Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (650)Книжкові видання та компакт-диски (689)Журнали та продовжувані видання (711)
Пошуковий запит: (<.>U=Р121$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Важненко О.В. 
Вплив антропогенно забрудненого атмосферного повітря на цинкметаболізуючі клітини людини і тварин: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О.В. Важненко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено ранні метаболічні зміни, що відбуваються на клітинному рівні, у мешканців металургійних центрів і зв'язку цих порушень з регіональними особливостями промислового забруднення повітряного басейну. Вивчено фізіологічну роль цинку, зокрема, у розвитку неспецифічного адаптаційного синдрому клітинної системи. Розглянуто вплив несприятливих екологічних чинників на процес акумуляції цинку в клітинах, здатних до його активного нагромадження й обміну. Досліджено зв'язок між змінами вмісту катіонів цинку та міді в нейтрофільних гранулоцитах людей і піддослідних тварин під впливом несприятливих чинників середовища. Встановлено, що тривалий вплив несприятливих екологічних чинників, зокрема, забрудненого атмосферного повітря, викликає розвиток дефіциту цинку та секреторного матеріалу, а також нагромадження катіонів міді в клітинах. Визначено зміни в клітинах, що дозволяють віднести їх до симптомів неспецифічного адаптаційного синдрому клітинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Е70*723-652.33-64 + Е60*723-652.33-64
Шифр НБУВ: РА374407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Харламова А. В. 
Вплив атмосферного забруднення гірничо-металургійного комплексу на формування психофізіологічного статусу дітей 3 - 7-річного віку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / А. В. Харламова ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено зв'язок між сукупністю інформативних гемодинамічних, психофізіологічних показників і рівнем атмосферного забруднення гірничо-металургійного комплексу. Доведено ембріотоксичність ксенобіотиків атмосферного повітря гірничо-металургійного комплексу за сенситивними показниками ембріонального розвитку тварин. Встановлено, що дія на плід аерогенних контамінантів протягом всього періоду ембріогенезу призводить до змін у функціонуванні центральної нервової системи (ЦНС), до зниження функціональних резервів серцево-судинної та дихальної систем тварин у різні постнатальні періоди життя, що свідчить про зменшення рівня адаптованості організму тварин до умов навколишнього середовища. Висвітлено відмінності чутливості показників серцево-судинної системи до несприятливих факторів довкілля у дітей різних вікових і статевих груп. Виявлено психофізіологічні показники дітей віком від 3-х до 7-ми років, які погіршувалися за умов дії антропогенних факторів гірничо-металургійного комплексу. Визначено, що організм дітей віком від 3-х до 7-ми років є особливо чутливим до впливу несприятливих умов проживання, про що свідчить виражене напруження вегетативного забезпечення різних систем організму, зокрема, серцево-судинної, дихальної та ЦНС, погіршення когнітивних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р128.9
Шифр НБУВ: РА378030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Краєва Л.О. 
Вплив забруднення атмосферного повітря промислового міста на захворюваність гострою ЛОР-патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.О. Краєва ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено вплив забруднення атмосферного повітря на захворюваність населення гострою ЛОР-патологією, у тому числі інфекційної природи, рівень імунітету (на прикладі імунітету до дифтерії), а також на зміну вірулентності коринебактерій (in vivo et in vitro). Встановлено залежність кількості хворих з гострими ЛОР-патологічними станами та рівня імунітету до дифтерії від ступеня небезпечності забруднення атмосферного повітря у місцях мешкання. Розраховано критичні рівні для окремих чинників та сумарного показника забруднення атмосферного повітря у разі гострої ЛОР-патології. Визначено гемолітичні, гемаглютинуючі, адгезивні та нейрамінідазні властивості представників коринебактерій, стафілококів і стрептококів, які змінювалися у штамів коринебактерій під дією 4-х чинників забрудненого атмосферного повітря міста. Доведено зміну чутливості до антибіотиків серед коринебактерій під впливом 4-х чинників забрудненого атмосферного повітря, а також у разі мікробних асоціацій з іншими мікроорганізмами. Виявлено можливість коринебактерій викликати не лише ЛОР-патологію, але й інші захворювання. З метою отримання й обробки результатів дослідження було використано геоінформаційні технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р124.426.8
Шифр НБУВ: РА320956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дичка Л.В. 
Вплив мінеральної води різних типів при використанні як питної на стан здоров'я населення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.В. Дичка ; ДУ "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено еколого-гігієнічне оцінювання одного з факторів способу життя місцевого населення регіону з високою насиченістю водопроявами питних мінеральних вод різних типів - їх систематичного питного вживання. Установлено, що тривале використання лікувально-столових мінеральних вод впливає на мінеральний обмін в організмі місцевих жителів (за вмістом мікроелементів у волоссі), за наявності певних особливостей у кожній з чотирьох гідрохімічних провінцій (кременистих, борних, залізистих та залізисто-миш'яковистих) мінеральних вод, що можливо є фактором низької захворюваності місцевого населення на хвороби органів травлення, сечовиділення, крові. Виявлено особливості забезпеченості населення мікроелементами у гідрохімічних провінціях мінеральних вод зумовлюють необхідність виділення на їх основі субрегіональних провінцій з надлишком цих елементів як факторів малої інтенсивності в регіональній біогеохімічній провінції з нестачею йоду, фтору та інших елементів у питній воді на Закарпатті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР) + Р354.482 +
Шифр НБУВ: РА358049

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Святодух Г.М. 
Вплив оксиду азоту на рівень адаптивних можливостей системи кровообігу практично здорових юнаків і дівчат 18 - 20 років: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г.М. Святодух ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено роль системи синтезу оксиду азоту в забезпеченні адаптивних можливостей серцево-судинної системи практично здорових хлопців і дівчат віком 18 - 20-ти років. Показано, що високий рівень адаптивних можливостей забезпечується за рахунок експресії авктивності окисного і нітритредуктазного реутилізаційного шляхів синтезу NO за одночасного зниження активності індуцибельної NO-синтази. Встановлено статеві відмінності в характері функціонального стану системи синтезу оксиду азоту у практично здорових юнаків і дівчат. Доповнено наукові уявлення про фізіологічну роль оксиду азоту в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Е70*732.1-649: Г125.1
Шифр НБУВ: РА373316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Фединяк А.В. 
Генетичні ефекти поверхневих і підземних вод Львівщини та корекція мутагенних фонів природними або синтетичними сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Фединяк ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено сумарну мутагенну активність стічних, поверхневих і підземних вод Львівщини. Виявлено, що шахтні води та стоки підприємств нафтопереробної та хімічної промисловості спричинюють мутагенний ефект. Зразки води з поверхневих водойм, до яких потрапляють стічні води, також здаті індукувати генні та хромосомні мутації, семантичну рекомбінацію. На підставі результатів дослідження мутагенності води за різних етапів водопідготовки Львівського водопроводу на станціях санітарної водопідготовки Львівської залізниці показано, що вода з артезіанських свердловин не зумовлює мутагенні ефекти. Введення хлору чи його сполук з метою дезінфекції призводить до індукції мутації різного типу. Показано, що добова експозиція з сорбетами природного (глауконітом, трепелом, активованим вугіллям, цеолітом) та синтетичного (іонообмінною смолою АВ-178 та КУ2-8) походження за певних випадків знижувала мутагенні ефекти хлороганічих забруднювачів питної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Е60*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА349507

Рубрики:

      
8.

Міщенко Л.В. 
Геоекологічний аудит впливу техногенного забруднення на довкілля та здоров'я населення (на прикладі регіону Покуття): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Л.В. Міщенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено стан сучасної екологічної ситуації на території Прут-Дністровського межиріччя (Покуття). Встановлено, що техногенне забруднення важкими металами та нафтопродуктами даного регіону накопичувалось протягом довготривалої дії транскордонних, регіональних і локальних переносів забруднюючих речовин від різних за своїм походженням джерел викидів. Доведено, що в досліджуваному районі радіонуклідне забруднення на відміну від забруднення важкими металами та нафтопродуктами не має зв'язку з просторовим розподілом ландшафтних одиниць локального рівня, а залежить від домінуючого напрямку вітрів, що розносили радіаційний пил від Чорнобильської катастрофи. Розроблено алгоритм екологічного аудиту - визначення сучасної екологічної ситуації на базі комп'ютерного аналізу просторового розподілу усіх можливих забруднювачів довкілля (важких металів, надлишку отрутохімікатів та мінеральних добрив, нафтопродуктів, радіонуклідів в усіх компонентах ландшафтів (геологічному середовищі, грунтовому та рослинному покривах, водному середовищі та атмосферному повітрі) з врахуванням геофізичних полів та особливостей рельєфу, що впливає на розподіл полютантів. Вперше з використанням ПЕОМ визначено кількісні кореляційні залежності захворюваності населення від різних екологічних чинників та типу забруднення, які проявились до Чорнобильської катастрофи та після неї. Розвинуто методику проведення екологічного моніторингу та створення комп'ютерних інформаційно-аналітичних та прогнозно-керуючих систем екологічної безпеки детального масштабу (1 : 50 000), тобто на рівні території адміністративного району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Д829(45УКР)081 +
Шифр НБУВ: РА324200

Рубрики:

      
9.

Плачков С.Ф. 
Гігієнічна оцінка впливу атмосферного забруднення на морфофункціональний стан новонароджених м. Дніпропетровська: автореф. дис... канд. екон. наук: 14.02.01 / С.Ф. Плачков ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

За результатами проведених досліджень наведено комплексну гігієнічну оцінку просторово-часових особливостей аерогенного забруднення Дніпропетровська та визначено залежності змін антропометричних показників доношених новонароджених у динаміці часу з урахуванням статевих ознак. Визначено критичні рівні атмосферних забруднювальних речових, які дозволяють проводити медичний прогноз фізичного статусу новонароджених. Установлено фізіологічні значення важких металів, наявних в організмі новонароджених і дозозалежні зв'язки їх вмісту у перинатальний період розвитку дитини. Одержано нові дані певних ланок механізму міграції важких металів в організмі плоду та новонародженого. Розроблено та впроваджено регіональні стандарти фізичного розвитку доношених новонароджених Дніпропетровщини з урахуванням статі. Обгрунтовано комплекс гігієнічних рекомендацій щодо профілактики негативних наслідків впливу аерогенних полютантів на морфофункціональний стан і здоров'я немовлят промислово розвинутих міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.4 + Р121.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363951

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ворохта Ю.М. 
Гігієнічна оцінка впливу мінерального складу питних вод на здоров'я населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.М. Ворохта ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Установлено, що для окремих сольових компонентів питної води можлива адаптація населення навіть за умов суттєвого перевищення чинних стандартів. Визначено квоти водного фактора у постачанні організму споживачів питної води ессенціальними мінеральними речовинами. Установлено роль впливу різних компонентів сольового складу даних вод на здоров'я дитячого та дорослого населення. Показано, що споживання питної води фізіологічно неадекватного сольового складу негативно впливає на здоров'я дитячого населення, зокрема виявлено вірогідний негативний кореляційний взаємозв'язок середньої сили між окремими показниками якості питної води (загальною жорсткістю, вмістом фторидів і нітратів) і динамікою антропометричних показників. Установлено, що доросле населення, яке споживає питну воду з високим вмістом окремих нетоксичних мінеральних сполук, добре адаптується до сольового складу питної води. Наголошено, що тимчасові регіональні стандарти якості питної води мають використовуватися лише стосовно дорослого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51 + Р11(4УКР-4ОДЕ)0 +
Шифр НБУВ: РА351012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Мережкіна Н.В. 
Гігієнічна оцінка впливу природних та техногенних факторів навколишнього середовища на здоров'я населення з хворобами органів дихання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.В. Мережкіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено медико-географічні закономірності динаміки загальної та первинної захворюваності та смертності населення України у разі хвороби органів дихання (ХОД), зокрема, бронхіальної астми (БА) та хронічного бронхіту (ХБ). Надано гігієнічну оцінку закономірностей розподілу природних і антропогенних факторів на території України та Києва. Розроблено гігієнічну паспортизацію сонячної та геомагнітної активності, клімату та погоди, антропогенних забруднень повітря щодо їх впливу на динаміку об'єктивних та суб'єктивних показників у хворих, частоту загострень та смертей у разі ХОД. Обгрунтовано та впроваджено в практику охорони здоров'я медичні класифікації біотропності погоди щодо хворих з БА та ХБ за умов великого міста, що вперше враховують поєднану дію принципово різних механізмів впливу на організм людини природних (спотворення біологічних ритмів функцій органів та систем організму) та антропогенних (спотворення динаміки атмосферних забруднень у разі певних типів погоди) чинників навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р412-1 +
Шифр НБУВ: РА339709

Рубрики:

      
12.

Жданов В.В. 
Гігієнічна оцінка впливу шкідливих викидів теплоелектростанцій на здоров'я населення й обгрунтування профілактичних заходів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Жданов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Оцінено вплив викидів теплоелектростанції на здоров'я населення, а також у порівняльному аспекті розглянуто пил вугільної золи теплоелектростанції, що є фактором біологічної дії на організм людини та тварин. Установлено закономірності часового та просторового поширення основних промислових забруднювачів в об'єктах навколишнього середовища (повітрі, воді, снігу, грунті та рослинах). Визначено якісну та кількісну залежність між рівнем забруднення атмосферного повітря та показниками загального та місцевого імунітету дітей. Установлено певні тенденції нагромадження металів у біологічних середовищах (сечі, волоссі) дітей. Визначено якісні та кількісні залежності між рівнем забруднення повітряного басейну завислими речовинами та показниками захворюваності населення. Визначено рівні ризику для населення у разі впливу пилу вугільної золи теплоелектростації. На підставі одержаних результатів розроблено основні напрямки проведення профілактичних заходів щодо оздоровлення повітряного басейну у районі розміщення Луганської теплоелектростанції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р11(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА362339

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Лук'янчук С.В. 
Гігієнічна оцінка імунотоксичних ефектів за комбінованої дії пріоритетних забруднень водного середовища: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 14.02.01 / С.В. Лук'янчук ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено закономірності комбінованого впливу різних доз фенолу та хлороформу, а також фенолу, нітриту натрію та нітрату натрію на імунну систему за перорального надходження в організм з питною водою протягом шести місяців. Виявлено особливості комбінованого впливу фенолу та хлороформу, а також фенолу, нітриту натрію та нітрату натрію на імунну систему організму. Встановлено закономірності розвитку сенсибілізувального й імуномодулювального ефектів комбінованого впливу даних сполук на імунну систему організму залежно від дози та тривалості дії. Визначено значущість для організму змін в імунній системі за комбінованого впливу фенолу та хлороформу, фенолу та нітриту натрію та нітрату натрію на імунну систему організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74-64 + Р121.51 +
Шифр НБУВ: РА370878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Флекей Н.В. 
Гігієнічна оцінка кадмію при вживанні питної води з різними концентраціями іонів натрію: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.В. Флекей ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано орієнтовно допустимі рівні комбінації іонів кадмію і натрію у питній воді. За умов гострого і підгострого санітарно-токсикологічного дослідів підтверджено, що хлориди кадмію і натрію в субтоксичних дозах у разі надходження з питною водою негативно впливають на організм піддослідних тварин, викликаючи порушення зі сторони системи антиоксидантного захисту, процесів пероксидного окиснення ліпідів, трансферазної та імунної активності крові. Висвітлено характер комбінованої дії солей кадмію і натрію за умов гострого і підгострого дослідів на організм білих щурів. Встановлено, що іони кадмію і натрію в субтоксичних дозах у питній воді викликають зміни в організмі білих щурів, проявляючи більш ніж адитивну дію (потенціювання). Зазначено, що нетоксичні концентрації іонів натрію у питній воді можуть потенціювати токсичну дію кадмію в максимально недіючих дозах за тривалого сумісного поступання їх в організм споживачів з питною водою, що необхідно враховувати за гігієнічного нормування і санітарного контролю за джерелами водопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Р284.412
Шифр НБУВ: РА370682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Першегуба Я. В. 
Гігієнічна оцінка комплексного (аерогенного і перорального) навантаження хімічних канцерогенів на населення великого міста за критерієм ризику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Я. В. Першегуба ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено територіальні особливості канцерогенних ризиків для здоров'я населення від реального забруднення атмосферного повітря та харчових продуктів, що складають добовий раціон, на підставі модифікації методології визначення канцерогенних ризиків для забезпечення контролю за станом комплексного забруднення мегаполіса. Проведена робота дозволила встановити вклад аерогенних і пероральних чинників у формування популяційних канцерогенних ризиків і виявити співвідношення інгаляційної та пероральної компоненти за комплексного впливу шкідливих чинників на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Е70*74-652.33-64
Шифр НБУВ: РА377191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Лотоцька-Дудик У.Б. 
Гігієнічна оцінка паливних шлаків як фільтрувального матеріалу станцій водоочищення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / У.Б. Лотоцька-Дудик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено гігієнічну оцінку та обгрунтовано можливості застосування паливних шлаків Бурштинської, Придніпровської, Луганської та Змієвської ДРЕС як фільтрувального завантаження швидких фільтрів станцій водоочищення. Установлено відсутність змін органолептичних, фізико-хімічних, альгологічних та радіологічних показників якості води, що контактувала зі зразками досліджуваних матеріалів. Виявлено, що міграція неорганічних компонентів зі шлаків у воду не перевищувала гігієнічних рівнів та не було зареєстровано ефект потенціювання за коефіцієнтом комбінованої дії для речовин з однаковою лімітувальною ознакою шкідливості й класом токсичності та для речовин односпрямованої дії. Доведено, що досліджувані фільтрувальні матеріали не впливають на розвиток, розмноження та тривале виживання мікроорганізмів. Паливні шлаки не знижують ефективність хлорування води та не перешкоджають знезараженню фільтрів водоочисних станцій. Розраховано та експериментально доведено, що довготривале споживання води, яка контактувала з паливними шлаками, не призводить до розвитку патологічних змін в організмі теплокровних тварин і біологічних тест-об'єктів. Показано, що за умов використання паливних шлаків завдяки їх фільтрувальним властивостям покращуються органолептичні показники якості води та процеси сорбції бактеріального забруднення є більш ефективними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 +
Шифр НБУВ: РА328905

Рубрики:

      
17.

Ткаченко С.М. 
Гігієнічна оцінка поєднаного впливу і антропогенних факторів навколишнього середовища на перебіг хвороб системи кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / С.М. Ткаченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Встановлені закономірності впливу комплексу природних та антропогенних факторів навколишнього середовища на перебіг хвороб системи кровообігу. Обгрунтовані, розроблені та впроваджені в практику охорони здоров'я методи медичного прогнозування впливу геліогеофізичної активності, клімату та погоди для первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань у населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2

Рубрики:

      
18.

Коваль 
Гігієнічна оцінка сучасних методів знешкодження відходів фармацевтичної промисловості та непридатних медичних препаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Наталія Михайлівна Коваль ; Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.44 + Л660.94
Шифр НБУВ: РА340411

Рубрики:

      
19.

Надкевич Н.Л. 
Гігієнічна оцінка та регламентація комбінованої дії додецилбензолсульфокислоти, натрієвої солі бензолсульфінової кислоти і флороглюцину у воді водоймищ: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.Л. Надкевич ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеева АМН України. — К., 2002. — 25 с. — укp.

Розглянуто питання гігієнічної регламентації додецилбензолсульфокислоти, натрієвої солі бензолсульфінової кислоти, флороглюцину та їх комбінацій у воді водоймищ санітарно-побутового водокористування. Встановлено, що всі досліджені речовини негативно впливають на органолептичні властивості води, процеси сомоочищення водойм, проявляють шкірно-резорбтивну, алергенну дію, а також токсичний вплив на печінку нирки, шлунково-кишковий тракт, серце. Обгрунтовано гранично допустимі концентрації додецилбензолсульфокислоти, натрієвої солі бензолсульфінової кислоти та флороглюцину у воді водних об'єктів. Доведено, що бінарна суміш додецилбензолсульфокислоти та флороглюцину проявляє потенціювання за умов гострого та підгострого дослідів, а також внаслідок впливу на органолептичні властивості води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.546.22
Шифр НБУВ: РА317865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Попенко В.М. 
Гігієнічна оцінка третинного очищення стічних вод у біологічних ставах з вищою водяною рослинністю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.М. Попенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вперше експериментально досліджено дію біологічно-активних речовин ВВР: очерету звичайного (Phragmites communis L.), рогозу широколистого (Typha latifolia L.), рогозу вузьколистого (Typha angustifolia L.), лепехи болотяної (Aconus calamus L.), комишу озерного (Scirpus lacustris L.), ряски малої (Lemna minor L.) і зелених водоростей щодо здатності їх активно пригнічувати патогенні бактерії та віруси у водному середовищі. Встановлено, що серед досліджуваних ВВР існують види, в яких присутні біологічно-активні речовини з віруліцидними властивостями. Досліджено фрагмент гомологічного ряду ВВР біостава, здатних інтенсифікувати процеси третинної очистки промислових стічних вод і звільняти їх від залишків біологічних, органічних і мінеральних забруднень. На підставі вивчення якості третинно очищених промислових стічних вод металургійної галузі в біоставу з ВВР встановлено їх відповідність за санітарно-хімічними та санітарно-мікробіологічними показникам вимогам санітарних правил і норм щодо скиду у відкриті водойми без нанесення їм шкоди й обгрунтовано можливість використання до 40 % даного ресурсу у зворотному водопостачанні як технічної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.674 + Н761.204.423 +
Шифр НБУВ: РА355706

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського