Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (56)
Пошуковий запит: (<.>U=Р126.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Думанський В.Ю. 
Гігієнічна оцінка електромагнітної ситуації та наукове обгрунтування вимог до її безпеки в сучасних населених місцях України: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.Ю. Думанський ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2009. — 41 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування та удосконалено комплекс гігієнічних заходів з охорони здоров'я за умов сучасної електромагнітної ситуації внаслідок стрімкого розвитку мережі радіотехнічних і електроенергетичних об'єктів і засобів. Визначено основні закономірності територіально-просторового розподілу електромагнітного забруднення (ЕМЗ), що створюється електроенергетичними та радіотехнічними об'єктами. Розроблено методичний підхід до встановлення загального ЕМЗ та його навантаження на населення. Охарактеризовано стан існуючого ЕМЗ навколишнього середовища (НС) в Києві, Львові та Одесі, викладено відповідні гігієнічні рекомендації, визначено пріоритетні джерела ЕМЗ НС населених місць (НМ) України, закономірності розподілу електричного та магнітного полів, що створюється підземною високовольтною кабельною лінією електропередачі та запропоновано підходи до гігієнічного регламентування даних чинників за умов НМ. Обгрунтовано та розроблено для населення допустимий гранично рівень електромагнітного випромінювання, що створюється мобільними терміналами стільникового зв'язку стандарту GSM-900, наведено нові дані про вплив на організм електричного поля екстранизької частоти (50 Гц) за поєднаної дії малих доз іонізуючої радіації (цезій-137), гігієнічні вимоги щодо захисту здоров'я населення за умов існуючого електромагнітного забруднення НМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 +
Шифр НБУВ: РА370026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Думанський В.Ю. 
Гігієнічна оцінка сумісної дії іонізуючої радіації (цезій-137) і магнітного поля промислової частоти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Ю. Думанський ; Укр. наук. гігієн. центр МОЗ України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Містяться результати вивчення рівнів іонізуючого випромінювання та магнітного поля промислової частоти в місцях розміщення атомних електростанцій (АЕС) та впливу цих чинників на організм. Показано, що АЕС і високовольтні електроустановки (відкриті розподільні пристрої, трансформаторні підстанції, лінії електропередач) є техногенними джерелами іонізуючої радіації (цезій-137) і магнітного поля промислової частоти. Встановлено, що при нормальній роботі АЕС вміст цезію-137 в грунті знаходиться в межах 6-44 Бк/кг, у воді водоймищ - від 0,002 до 5,4 Бк/л, рівень магнітного поля на робочих місцях обслуговуючого персоналу електроустановок знаходиться в межах від 170 до 2000 мкТл, а в місцях проходження трас ЛЕП - від 0,1 до 38 мкТл, в населених місцях - від 0,1 до 23 мкТл. Результати біолого-гігієнічних досліджень, виконаних на лабораторних білих щурах-самках свідчать про те, що сумісна дія цезію-137 і магнітного поля в різні періоди експерименту викликали зміни з боку показників нервової системи, біохімічних процесів, імунної системи, репродуктивної функції. На основі виконаних досліджень рекомендовано для населення гігієнічний норматив на сумісну дію цезію-137 і магнітного поля 50 Гц, який становить 0,2 мкТл, а також розроблені інші заходи по охороні здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5

Рубрики:

      
3.

Коршун М.М. 
Гігієнічне обгрунтування заходів профілактики поєднаної дії іонізуючого випромінювання та хімічних забруднювачів грунту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / М.М. Коршун ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 40 с.: рис. — укp.

Здійснено експериментально-теоретичне обгрунтування заходів профілактики поєднаної дії хімічних забруднювачів грунту та іонізувального випромінення для збереження та зміцнення здоров'я населення шляхом регіонального нормування хімічних засобів захисту рослин за умов їх застосування на радіоактивно забруднених територіях, аліментарної корекції порушень окисно-антиоксидантної рівноваги та удосконалення прискореного гігієнічного нормування пестицидів у грунті. Показано, що превалюючим ефектом поєднаної дії досліджених чинників є ефект сумації. Визначено критерії раннього виявлення та запропоновано орієнтовну шкалу оцінки функціонального стану організму за умов одночасної дії іонізувальної радіації та хімічних забруднювачів довкілля. Запропоновано методику розрахункового гігієнічного нормування пестицидів у грунті. Науково обгрунтовано концепцію та розроблено алгоритм регіонального регламентування застосування пестицидів на радіоактивно забруднених територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.56 + Р121.6 +
Шифр НБУВ: РА339456

Рубрики:

      
4.

Приліпко В.А. 
Гігієнічні та соціальні фактори формування здоров'я працездатного населення у віддалений період аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.А. Приліпко ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Містяться результати вивчення комбінованої дії соціальних та гігієнічних факторів, обумовлених наслідками аварії. Встановлено закономірність формування соціальної, фізичної та психічної компонент здоров'я населення від соціальних факторів та зв'язки між рівнем соціально-психологічної напруги населення і здатністю адаптуватися до соціоекологічного середовища з врахуванням професійної належності окремих груп, зони радіаційного забруднення. Обгрунтовано концепцію щодо формування захворюваності постраждалого населення, рекомендації для прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 + Р11(4УКР)28

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кіптик 
Забезпечення радіаційної безпеки населення на основі використання будівельних матеріалів з заданими параметрами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Валерій Антонович Кіптик ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 + Н300.639-1
Шифр НБУВ: РА310559

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Самойленко В.М. 
Методологія і застосування стохастичної екогідрології у постчорнобильський період: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / В.М. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано методологію та застосовано стохастичну екогідрологію як новий науковий напрям у сфері гідрорадіоекологічних досліджень постчорнобильського періду. Предметом напряму є стохастичне (математичне) моделювання динаміки та стійкості водойм і річкових басейнів як складних поліфункціональних систем, що підпадають під багатофакторні природні та техногенні впливи, за вивченими закономірностями їх власних параметричних збурень. Розроблено й апробовано за умов найбільш радіоактивно забруднених територій Полісся та півночі Лісостепу України комплекс методів і методик стосовно оцінки, прогнозу, районування та обмеження ймовірних негативних наслідків для здоров'я населення, яке користується місцевими природними ресурсами водних об'єктів і водозборів, а також стабілізації стану останніх шляхом еколого-економічної оптимізації ресурсокористування й інших заходів з екологічної безпеки на основі сучасних моніторингових мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.13 + Д229(45УКР)0 + Р126.55
Шифр НБУВ: РА311385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Штангрет Б.С. 
Оцінка зменшення впливу природних радіонуклідів будівельного виробництва на безпеку життєдіяльності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Б.С. Штангрет ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

На основі експериментальних і теоретичних досліджень розглянуто питання зменшення впливу природних радіонуклідів будівельного виробництва на безпеку життєдіяльності населення України. Розроблено методику визначення і встановлення рівнів регулювання контрольних радіаційних параметрів будівельних матеріалів, виробів. Встановлено на прикладі Дніпропетровщини потенційні та регіональні рівні регулювання, які визначають зовнішню і внутрішню складові дози опромінення в приміщеннях будівель. Розроблено моделі, які дозволяють ще на етапі проектування будівель, зважаючи на протирадіаційні захисні заходи, встановити регіональні рівні регулювання параметрів будівельних матеріалів (виробів) і об'єктів будівництва. Розроблена методика управління рівнем радіаційної безпеки об'єктів будівництва дозволяє реалізувати принципи Норм радіаційної безпеки України. Надано оцінку ефективної еквівалентної дози опромінення і розглянуто можливості її зменшення. Показано, що для зниження гама-фону в приміщеннях будівель можна використовувати захисні екрани. Наведено методику розрахунку необхідної товщі захисного екрану. Проаналізовано соціально-психологічний і економічний результати у випадку зменшення дози опромінення в приміщеннях будівель завдяки впровадженню встановленого рівня регулювання параметрів будівельного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 + Н7-022.8
Шифр НБУВ: РА310586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бережна Т.І. 
Радіаційно-гігієнічна оцінка родовищ торфу в Україні, умов його видобування, переробки та використання на територіях, забруднених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Т.І. Бережна ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Робота містить результати вивчення рівнів та особливостей радіоактивного забруднення 20 ділянок торфорозробок у шести областях. Вивчено вертикальний розподіл цезію-137 за профілем грунтів. Розраховано коефіцієнт пропорційності між щільністю радіоактивного забруднення торф'яного грунту та потужністю експозиційної дози. Показана ефективність використання пересувної гаммалокаційної установки. Оцінено можливість обладнання ставкових господарств на територіях вироблених торф'яників. Розраховані дози опромінення працівників, зайнятих торфовидобуванням та торфопереробкою, виділені компоненти дози, пов'язані з аварійним опроміненням, оцінено внесок сезонної дози у річну дозу опромінення населення від проживання у навколишніх селах. Розраховано і обгрунтовано контрольний рівень вмісту радіоактивного цезію у торф'яних брикетах, призначених для комунально-побутового палива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5

Рубрики:

      
9.

Какура І.В. 
Радіаційно-гігієнічна оцінка стану довкілля та структура доз опромінення персоналу Чорнобильської зони відчуження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / І.В. Какура ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано гігієнічні регламенти для мінімізації доз опромінення персоналу зони відчуження та обмеження розповсюдження радіаційного забруднення за її межі на підставі радіаційно-гігієнічної оцінки стану довкілля в динаміці. Описано структуру доз професійного опромінення персоналу Чорнобильської зони відчуження. Відзначено, що сьогодні радіаційний стан зони відчуження стабілізувався. Основними дозоутворювальними радіонуклідами є цезій-137 та стронцій-90, поряд з якими підвищується роль ізотопів плутонію, особливо за вторинного вітрового переносу радіоактивного забруднення. Доведено, що структура доз опромінення персоналу залежить від характеру виконуваних робіт і є головним критерієм оцінки умов праці. Досліджено пріоритетні регламентні об'єкти та встановлено їх рівні контролю за чотирма категоріями, які обумовлюють потенційно можливий низький додатковий радіаційний вплив на довкілля та персонал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.61(4УКР) + Р126.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського