Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (118)Реферативна база даних (1263)Книжкові видання та компакт-диски (1004)Журнали та продовжувані видання (318)
Пошуковий запит: (<.>U=З973-018.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ревенчук І.А. 
Алгебро-логічні методи опису арифметичних відношень та їх застосування при створенні раціональних структур обчислювачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / І.А. Ревенчук ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено алгебро-логічні методи опису арифметичних відношень, застосовані для створення раціональних структур обчислювачів. Застосовано нові алгебро-логічні методи опису алгебричних виразів m-розрядних двійкових кодів із застосуванням систем рівнянь алгебри скінченних предикатів, що дало підставу для створення арифметичних пристроїв просторового типу. На базі отриманих методів створено бібліотеку часткових алгоритмів, яка використовується для раціональних структур обчислювачів. На базі розроблених методів та алгоритмів створено і впроваджено комп'ютерний варіант довідкової програми з інтелектуальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.12
Шифр НБУВ: РА312554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Семчишин Л. М. 
Алгоритми комп'ютерної алгебри для розв'язання матричних рівнянь: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / Л. М. Семчишин ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано ефективні алгоритми розв'язування систем лінійних алгебричних рівнянь (СЛАР) з lambda - матрицями в моделі Леонтьєва. Розроблено схему зведення СЛАР динамічного варіанта моделі Леонтьєва з lambda - матрицями від багатьох змінних до систем з числовими коефіцієнтами спеціального вигляду. Проведено зворотний аналіз похибок заокруглення й аналіз обчислювальної стійкості запропонованих алгоритмів. Розроблено новий підхід до розв'язування кліткових алгоритмів для СЛАР з блочними елементами в моделях Леонтьєва та систем лінійних алгебричних рівнянь з m -вимірними lambda-матрицями в моделі Леонтьева. Засобами програмного забезпечення MatLab створено набір інструментальних алгоритмів для комп'ютерної реалізації динамічних міжгалузевих моделей. Проведено обчислювальні експерименти, які підтверджують ефективність запропонованих обчислювальних схем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.11,0 + З973-018.121
Шифр НБУВ: РА381537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вільчінська О.С. 
Багаторівнева інтелектуальна скрізна модель створення програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.С. Вільчінська ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розробки багаторівневої інтелектуальної скрізної моделі створення програмного забезпечення, що являє собою зворотний ітеративний процес, який дозволяє колективу розробників приймати оптимальні рішення в процесі роботи. Наведені моделі та алгоритми забезпечують цілісність і оптимальність процесу розробки програмного забезпечення. Запропоновано розв'язки задач формального опису даного процесу та вибору найкращого варіанта проекту. Розроблено модель уніфікованого життєвого циклу програмного забезпечення, що залежить від параметра часу та критеріїв оптимальності проекту. Вперше введено методологію MIXER, орієнтовану на інтелектуальну підтримку CASE-засобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 + З810.416
Шифр НБУВ: РА312976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Баран І.О. 
Високоточні обчислювальні алгоритми та система автоматизованого розрахунку дифузійних процесів в багатокомпонентних середовищах: Автореф. дис. канд. техн. наук: 01.05.02 / І.О. Баран ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Побудовано та досліджено нові математичні моделі (для одно- та двовимірного випадків) стаціонарних процесів дифузії та фільтрації рідини в анізотропних областях складної конфігурації, які містять довільно орієнтовані в просторі тонкі включення/тріщини. Запропоновано нові класичні еквівалентні узагальнені задачі, які визначені на класах розривних функцій, в основних ортогональних системах координат (декартовій, циліндричній, полярній), доведено теореми існування та єдиності узагальнених розв'язків отриманих задач. Розроблено високоточні обчислювальні алгоритми методу скінчених елементів (МСЕ) для числового розв'язування змішаних крайових задач з умовами спряження неідеального контакту та створено на їх основі ефективну діалогову систему автоматизованого розрахунку дифузійних процесів в багатокомпонентних середовищах. Одержано оцінки похибок наближених розв'язків. Побудовано нову варіаційну задачу з єдиним узагальненим розв'язком про формування температурного поля у вузлі тертя. На основі об'єктно-орієнтованого програмування та розроблених високоточних обчилювальних алгоритмів МСЕ створено та програмно реалізовано автоматизовану систему DIFUS діалогового моделювання задач з умовами спряження. За допомогою системи DIFUS розв'язано модельні приклади та практичні задачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.12 с51 + З973-018.121 +
Шифр НБУВ: РА327948

Рубрики:

      
5.

Пелєга Є. В. 
Державне управління ринком програмного забезпечення в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Є. В. Пелєга ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості та недоліки українського законодавства, які регулюють розробку та використання програмного забезпечення. Запропоновано систему державних стандартів визначення якості програмного забезпечення та методик управління проектами його розробки. Досліджено механізм державної сертифікації системи контролю якості розробки програмного забезпечення на підприємствах. Надано зміни щодо законодавства України для підвищення ефективності захисту національних розробників даного забезпечення. Проаналізовано моделі розповсюдження програмного забезпечення. Визначено переваги використання моделі даного забезпечення з відкритим кодом для програмних продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.1 + У9(4УКР)390
Шифр НБУВ: РА372859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Шинкаренко В. І. 
Експериментальні методи оцінки часової та функціональної ефективності алгоритмів у програмно-апаратних середовищах: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.03 / В. І. Шинкаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 33 с. — укp.

Вирішено важливу науково-практичну проблему зі створення основ експериментальних досліджень алгоритмів, підвищення ефективності процесів алгоритмізації програмного забезпечення, що функціонує в сучасних програмно-апаратних середовищах масового використання з неявним розпаралелюванням обчислень і кешуванням даних. Запропоновано показники часової та функціональної ефективності алгоритмів, вони застосовані для дослідження малих і великих алгоритмів, вирішення задач альтернативної та структурної адаптації алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11
Шифр НБУВ: РА377395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Парфірова Т. С. 
Експлікативне програмування у макрокомпозиційних середовищах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Т. С. Парфірова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вдосконалено відомий з наявних робіт підхід до розуміння феномену проекту та способу представлення проектів: відношення, що утворюють структуру проекту, конкретизовані як частковий випадок сутесутнісних відношень. Показано зв'язок між адаптивністю програмних систем та їх відкрито-замкненістю. Запропоновано новий підхід до експлікації взаємодій підсистем програмної системи у формі тричленної моделі, здатної до саморозгортання. Досліджено специфічні риси проектів, спільні для різних їх типів і вперше вказано на ациклічність як сутнісну характеристику, саме це дозволило сформулювати природну за алгебричними властивостями модель систем обробки даних. Побудовано нові моделі структури та поведінки ациклічних систем обробки даних і вперше досліджено їх алгебричні властивості. Запропоновано погляд на системи для автоматизації навчальної діяльності з точки зору сутнісної платформи як на системи, що базуються на ациклічних взаємодіях сутностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11
Шифр НБУВ: РА379516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Стіренко 
Засоби підвищення ефективності спеціального програмного забезпечення підготовки та редагування технічної документації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Сергій Григорович Стіренко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.14 + Ж.ф8
Шифр НБУВ: РА349489

Рубрики:

      
9.

Ляхов О.Л. 
Інтелектуалізація розв'язування наукових і прикладних задач на основі методів комп'ютерної алгебри: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.03 / О.Л. Ляхов ; НАН України. Ін-т проблем мат. машин і систем. — К., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Створено теоретичні й прикладні основи інтелектуалізації розв'язування складних наукових та прикладних задач. Проведено аналіз сучасних проблем застосування числово-аналітичних методів, визначено клас "складних задач комп'ютерної алгебри". Встановлено можливість розв'язання даної проблеми шляхом інтелектуалізації програмного забезпечення (ПЗ) мовами на аналітичній основі. Запропоновано теоретико-множинну модель задачі та доведено існування такої мови. Обгрунтовано та розроблено основні структури даних, базисні процедури вхідних мов системи комп'ютерної алгебри (СКА) нового покоління для інтелектуалізації ПЗ складних задач. Одержані результати використано в процесі створення нової мови сім'ї АНАЛІТИК - АНАЛІТИК 2 000 і апробовано на реальних прикладних задачах, складних за своїми характеристиками: розроблено їх аналітичні моделі, методи розв'язування, алгоритми та ПЗ, систематизовано стилі програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.121 +
Шифр НБУВ: РА329746

Рубрики:

      
10.

Лещинська О.Л. 
Інтелектуальні методи синтезу семантичних моделей програм: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.Л. Лещинська ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено інтелектуальні методи синтезу семантичних моделей програм, шо дозволяють скоротити час розробки програмного забезпечення. Вдосконалено модель, яка формалізує семантику комп'ютерних програм та передбачає врахування семантичних анотацій елементів таких моделей. Зазначено, що семантична анотація формалізує призначення анотованих елементів, вимоги до їх поведінки та рекомендації щодо їх використання у різних контекстах, що дозволяє синтезувати запропоновані семантичні моделі програм на базі анотацій їх елементів і перевіряти здійсненість побудованої моделі. Уперше запропоновано інтелектуальний метод синтезу семантичних моделей програм. Розвинуто метод перевірки здійсненості формальної моделі програми. Вдосконалено метод семантико-синтаксичного аналізу формальної мови на базі її багатокомпонентної моделі. Запропоновано проводити навчання системи синтезу семантичних моделей програм на базі вдосконаленого методу машинного навчання з підкріпленням. Запропоновані методи та моделі реалізовано у вигляді модулів прототипу інтелектуальної системи синтезу семантичних моделей програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 +
Шифр НБУВ: РА365273

Рубрики:

      
11.

Петрик В. Л. 
Інформаційна технологія верифікації програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем на основі дескрипторної моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. Л. Петрик ; "Харківський авіаційний ін-т", національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського . — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 + З973-018.10
Шифр НБУВ: РА369498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Одокієнко С.М. 
Комп'ютерна реалізація непараметричних моделей динамічних об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / С.М. Одокієнко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи математичного моделювання динамічних об'єктів з ефективним використанням непараметричних моделей і створенням числових алгоритмів і програмних засобів для комп'ютерного моделювання. На підставі аналізу властивостей непараметричних динамічних моделей у вигляді інтегральних операторів і рівнянь Вольтерра розроблено ефективні алгоритми комп'ютерної реалізації лінійних і нелінійних інтегральних моделей та їх систем, інтегральних моделей зі слабкосингулярними ядрами. З використанням запропонованих алгоритмів розроблено комплекс прикладних програм для моделювання широкого класу динамічних об'єктів у середовищі Matlab.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 + З973-018.123 +
Шифр НБУВ: РА349185

Рубрики:

      
13.

Кутельмах Р. К. 
Математичне та програмне забезпечення для розв'язування задачі комівояжера великих розмірностей: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / Р. К. Кутельмах ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розвинуто відомі та розроблено нові декомпозиційні методи, в яких задача розв'язується за декілька етапів: розбиття вхідної множини точок на підмножини обмеженої розмірності ( 500 - 2 000 точок), для яких одержуються високоякісні часткові розв'язки з невеликими часовими затратами, зшивання часткових розв'язків у початковий розв'язок, та його покращання розробленими методами оптимізації. Розроблено прикладну програмну систему УVRP ModelerФ для розв'язування задачі комівояжера (ЗК) великих розмірностей, яка є спеціальним програмним забезпеченням, що дозволяє розв'язувати реальні ЗК, їх моделювати, досліджувати й інтегрувати нові методи. Розроблені методи та програмні засоби кластеризації вхідних даних, побудови макромаршруту, знаходження початкового розв'язку та його оптимізації можна застосовувати для широкого кола прикладних задач, де використовується ЗК та близькі до неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112.1,0 + З973-018.12
Шифр НБУВ: РА381992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Карпусь І.В. 
Метамодельні методи підвищення ефективності програмних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / І.В. Карпусь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено різноманітні аспекти ефективності програмних систем (ПС) та побудовано її формальну концептуальну модель. На підставі аналізу технологічних процесів проектування створено мультиграфову модель технологічного процесу розробки ПС. Запропоновано новий автоматизований спосіб застосування технологічних схем розробки засобів програмного забезпечення. З застосуванням метамодельного підходу щодо підвищення ефективності ПС досліджено клас гібридних дискретно-безперервних систем управління, що дозволяє спростити проектування таких систем та зменшити їх собівартість. Розроблено методичні основи проектування мовних засобів метамодельних методів розробки спеціалізованих ПС, а також метод метасистемної інтеграції алгоритмів, який дозволяє створювати нові системи алгоритмів, що підвищує надійність та функціональну придатність ПС у процесі їх експлуатації. На основі метамодельного підходу одержано числові оцінки ефективності різних методів розробки. Удосконалено технічні прийоми застосування шаблонів проектування й аспектно-орієнтованого програмування для підвищення ефективності супроводу й експлуатації ПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 + З973-018.10
Шифр НБУВ: РА360777

Рубрики:

      
15.

Черниш О.О. 
Метод вибору класу архітектур програмного забезпечення на основі аналізу ієрархій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / О.О. Черниш ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику, яка дозволяє підвищити точність порівняльного оцінювання локальних і глобальних пріоритетів за характеристиками обчислювальних завдань, які змінюються у широких межах. Наведена методика дозволяє здійснювати раціональний вибір відповідного класу архітектури програмного забезпечення та може бути основою для регулювання навантаження на окремі обчислювальні системи та пристрої. Для вибору архітектури програмного забезпечення розроблено модифікований метод аналізу ієрархій, на першому етапі роботи якого вихідна матриця має приводитись до верхньої форми Гессенберга, на другому - для обчислення власних значень необхідно використовувати QR-алгоритм з зсувом. Досліджено функцію чутливості модифікованого методу та визначено, що обчислення власних значень за допомогою QR-алгоритму з сувом є ефективніші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 + З973-018.11
Шифр НБУВ: РА363354

Рубрики:

      
16.

Шадхін В.Ю. 
Метод захисту програмних засобів від прихованого сканування в комп'ютерних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.Ю. Шадхін ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено нові засоби захисту програм від динамічного та статичного аналізу для підвищення ефективності протидії засобам аналізу потенційного зловмисника шляхом підвищення ступеня контролю за інформаційними потоками в операційному середовищі та практичній реалізації. Впроваджено розроблені програмні засоби, оцінено їх ефективність. Розроблено модель систем захисту програм від статичного та динамічного аналізу прихованого сканування, яка може бути використана для одержання кількісного оцінювання ефективності засобів протидії дослідженню програм. Наведено детермінований метод протидії засобам динамічного та статичного аналізу програм. Визначено подальший розвиток програмних засобів захисту прикладного програмного забезпечення в операційній системі Windows від прихованого сканування, яке дозволяє розробити нові засоби захису програмного забезпечення від сканування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА365635

Рубрики:

      
17.

Нечай О. С. 
Метод та засіб моніторингу дефектів проектування об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / О. С. Нечай ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод моніторингу, сутність якого полягає у спостереженні за зміною параметрів дефектів проектування у часі. Метод реалізується шляхом використання запропонованої метамоделі історії дефектів проектування (DDHM - Design Flaws History Meta-Model) об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення та багатоаспектної візуалізації дефектів проектування елементів конструкції різного рівня абстракції. Розроблено архітектуру засобу, який забезпечує реалізацію запропонованого методу, та перевірено його працездатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10
Шифр НБУВ: РА376354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Авраменко О.А. 
Метод та засоби редокументування успадкованого програмного забезпечення: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / О.А. Авраменко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання науково-практичної задачі редокументування успадкованого програмного забезпечення (ПЗ) з метою використання створюваної в результаті редокументування документації в реінженерії. Вперше розроблено метод редокументування успадкованого ПЗ, який, на відміну від існуючих, забезпечує створення документів ПЗ з урахуванням вимог технології розробки, яка застосовується під час прямої інженерії, що дозволяє здійснювати цілеспрямоване документальне забезпечення процесів прямої інженерії й уникнути зайвих витрат під час реінженерії, які необхідні для створення відповідної документації. Вперше побудовано моделі документу ПЗ в аспекті редокументування на рівнях загальної концепції документу, вимог технологій розробки ПЗ, а також особливостей певного документу обраної технології, що надає можливість реалізувати запропонований метод редокументування шляхом використання модельно-керованої розробки - Model Driven Development (MDD) і спростити редокументування за рахунок повторного використання нових моделей. На підставі побудованих моделей документів розроблено архітектуру засобів редокументування відповідно до запропонованого методу, які забезпечують шляхом застосування представлень успадкованого ПЗ автоматизоване створення документів успадкованого ПЗ для певної технології та фаз розробки ПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 +
Шифр НБУВ: РА358298

Рубрики:

      
19.

Ніколаєвська О. А. 
Методи дослідження та розв'язування задачі зважених найменших квадратів з наближеними вихідними даними: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / О. А. Ніколаєвська ; Нац. акад. наук України ; Ін-т кібернетики ім. В. М. Глушкова. — К., 2010. — 15 с.: a-рис. — укp.

Наведено алгоритми комп'ютерного дослідження та розв'язання математичних задач з наближеними вихідними даними, які виникають у разі математичного моделювання процесів, явищ, систем у різних предметних областях, де розв'язання задач лінійної алгебри (систем лінійних алгебричних рівнянь, задачі зважених найменших квадратів) є проміжним або завершальним етапом. Одержано нові результати в теорії збурення для задач зваженої псевдоінверсії та зваженого псевдорозв'язку, розроблено комп'ютерні методи математичного моделювання на базі задачі зважених найменших квадратів з наближеними вихідними даними. Одержано оцінки спадкової похибки зваженої псевдооберненої матриці та зваженого нормального псевдорозв'язку для матриць довільного вигляду та рангу. Розроблено, досліджено та реалізовано паралельний алгоритм знаходження зваженого нормального псевдорозв'язку для комп'ютерів МІМD-архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.111,0 + З970.21-016 + З973-018.121
Шифр НБУВ: РА373914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Яцишин В. В. 
Методи і засоби забезпечення та контролю якості програмних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / В. В. Яцишин ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано метод проектування вимог якості до програмних систем на основі формалізованих моделей якості стандарту ISO/IEC 25010, що забезпечує уніфіковане їх представлення на кожній стадії життєвого циклу. Розроблено метод комунікації вимог якості на основі методології QFD, що дозволяє встановити залежності між вимогами якості на стадіях життєвого циклу. Запропоновано метод контролю й управління якістю програмних систем на стадіях життєвого циклу, сутність якого полягає у проведенні процедур валідації, верифікації та корекції каскадно розроблених вимог якості на кожному етапі проектування. Побудовано технологію оцінювання якості програмних систем, яка базується на теоретично обгрунтованих процесах проектування та реалізації загального процесу оцінювання якості та реалізується шляхом прямого використання вимог, розроблених на основі запропонованих методів. Розроблено програмний комплекс підтримки запропонованих методів і технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10
Шифр НБУВ: РА383184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського