Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (190)Книжкові видання та компакт-диски (135)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-451.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сеньків О.М. 
Антиоксидантний статус та вуглеводний обмін у відлучених поросят за дії різного рівня цинку в раціоні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.М. Сеньків ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різного рівня цинку в раціоні поросят до і через різні строки після відлучення від свиноматок на активність антиоксидантної системи й обміну вуглеводів у їх організмі й інтенсивність росту. Встановлено інгібуючий вплив дефіциту цинку у раціоні поросят після відлучення від свиноматк на активність антиоксидантної системи та метаболізм глюкози у їх організмі. З'ясовано, що підвищення його рівня у раціоні поросят активує антиокидантну систему та метаболізм глюкози. Аналогічні відмінності виявлено також у вмісті продуктів перекисного окиснення ліпідів та активності супероксидиддисмутази у печінці та скелетних м'язах поросят залежно від вмісту цинку у згодовуваному їм комбікормі. Встановлено, що після відлучення від свиноматок концентрація глюкози та молочної кислоти у крові поросят, яким згодовували комбікорм з низьким (30 та 60 мг/кг) вмістом цинку значно більша у порівнянні з тваринами, яким згодовували комбікорм з високим (100 та 120 мг/кг) вмістом цинку. Встановлено пряму залежність між активністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вмістом цинку в раціоні поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.512 + П65-451.23 +
Шифр НБУВ: РА363126

Рубрики:

      
2.

Кузьменко П. І. 
Біотехнологія виробництва пребіотичного комплексу та його використання у свинарстві: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / П. І. Кузьменко ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання нових вітчизняних комплексних пребіотичних компонентів на базі пектину та комплексів пара-амінобензойної кислоти (ПАБК) з біометалами. Обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність використання ферментів для одержання пектину з бурякового жому. Шляхом спрямованого біокаталізу розроблено ензимну композицію, що проявляє синергізм дії за умов "обмеженого" біокаталізу, з метою інтенсифікації процесу біоконверсії й одержання продуктів з заданими показниками виходу й якісного складу. Виявлено ферментативний вплив на процес гідролізу й екстрагування пектину із сировини, що призводить до підвищення ефективності процесу за рахунок збільшення проникності клітинних мембран рослинної сировини. Експериментально підтверджено можливість ультрафільтраційного та нанофільтраційного концентрування пектинових екстрактів, що дозволяє одержати розчини з підвищеним вмістом пектину заданих параметрів з використанням екобіотехнологій. Запропоновано новий метод функціоналізації олігоцукрів бурякового жому шляхом уведення в нього металокомплексів ПАБК, що дозволило одержати комплекс з пребіотичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.539 пребіотики + П65-451.29 пребіотики + П855.59
Шифр НБУВ: РА377325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Чумаченко В.В. 
Біохімічні та імунологічні основи системи профілактики стресу в свиней: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / В.В. Чумаченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Установлено, що у загальному адаптаційному синдромі у свиней беруть участь усі їх системи та ланки обмінних процесів, взаємопов'язані зі станом резистентності організму. Визначено комплексні зміни показників білкового, амінокислотного та ліпідного обміну, пероксидного окиснення ліпідів, системи антиоксидантного захисту у свиней за умов стресу, що доводить метаболічну спрямованість цих процесів для забезпечення життєдіяльності їх організму за умов адаптації до дії стрес-факторів. Рівень стресової реакції у поросят у разі відлучення від свиноматки залежить від їх віку та механізмів адаптації організму. Найбільша стрес-реакція виникає у поросят за умов їх відлучення від свиноматок у 26-денному віці та формування їх у групи з різних гнізд. Суттєво знижує стресовий стан у поросят формування їх за групами у 45 - 60-денному віці, через 7 діб після відлучення від свиноматок, а також за умов вирощування, уникаючи перегрупування. За умов стресу посилюється розпад білків, дезамінування та переамінування амінокислот, ліполіз, пероксидне окиснення ліпідів й активація ферментних і неферментних ланок системи антиоксидантного захисту, виникає імунодефіцитний стан, що супроводжується шлунково-кишковими, респіраторними та іншими хворобами різної етіології. Апробовано домішки до корму вітамінів E, C і селену та застосування імуномодулятора - поркавірексу для профілактики стресу у свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.29 + П836.51 +
Шифр НБУВ: РА348830

Рубрики:

      
4.

Тофан Н. І. 
Вплив амінокислотної добавки з ферментованих відходів пекарських дріжджів та селену на обмін речовин і продуктивність молодняку свиней: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Н. І. Тофан ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 16 с. — укp.

Викладено результати двох науково-господарських дослідів з вивчення ефективності використання нетрадиційних кормових домішок в раціонах свиней на відгодівлі. Досліджено їх вплив на живу масу, середньодобові прирости, перетравність поживних речовин, показники м'яса свиней. Експериментально встановлено позитивну дію дослідженої кормової домішки та селену на ріст та обмін речовин молодняку свиней, не відзначено негативного впливу на біохімічні показники крові, якість продукції, що сприяло підвищенню рентабельності вирощування та відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232
Шифр НБУВ: РА379459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бідяк І.М. 
Вплив згодовування міновіту на продуктивність, обмін речовин, якість м'яса та стан внутрішніх органів свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.М. Бідяк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено ефективність використання міновіту (нової біологічно активної кормової домішки) у раціоні годівлі молодняку свиней. Встановлено вплив міновіту на їх продуктивність і якість м'яса, стан органів травної й ендокринної систем та обмін речовин. Виявлено, що згодовування міновіту у дозах 2 - 8 г на 100 кг живої маси підвищує середньодобові прирости молодняку свиней у процесах вирощування та відгодівлі, збільшує забійну масу та масу туші, суттєво не впливає на зміну фізико-хімічних показників якості м'яса, знижує жировідкладення в тушах. Доведено, що споживання міновіту поліпшує обмін речовин, стимулює розвиток окремих структур шлунка, тонкого та товстого кишечнику свиней, вірогідно не впливає на каріометричні показники паренхіми печінки, підшлункової та щитовидної залоз, а також окремих функціональних зон коркової та мозкової речовин наднирників. Обгрунтовано доцільність використання міновіту у годівлі свиней різних вікових груп у дозі 4 г на 100 кг живої маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.29 + П65-273.1 +
Шифр НБУВ: РА356483

Рубрики:

      
6.

Зінов'єв С.Г. 
Вплив мікробіологічної ферментації кормів на співвідношення вільних амінокислот крові поросят та їх фізіологічний стан: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / С.Г. Зінов'єв ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що ферментація препаратом "Байкал" ЕМ 1 У за оптимальних умов монокормів - ячменю, кукурудзи, гороху, сої та їх кормосумішей призводить до накопичення в них вільних амінокислот і покращання їх співвідношення. Відзначено, що у разі використання цих кормів відбувається покращання гематологічних показників. Зауважено, що на початку досліду вміст вільних амінокислот у крові поросят був на однаковому рівні у контрольних і піддослідних тварин. Виявлено, що за умов використання ферментативних кормів протягом місяця вміст вільних амінокислот у дослідній групі дещо знизився, а згодом, за годівлі до двох місяців, рівень вмісту амінокислот почав підвищуватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25 +
Шифр НБУВ: РА336714

Рубрики:

      
7.

Онищенко О.В. 
Вплив різних рівнів і джерел селену на обмін речовин та відтворну здатність ремонтних свинок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Онищенко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано оптимальні рівні й ефективні джерела селену у раціоні ремонтних свинок і вирощених з них свиноматок. Встановлено, що оптимальним рівнем селену у раціонах ремонтних свинок від 2,5 до 9 - 10-місячного парувального віку, а також поросних і лактуючих свиноматок є 0,3 мг/кг СР. Виявлено, що такий вміст селену у раціоні позитивно впливає на зростання коефіцієнтів перетравності поживних речовин, баланс азоту та мінеральних елементів, покращання гематологічних показників (вмісту у крові еритроцитів і гемоглобіну, загального білка, сірки, заліза, міді, цинку, марганцю та селену, вітаміну Е, каталазної й пероксидазної активності), що поліпшує у порівнянні з селенодефіцитним контролем середньодобові прирости живої маси ремонтних свинок на 5,7 - 9,6 %, їх заплідненість - 16,7 - 40 %, багатоплідність 1,9 - 7,5 %, великоплідність - 3,9 - 10,7 %, масу гнізда після народження - 3,6 - 11 %, молочність свиноматок - 10,8 - 24,1 %, збереженість поросят - 1,4 - 5,3 % та їх середньодобові прирости до двомісячного віку - на 6,5 - 9,7 % з меншими на 5,7 - 9,5 % витратами кормів на приріст. Доведено, що найвищий показник засвоєння поживних речовин, нагромадження селену у плаценті, крові, молозиві та молоці свиноматок і в організмі їх поросят вдається досягти у разі введення у раціон органічної форми селену - сел-плексу та селенометіоніну з метою забезпечення оптимального рівня елемента у раціоні - 0,3 мг/кг СР. Доведено, що застосування селенових препаратів - сел-плексу, селенометіоніну та селеніту натрію з метою поповнення дефіциту селену до оптимального рівня (0,3 мг/кг СР) у раціоні ремонтних свинок, вирощуваних від 2,5-місячного віку до свиноматок з поросятами, забезпечує економічний ефект у розрахунку на одну голову, відповідно, 298,30; 297,22 та 261,76 грн. Встановлено, що різниця між показниками економічного ефекту за сел-плексом і селенітом натрію та селенометіоніном і селенітом натрію у раціоні становить 36,54 та 35,46 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 + П65-447 +
Шифр НБУВ: РА367766

Рубрики:

      
8.

Пентилюк 
Вплив спадкових, паратипових факторів і статевого диморфізму на підвищення відтворювальних якостей свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Роман Сергійович Пентилюк ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34 + П65-451.29
Шифр НБУВ: РА359296

Рубрики:

      
9.

Гаращук М.І. 
Вуглеводно-ліпідний обмін у свиней різного віку за впливу препаратів гумусової природи та апізолу: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.І. Гаращук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено показники вуглеводного та жирового обмінів, продуктивність і резистентність поросят за впливу гумату натрію, оксигумату, апізолу. Одержано дані стосовно впливу препаратів на морфологічні та біохімічні показники крові свиней трьох вікових груп. Визначено вікові межі, за яких застосування цих препаратів є найбільш доцільним. За умов промислового свинарства доведено ефективність застосування нових біостимуляторів. На підставі результатів проведених досліджень обгрунтовано перспективність застосування у свинарстві оксигумату, гумату натрію та апізолу для стимулювання росту, продуктивності та стійкості тварин до захворювань. З'ясовано стимулювальний вплив даних препаратів на гемопоез. Установлено, що гумат натрію та оксигумат посилюють процеси аеробного окиснення, підвищують рівень енергетичних процесів за участі глюкози. Гумінові препарати підвищують рівень загальних ліпідів у крові поросят за рахунок збільшення вмісту фосфоліпідів і триацилгліцеролів. Гумат натрію й оксигумат впливають на активність ферментативних систем організму свиней. З'ясовано, що дія гумінових препаратів залежить від віку тварин, за умов їх застосування збільшуються середньодобові прирости маси тіла поросят. Продукт, що виробляється бджолами, "Апізол" не спричинює негативні зміни морфологічних і біохімічних показників крові, позитивно впливає на рівень гемоглобіну, молочної кислоти, посилюючи окиснювально-відновні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-272.53 +
Шифр НБУВ: РА354504

Рубрики:

      
10.

Харкавлюк В.Є. 
Доступність та використання поживних речовин зернових злакових кормів молодняком свиней великої білої породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Є. Харкавлюк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин молодняком свиней великої білої породи з зерна сортів пивоварного ячменю СН-28, Скарлет і Бадьорий, пшениці Галон і Веста, тритикале Укро, житниці Розовська 7 та кукурудзи Гран 5. Завдяки впровадженню одержаних даних в результаті проведених досліджень є можливим здійснення контролю продуктивності свиней. Установлено, що 1 кг сухої речовини ячменю СН-28 забезпечує відкладення в організмі молодняку свиней 4,76 МДж енергії приросту, Скарлет - на 16,5 %, а Бадьорий - на 26,2 % менше, у разі згодовування пшениці Галон можна на приріст живої маси тварин використовувати 6,09 МДж, а Веста - на 17,4 % менше. Відзначено, що згодовування житниці "Розовская 7" і тритикале сорту Укро дозволяє забезпечити продуктивне виористання енергії на рівні 7,1 МДж з 1 кг сухої речовини, а кукурудзи сорту Гран 5 - на 27,2 %, жита Синтетик 38 - на 35,1 % менше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.29 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА365315

Рубрики:

      
11.

Гуцол А. В. 
Експериментальне обгрунтування ефективності використання ферментних препаратів та їх композицій в годівлі свиней: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.02 / А. В. Гуцол ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2010. — 45 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано ефективність використання в годівлі свиней різних вікових груп нових біологічно активних кормових домішок - мацерази, мацеробациліну, міновіту, мінази, мультиензимних композицій МЕК-1 та МЕК-2 і визначено їх активність і найбільш ефективні дози введення в раціони тварин. Встановлено, що згодовування даних біологічно активних кормових домішок супоросним свиноматкам мало позитивний вплив на їх відтворні показники. Визначено позитивний вплив згодовування даних кормових домішок на ріст і збереженість поросят, відгодівельні та забійні показники молодняку, фізико-хімічні показники якості м'яса, його білковий, жирокислотний склад і калорійність. Показано, що використання в годівлі молодняку свиней даних домішок сприяє покращанню перетравності більшості поживних речовин раціонів і кращому засвоєнню організмом азоту корму. Доведено позитивний вплив даних кормових домішок на процеси обміну речовин, їх високу активність, здатність стимулювати розвиток окремих структур органів травної й ендокринної систем, підвищення приростів тварин шляхом інтенсифікації функції окремих органів і систем завдяки морфофункціональним змінам, які мають адаптивний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25
Шифр НБУВ: РА378101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Берестова Л.Є. 
Ефективність використання каротину трав'яного борошна в годівлі молодняку свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Л.Є. Берестова ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу згодовування трав'яного борошна різних строків зберігання на ефективність використання каротину та продуктивність поросят-сисунів і відлучених поросят. Досліджено фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин раціонів, до складу яких було введено люцернове трав'яне борошно різних строків зберігання. Наведено експериментальний матеріал, одержаний за результатами визначення ефективності використання каротину свіжовиготовленого трав'яного борошна та борошна, як зберігалось 12 міс. Базуючись на одержаних даних, є доцільною теза - під час проведення розрахунків A-вітамінної активності каротину трав'яного борошна для поросят після від'ємного періоду 1 мг каротину свіжовиготовленого борошна еквівалентний 88 МО, а трав'яного борошна, яке зберігалось протягом року - 109 МО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 +
Шифр НБУВ: РА362535

Рубрики:

      
13.

Дроздов С.Є. 
Ефективність виробництва та використання силосу на основі амаранту у раціонах поросних свиноматок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Є. Дроздов ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень з технології виробництва та ефективності використання у раціонах поросних свиноматок силосу з суміші амаранту (50 %) з кукурудзою (50 %) або сорго-суданковим гібридом (50 %) за умов Лісостепу України. Визначено якість цих силосів у зв'язку з різним співвідношенням вихідної сировини. Розглянуто фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин раціону, що містив силос з суміші амаранту та сорго-суданкового гібриду. Розкрито вплив різної кількості даних силосів у раціонах поросних свиноматок на їх продуктивність та стан здоров'я. Встановлено доцільність комбінованого застосування амаранту як силосної культури в свинарстві. Зазначено, що ефективною кількістю силосу на основі амаранту є 20 % від загальної поживності раціону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-455.43 +
Шифр НБУВ: РА340477

Рубрики:

      
14.

Чалий О.І. 
Ефективність різних концентрацій цинку в раціонах кнурів- плідників і свиноматок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.І. Чалий ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ефективний вплив на репродуктивну здатність і продуктивність кнурів та маток має цинк в концентрації 120 мг/кг сухих речовин в раціонах, збалансованих за всіма поживними речовинами. Викладено матеріал по впливу різних концентрацій цинку (40, 87, 120, 160 і 200 мг/кг СР) на споживання і перетравлення поживних речовин, забезпеченість енергією, баланс азоту, стан здоров'я, процеси росту, спермопродукцію, запліднюючу здатність кнурів-плідників, багато та великоплідність маток і якість їх потомства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232,022

Рубрики:

      
15.

Мірошниченко І.П. 
Ефективність різного вмісту магнію в раціонах свиней на відгодівлі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.П. Мірошниченко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Встановлено вплив різних концентрацій магнію в сухій речовині раціонів свиней на відгодівлі на їх продуктивність, баланс магнію та азоту, претравність поживних речовин, вміст магнію в органах і тканинах, гістобудову їх внутрішніх органів, резистентність. Вивчено дію різних доз магнію (4,0; 4.4; 4.8 та 5.2 г/кг сухої речовини раціонів), зроблено розрахунки їх економічної ефективності. Вперше виявлено, що введення до складу раціонів годівлі молодняку свиней магнію у кількості 4,4 - 5,2 г/кг сухої речовини сприяє підвищенню продуктивності тварин. Доведено, що за комплексним впливом на організм свиней найбільш ефективним є вміст 4,8 г/кг сухої речовини магнію у раціонах. Наведено рекомендації щодо використання даної дози як уточненої норми магнію у раціоні свиней на відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 магній +
Шифр НБУВ: РА357979

Рубрики:

      
16.

Юрків О. Я. 
Імунний та антиоксидантний статус у поросят раннього постнатального віку за дії хрому: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / О. Я. Юрків ; Ін-т біології тварин НААН України. — Л., 2011. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив перорального введення хрому на імунний та антиоксидантний статус, морфофункціональний стан крові, обмін білків в організмі поросят раннього віку. Виявлено стимулювальну дію хрому на активність систем клітинного та гуморального імунітету. Показано позитивний вплив цього мікроелемента на кількість і функціональний склад Т- і В-лімфоцитів та їх субпопуляцій, показники неспецифічної резистентності. З'ясовано, що введення тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів і посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту в крові новонароджених тварин. Визначено оптимальну дозу хрому для поросят раннього віку, яка сприяє покращанню білкового обміну в їх організмі та відповідає 150 мкг для кожної тварини. Розроблено спосіб підвищення резистентності новонароджених поросят за виробничих умов. Наведено наукове й економічне обгрунтування застосування перорального введення хлориду хрому в практиці ветеринарної медицини з метою профілактики захворювання молодняка свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272 + П65-451.232
Шифр НБУВ: РА383758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Козак Р.В. 
Інтенсифікація виробництва свинини при використанні сухих кормових сумішок з екструдованим тритикале: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Р.В. Козак ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено та впроваджено для заключної відгодівлі свиней більш збалансовані та дешеві концентровані суміші з вирощених у господарстві високоврожайних кормових культур і деяких видів відходів (висівок пшеничних, ріпакової макухи). Вперше встановлено кормову цінність екструдованої дерті нової для західної зони України культури - озимого тритикале в складі даних сумішей. Доведено доцільність поповнення раціонів відгодівельних свиней легкодоступними фракціями крохмалю (мальтози) та органічними сполуками сірки для стимулювання мікробіологічних процесів у товстому відділі кишечнику з метою покращання розщеплення клітковини та синтезу вітамінів групи B, що сприяє зростанню загальної перетравності органічних речовин раціону та використанню їх для утворення продукції. Експериментально доведено, що впровадження удосконаленої технології заключної відгодівлі молодняку свиней сприяє значному підвищенню інтенсивності його росту, рентабельності виробництва свинини та поліпшенню її якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П545.123 +
Шифр НБУВ: РА352691

Рубрики:

      
18.

Бабенко С.П. 
Оптимізація технологічних режимів і норм згодовування мацеробациліну Г3х свиням на відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / С.П. Бабенко ; Білоцерківський держ. аграрний ун-т. — Біла Церква, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25,022

Рубрики:

      
19.

Трофимчук А.М. 
Особливості функціонування клітинних факторів резистентності поросят за дії препарату тимуса: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / А.М. Трофимчук ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження встановлено, що функціонування клітинних чинників резистетності в організмі поросят відбувається уповільнено. Однією з причин цього факту є дія несприятливих факторів навколишнього середовища за умов сучасних свиноферм. Доведено доцільність застосування природного імуномодулювального препарату тимуса КАФІ поросятам у встановленому оптимальному режимі, що дає змогу активувати гемацитопоез, процеси проліферації, диференціації та спеціалізації клітин лімфоїдного ряду. Виявлено загальне підвищення вмісту Т-клітин, їх активної субпопуляції, відзначено краще співвідношення теофілінрезистентних клітин до теофілінчутливих. Зазначено, що збільшилася кількість середньо- та високоавидних лімфоцитів з одночасним зменшенням кількості низькоавидних клітин, що вказує на зміцнення рецепторного апарата імунокомпетентних клітин та підвищення їх функціональної активності. Доведено наявність активації функціонування фагоцитів: нейтрофілів та моноцитів периферичної крові поросят. Зазначено, що підвищення резистетності поросят позитивно впливає на їх збереженість та інтенсивність росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.29 +
Шифр НБУВ: РА325539

Рубрики:

      
20.

Килимнюк 
Перетравність і обмін поживних речовин у свиней, вирощених на раціонах, збалансованих за якістю протеїну: Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Олександр Іванович Килимнюк ; Львівський національний ун-т ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.21 + П65-273.1
Шифр НБУВ: РА358974

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського