Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1081)Журнали та продовжувані видання (350)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4Укр5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 127
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Розсоха Є.В. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Є.В. Розсоха ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки нових і перспективних клонових підщеп яблуні у маточнику конкурсного випробування та у полях розсадника за умов Донбасу. Виділено високоінтенсивні морозостійкі підщепи для оцінки їх у розсаднику та саду. Відібрано сорто-підщепні комбінування для вирощування одно- та дворічних садженців. Розроблено прийоми стимулювання кроноутворення в однорічок. Встановлено оптимальні параметри підщеп та висоти їх окулірування. Запропоновано технологію вирощування дворічних садженців з однорічною кроною, щеплених узимку з використанням відсадків-переростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-313(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА324946

Рубрики:

      
2.

Бобкова О.М. 
Адміністративна та культурно-просвітницька діяльність А.Я.Фабра на Півдні України (30-ті - перша половина 60-х рр. XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Бобкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні напрямки діяльності видатного адміністратора першої половини ХІХ ст. А.Я.Фабра на підставі архівних джерел і вивчення історіографії, зокрема, на посадах таврійського губернського прокурора, правителя канцелярії Новоросійського та Бессарабського генерал-губернатора, катеринославського губернатора, члена Таврійського губернського у селянських справах присутності. Досліджено внесок А.Я.Фабра в становлення краєзнавчих традицій у регіоні, створення перших музеїв на півдні України. Розглянуто питання історії найбільшого добродійного закладу Сімферополя - Сирітського будинку таємного радника А.Я.Фабра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)47-7 + Т3(4УКР7)47-7 +
Шифр НБУВ: РА350644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Касперович В.М. 
Адміністративно-командне керівництво важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Касперович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто форми та методи адміністративно-командного керівництва важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 рр. Досліджено зміни в процесі управління роботи підприємств провідних галузей важкої промисловості краю, зокрема: вугільної, машинобудівної, металургійної та електроенергетичної, посилення адміністративно-директивного тиску партійно-державного керівництва. Детально висвітлено постанови й укази центру щодо важкої промисловості у зазначений період: їх сутність, хід реалізації та наслідки впровадження. Проаналізовано способи керівництва підготовкою та забезпеченням кадрами підприємств, процес налагодження виробничої дисципліни, науково-технічний розвиток. Зроблено висновок, що форми і методи підвищення продуктивності праці та управління промисловим розвитком мали волюнтаристський характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)621-5 + У9(4Укр55)305.0-21-03
Шифр НБУВ: РА317071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Савченко І.В. 
Адміністративно-територіальний устрій Південної України (1775 - 1822 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Савченко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено територіальні зміни Південної України у 1775 - 1822 рр., механізм регулювання управління даним регіоном вищими органами влади, а також розвиток місцевих адміністративних установ. Визначено, що соціально-економічні особливості та геополітичне положення Південної України зумовили специфіку розвитку адміністративного устрою регіону у 1770 - на початку 1790 р., яка визначалася введенням окремого механізму регулювання управління регіоном вищими органами влади та розширенням повноважень губернських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)47-5 + Т3(4УКР7)47-5 + Х809(4УКР)79-1 + Х2(4УКР7)47-52 +
Шифр НБУВ: РА330849

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Коновалова О.В. 
Аналіз оборотних активів підприємства (на прикладі підприємств гірничої промисловості Кривбасу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Коновалова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до розв'язання питань організації аналізу оборотних активів відповідно до сучасних вимог керування як особливого різновиду господарських заходів. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення класифікації оборотних активів гірничорудних підприємств. Визначено основні напрямки покращання організації та розвитку методики аналізу виробничих запасів, поточних фінансових інвестицій, дебіторської заборгованості, грошових активів. Подано рекомендації щодо вдосконалення методики розрахунку нормативів на гірничо-збагачувальних комбінатах. Удосконалено методику розрахунку сповільнення оборотності оборотних активів через надлишкові запаси концентрату. Визначено резерви більш ефективного використання цих активів на базовому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР53)305.451-934
Шифр НБУВ: РА326949

Рубрики:

      
6.

Корнієнко В.М. 
Благодійність в освітянській галузі Харківської губернії (друга половина ХІХ - початок ХХ століть): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Корнієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання виникнення та розвитку благодійності в освітянській галузі Харківської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано основні тенденції створення та специфіку організації системи благодійності в освітянській галузі, головні напрямки, форми, методи та конкретні практичні результати діяльності державних, міських та громадських благодійних організацій. Визначено місце та роль опікунських рад, меценатів у справі розвитку освіти в Харківській губернії. Доведено, що благодійність в освітянській галузі була тісно взаємопов'язана з загальними тенденціями розвитку держави та суспільства, але мала свої особливості. Надано рекомендації щодо можливості використання досвіду благодійності в освітянській галузі в практиці сучасних навчальних закладів, у разі створення опікунських рад і залучення додаткових інвестицій через інститут опікування, у роботі державних установ з благодійними організаціями, приватними особами, підприємцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5-7 + Ч33(4УКР5)52 + Ч34(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА339016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Касьянова Н.М. 
Боротьба з безпритульністю та бездоглядністю в Донбасі (1943 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Касьянова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

На прикладі Донбасу досліджено досвід боротьби держави з такими соціальними явищами, як дитяча безпритульність, бездоглядність і злочинність після звільнення регіону від нацистської окупації та закінчення Великої Вітчизняної війни (1943 - 1953 рр.). Встановлено основні причини виникнення досліджуваних негативних соціальних явищ, визначено масштаби даної проблеми. Проаналізовано законодавчу та розпорядчу базу роботи органів радянської влади, спрямованої на боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та злочинністю, розглянуто основні методи ліквідації цих явищ. Наведено загальну характеристику владних структур, основним завданням діяльності яких було усунення їх негативних проявів і стабілізації ситуації у регіоні щодо рівня дитячої безпритульності та правопорушень. Досліджено діяльність спеціальних дитячих виховних установ для категорії дітей із статусом діти-сироти та бездоглядні, а також призначених для утримання неповнолітніх правопорушників і злочинців. Визначено роль громадськості у справі допомоги дітям вулиці. Проаналізовано стан матеріального забезпечення знедолених дітей, охарактеризовано соціально-побутові умови їх життя. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу у спеціальних дитячих установах, показано специфіку дозвільного життя вихованців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)62-298 + Ч424(4УКР)719.2 + Ч33(4УКР5)62 + Х628.332 +
Шифр НБУВ: РА370066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Леонова Л.О. 
Бухгалтерський облік основних засобів та їх відтворення (на матеріалах вугільних шахт Донбасу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.О. Леонова ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Доведено, що для формування облікової політики щодо основних засобів необхідно застосовувати найбільш ефективні способи та параметри відтворювального процесу. Економічно обгрунтовано доцільність застосування у вітчизняній практиці способу капіталізації витрат на ремонти, що продовжують термін служби основних засобів шляхом зменшення нарахованого зносу, уточнено та доповнено поняття капітальних інвестицій та амортизацій. Встановлено принципи обліку та контролю накопичення і використання амортизаційних відрахувань для забезпечення відтворювального процесу, запропоновано новий підхід щодо формування амортизаційної політики підприємств на підставі оптимізації термінів використання основних засобів. Розроблено систему наскрізного пооб'єктного кодування витрат на капітальні ремонти основних засобів, механізм первинного, аналітичного та синтетичного обліку цих витрат. Надано рекомендації щодо удосконалення синтетичного обліку безоплатно отриманих основних засобів, порядку списання сум, виявлених під час переоцінки й індексації основних засобів, обліку їх знецінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР55)230.565.151-145.711 +
Шифр НБУВ: РА328276

Рубрики:

      
9.

Бойченко М.В. 
Визначення економічного потенціалу антрацитових шахт у депресивних регіонах Донбасу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.В. Бойченко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено систему універсальної інтегральної оцінки потенціалу шахти та доведено доцільність використання максимально досяжного значення показника "економічна додана вартість" як вимірювача потенційних резервів кожного підприємства. Запропоновано алгоритм визначення економічного потенціалу шахти на базі оптимального значення кожного з параметрів виробничо-господарської й фінансово-економічної та виробничої діяльності підприємства. Відмінною особливістю алгоритму є інтерпретація виробничої діяльності у мінімізацію дотаційних коштів за допомогою розробленої системи координат економічного потенціалу шахти. Удосконалено метод визначення аналітичної залежності між чинниками, що формують економічний потенціал шахти, який передбачає використання розрахункової системи, побудованої на співвідношенні критичного рівня економічного потенціалу та критичних значень параметрів виробничо-господарської і фінансово-економічної діяльності шахти. Удосконалено модель оптимізації основних параметрів виробничо-господарської та фінансово-економічної діяльності шахти за критерієм максимізації доданої вартості, що є основним вимірником економічного потенціалу шахти. Розвинуто методи визначення межових параметрів і доцільності інвестування підтримки потужності глибоко збиткових шахт з використанням економічної доданої вартості як критеріального показника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР5)305.651.51 +
Шифр НБУВ: РА337961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Сухов О.А. 
Візейські водорості Донбасу (систематика, стратиграфічне значення, фаціальна приуроченість): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.А. Сухов ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2008. — 25 с. — укp.

Досліджено вапнисті водорості з 16-ти місцезнаходжень, розташованих у південній частині Донеччини, проведено їх монографічне вивчення, проаналізовано вертикальне поширення. Виконано ревізію викопної групи зелених водоростей Palaeoberesellaceae Mamet et Roux і встановлено їх приуроченість до окремих фацій. Описано 59 видів зелених, червоних, синьозелених водоростей і водоростей невизначеного систематичного положення (мікропроблематики), з яких один вид описаний уперше. Монографічно описано водорості візейського ярусу Донбасу й уточнено їх систематичний склад. Виділено два водоростеві комплекси, а саме: ранньовізейський і пізньовізейський, а у складі пізньовізейського - два підкомплекси - донецького та межівського горизонтів. Проведено кореляцію донецьких комплексів з такими інших регіонів. Складено атлас решток водоростей, характерних для візе Донбасу, в якому вміщено 34 палеонтологічні таблиці та пояснення до них. Атлас може бути використаний для визначення водоростей у інших регонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е159.12 "063"(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА356920

      
11.

Журавльов Д.В. 
Військова справа в слобідських козацьких полках у другій половині XVII - першій половині XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Журавльов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 22 с. — укp.

Доведено, що військова справа в слобідських полках розвивалася в руслі загальноукраїнської козацької традиції, але їй була притаманна і певна специфіка (першорядна роль кінноти, фортифікацій тощо). Показано вплив військового критерію на процес заселення Слобідської України XVII - XVIII ст., досліджено зміни, що відбувалися в козацькому середовищі в цей період під впливом все тіснішої інкорпорації даного війська до загальноросійських імперських військових структур. Проаналізовано військову організацію, комплектування, забезпечення, роди військ та озброєння слобідського козацтва. Приділено увагу історії воєн і збройних конфліктів XVII - XVIII ст., у яких брали участь слобідські козаки, що залучалися до численних обтяжливих походів як досвідчена та ефективна іррегулярна кіннота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)46-7 +
Шифр НБУВ: РА324975

Рубрики:

      
12.

Туренко Н.М. 
Внесок громадських організацій, приватних осіб та асоціацій у розвиток дошкільного виховання на Слобожанщині (друга половина XIX - початок ХХ століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н.М. Туренко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто внесок громадських організацій, приватних осіб та асоціацій у розвиток дошкільного виховання на Слобожанщині в даний період. Проаналізовано масив наукових джерел та угруповано напрями пошуків освітянської інтелігенції з обраного історико-педагогічного феномена. Визначено внесок прогресивної інтелігенції другої половини XIX - початку XX ст. у розробку теоретичних засад дошкільного виховання й обгрунтовано його етапи. Узагальнено досвід діяльності громадських організацій, приватних осіб та асоціацій Слобожанщини, яка значно вплинула на розвиток дошкільного виховання у визначених хронологічних межах, виділено та проаналізовано його основні форми та напрями. Висвітлено перспективи творчого використання прогресивних соціально-педагогічних ідей минулого за сучасних умов реформування системи дошкільної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР5)52 + Ч414(4УКР5)3
Шифр НБУВ: РА375648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Закірова С.Г. 
Внесок підприємницьких верств Донбасу у соціально-економічний розвиток регіону: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Г. Закірова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено роль підприємницьких верст Донбасу у соціально-економічному розвитку регіону в 1861 - 1914 рр. На підставі аналізу широкого кола джерел проаналізовано становлення соціально-правового статусу підприємців, виникнення різних форм організації підприємницької діяльності у Донбасі. Виділено джерела формування підприємницького прошарку суспільства. Досліджено особливості участі промисловців у створенні транспортної мережі Донбасу, різноманітні аспекти діяльності підприємців у вугільній, видобувній, машинобудівній, металургійній, хімічній галузях промисловості Донбасу, що сприяли загальному економічному піднесенню регіону. Установлено місце та роль діяльності підприємців Донбасу у галузі задоволення соціальних потреб мешканців краю, розвитку сфери послуг. Виявлено участь представників торгово-промислової еліти у формуванні соціальної інфраструктури Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-2 +
Шифр НБУВ: РА345219

Рубрики:

      
14.

Тарасенко 
Вплив підприємницької діяльності на соціальне розшарування селянства Донбасу у 20-і рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Лідія Борисівна Тарасенко ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-283
Шифр НБУВ: РА365935

Рубрики:

      
15.

Садовий С.О. 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на умови росту та продуктивність культур ланки зернопаропросапної сівозміни в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. Садовий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати трирічних польових досліджень щодо впливу різних способів безполицевого основного обробітку грунту на основні показники родючості чорнозему типового на забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність культур ланки зернопаропросапної сівозміни: чистий пар - озима пшениця - кукурудза на зерно. Проведено економічний та енергетичний аналізи способів обробітку грунту. Встановлено, що безполицеві способи основного обробітку грунту підвищують щільність грунту в порівнянні з оранкою, хоча її показники не виходять за межі оптимальних значень щодо вирощування культур ланки сівозміни. Безполицевий основний обробіток підвищує агрегатний стан грунту та його стійкість до ерозії. За рахунок зниження витрат пального та непоновлювальної енергії способи безполицевого обробітку грунту дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Доведено, що комбінований та чизельний обробітки дозволили отримати сталі врожаї культур ланки зернопаропросапної сівозміни, а також забезпечити найбільший вихід кормових одиниць з одиниці площі. Розроблено рекомендації щодо впровадження чизельного або комбінованого грунтозахисного обробітку грунту під культури ланки сівозміни у господарствах Лівобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-432(4Укр5),022 + П212.2-432(4Укр5),022
Шифр НБУВ: РА309676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Суюсанов Л.І. 
Вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Суюсанов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено стан вугільної промисловості та діяльність шахтарів України у роки Другої світової війни 1939 - 1945 рр. Висвітлено питання участі шахтарів республіки в оборонних заходах у роки війни, проаналізовано їх внесок у розвиток вугільної промисловості на сході СРСР. Визначено роль шахтарів України в організації опору окупантам. Розглянуто соціально-гуманітарні проблеми відновлення вугільної промисловості республіки після її звільнення від загарбників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)62-2
Шифр НБУВ: РА318228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Горбуров К.Є. 
Голод 1946 - 1947 років на території півдня УРСР: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.Є. Горбуров ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення проблем голоду 1946 - 1947 рр. у південному регіоні УРСР. Доведено, що головною причиною голоду були надмірні хлібозаготівлі, жорстка регламентація діяльності колгоспів і радгоспів, а також у цілому антиселянська політика сталінського режиму. Досліджено демографічні втрати населення областей південного регіону. Розкрито економічні та соціальні наслідки повоєнного голодомору. Вивчено стан сільського господарства у перші повоєнні роки, висвітлено опір селянства владним структурам, розкрито репресивно-каральні акти, здійснені проти трудівників сільського господарства. Показано регіональні особливості голоду 1946 - 1947 рр. на Півдні УРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)423-209 + Т3(4УКР5)423-209 +
Шифр НБУВ: РА350600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Анпілогова Т.Ю. 
Гуманітарна інтелігенція Донбасу в період нової економічної політики (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Ю. Анпілогова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено історію формування радянською владою гуманітарної інтелігенції у Донбасі у 1920-х рр., висвітлено процес подальшого використання її потенціалу у різних напрямах радянської політики. На підставі аналізу архівних матеріалів та опублікованих праць охарактеризовано джерела походження нової, радянської інтелігенції, розглянуто методи її формування. Велику увагу приділено умовам життєдіяльності місцевої інтелігенції, зокрема, охарактеризовано соціальні, економічні, політичні, національні, культурні фактори, які вплинули на формування її світоглядної позиції. Зображено суперечливість політики радянських лідерів щодо залучення інтелігенції до співробітництва. Розглянуто напрями діяльності та конкретні завдання, поставлені владою перед донбаською гуманітарною інтелігенцією, проаналізовано результати її діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-293 +
Шифр НБУВ: РА348365

Рубрики:

      
19.

Анпілогова 
Гуманітарна інтелігенція Донбасу в період нової економічної політики (1921- 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Тетяна Юріївна Анпілогова ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-293
Шифр НБУВ: РА348365

Рубрики:

      
20.

Дібас О. А. 
Джерела з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. А. Дібас ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексний аналіз джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.). Запропоновано класифікацію джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), в основу якої покладено як формальні, так і змістовні критерії. Надано історико-джерелознавчу характеристику джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): законодавчої бази Російської імперії, діловодної документації та статистичних матеріалів промислових підприємств, акціонерних товариств. Виявлено, систематизовано та досліджено комплекс джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), здійснено їх класифікацію. До наукового обігу введено значний масив невикористаних джерел, насамперед "Зібрання узаконень правлячого при уряді Сенату", а саме: статути акціонерних товариств і зміни до них, зафіксовані на сторінках краєзнавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-237 + Т1(4УКР)-1(4УКР55) + У03(4УКР5)503.0
Шифр НБУВ: РА382785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського