Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (107)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Е623.362.423$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Токарський В. А. 
Біологія і екологія європейського бабака Marmota bobak (Muller, 1776) та його сучасний стан: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.08 / В. А. Токарський ; Національна академія наук України ; Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена. — К., 2010. — 40 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.1 Sci
Шифр НБУВ: РА370781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Зайцева 
Екологічна роль популяцій дендрофільних гризунів (на прикладі лісових біогеоценозів Кам'янецького Придністров'я): автореф. дис... канд. біол. наук.: 03.00.16 / Ганна Юріївна Зайцева ; УААН; Інститут агроекології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 + Е623.362.423*806.3
Шифр НБУВ: РА365507

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Стецула Н.О. 
Екологія мишоподібних гризунів Національного природного парку "Сколівські Бескиди": автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.О. Стецула ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2*80
Шифр НБУВ: РА370483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Рудишин М.П. 
Екологія популяцій гризунів західного регіону України: Автореф. дис...д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Рудишин ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 42 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням структурно-функціональної організації популяцій гризунів західного регіону України (Полісся, Лісостеп, Прикарпаття, Карпати, Закарпаття). На основі багаторічних стаціонарних та експериментальних досліджень встановлені закономірності біотопічного розміщення і чисельності популяцій гризунів, їх динаміка, вікова, статева і просторова структури, функціональна роль у природних й антропогенно змінених екосистемах, консортивні зв'язки, морфофізіологічні адаптації та мікроеволюційні процеси. Запропонований системний підхід щодо управління популяціями шкідливих, корисних та рідкісних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423*80,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Мякушко С.А. 
Лісові гризуни в антропогенно змінному середовищі (на прикладі трьох фонових видів грабової діброви): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / С.А. Мякушко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

З використанням матеріалів 25-річних спостережень у Канівському природному заповіднику проаналізовано зміни чисельності та складу населення гризунів у відповідь на наслідки господарського використання та техногенне забруднення території. Установлено, що спільною рисою реагування окремих видів на різні форми впливу є зміна типу динаміки на менш стабільний, що відбувається на фоні збільшення чисельності. Показано, що дестабілізація динаміки чисельності виявляється у вигляді розширення діапазону коливань показників, порушення характерної послідовності й тривалості окремих фаз, співвідношення величин приросту та скорочення населення. Зміни статевої та вікової структури населення демонструють наявність спільних рис, властивих окремим видам. Для всіх видів за умов техногенного забруднення характерне зменшення кількості самок. Наслідком господарського використання території є скорочення частки дорослих особин. Показано, що за умов антропогенного впливу відбуваються зміни співвідношення та статусу видів в угрупованні гризунів. На прикладі рудої нориці встановлено механізм дестабілізації динаміки населення, пов'язаний зі зміною репродуктивної стратегії. Визначено, що за даних умов зростання чисельності й дестабілізація її динаміки не обумовлені змінами індивідуальної плодючості, а визначаються лише кількістю самок, залучених до розмноження. Як головну причину зазначених феноменів розглянуто порушення відношень з кормовою базою. Порушення балансу між популяцією і середовищем призводить до знаття обмежувального впливу кормової бази. Спроби відновлення балансу виявляються у вигляді екстенсивного розмноження, що, ймовірно, супроводжується зростанням смертності особин і зниженням життєздатності нащадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423*801.4 +
Шифр НБУВ: РА326585

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Лашкова О.І. 
Лісові миші ISylvaemus/i (Muridae) фауни України: поширення, морфометрична мінливість та ідентифікація: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.І. Лашкова ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2003. — 22 с.: рис., табл. — укp.

На підставі кількісного опису індивідуальної мінливості та міжвидових відмінностей за розмірами тіла та краніометричними (зокрема, мандибулярними та одонтометричними) ознаками охарактеризовано особливості чотирьох видів лісових мишей (S. uralensis, S. arianus, S. sylvaticus, S. tauricus) на території України: уточнено межі ареалів, описано географічні градієнти в мінливості, вікові зміни в їх зв'язку з міжвидовою алометрією, статевий диморфізм. Розроблено ідентифікаційні алгоритми, що дають змогу визначати видову належність лісових мишей за різними групами ознак (зокрема за сильно фрагментованим зубним матеріалом).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Mur (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Кащак Н.І. 
Механізми взаємодії мишачих макрофагоподібних клітин лінії J774.2 з клітинами-мішенями: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Н.І. Кащак ; Ін-ут біології клітини НАН України. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми взаємодії макрофагів лінії J774.2 з клітинами-мішенями різного походження. Показано цитотоксичну дію макрофагів лінії J774.2 щодо трансформованих фібробластів лінії L.929, що має прояв у транслокації фосфатидилсерину на зовнішній бік плазматичної мембрани, падінні мітохондріального потенціалу, фрагментації ДНК, активації каспаз 3, 7, 8, 9. Нормальні мишачі фібробласти NIH3T3 нечутливі до дії макрофагів і блокують цитотоксичний ефект останніх щодо фібробластів лінії L.929. З використанням ДНК-матриць та методу електрофоретичного аналізу ампліфікованих продуктів реакції зворотної транскрипції досліджено експресію генів цитокінів і генів, взаємопов'язаних з трансдукцією сигналів у клітині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423Миг*669.311 +
Шифр НБУВ: РА353591

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Семенюк С.К. 
Морфо-функціональні особливості, чисельність та просторовий розподіл рудої полівки (Clethrionomys glareolus) в широколистяних лісах Середнього Придніпров'я: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.84 / С.К. Семенюк ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено просторову структуру популяції дрібних ссавців (рудової полівки) з використанням аналізу. Визначено типи просторового розподілу рудих полівок - регулярний, випадковий та агрегований, які закономірно змінюються протягом року. Вивчено життєвий цикл рудих полівок. Детально проаналізовано динаміку щільності популяції рудих полівок, морфофізіологічні показники, розмноження, вікову та статеву структури. Поглиблено уявлення про механізми саморегуляції як на організменному та популяційному рівнях. Єдність між організмами і середовищем здійснюється послідовним чергуванням стратегій: індивідуальної - у вузькі періоди існування, групової - за сприятливих умов середовища. Реалізація кожної стратегії супроводжується змінами просторового розподілу рудих полівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Cri
Шифр НБУВ: РА315211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Закревська І.П. 
Особливості організації судинного русла хвоста напівводних гризунів як органа терморегуляції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І.П. Закревська ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне анатомо-гістологічне дослідження судин хвоста напівводних гризунів та деяких видів наземних ссавців. Виявлено судини хвоста, раніше не описані в анатомічній літературі, а саме: глибокі та поверхневі гілки серединної та дорсальної хвостових артерій і вен, а також підшкірну хвостову артерію та вену. Виділено типи галуження судин хвоста. У результаті порівняльного аналізу виявлено характерні морфологічні особливості судин хвоста напівводних гризунів, за рахунок яких хвіст можна вважати органом терморегуляції. Установлено, що судинне русло хвоста досліджених видів побудоване за роздільним типом, що забезпечує зберігання тепла та його ефективне розсіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Cri*633*732.13 + Е60*731.56 +
Шифр НБУВ: РА360654

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Вознесенська Т.Ю. 
Роль кумулюсних клітин та іонів кальцію в мейотичному дозріванні ооцитів мишей в нормі та при дії антиоваріальних антитіл: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.Ю. Вознесенська ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що здатність до дозрівання ооцита - формування першого полярного тільця - є кальцієзалежною та змінюється залежно від фази естрального цикла миші. За допомогою блокаторів кальцієвих каналів L- і T-типів (верапаміла та амілорида відповідно) показано, що у процесі формування першого полярного тільця на оолемі ооцита миші функціонують переважно канали T-типу, їх роль є більш вираженою на стадії еструсу. Встановлено роль кумулюсних клітин у дозріванні ооцита. Показано, що контакт ооцита з кумулюсними клітинами призводить до секреції останніми термостабільних, активуючих мейоз факторів, які паракринно ініціюють відновлення мейотичного дозрівання ооцитів мишей. Показано пригнічуючий вплив великих доз і стимулювальних малих доз антиоваріальних антитіл у разі застосування in vivo та in vitro на фолікуло- й ооцитогенез. Встановлено роль кумулюсних клітин у стимуляції відновлення мейозу ооцитами під впливом антитіл. Встановлено пригнічувальний ефект верапаміла на ооцитогенез, який дає підставу для ствердження, що цей препарат, який широко застосовується для лікування серцево-судинних захворювань, може посилювати ризик розвитку безпліддя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2Миг*333.12*550.324
Шифр НБУВ: РА316998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Дудченко Т.М. 
Сумісна дія іонізуючої радіації та важких металів на фібробласти мишей в культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Т.М. Дудченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2Миг*669.311-638.23-641.1
Шифр НБУВ: РА315736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Ковальова 
Цитогенетичні порушення у лінійних мишей та їх зв'язок в віком, сезоном дослідження та хронічним низькодозовим іонізуючим опроміненням: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Оксана Анатоліївна Ковальова ; Українська національна академія наук; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Миг-638
Шифр НБУВ: РА313593

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського