Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (268)Книжкові видання та компакт-диски (307)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мацай Н.Ю. 
Агробіологічні особливості використання біопрепаратів при вирощуванні харчових підвидів кукурудзи в умовах Сходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Н.Ю. Мацай ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Розроблено агробіологічні параметри окремого та комплексного застосування різних видів, норм та способів унесення біопрепаратів під харчові підвиди кукурудзи, визначено напрямки захисту посівів від бур'янів за умов використання біопрепаратів на різних грунтах. Встановлено, що впровадження цих елементів технології у виробництво забезпечує врожайність високоякісної харчової кукурудзи на рівні 45 - 60 ц/га качанів без обгорток цукрової, 14 - 20 ц/га зерна розлусної та 20 - 32 ц/га - кременистої кукурудзи, знижує собівартість продукції та зберігає високу родючість грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Худяков О.І. 
Агроекологічне обгрунтування застосування рідких комплексних добрив "Віталист" та "Оазис" при вирощуванні кукурудзи та сої: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.І. Худяков ; Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що РКД Віталист і Оазис виявляють фунгіцидні властивості, істотно впливають на зниження поширення та розвиток хвороб у посівах кукурудзи та сої. Виявлено, що хвороби поширились лише у деяких варіантах, а інтенсивність розвитку є значно меншою, ніж у контрольному варіанті. Доведено зростання врожайності та покращання фізичних, біохімічних і санітарно-гігієнічних показників якості зерна кукурудзи та сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434 + П213.6-434 +
Шифр НБУВ: РА370966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іванов Ф.А. 
Агроекологічне обгрунтування та ефективність вирощування кукурудзи і озимої пшениці у сівозмінній ланці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.А. Іванов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості вегетації та продуктивність кукурудзи на зерно та силос за умов літньої сівби з міжряддями 210 см. Доведено, що посів кукурудзи у II декаді червня, за рахунок зміщення вегетації на період з більш сприятливими метеорологічними показниками впливає на ріст та розвиток рослин, зокрема, спостерігається поліпшення режимів мінерального живлення та водоспоживання. Встановлено, що критичний період рослин кукурудзи залежить від зниження температури повітря та підвищення його вологості. Урожайність кукурудзи на силос та зерно у порівнянні з основними посівами зростає на 30%. Вирощування кукурудзи літньої сівби з міжряддями 210 см дозволяє використовувати їх до збирання культури з метою посіву озимої пшениці. Запаси доступної вологи у грунті достатні для отримання нормальних сходів пшениці. Встановлено, що збирання кукурудзи на силос до появи сходів не суттєво впливає на стан посівів озимої пшениці. Негативних наслідків збирання кукурудзи на зерно за умов мерзлого грунту не виявлено. Доведено, що вирощування озимої пшениці у міжряддях кукурудзи літньої сівби дозволяє отримувати стабільний урожай продовольчого зерна. Зазначено, що продуктивність сівозмінних ланок у цілому зростає в 1,5 - 1,6 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-41(4УКР-4МИК),022 + П212.2-41(4УКР-4МИК),022
Шифр НБУВ: РА308755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Присташ І.В. 
Агрохімічна оцінка застосування добрив під кукурудзу на зерно у сівозміні на лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / І.В. Присташ ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с — укp.

З'ясовано, що систематичне застосування добрив у сівозміні сприяє покращенню поживного режиму грунту та підвищенню його родючості в результаті поліпшення якісних властивостей і збільшення вмісту гумусу шляхом підвищення кількості рухомих органічних речовин, мінерального азоту, рухомого фосфору та обмінного калію в орному та підорному шарах. Встановлено вплив добрив на зменшення рухомості цинку у грунті, про що свідчать результати польових і лабораторних досліджень. Доведено, що поліпшення поживного режиму грунту сприяє кращому розвитку рослин кукурудзи за умови внесення добрив внаслідок підвищення площі листкової поверхні, накопичення органічної речовини та посилення чистої продуктивності фотосинтезу. Встановлено високу кореляційну залежність між площею листків і врожайністю кукурудзи на зерно. На підставі рівнянь регресії визначено критичні величини площі листкової поверхні у різні фази розвитку рослин кукурудзи. Встановлено, що проведення позакореневих підживлень комплексними добривами "Кристалон особливий", "Акварін N 5" та nutribor з урахуванням етапів органогенезу кукурудзи дозволяє підвищити ефективність основного удобрення та сприяє одержанню додаткового врожаю. Виявлено найбільшу оптимальність методу дворазового позакореневого підживлення на IV та VI етапах органогенезу качана. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневе підживлення в тривалому досліді на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Калініна Н.О. 
Адаптація кукурудзи до умов хлоридного засолення на ранніх етапах онтогенезу: вплив регуляторів росту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Н.О. Калініна ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив екзогенних регуляторів 6-БАП, продуктів термофільного метанового бродіння мелясної барди (ПТМБ) та івіну на адаптацію різних сортів і гібридів кукурудзи до умов хлоридного засолення на ранніх етапах онтогенезу. Вперше визначено концентраційні залежності впливу регуляторів росту для сорту Одеська 10 та гібридів одеської селекції ОдМА 310 МВ, Од 480 МВ, Фоліант МВ. Зазначено, що гібриди кукурудзи та сорт Одеська 10 розрізняються за ацидофікуюючою активністю коренів, яка позитивно корелює зі стійкістю. Встановлено, що під впливом хлоридного засолення у коренях кукурудзи зростає активність пероксидази і знижується загальна кількість білка. Вперше досліджено фітогормональний статус клітин кореня кукурудзи за дії хлоридного засолення та під впливом препарату 6-БАП за даних умов. Виявлено, що синтетичний цитокінін 6-БАП сприяє нормалізації фітогормонального статусу паростків у результаті зменшення рівня АБК та ЮК і зростання кількості зеатинів. Встановлено, що попереднє замочування насіння та обробка вегетуючих рослин кукурудзи водними розчинами 6-БАП і ПТМБ та івіна сприяє накопиченню біомаси та покращенню ростових показників паростків, що свідчить про можливість використання регуляторів росту для зменшення негативного впливу засолення. На підставі результатів наукового дослідження теоретично обгрунтовано можливості використання ПТМБ та івіну для підвищення стійкості кукурудзи щодо впливу хлоридного засолення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.91 + П212.2-468.5 +
Шифр НБУВ: РА337750

Рубрики:

      
6.

Маслійов С.В. 
Біологічні особливості й ефективність вирощування розлусної кукурудзи в південно-східній частині України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.В. Маслійов ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Вперше розроблено екологічну безпечну технологію вирощування розлусної кукурудзи з урахуванням біологічних особливостей підвиду та нових гібридів. Для одержання стабільних і високих урожаїв зерна розлусної кукурудзи без застосування гербіцидів необхідно висівати гібриди Дніпровський 298 та Дніпровський 925 з густотою стояння рослин 45 тис/га та шириною міжрядь 30-45 см. Строки сівби - 2-3 декади травня. Обробіток грунту повинен складатися з оранки на 20-22 см та 3-х допосівних культивацій. Така технологія забезпечує врожайність зерна на рівні 35-40 ц/га при найменших матеріальних та енергетичних витратах. Умовно чистий прибуток досягає 4,8-6,3 тис. гр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(2УКР-4ВОР),022

Рубрики:

      
7.

Шевченко В.А. 
Біологічні особливості та ефективність способів конвейєрного вирощування цукрової кукурудзи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.А. Шевченко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі результатів польових дослідів установлено особливості росту, розвитку, формування асиміляційної поверхні та водоспоживання рослин сортів і гібридів цукрової кукурудзи різних груп стиглості залежно від строків сівби під час висадки їх розсадою, сівби за умов зяблевого обробітку грунту та проміжних посівів. Визначено характер і рівень формування врожайності качанів та якості зерна різночасно достигаючими сортами цукрової кукурудзи залежно від умов вирощування та строків сівби. Запропоновано агротехнічні шляхи організації конвейєру безперервного надходження качанів цукрової кукурудзи молочного стану зерна протягом літа - осені. Наведено дані про економічну та біоенергетичну ефективність вирощування даної культури у разі складання конвейєру безперервного надходження качанів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА341157

Рубрики:

      
8.

Перчук В.В. 
Взаємодія рослин кукурудзи з бур'янами при застосуванні різних видів сидератів та систем основного обробітку грунту в Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.В. Перчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати польових, лабораторних і виробничих досліджень, на підставі яких виявлено водно-фізичні властивості, мікробіологічну активність і біохімічні процеси у грунті, особливості формування агрофітоценозу кукурудза - бур'янова рослинність, певні фізіологічні особливості життєдіяльності рослинних компонентів та їх взаємозв'язок залежно від різних видів сидератів і систем основного обробітку грунту. Установлено залежність формування врожаю зерна кукурудзи від умов вирощування й оцінено економічну й енергетичну доцільність впроваджених заходів. За результатами досліджень розроблено проект вирощування кукурудзи на зерно за різних видів сидерації та систем основного обробітку грунту за умов Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-419(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361124

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Адаменко Т.І. 
Вплив агрометеорологічних умов на формування продуктивності посівів кукурудзи в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Т.І. Адаменко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено метод оцінки агрометеорологічних умов формування продуктивності та урожайності кукурудзи за умов сучасного клімату з використанням моделі продуктивності посівів сільськогосподарських культур А.М.Польового. Модель адаптовано та модифіковано стосовно культури кукурудзи. Ідентифіковано параметри моделі для грунтово-кліматичних зон України з урахуванням біологічних особливостей сортів і гібридів кукурудзи різних груп стиглості. Наведено результати чисельних експериментів з моделлю, показано значущість різних строків сівби даної культури. Виявлено вплив різного рівня вологості грунту та сонячного світла на продуктивність посівів кукурудзи. Розглянуто динаміку процесів фотосинтезу за різного вологозабезпечення. Запропоновано метод оцінки агрометеорологічних умов формування продуктивності та прогнозу середньообласного врожаю кукурудзи в Україні в останні десятиріччя XX ст. Відзначено часові зрушення у розвитку природних процесів, зміну тривалості вегетаційного періоду. Досліджено можливість розширення ареалу її вирощування на зерно різних груп стиглості у взаємозв'язку з можливою зміною клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.9(4УКР) + П212.2-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Найдьонов В.Г. 
Вплив агротехнічних прийомів на урожайність зерна і насіння нових гібридів кукурудзи в умовах зрошення південного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.Г. Найдьонов ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично визначено оптимальний тип гібриду кукурудзи для умов південного Степу. Вивчено вплив агротехнічних заходів (дози добрив, густоти стояння) на продуктивність нового гібриду кукурудзи Сиваш та його батьківських форм на ділянках гібридизації. За умов південної зони Степу України проведено багатофакторні дослідження з метою розробки елементів сортової агротехніки нових гібридів кукурудзи. Розроблено елементи агротехніки середньораннього гібриду інтенсивного типу Сиваш та його батьківських форм. Визначено особливості росту, розвитку та рівень продуктивності рослин кукурудзи на товарних посівах і ділянці гібридизації залежно від рівня зволоження, доз азотного добрива та густоти рослин. Вивчено основні агротехнічні заходи. Економічно й енергетично обгрунтовано доцільність вирощування зерна та насіння гібриду кукурудзи Сиваш. На підставі результатів досліджень, проведених за умов півдня України, одержано дані стосовно формування продуктивності рослин кукурудзи різних генотипів, які мають важливе практичне значення для виробників товарного зерна та насінницьких господарств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-408(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

В'ялий С.О. 
Вплив багаторічного застосування систем основного обробітку грунту та гербіцидів на продуктивність кукурудзи в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. В'ялий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив 19-річного застосування різних систем основного обробітку грунту на головні фактори грунтової родючості та врожайність кукурудзи на зерно. Встановлено, що застосування полицево-плоскорізної системи основного обробітку сприяло накопиченню гумусу, покращило агрофізичні властивості, забезпечило ефективну боротьбу з бур'янами, дозволило отримати урожай кукурудзи на рівні контролю за менших енергетичних витрат на його проведення. Запропоновано та впроваджено ресурсоощадний обробіток грунту під кукурудзу на зерно в зерно-буряковій сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43
Шифр НБУВ: РА312179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Жеребна Л.О. 
Вплив високих рівнів забруднення свинцем та кадмієм чорноземів опідзолених і типових на надходження цих елементів у рослини ячменю і кукурудзи, урожай та його якість в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.О. Жеребна ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2003. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено вплив різних доз мінеральних добрив та вапна на формування урожайності зерна ячменю та зеленої маси кукурудзи, зменшення надходження важких металів до органів цих рослин. Установлено кількісні значення спроможності кореневих систем до зменшення надходження свинцю до генеративних органів ячменю за різних рівнів забруднення. Визначено роль вапна щодо зниження негативного впливу важких металів на сільськогосподарські рослини за сумісного його локального внесення з мінеральними добривами. Виявлено характер впливу високих рівнів забруднення чорнозему опідзоленого свинцем і кадмієм на вміст в орному шарі грунту поживних речовин. Доведено можливість використання на техногенно забруднених грунтах комплексних сорбент-меліорантів на основі бентонітів і цеолітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9(4УКР) + П212.2-434(4УКР) + П212.7-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327758

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Соколовська 
Вплив грунтово-кліматичних та агротехнічних умов на формування врожаю кукурудзяних стовпчиків з приймочками в умовах північного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ірина Миколаївна Соколовська ; Південний філіал "Кримський агротехнологічний ун-т" Національного аграрного ун-ту. — Сімф., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П212.2-280.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА351606

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Роспутний О.Д. 
Вплив застосування мінеральних добрив на агрохімічні показники лучно-чорноземного грунту та продуктивність кукурудзи на силос в умовах північної частини Лісостепу України: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.Д. Роспутний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних норм добрив в зерново-буряковій сівозміні на агрохімічні, фізико-хімічні, агрофізичні та мікробіологічні показники лучно-черноземного грунту та продуктивність кукурудзи на силос, а також проведено агрохімічну, енергетичну та економічну оцінку впливу застосування добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434 +
Шифр НБУВ: РА322809

Рубрики:

      
15.

Марущак А.М. 
Вплив обробітку грунту, екологічно доцільних норм мінеральних добрив на урожай силосної та зернової кукурудзи в умовах південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / А.М. Марущак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання основного обробітку грунту, добрив, вплив їх на агрофізичні властивості та поживний режим грунту, фотосинтетичні та біохімічні процеси в рослинах кукурудзи, на урожайність зерна і зеленої маси. Надано економічну й енергетичну оцінку прийомів обробітку грунту. Встановлено, що заміна оранки на глибину 23 - 25 см, мілким і поверхневим обробітками плоскорізним і фрезерним знаряддям забезпечує економію енерговитрат 1752-2002 МДж/га без негативного впливу на стан грунту, ріст, розвиток і продуктивність кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43,022 + П212.2-434(4Укр-4Хме),022
Шифр НБУВ: РА311007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Садовий С.О. 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на умови росту та продуктивність культур ланки зернопаропросапної сівозміни в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. Садовий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати трирічних польових досліджень щодо впливу різних способів безполицевого основного обробітку грунту на основні показники родючості чорнозему типового на забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність культур ланки зернопаропросапної сівозміни: чистий пар - озима пшениця - кукурудза на зерно. Проведено економічний та енергетичний аналізи способів обробітку грунту. Встановлено, що безполицеві способи основного обробітку грунту підвищують щільність грунту в порівнянні з оранкою, хоча її показники не виходять за межі оптимальних значень щодо вирощування культур ланки сівозміни. Безполицевий основний обробіток підвищує агрегатний стан грунту та його стійкість до ерозії. За рахунок зниження витрат пального та непоновлювальної енергії способи безполицевого обробітку грунту дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Доведено, що комбінований та чизельний обробітки дозволили отримати сталі врожаї культур ланки зернопаропросапної сівозміни, а також забезпечити найбільший вихід кормових одиниць з одиниці площі. Розроблено рекомендації щодо впровадження чизельного або комбінованого грунтозахисного обробітку грунту під культури ланки сівозміни у господарствах Лівобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-432(4Укр5),022 + П212.2-432(4Укр5),022
Шифр НБУВ: РА309676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Євтушенко Г.О. 
Елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи в умовах Сходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.О. Євтушенко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи з урахуванням біологічних особливостей нових сортів. Встановлено: для одержання стабільних і високих урожаїв качанів цукрової кукурудзи, зменшення забур'яненості посівів без застосування гербіцидів і постачання їх протягом тривалого часу до споживача, на Сході України необхідно висівати ранньостиглі сорти - Ромашка, Делікатесна, середньоранній сорт Ароматна, середньостиглі - Апетитна 5 та Дабл Світ з густотою стояння рослин 80 тис/га. З метою зниження матеріальних та енергетичних витрат, а також підтримки високої мікробіологічної активності орного шару грунту й отримання високоякісної продукції замість мінеральних добрив або їх частини доцільно використовувати біопрепарати діазотрофних бактерій: різоагрін, різоентерін, агрофіл. Впровадження даних елементів технології у виробництво забезпечує врожайність качанів на рівні 80-95 ц/га у ранньостиглих, 120-136 ц/га у середньоранніх та 135-150 ц/га у середньостиглих сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР-4ЛУГ),022
Шифр НБУВ: РА308681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Янчук А.В. 
Ефективні елементи технології вирощування кукурудзи цукрової у Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / А.В. Янчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено елементи технології вирощування ранньої продукції кукурудзи цукрової за умов Правобережного Лісостепу України, що передбачає обгрунтування укриття посіву агроволокном і раннього строку сівби, підбір сортів і гібридів, використання розсадного способу, проведення пасинкування та застосування регуляторів росту рослин. Підібрано високоврожайні ранньостиглі сорти та гібриди кукурудзи цукрової, встановлено ефективність використання агроволокна та пасинкування. Визначено оптимальний спосіб застосування регуляторів росту рослин. Досліджено кореляційні зв'язки між ознаками кукурудзи цукрової. Обгрунтовано економічну ефективність вирощування кращих сортів і гібридів, застосування агроволокна, розсадного способу, видалення бічних пагонів і обробки регуляторами росту рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА364158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Тараненко С. В. 
Ефективність бакових сумішей гербіцидів на посівах зернових культур: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / С. В. Тараненко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше за умов південно-східного Лісостепу підібрано інгредієнти для компонування бакових сумішей карбаміду, мінералізованої пластової води та природного мінералу бішофіт із гербіцидами гранстар, гроділ ультра, пріма, ларен, харнес, дуал голд, екстрем. Встановлено оптимальні компоненти для бакових сумішей та норм їх внесення. Визначено зв'язок між рівнем забур'яненості посівів, величиною врожайності, її структурою й якістю зерна. Проведено оцінювання економічної ефективності застосування бакових сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-467.52 + П212.103-434 + П212.2-467.52 + П212.2-434
Шифр НБУВ: РА380174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Олексенко В.І. 
Ефективність дії попередників, основного обробітку грунту та тривалого застосування добрив на урожайність кукурудзи у сівозмінах підзони північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.І. Олексенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням результатів проведених досліджень виявлено та рекомендовано виробництву нові способи обробітку грунту й оптимальні дози добрив під кукурудзу у спеціалізованих сівозмінах, що сприятиме збереженню родючості грунтів і екологічної рівноваги навколишнього середовища, а також підвищенню врожайності та якості зерна кукурудзи. Вивчено особливості росту, розвитку та формування врожайності даної культури залежно від технологічних заходів. Досліджено процеси накопичення поживних решток і водоспоживання рослин під впливом способів основного обробітку грунту та його удобрення. Узагальнено дані врожаїв за чотири ротації (20 років) п'ятипільної зернової сівозміни та виявлено тенденцію щодо впливу кількості атмосферних опадів за вегетацією на врожайність кукурудзи за різних фонів удобрення грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352113

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського