічних кетонів з ацилювальними, фосфорилювальними, електроциклічними реагентами та сполуками, що містять електрофільні кратні C-C-зв'язки. Показано, що розглянуті реакції проходять за alpha-атомом спряженої системи. Встановлено, що на швидкість реакцій заміщення в крос-спряжених дієнамінах циклічних кетонів природа замісників біля delta-атома бутадієнового ланцюга та величина ненасиченого циклу впливають істотно, а на легкість проходження реакцій приєднання та циклоприєднання ці фактори не виявляють впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.73
Шифр НБУВ: РА310503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бушуєв А. С. 
Основи хімії і технології рідкофазного окиснення амінотолуолів озоновмісними газами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / А. С. Бушуєв ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Показано, що реакція ізомерних амінотолуолів з озоном перебігає з високою швидкістю за аміногрупою з утворенням полімерних азосполук. Визначено, що ацилювання аміногрупи веде до зміни напряму реакції. Досліджено кінетику та схему реакцій озону з ізомерними ацетамінотолуолами в оцтовій кислоті та визначено, що озон витрачається за двома напрямами. З'ясовано, що в присутності ацетату кобальту (II) селективність окиснення ізомерних ацетамінотолуолів озоном за метильною групою дещо збільшується, але основним напрямом реакції залишається озоноліз ароматичного кільця. Вивчено кінетику основних стадій каталітичного циклу. Запропоновано схему окиснювально-відновного каталізу та знайдено оптимальні умови синтезу амінобензойних кислот. Одержані дані складають теоретичні основи процесу окиснення амінотолуолів та їх ацильованих похідних і дозволяють здійснювати цілеспрямований підбір каталізаторів та перебігу реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.731.1-273.5 + Л611.51
Шифр НБУВ: РА370998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Семенова О.М. 
Поведінка диметиламінозаміщених ароматичних сполук в умовах реакції Вільсмайєра: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.М. Семенова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено реакції диметиламінозаміщених ароматичних сполук з реагентом Вільсмайєра. Встановлено, що залежно від будови субстрату та природи комплексу Вільсмайєра та умов проведення реакції, диметиламінозаміщені ароматичні сполуки можуть формілуватися в орто-положенні до диметиламіногрупи та/або реагувати за участю диметил-ламіногрупи з утворенням 1,3,3-триметил-1,2,3,4-тетрагідропіримідин-3-ієвих або 1,5-диметил-1,2,3,4,5,6-гексагідро-1,5-діазоцинових циклів або хлороімінієвих солей. Доведено, що донорні замісники збільшують вихід гетероциклічного продукту, а акцептори сприяють переважному формілуванню. Встановлено, що збільшення температури та тривалості реакції зміщує її в бік циклізації. Досліджено спектрально-люмінесцентні властивості синтезованих сполук і визначено області їх практичного застосування як барвників та люмінофорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г226 ВІЛ + Г252.73,0 +
Шифр НБУВ: РА354974

Рубрики:

      
4.

Красновська О.Ю. 
Похідні амінів з каркасними фрагментами. Методи синтезу, спектральні параметри та реакційна здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.Ю. Красновська ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.73

Рубрики:

      
5.

Курка М. С. 
Реакції нафтохінонів з фосфоровмісними нуклеофільними реагентами: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / М. С. Курка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових біологічно активних фосфоровмісних похідних 1,2- та 1,4-нафтохінонів. Встановлено перебіг взаємодії 2,3-дихлоро-1,4-нафтохінону з триетиламіном, будову їх донорно-акцепторного комплексу та на модельній реакції - оптимальні умови реакції нуклеофільного заміщення в ряді 1,2- і 1,4-нафтохінонів з фосфоровмісними моно- та бісамінофосфоновими та фосфоровмісними СН-кислотами. Розроблено прості та зручні препаративні методики синтезу нових фосфоровмісних похідних 1,2- та 1,4-нафтохінонів. За програмою PASS визначено основні напрями експериментальних біологічних досліджень на бактерицидну, фунгіцидну, протипухлинну, цитотоксичну й інші види активності, а молекулярний докінг показав спорідненість нафтохінонів до рецепторів епідермального фактора росту EGER.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.2-27 + Г275.23-4 + Г252.736-4
Шифр НБУВ: РА384332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Яковенко А.В. 
Синтез та властивості калікс[4]аренів, які містять амінокарбонільні та сульфонільні групи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Яковенко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено підходи до селективної функціоналізації верхнього вінця макроциклу калікс-[4]. Знайдено зручні препаративні шляхи синтезу певних ізоціанато- а карбодиімідокаліксаренів. Одержано нові карбаміди, які містять фрагменти амінокислот. Запропоновано препаративні методи синтезу гуанідинових похідних каліксаренів на базі відповідних карбоімідів, одержаних з ізоціанатокаліксаренів. Розроблено препаративні методи синтезу нових камфорсульфонілпохідних каліксаренів - синтонів для препаративного одержання внурішньохіральних каліксаренів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.731,0 + Г252.731,0 + Г252.731,0
Шифр НБУВ: РА351747

Рубрики:

      
7.

Плис С. В. 
Синтез, фізико-хімічні та фармакологічні властивості потенційних нейротропних засобів - похідних 1-R-5-аміно-1,2,3-триазол(1H)-4-карбонових кислот та 1-R-1,2,3-триазол(1H)-4,5-дикарбонових кислот: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / С. В. Плис ; Нац. фармацевт. ун-т. — Х., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

З метою пошуку нових потенційних нейротропних і протисудомних засобів у ряду похідних 1,2,3-триазолу було розроблено препаративні методи та здійснено синтез нових похідних 1-R-5-аміно-1,2,3-триазол(1Н)-4-карбонових кислот і 1-R-1,2,3-триазол(1Н)-4,5-дикарбонових кислот. Вивчено хімічні перетворення синтезованих 1-R-5-аміно-1,2,3-триазол(1Н)-4-карбонових кислот, а саме, поведінкук за умов перегрупування Димрота та в реакціях ацилювання. На підставі результатів комп'ютерного прогнозу за допомогою програми PASS виявлено ряд речовин з високою вірогідністю прояву протисудомної активності. Вивчено протисудомні властивості одержаних речовин на коразоловій та аудіогенній моделях судом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702.5 + Г262.6 + Г252.736
Шифр НБУВ: РА373392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тарабара І.М. 
Стереоізомерні аміни та аміди ряду норборнену. Реакційна здатність, спектральні параметри, біологічна активність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / І.М. Тарабара ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Здійснено синтез нової групи амідних похідних стереоізомерних 5-амінометилбіцикло[2.2.1]гепт-2-єнів, розглянуто їх реакційну здатність у реакціях алкілування, відновлення, епоксидування. Розроблено метод синтезу нових алкіламінів ряду норборнену. Досліджено епоксидування груп стереоізомерних амідів, алкілсульфонамідів і сечовин ряду норборнену, для ендо-стереоізомерів двох останніх груп визначено у переважній більшості випадків структуру продуктів внутрішньомолекулярної циклізації - заміщення азабренданів. Наведено метод синтезу алкілзаміщених азабранданів. Здійснено синтез амінонорборнену, аміноетилнорборнену і розроблено метод синтезу амінопропілнорборнену, на основі яких отримано великий ряд нових похідних (амідів, сульфонамідів, сечовин тощо), вивчено епоксидування останніх. Виявлено й обговорено незвичне перегрупування у реакції амінонорборнену з n-нітрофенілсульфонілхлоридом, що призводить до утворення гетеросистеми ряду 3-азабіцикло[3.2.1]окт-6-єну. Під час дослідження пестицидної активності групи солей амінів ряду норборнену та фармакологічної активності групи нових амідів, сульфонамідів і сечовин розкрито вплив різноманітних чинників (тип замісника, його орієнтація тощо) на характер і силу активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.73
Шифр НБУВ: РА307803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського