Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (61)
Пошуковий запит: (<.>U=П240$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Сабо А.Г. 
Енергоощадна технологія вирощування розсади овочевих культур на основі періодичних режимів опромінення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / А.Г. Сабо ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2002. — 24 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано параметри ефективних енергоощадних періодичних режимів опромінення розсади овочевих культур за умов захищеного грунту на підставі аналізу амплітудно-частотних характеристик світлозалежних коливань біоелектричних потенціалів рослин. Зроблено висновок, що для практичного застосування найбільш придатні періоди опромінення, що відповідають першим двом низькочастотним пікам амплітудно-частотних характеристик. Використовуючи одержані рівняння регресії можна визначити оптимальне значення періоду опромінення залежно від виду, сорту, віку рослини та параметрів середовища. Встановлено, що застосування зазначених періодів опромінення сприяє прискоренню розвитку розсади та значній економії електричної енергії. Розроблено алгоритм та спосіб опромінення розсади рослин та шляхи й технічні засоби для його реалізації за умов управління опроміненням у біотехнічній системі "розсада - середовище".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П240.6
Шифр НБУВ: РА321678

Рубрики:

      
2.

Гаврись І.Л. 
Ефективність використання біологічно активних речовин за вирощування помідора у зимових теплицях: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / І.Л. Гаврись ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Встановлено оптимальні концентрації регуляторів росту для передпосівного замочування насіння, обприскування розсади та вегетуючих рослин. Доведено позитивну дію регуляторів росту на якість розсади, досліджено їх вплив на перебіг початкових етапів органогенезу, активність ферментів у листках, а також на ріст і розвиток рослин. Виявлено більш раннє достигання плодів помідора за умов впливу росткових речовин. Результати наукового дослідження впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-434 + П240 +
Шифр НБУВ: РА352834

Рубрики:

      
3.

Гаврилюк В.Б. 
Конвеєрне вирощування посівних та вигоночних зеленних овочевих культур у несезонний період у зимових блокових теплицях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / В.Б. Гаврилюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено елементи конвеєрного вирощування посівних і вигоночних зеленних овочевих культур у несезонний період у зимових блокових теплицях. Встановлено, що в конвеєрі найвищу врожайність капусти пекінської та салату можна отримати від сівби у жовтні та лютому - березні, а кропу - у лютому - березні. Строки садіння цибулі ріпчастої та діаметр садивного матеріалу впливають на врожайність зеленого пера. Одержано найвищу врожайність від цибулин середнього розміру (3 - 4 см). Продуктивність рослин петрушки під час вигонки зелені у несезонний період у спорудах закритого грунту залежить від строків висаджування та маси коренеплодів. Найвища врожайність у коренеплодів масою 60 - 70 г.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П240.2-4
Шифр НБУВ: РА315410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Никифорова Л.Є. 
Низькоенергетичні електромагнітні технології для активації насіння тепличних культур: автореф. дис. ... д-ра техн. наук: 05.11.17 / Л.Є. Никифорова ; Харк. нац. техн. ун-т сільс. гос-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено науково-технічні передумови використання ефективних екологічно безпечних низькоенергетичних електромагнітних технологій інформаційно-резонансного впливу для активації насіння та підвищення врожайності тепличних культур, основу яких складають теоретичне обгрунтування механізму інформаційно-резонансної взаємодії низькоенергетичного електромагнітного випромінювання зі структурами рослинної клітини, які відображають інтегральні характеристики та динаміку процесів перетворення поглинутої енергії в окремій насінині, і вирішується шляхом теоретико-експериментальних досліджень, що грунтуються на закономірностях електрофізичних характеристик насіннєвої продукції та ресурсоощадних можливостях електротехнологічного процесу активації насіння, теоретичне обгрунтування й експериментальне визначення режимів опромінення з урахуванням взаємозв'язку електротехнологічних параметрів оброблення насіння, технологічних і екологічних параметрів вирощування рослин з показниками ефективності, що забезпечує активацію насіння, зростання врожайності, вирощених з них тепличних культур, а також сприяє енергозбереженню у технологічних процесах, створено засоби для контролю дії електромагнітного випромінення, методики та спеціалізоване обладнання для оброблення насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П240-449 +
Шифр НБУВ: РА369559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Хареба О. В. 
Оптимізація елементів технології вирощування огірка в плівкових теплицях: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / О. В. Хареба ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2010. — 22 с.: a-рис. — укp.

Висвітлено питання овочівництва захищеного грунту. Досліджено біологічні особливості рослин нового сортименту огірка, визначено ефективні способи обробки й оптимальну концентрацію нового комплексного мікродобрива Міком для змочування насіння, обприскування розсади та вегетуючих рослин. Обгрунтовано ефективність застосування біологічного захисту рослин проти хвороб за вирощування гібрідів огірка у зимово-весняній культурозміні. Зазначено, що комплексне застосування біопрепарату та регулятора росту позитивно впливає на розвиток рослин, сприяє зменшенню поширення кореневих гнилей та зниженню інтенсивності їх розвитку, що забезпечує збереження урожаю та покращує якість плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4 + П240.2
Шифр НБУВ: РА377707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Боярин В.В. 
Оптимізація інтегрованого захисту помідорів у закритому грунті західного Лісостепу і Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / В.В. Боярин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо оптимізації інтегрованої системи захисту помідорів, що ростуть на закритому грунті, від шкідливих організмівна підставі включення до даної системи багатоїдного хижого клопа макролофуса (Macrolophus nubilus (H.S.), Meridae, Heteroptera). Доведено, що хижий клоп за виробничих умов теплиць успішно розмножується і накопичується. У разі використання багатоїдного хижака для регулювання чисельності білокрилки та попелиці ефективні співвідношення "хижак : жертва" - 1 : 5 та 1 : 10, а тютюнового трипсу - 1 : 5. Для біологічного контролю розвитку павутинного кліща на помідорах доцільним є сумісне застосування макролофуса (10 особин на рослину) та фіносейулюса (способом "насичення"). У разі використання вказаних співвідношень і дотримання норм випуску створюються умови для функціонування саморегулювальної системи триотрофу "рослина - фітофаг - ентомофаг", яка діє впродовж 5 - 6 місяців. Встановлено, що використання макролофуса в системі захисту помідорів успішно поєднується з використанням фунгіцидів: байлетону, каратану, топазу, превікуру. Зроблено висновок: використання рекомендованої системи дозволяє замінити макролофусом щонайменше 5 вузькоспеціалізованих біоагентів і ряд інсектицидів, а також удвічі зменшити пестицидне навантаження під час вирощування помідорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П240-46 + П415.821
Шифр НБУВ: РА315052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Велит І.А. 
Підвищення енергетичної ефективності та екологічної безпеки високоінтенсивних джерел світла для вирощування овочів в умовах закритого грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.07 / І.А. Велит ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено високоінтенсивні джерела світла для вирощування рослин за умов закритого грунту з покращеними енергетичними та екологічними показниками. Доведено, що в результаті опромінення рослин томатів різних сортів різним спектральним складом сумарний вміст хлорофіну в червоній і жовтій ділянках спектра вищий, ніж у синій і зеленій. Досліджено спектральні характеристики високоінтенсивних розрядних ламп, визначено недостатність червоної складової. Рекомендовано наповнення домішок розрядної трубки натрієвої лампи високого тиску (НЛВТ) амальгами натрію з домішками цезію, калію, рубідію. Розроблено конструкцію високоінтенсивних натрієвих ламп з домішками цезію для вирощування рослин у закритому грунті. Доведено, що зменшення процентного вмісту ртуті в амальгамі натрію призводить до зниження потужності випромінювання в ділянці фотосинтетичної активної радіації (ФАР), за якого збільшується частка випромінювання у червоній ділянці спектра (за рахунок зниження в зеленій). З'ясовано, що доцільними для рослинництва є лампи з домішками цезію, які забезпечують найсприятливіший спектр для світлокультури рослин. Показано, що вміст пігментів у рослинах томатів, огірка та гороху за опромінення натрієвою лампою високого тиску з домішками цезію вищий, ніж у разі опромінення ДРЛФ400 та ДНаТ400, що забезпечує інтенсивний ріст рослин. Досліджено світлотехнічні та електричні характеристики високоінтенсивних натрієвих ламп з домішками цезію, визначено їх оптимальні параметри. Встановлено закономірність впливу амальгам на екологічні характеристики розрядних ламп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П240.6 +
Шифр НБУВ: РА343984

Рубрики:

      
8.

Немтінов В.І. 
Теоретичне обгрунтування стратегії енергозбереження при вирощуванні овочевих рослин у захищеному грунті півдня України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.06 / В.І. Немтінов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Розроблено енергоощаджувальні прийоми й елементи технології виробництва капусти білоголової ранньої та цвітної, огірків, томатів і розсади баклажана в плівкових і зимових теплицях. З'ясовано основні напрямки раціонального використання та підвищення врожайності овочевих рослин за умов зниження енерговитрат у захищеному грунті. Виявлено енергоємність продукції. Визначено економічну ефективність та здійснено біоенергетичну оцінку технологічних заходів. Установлено теплоємність різних видів біопалива. Досліджено способи обробки насіння та розсади, шляхи збільшення теплоємності та біологічної активності традиційного виду біопалива - пакованої соломи. Підібрано сидерати, установлено їх роль у підвищенні родючості грунту та зниженні енерговитрат за умов вирощування огірків і томата в плівкових теплицях. Розроблено передвисадковий захист розсади баклажана від високої температури та суховію за відкритого грунту, підібрано дози та способи обробки розсади антитранспірантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П240(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345990

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Білогубова О.М. 
Шляхи підвищення продуктивності та ефективності виробництва помідора в умовах гідропонних теплиць: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.М. Білогубова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено морфо-біологічну та господарську оцінку одинадцяти гетерозисних гібридів. Визначено два найкращі за господарсько-цінними ознаками гібриди для вирощування в зимових гідропонних теплицях на малооб'ємній гідропоніці в продовженій культурі. Запропоновано як субстрат використовувати щебінь гранітний у басейнах на грядках із застосуванням краплинного поливу. Розроблено інтенсивну технологію вирощування розсади, яка забезпечує отримання стандартного 30 - 35-денного садивного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-455 + П240.2
Шифр НБУВ: РА317194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського