Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (329)
Пошуковий запит: (<.>U=Р259$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Бєлікова М.В. 
Адаптація дофамінергічної нігростріатної, симпатоадреналової та антиоксидантної систем до інтервальної гіпоксії при старінні та хворобі Паркінсона: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.В. Бєлікова ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Виявлено асиметрію розподілу дофаміну в стріатумі мозку молодих тварин між півкулями, зокрема, переважаюча кількість дофаміну сконцентрована в правій півкулі. Встановлено, що вміст дофаміну в стріатумі з віком зменшується, одночасно асиметрія його розподілу теж зменшується. Зазначено, що інтервальна гіпоксія (ІНГ) підвищує вміст дофаміну в структурах стріатума, а також зменшує перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) за умов природного старіння й активує антиоксидантні ферменти супероксиддісмутази (СОД) і каталази (КАТ). Визначено, що під впливом ІНГ у здорових людей похилого віку зменшується концентрація катехоламінів (ДОФА) і підвищується концентрація нарадреналіну, одночасно активність СОД і КАТ зростає у разі зменшення малонового діальдегіду (МДА). Розкрито, що у людей з хворобою Паркінсона після використання ІНГ вміст в плазмі крові ДОФА та дофаміну зменшується, а кількість адреналіну та норадреналіну зростає. Встановлено, що під впливом ІНГ у людей з хворобою Паркінсона активність СОД підвищується на фоні зменшення МДА. Виявлено, що активність КАТ зростає тільки у хворих, які приймають L-ДОФА терапію, що свідчить про найбільш ефективне сумісне використання ІНГ і препаратів L-ДОФА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3 + Р252.725 + Р259 +
Шифр НБУВ: РА369115

Рубрики:

      
2.

Снегір А.Г. 
Модифікація сенсо-моторних реакцій та зв'язаних з ними викликаних потенціалів мозку при нормальному та патологічному старінні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / А.Г. Снегір ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Оцінено функціональні зміни в мозку на підставі результатів досліджень часу та коректності сенсо-моторних реакцій (СМР) на зорові та слухові стимули в oddball парадигмі, а також зв'язаних з даними реакціями викликаних потенціалів мозку (ППП). Вивчено вікову динаміку часу та коректності СМР, а також основних амплітудних та часових показників ППП, їх спектральних характеристик. На підставі виявлених закономірностей вікової динаміки виділено основні риси змін функцій мозку за умов патологічного психічного старіння (хвороби Альцгеймера), та обговорено їх можливі механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р259.2 +
Шифр НБУВ: РА324603

Рубрики:

      
3.

Бутенко О.Г. 
Оцінка вікових структурних змін клітин різних типів за допомогою математичного апарату, створеного на базі теорії нечітких множин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.Г. Бутенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено новий оригінальний метод об'єктивізації результатів морфологічних досліджень на базі теорії нечітких множин, поданий у вигляді комп'ютерної програми. За допомогою даного методу здійснено оцінку та зіставлення морфофункціональних особливостей старіння клітин різних типів (високодиференційованих постмітотичних клітин - нейронів та кардіоміоцитів), а також багатокомпонентних складноорганізованих утворень (стінок капілярів міокарда та судинних сплетінь шлуночків мозку), на підставі яких визначено спільні риси та відмінності у характері перебігу досліджуваного процесу, а також резервні можливості кожної структури. Встановлено, що структурні особливості старіння виявляються неоднаково в клітинах і структурах різних типів та зводяться до різного ступеня поглиблення процесів деструкції, різнонаправлених змін в адаптації та до загальної тенденції зниження ступеня "інтактності" ознаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р259 +
Шифр НБУВ: РА332040

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ахаладзе М.Г. 
Оцінка темпу старіння, стану здоров'я і життєздатності людини на основі визначення біологічного віку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / М.Г. Ахаладзе ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено кількісні та якісні характеристики старіння за чотирма напрямками - популяційним, клінічним, професійним і прогностичним. Установлено, що у формуванні тривалості життя популяцій важливу роль відіграють темпи старіння. Показано, що між темпами старіння та хронічною патологією немає рівнозначного взаємозв'язку. З'ясовано, що механізми старіння та механізми розвитку певної форми хронічної патології можуть співпадати за своєю суттю та відрізнятися, прискорюючи або не впливаючи на темпи старіння організму. Доведено, що довготривалі спостереження (на підставі визначення біологічного віку) за робітниками різних професій за різних умов виробництва є інформативні щодо прогнозування динаміки стану їх здоров'я. Установлено, що прискорення темпів старіння за умов впливу іонізуючого випромінення відбувається за більш раннього розвитку хронічної патології (особливо для осіб більш молодшого віку). На підставі ретроспективного аналізу біологічного та кардіопульмонального віку показано, що ці показники можуть розглядатися як певні предикатори більш ранньої смерті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*73*334.6 + Е70*334.6 + Р259.2 +
Шифр НБУВ: РА352031

Рубрики:

      
5.

Хаджинова Н.А. 
Стан і перспективи розвитку геріатричної спрямованості у діяльності лікаря загальної практики - сімейної медицини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Н.А. Хаджинова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення актуальної наукової проблеми удосконалення розвитку сімейної медицини у геріатричному напрямку в Україні. Розкрито роль лікаря загальної практики-сімейної медицини (ЗПСМ) і геріатричної сестри у наданні медичної допомоги, підвищенні її ефективності та доступності для осіб похилого віку у країнах з швидкостаріючим населенням. Виявлено зростання потреб людей похилого віку у допомозі лікарів загальної практики - сімейної медицини. Розроблено модель організації надання допомоги населенню похилого віку на рівні амбулаторії ЗПСМ. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативних документів, що регулюють їх діяльність на підставі урахування потреб людей похилого віку. Зокрема, обгрунтовано доцільність введення посади патронажної геріатричної сестри, збільшення вдвічі терміну амбулаторного прийому пацієнтів похилого віку, створення надомних форм надання довготривалої допомоги, забезпечення взаємодії амбулаторій ЗПСМ з державними та недержавними структурами надання допомоги людям похилого віку. Розроблено сучасні напрями оптимізації системи геріатричної підготовки кадрів для медико-соціальної допомоги людям похилого віку із використанням багаторівневої мультидисциплінарної системи навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)292 + Р259.2 +
Шифр НБУВ: РА355968

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського