Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (2049)Книжкові видання та компакт-диски (1264)Журнали та продовжувані видання (328)
Пошуковий запит: (<.>U=Л66$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 162
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якунін Я.Ю. 
4-незаміщені З-ціанопіридин-2(1H)-тіони: синтез реакцією карбонілфункціоналізованих етоксиолефінів з ціанотіоацетамідом, будова та властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Я.Ю. Якунін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових 4-незаміщених 3-ціанопіридин-2(1Н)-тіонів на базі взаємодії електрофільних олефінів (етоксиметилен-похідних диетилового естеру малонової кислоти, ацетилацетону, трифтортеноїлацетону, трифторбензоїлацетону та ацетаніліду) з ціанотіоацетамідом, вивчено будову та властивості продуктів реакції. Виявлено особливості перебігу даних реакцій у присутності N-метилморфоліну, вивчено алкілування отриманих піридинтіонів за атомом сірки, синтез тієно[2,3-b]піридинів і бромідів 2,3-дигідротіазоло[3,2-a]піридинію. Продемонстровано деякі препаративні можливості вперше отриманого 5-бромацетил-6-метил-2-метилтіо-3-ціанопіридину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21 + Л662.263.21
Шифр НБУВ: РА313657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
3.

Билов І.Є. 
Використання 2-іміно-2Н-1-бензопіран-3-карбоксамідів у синтезі нових біологічно активних речовин: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / І.Є. Билов ; Нац. фармацевт. акад. України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено синтез N-заміщених 2-іміно-2H-1-бензопіран-3-корбоксамідів, їх 2-оксоаналогів і N-заміщених 2-(N-R-іміно)-2H-1-бензопіран-3-карбоксамідів. Запропоновано оптимальні умови синтезу 5-іміно-2-арил-3,5-дигідро-4H[1]бензопірано[3,4-c]піридин-4,5-онів. Синтезовано 2-(1-адамантил)-4,5-дигідро-3H-[1]бензопірано[3,4-c]піридин-4,5-діони. Досліджено взаємодію 2-оксо-2H-1-бензопіран-3-карбоксамідів з ацетоном. Вивчено рециклізацію 2-іміно-2H-1-бензопіран-3-карбоксамідів під впливом антранілової кислоти та її похідних. Запропоновано новий метод синтезу 2-(2-оксо-2H-1-бензопіран-3-іл)-3H-хіназолін-4-онів та 2-(2-оксо-2H-1-безопіран-3-іл)-4H-3,1-бензоксазин-4-онів. Структуру синтезованих сполук підтверджено даними ІЧ-, УФ-, ЯМР-спектроскопії та мас-спектрометрії. Проведено фармакологічний скринінг протипухлинної, противірусної та протимікробної активностей синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 бензопіран + Л662.263.14
Шифр НБУВ: РА316438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Коваль 
Гігієнічна оцінка сучасних методів знешкодження відходів фармацевтичної промисловості та непридатних медичних препаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Наталія Михайлівна Коваль ; Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.44 + Л660.94
Шифр НБУВ: РА340411

Рубрики:

      
5.

Мартиненко М.П. 
Гідродинаміка та тепломасообмін в пневмо-пульсаційному апараті камерного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / М.П. Мартиненко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано дані стосовно фізичних механізмів процесів, що відбуваються у пневмо-пульсаційних апаратах камерного типу. За результатами моделювання двовимірного та тривимірного моделювання одержано поля швидкості, температури та функцій току. Проаналізовано особливості гідродинаміки та теплообміну в апараті такого типу. Експериментально досліджено питання щодо швидкості руху в трубі пневмо-пульсаційного апарата. Наведено розрахункові співвідношення та дослідні дані, що стосуються прогину гумових мембран у пульсаторах камерного типу для випадків незалежного та спільного їх деформування з урахуванням вхідної залишкової деформації. Визначено період власних коливань рідини в трубі такого пристрою. Розроблено рекомендації щодо удосконалення камери пневмо-пульсаційного апарату, глибини занурення труби пульсатора та режимів його роботи. Проаналізовано ефективність та надано оцінку енергоощадження за умов виробництва рідких екстрактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.1-5-01 +
Шифр НБУВ: РА338302

Рубрики:

      
6.

Дунай О.В. 
Дослідження деяких антимікробних консервантів з метою стандартизації складів м'яких лікарських засобів на гідрофобних основах: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / О.В. Дунай ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні підходи до мікробіологічних випробувань на етапах фармацевтичної розробки м'яких лікарських засобів (МЛЗ) на гідрофобних основах. Розроблено методику визначення числа життєздатних клітин мікроорганізмів у таких МЗ і методологічний підхід до дослідження ефективності їх антимікробної консервувальної дії. Експериментально доведено, що згідно з методологічним підходом фармацевтична розробка мазей і кремів на гідрофобних основах має базуватися на дослідженні ефективності антимікробної консервувальної дії, а за її відсутності - науково обгрунтованому виборі антимікробних консервантів. За результатами дослідження ефективності антимікробних консервантів з групи парабенів, а також феноксиетанолу та фенілетилового спирту визначено їх оптимальні концентрації у гідрофобних вазелінових основах. Показано, що гексиленгліколь і віск білий у складі препарату мометазон крем 0,1 % забезпечують необхідну ефективність антимікробної консервувальної дії (критерій А Державної Фармакопеї України (ДФУ)), за цього недоцільне введення антимікробного консерванта. За результатами мікробіологічних досліджень обгрунтовано та стандартизовано склади препаратів-генериків акридерм-мазі, акридерм-гента мазі, акридерм-ГК мазі та триакутана мазі, що за ефективністю антимікробної консервувальної дії відповідають критерію А ДФУ, а у разі комбінованих препаратів з бетаметазону дипропіонатом і антимікробними речовинами за спектром і ефективністю специфічної антимікробної дії перевищують відповідні референтні препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811 + Л667.1 +
Шифр НБУВ: РА361523

Рубрики:

      
7.

Кутайні А. 
Дослідження технології і структурно-механічних властивостей таблеток з плівковим полімерним покриттям: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / А. Кутайні ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано експериментальну фармацевтичну розробку з оновлення емпіричної технології референтних препаратів рибоксин-Дарниця (0,2 г) і дарсил-Дарниця (0,035 г) таблетки з оболонками для доведення їх якості відповідно до сучасних вимог ДФУ, Доповнень № 1, № 2 і параметрів світового рівня технологічних процесів виробництва. Встановлено, що у технології препаратів покращена адгезійна здатність таблетованих мас і плівок домішкою ефективних зв'язуючих речовин. Встановлено оптимальні експлуатаційні характеристики процесів підготовки мас таблеток і таблетування на сучасному устаткуванні: фракційний склад, плинність, швидкість і тиск пресування, сили виштовхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.350.85
Шифр НБУВ: РА376414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Слабоспицька О.О. 
Електрохімічна регенерація водних розчинів перйодату натрію у синтезі діальдегідкрохмалю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.О. Слабоспицька ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі створення замкненої безвідходної за окислювачем технології в синтезі діальдегідкрохмалю. Визначено основні технологічні параметри електрохімічної регенерації водних розчинів перйодату натрію. Доведено можливість багаторазової регенерації перйодату натрію без зниження технологічних показників як на стадії електролізу, так і в синтезі діальдегідкрохмалю. Спосіб забезпечує необхідну чистоту одержуваних продуктів при багаторазовій регенерації водних розчинів перйодату натрію та дозволяє створити замкнену безвідходну за окислювачем технологію синтезу цільового продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.91
Шифр НБУВ: РА307810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кобзар Г.Л. 
Застосування іонометрії для аналізу декаметоксину, мірамістину й етонію та їх лікарських форм: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Г.Л. Кобзар ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Для декаметоксин-, мірамістин- та етонійселективного електродів синтезовано нові елекродоактивні речовини та встановлено їх склад. З використанням синтезованих електродоактивних речовин розроблено різні мембранні композиції для іоноселективних електродів. Як компонент мембранної композиції замість активованого вугілля вперше використано препарат колоїдного срібла - "Коларгол". З'ясовано, що його використання призводить до зниження дрейфу потенціалу та зменшення часу встановлення рівноважного потенціалу електродів. За результатами досліджень виявлено оптимальний склад мембранних композицій для розроблених наноселективних електродів, здійснено дослідження найважливіших валідаційних характеристик для розроблених методів потенціометричного аналізу, згідно з якими проведено аналіз деяких лікарських форм з похибкою, що не перевищує вимог нормативно-аналітичної документації. На основі мембранних композицій розроблено твердоконстантні декаметоксинселективний, мірамістинселективний й етонійселективний електроди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813-1 + Л66-1 с453.3 +
Шифр НБУВ: РА340377

Рубрики:

      
10.

Переяславцева О.О. 
Інтенсифікація процесів тепловологообміну при розпилювальному сушінні деяких видів бактеріальних препаратів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.О. Переяславцева ; НАН України, Ін-т техн. теплофізики. — К., 2009. — 27 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних і теоретичних досліджень встановлено загальні закономірності впливу температурних параметрів сушіння на характер кінетичних залежностей теплового переносу. Вперше обгрунтовано можливість проведення процесу розпилювального сушіння бакпрепаратів "Лактин-К", "БПС-44р", "Біфацил", "ФГ-5" за підвищених температурних режимів без зниження якості порошкового продукту. Досліджено кінетику зневоднення одиничних крапель біосуспензій у системі біомаса - захисне середовище. Встановлено, що введення у біомасу компонентів захисного середовища обумовлює відсутність періоду кипіння та зниження темпу нагріву краплі в сушильній стадії, що дозволяє проводити розпилювальне сушіння за підвищених температур теплоносія (повітря). Вперше досліджено вплив різних захисних компонентів на інтенсивність випаровування вологи у процесі сушіння препарату "ФГ-5". Розроблено удосконалену математичну модель сушіння окремих крапель бакпрепартів за умов розпилювальної камери з урахуванням кінетичних особливостей і зміни температурних умов в активній зоні. Визначено тривалість і ступінь термічного впливу на продукт під час його перебування у сушильній камері. Експериментально встановлено залежність реологічних параметрів біосуспензії від масового співвідношення її компонентів, які впливають на зміну розміру факела розпилу й обумовлюють адгезійні явища у камері сушарки. Експериментально досліджено вплив на дисперсний склад та якісні показники порошків гідродинамічної обробки біосуспензії перед сушінням і різних методів її диспергування у сушильній камері. Проведено розрахунковий аналіз ефективності роботи циклонних апаратів для розпилювальних сушарок типорозмірів РЦ - 1,2 та СУМ - 1,5.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л668.106 +
Шифр НБУВ: РА367462

      
11.

Демченко А.М. 
Конденсовані поліметиленазоли: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / А.М. Демченко ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 38 с. — укp.

Розроблено методи синтезу імідазол- і триазолвмісних сполук, конденсованих з насиченим поліметиленовим фрагментом, вивчено умови алкілування гетероциклічних N-април(алкіларил)амідинів, їх будову, а також виявлено закономірності взаємозв'язку структурних особливостей і біологічної активності молекул. Показано можливість синтезу на їх основі більш складних аналогів азулену. Встановлено закономірності направлення алкілування заміщеними фенацил-бромідами насичених і ароматичних N-арил(алкіларил)амідинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 поліметиленазол + Л662.262
Шифр НБУВ: РА312965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Губіна К.Є. 
Координаційні сполуки деяких металів з аналогами антиракових препаратів фосфорамідного типу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / К.Є. Губіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-29 + Л662.275
Шифр НБУВ: РА313291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Жорняк О. І. 
Мікробіологічне обгрунтування розробки і застосування таблетованих антисептичних препаратів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / О. І. Жорняк ; АМН України ; "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Наведено результати дослідження чутливості бактерій до антисептиків, антибіотиків; швидкості формування резистентності госпітальних ізоляторів стафілококу, C. albicans до лікарських антисептичних препаратів (АСП). Вивчено вплив слабкокислого та слабколужного середовища, білкового навантаження, різного мікробного навантаження на антимікробні властивості досліджуваних АСП. Проведено експериментальне обгрунтування дії АСП на адгезивну здатність стафілококу, C. albicans. Вивчено вплив протимікробних препаратів на гістологічну структуру тканин внутрішніх органів тварин. Одержані результати досліджень вказують на добру перспективу застосування таблетованих АСП септефрилу, себедину, септолете, ефізолу, аджисепту для лікування, профілактики гнійно-запальних захворювань ротової порожнини та горла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Р282.521 + Л668.12
Шифр НБУВ: РА382787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Кошова І. П. 
Мікробіологічне обгрунтування розробки складу і технології асоційованого пробіотичного препарату на основі оригінальних штамів Aerococcus viridans та Bacillus subtilis: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / І. П. Кошова ; АМН України ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено мінливість штамів Aerococcus viridans 167, одержання стабільних штамів аерококів, удосконалення методів культивування та одержання стабільної рідкої форми пробіотичної асоціації з аерококів і бацил. Вивчено вплив пробіотичного комплексу аерококів і бацил на біологічну активність деяких представників умовно патогенної мікрофлори. Вивчення антагонізму Aerococcus viridans 167 і Bacillus subtilis N 3 (pBMB 105) показали, що дані мікроорганізми не виявляють взаємного антагонізму, а в асоціації виявляють підвищене пригнічення росту умовно патогенних тест-культур. Під час експериментального вивчення рідкого пробіотичного комплексу з Aerococcus 167 та Bacillus subtilis N 3 для антимікробної терапії зовнішніх гнійно-запальних процесів використані моделі стафілококової і синьо-гнійної інфекцій. Одержані результати свідчать про захисну дію препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.249.0*871 + Е422.251*871 + Л667.8 + Р281.770
Шифр НБУВ: РА382781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Вишневська Л.І. 
Наукове й експериментальне обгрунтування складу і технології настойок складних та їх стандартизація: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / Л.І. Вишневська ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Науково обгрунтовано склад і розроблено промислову технологію виготовлення нових оригінальних лікарських препаратів - складних настойок "Бронхофіт" (для використання за умов терапії захворювань органів дихання), "Гінекофіт" (для лікування гінекологічних захворювань) та "Простатофіт" (для лікування захворювань передміхурової залози). За результатами проведених фізичних, фізико-хімічних, фармакотехнологічних, фарматологічних і мікробіологічних досліджень проведено стандартизацію розроблених препаратів. Запропоновано показники контролю якості, які включено до аналітичної нормативної документації (опис, ідентифікація, вміст етанолу, сухий залишок, мікробіологічна чистота, кількісне визначення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Л663.11 +
Шифр НБУВ: РА364743

Рубрики:

      
16.

Штефан Є. В. 
Наукове обгрунтування вибору раціональних конструктивно-технологічних параметрів процесів і обладнання харчових та фармацевтичних виробництв: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.12 / Є. В. Штефан ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2011. — 44 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади створення математичних моделей деформаційних, температурних і масообмінних процесів переробки харчових дисперсних матеріалів, що забезпечило ефективне теоретичне дослідження взаємозв'язку між конструктивними параметрами обладнання, структурно-механічними властивостями сировини та технологічними показниками її переробки з метою визначення їх раціональних значень. Сформульовано крайову задачу механіки дисперсних волого насичених харчових матеріалів у режимі пружно-в'язко-пластичного деформування твердої фази з урахуванням скінченних переміщень та ефектів термомеханічної зв'язаності. Розроблено математичну модель термомеханічного стану дисперсних систем у нерівноважних процесах харчових виробництв у реальному часовому вимірюванні, яка враховує конкретні конструктивно-технологічні параметри обладнання, структурно-механічні та реологічні властивості сировини. Розроблено наукові основи створення інформаційних технологій проектування процесів та обладнання з переробки дисперсних харчових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5 + Л66-5
Шифр НБУВ: РА385091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Рубан О.А. 
Наукове обгрунтування складу та технології лікарських препаратів протиалергічної дії на основі полісахаридів смородини чорної: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / О.А. Рубан ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено науково-методичний підхід до створення лікарських форм на основі полісахаридів смородини чорної з використанням методів математичного планування експерименту, математичних моделей і програмних комплексів "Оптимізація" та "Реологія". Побудовано загальну системну модель встановлення оптимального складу таблеток, яка була використана під час розробки таблеток глюкорибіну. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження з метою вивчення технологічних і фізико-хімічних властивостей глюкорибіну. Досліджено вплив допоміжних речовин на технологічні параметри та показники якості цих таблеток. Розроблено склад і технологію мазі глюкорибіну на емульсійній основі. Встановлено залежність показників якості, структурно-механічних властивостей основи від виду емульгаторів, наявності гідрофільних неводних розчинників і технологічних параметрів виробництва. Розроблено аналітичну нормативну документацію та технологічні регламенти стосовно запропонованих препаратів. Вдосконалено конструкції обладнання, що використовується у технологічному процесі виробництва таблеток і мазі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.72 + Л663.21-3 + Л663.35-3 +
Шифр НБУВ: РА364119

Рубрики:

      
18.

Половко Н. П. 
Наукове та експериментальне обгрунтування складу і технології безводних гелів протигрибкової дії з похідними імідазолу: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / Н. П. Половко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 39 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження гелів на основі похідних поліакрилової кислоти та гідрофільних неводних розчинників (ГНР). Визначено залежність властивостей гелів від природи та концентрації ГНР, карбомеру, pH середовища, природи нейтралізуючого агенту, температури. На підставі результатів фізико-хімічних, фармако-технологічних, мікробіологічних і фармакологічних досліджень запропоновано оригінальну безводну гелеву основу. Розроблено склад, обгрунтовано промислову технологію лікарських засобів. Досліджено осмотичні властивості безводних гелів. За результатами комплексу фізико-хімічних, фармако-технологічних і мікробіологічних досліджень розроблено технологічні регламенти й аналітичну нормативну документацію на препарати. Запропоновано показники контролю якості, які включено до нормативної документації. Визначено умови та терміни зберігання препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7 імідазол + Л663.21
Шифр НБУВ: РА379902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шуванова О.В. 
Науково-методичні основи інформаційного забезпечення прийняття рішень у фармації: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Шуванова ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі результатів дослідження інформаційних потреб фахівців системи лікарського забезпечення населення розроблено автоматизовану інформаційно-пошукову систему (АІПС) "Фармінфо", призначену для забезпечення фармацевтичною інформацією широкого кола фахівців. Створено інформаційну маркетингову систему "Архіви Доктора Прайса Н", яка надає широкі можливості у накопиченні та аналізі комерційної інформації у фармації. Вивчено її ефективність. Розроблено еспертну систему "Субстанції лікраських засобів" для обгрунтування прийняття рішень щодо доцільності виробництва субстанцій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.952-592 + Л66с116
Шифр НБУВ: РА316968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Кравець Н. О. 
Обгрунтування параметрів транспортно-технологічних систем фармацевтичної промисловості: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.05 / Н. О. Кравець ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Виведено аналітичні залежності складного плоского руху флакона на перевантажувальному пристрої з подільником потоку та визначено характер зміни динамічних характеристик. Встановлено раціональні конструктивні параметри ланок транспортування під час розподілу потоку та розроблено фізичну модель перевантажувального пристрою з подільником потоку. Визначено часові параметри переміщення флаконів на ланках транспортування та відстані між флаконами на відвідному конвеєрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л66-44
Шифр НБУВ: РА376882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського