Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (1019)Книжкові видання та компакт-диски (321)Журнали та продовжувані видання (194)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.81$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Демченко 
Аналітичні дослідження в ряді протигрибкових лікарських засобів похідних азолів та нафтилметиленаміну: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Вікторія Олександрівна Демченко ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7
Шифр НБУВ: РА366149

Рубрики:

      
2.

Павлій Р. Б. 
Антибактеріальна та противірусна дія препаратів, сконструйованих на основі похідних флуорену: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / Р. Б. Павлій ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено 57 похідних флуорену. Виявлено три сполуки, що мають високу антимікобактеріальну дію та шість сполук, які проявляють антистафілококову й антистрептококову активність. Стійкість S. aureus 209-р до похідних флуорену формується повільно. Сироватка крові в поживному середовищі зменшує концентрацію препаратів в два раза. Електронна мікроскопія свідчить про інгібіцію пептидоглікану: лізис клітин S. aureus під дією сполуки похідного флуорену. Запропоновано експрес-метод визначення антивірусної дії даних препаратів. Встановлено сім сполук, що мають антифагову дію. Досліджено, що флуренізид проявляє антивірусну дію щодо РНК-вмісних вірусів. Поріг токсичності сполук похідних флуорену під час внутрішньочеревинного введеня білим мишам дозволяє віднести їх до практично нетоксичних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1-1 + Р281.811.6-1
Шифр НБУВ: РА377196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сорокоумова Л.К. 
Антимікробна активність та біологічна дія нових антисептичних препаратів четвертинного амонію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Л.К. Сорокоумова ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено мікробіологічне дослідження нових антисептичних препаратів: "Декаметоксин", "Офтадек", "Ціделон", "Норфлоксацин", "Аурісан", "Отосан", "Ріносепт". Експериментально обгрунтовано доцільність їх застосування у поєднанні з гентаміцином. Наведено результати вивчення чутливості бактерій до антибіотиків,а також швидкості формування резистентності госпітальних ізолятів стафілококу та ешерихій до лікарських антисептичних препаратів. Визначено вплив концентрацій водневих іонів і різного мікробного навантаження на властивості лікарських антимікробних препаратів. Експериментально встановлено вплив антисептичних препаратів на адгезивну здатність стафілококів, а також на гістологічну структуру тканин органа зору, печінки, серця, нирок тварин. Показано перспективність застосування декаметоксину, офтадеку, ціделону, норфлоксацину, аурісану, отосану, ріносепту для лікування та профілактики гнійно-запальних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813-2 +
Шифр НБУВ: РА349046

Рубрики:

      
4.

Малішевська А.В. 
Антимікробна дія та перспективи застосування в медицині нових четвертинних фосфонієвих сполук: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / А.В. Малішевська ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 27 с. — укp.

Проведено скринінг і досліджено перспективні протимікробні речовини серед групи четвертинних фосфонієвих сполук, обгрунтовано доцільність створення на їх основі нових хіміотерапевтичних засобів різнобічної дії. Визначено рівні протимікробної активності та спектр впливу 217-ти нових сполук щодо тест-культур музейних і клітинних штамів мікроорганізмів. За допомогою логіко-структурного аналізу встановлено закономірності зв'язку хімічної структури від протимікробної активності та визначено основні напрямки цілеспрямованого синтезу в ряду четвертинних фосфонієвих солей. У дослідах in vitro з'ясовано швидкість формування стійкості клінічних антибіотикорезистентних штамів золотистих стафілококів до фосфонієвих сполук, вплив pH живильного середовища та вмісту сироватки крові на антимікробну активність досліджених сполук. Вивчено гостру токсичність, кумулятивні ефекти та місцеву подразнювальну дію гетероциклічних фосфонієвих сполук. З використанням двох експериментальних моделей стафілококових інфекцій з'ясовано хіміотерапевтичну ефективність найбільш перспективних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81-6 + Р514-52 +
Шифр НБУВ: РА342584

Рубрики:

      
5.

Липко П.М. 
Антимікробні, біологічні властивості препаратів, що містять чотирьохвалентний азот, хінолоній і ментол: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / П.М. Липко ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати мікробіологічного, фізико-хімічного фармакологічного дослідження синтетичних антимікробних препаратів чотирьохвалентного азоту, що містять ментол (5 сполук), хіноліній (3 сполуки). У дослідах використано 234 музейних і щойновиділених клінічних штамів мікроорганізмів. Визначено чутливість антибіотикорезистентних штамів золотистого стафілококу до нових антисептичних препаратів. Досліджено вплив несприятливих факторів (вмісту білка, різного pH середовища, мікробного навантаження) на антимікробні властивості нових лікарських антисептичних препаратів. Визначено вплив антимікробних препаратів на адгезивну здатність мікроорганізмів. Доведено їх роль як чинника, що обумовлює розвиток інфекційного процесу. Виявлено однакову ефективність природного л-ментолу та синтетичного рацемату ментолу, що здешевить собівартість виробництва синтетичних протимікробних препаратів з вмістом ментолу. Встановлено хіміотерапевтичну ефективність антисептичних препаратів для лікування гнійних ран в експериментальних тварин. Доведено доцільність застосування препаратів, що містять чотирьохвалентний азот і ментол для лікування гострих гнійних маститів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 +
Шифр НБУВ: РА354885

Рубрики:

      
6.

Крупська Т. В. 
Будова і властивості нанокомпозитів дисперсний кремнезум/левоміцетин: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / Т. В. Крупська ; Національна академія наук України ; Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка . — К., 2009. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26 + Г124.231-27 + Р281.811.1 + Е521.551.1 Sac*334.2
Шифр НБУВ: РА370462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Черняєв С.А. 
Гетерогенність бактерій роду Aerococcus та її роль в розробці нових пробіотиків і контролю їх автентичності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / С.А. Черняєв ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено мофрологічну, фізіологічну та біохімічну гетерогенність аерококів, які представляють основу А-бактерину, розроблено нові пробіотики та методи контролю їх автентичності. Показано відмінності культур аерококів, що мають різне походження, за біохімічними властивостями. Виявлено метаболічний шлях продукції молочної кислоти аерококами через утворення метилгліоксалю. Зазначено декілька біотипів аерококів залежно від оксидазної або редуктазної активності клонів, а також стабільні морфофункціональні мутанти аерококів, які дають гетерогенні ревертанти з різними мофрологічними, біохімічними та фізіологічними ознаками. Розроблено селективно-індикаторні середовища для аерококів, що дозволяють виділити аерококи з контамінованих іншими бактеріями матеріалів, диференціювати їх за біохімічною активністю, дослідити їх біохімічну гетерогенність. Підібрано хіміотерапевтичний комплекс з фармакопейних препаратів "Грамуринетоній", високо антагоністично активний щодо умовно-патогенних і патогенних бактерій, який не інгібує ріст і розмноження аерококів, створюючи для них селективні умови. Розроблено високочутливий лактатоксидазний сенсор для визначення молочної кислоти на базі культур аерококів з підвищеною лактатоксидазною активністю. Удосконалено раціональну схему встановлення автентичності А-бактерину для введення в ФС і ВР виробництва препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811
Шифр НБУВ: РА320991

Рубрики:

      
8.

Дунай О.В. 
Дослідження деяких антимікробних консервантів з метою стандартизації складів м'яких лікарських засобів на гідрофобних основах: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / О.В. Дунай ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні підходи до мікробіологічних випробувань на етапах фармацевтичної розробки м'яких лікарських засобів (МЛЗ) на гідрофобних основах. Розроблено методику визначення числа життєздатних клітин мікроорганізмів у таких МЗ і методологічний підхід до дослідження ефективності їх антимікробної консервувальної дії. Експериментально доведено, що згідно з методологічним підходом фармацевтична розробка мазей і кремів на гідрофобних основах має базуватися на дослідженні ефективності антимікробної консервувальної дії, а за її відсутності - науково обгрунтованому виборі антимікробних консервантів. За результатами дослідження ефективності антимікробних консервантів з групи парабенів, а також феноксиетанолу та фенілетилового спирту визначено їх оптимальні концентрації у гідрофобних вазелінових основах. Показано, що гексиленгліколь і віск білий у складі препарату мометазон крем 0,1 % забезпечують необхідну ефективність антимікробної консервувальної дії (критерій А Державної Фармакопеї України (ДФУ)), за цього недоцільне введення антимікробного консерванта. За результатами мікробіологічних досліджень обгрунтовано та стандартизовано склади препаратів-генериків акридерм-мазі, акридерм-гента мазі, акридерм-ГК мазі та триакутана мазі, що за ефективністю антимікробної консервувальної дії відповідають критерію А ДФУ, а у разі комбінованих препаратів з бетаметазону дипропіонатом і антимікробними речовинами за спектром і ефективністю специфічної антимікробної дії перевищують відповідні референтні препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811 + Л667.1 +
Шифр НБУВ: РА361523

Рубрики:

      
9.

Кобзар Г.Л. 
Застосування іонометрії для аналізу декаметоксину, мірамістину й етонію та їх лікарських форм: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Г.Л. Кобзар ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Для декаметоксин-, мірамістин- та етонійселективного електродів синтезовано нові елекродоактивні речовини та встановлено їх склад. З використанням синтезованих електродоактивних речовин розроблено різні мембранні композиції для іоноселективних електродів. Як компонент мембранної композиції замість активованого вугілля вперше використано препарат колоїдного срібла - "Коларгол". З'ясовано, що його використання призводить до зниження дрейфу потенціалу та зменшення часу встановлення рівноважного потенціалу електродів. За результатами досліджень виявлено оптимальний склад мембранних композицій для розроблених наноселективних електродів, здійснено дослідження найважливіших валідаційних характеристик для розроблених методів потенціометричного аналізу, згідно з якими проведено аналіз деяких лікарських форм з похибкою, що не перевищує вимог нормативно-аналітичної документації. На основі мембранних композицій розроблено твердоконстантні декаметоксинселективний, мірамістинселективний й етонійселективний електроди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813-1 + Л66-1 с453.3 +
Шифр НБУВ: РА340377

Рубрики:

      
10.

Попова Ю.В. 
Маркетингові та фармакоекономічні підходи до визначення потенціалу ринку антигельмінтних лікарських препаратів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ю.В. Попова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено методологію формування потенціалу фармацевтичного ринку, яка опрацьована на прикладі антигельмінтних лікарських препаратів. Розроблено модель формування потенціалу фармацевтичного ринку. Проаналізовано, обгрунтовано й узагальнено групи чинників, які впливають на формування його потенціалу, серед яких виокремлено та кількісно визначено чинники, що призводять до втрати або збільшення частини потенціалу ринку лікарських препаратів антигельмінтної дії. Опрацьовано методичний підхід до вивчення поведінки споживача на ринку антигельмінтних препаратів. Розроблено, обгрунтовано й апробовано на прикладі лікарських препаратів антигельмінтної дії методику оцінки потенціалу фармацевтичного ринку з урахуванням і кількісним визначенням окремих груп чинників, що впливають на його формування. Запропоновано модель розрахунку потенційного збільшення або зменшення ємності фармацевтичного ринку. Розроблено й адаптовано до використання багатошарову штучну нейронну мережу для прогнозування ємності фармацевтичного ринку на прикладі лікарських препаратів антигельмінтної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.7к +
Шифр НБУВ: РА367141

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Рибакова Х.О. 
Механізми взаємодії антибактеріального препарату норфлоксацину і ДНК-зв'язуючихся ароматичних лігандів у водному середовищі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Х.О. Рибакова ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію хінолонового антибіотика норфлоксацину (NOR) з різними ароматичними біологічно активними сполуками (БАС) і ДНК у водному розчині. Одержано структурні та термодинамічні параметри самоасоціації NOR і гетероасоціації NOR - БАС. Установлено термодинамічні параметри взаємодії та характер зв'язування антибіотика з одноланцюговою та дуплексною формами ДНК. Досліджено процес сумісного зв'язування БАС з ДНК у трикомпонентних системах NOR - БАС - ДНК. Розраховано співвідношення ефективностей інтерцепторного та протекторного механізмів дії. Оцінено відносну зміну біологічного ефекту. Установлено межові концентрації ароматичних БАС, за яких може відбуватися зміна їх біологічної активності у разі їх комбінації з NOR.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.311 + Е60*725.112.1 + Р281.811.1-2 +
Шифр НБУВ: РА359615

Рубрики:

      
12.

Абу Асад Фуад 
Мікробіологічне обгрунтування комплексного використання антисептиків з антибіотиками і сульфаніламідами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Абу Асад Фуад ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено мікробіологічні параметри, що визначають синергідну сумісність антимікробних властивостей антисептиків з антибіотиками і сульфаніламідами. Як маркери антисептиків терапевтичного призначення використано декаметоксин, фурацилін, риванол, хлорофіліпт і ектерицид. Встановлено, що оптимальна сумісність між антисептиками, антибіотиками і сульфаніламідами комплексно залежить від різнопланової відповідності механізмів дії порівнюваних препаратів на мікробну клітину, хімічної структури, походження і збіжності спекторів антимікробної активності. Для кожного з антисептиків встановлено синергідні антибіотики і сульфаніламіди, запропоновано для клінічного використання ефективні композиційні склади, мікробіологічно обгрунтовано компонентний склад антисептиків, антибіотиків і сульфаніламідів під час створення комплексних лікарських засобів антиінфекційного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811-29
Шифр НБУВ: РА314051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шакун О.А. 
Мікробіологічне обгрунтування перспективності створення комплексних лікарських засобів на основі проліків мікробоцидної дії: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.А. Шакун ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено перспективність впровадження у лікувальну практику фенолвмісних антисептиків з властивостями проліків, якими є гексаметилентетрамін і фенілсаліцилат. Установлено здатність фенолвмісні антисептиків до реалізаціі притаманного антимікробного потенціалу за рахунок змін pH середовища. Підтверджено наявність значної кількості вибірково притаманних мікробоцидних властивостей гексаметилентераміну за кислих показників вміщення, що межують в інтервалі pH 3,0 - 5,0, афенілсаліцилату - відповідно за pH 7,5 - 9,0. На підставі теоретичного прогнозування та відповідного експериментального дослідження доведено переваги зазначених фенолвміщувальних антисептиків як консервантів мазей, гелів, кремів і шампуней косметичного призначення. Розроблено технологію та рецептуру комплексної фармацевтичної композиції гексафеноксид для лікування локалізованої гнійно-запальної інфекції та опікової хвороби. Підтверджено перспективні хіміотерапевтичні властивості даної композиції у випадках опіків і гнійно-запальних захворювань. Доведено доцільність сумісного лікувально-профілактичного застосування пігулок уробесалу та комплексної фармацевтичної композиції гексафеноксид у разі загрози септикопіємічних ускладнень за клініко-патогенетичного перебігу осередків гнійно-некротичного ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811 +
Шифр НБУВ: РА360398

Рубрики:

      
14.

Остапенко В.М. 
Мікробіологічне обгрунтування принципу створення комплексних антимікробних препаратів з упереджувальними властивостями щодо формування антибіотикорезистентності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.М. Остапенко ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

На експериментально-теоретичному рівні мікробіологічно обгрунтовано доцільність векторного створення та клінічного використання комплексних антисептичних препаратів з вихідною здатністю попереджати формування мультирезистентності до антибіотиків та елімінувати у стійких штамів R-плазмід. Серед маркерів використано риванол, хлорофіліпт та ектерицид. На моделях завідомо чутливих штамів підтверджено антиселективні властивості даних препаратів та їх здатність відновлювати в антибіотикорезистентних штамів вихідні рівні чутливості. Визначено параметри синергідної сумісності між хлорофіліптом, риванолом та ектерицидом у комплексному антимікробному ефекті, на базі яких розроблено технології створення комлексної антисептичної фармакосоми та мазі. Хіміотерапевтично підтверджено лікувально-профілактичну ефективність антисептичної фармакосоми за стафілококової септикопіємії та опікової хвороби лабораторних тварин. Визначено переваги розробленої мазі за локалізованої гнійно-некротичної інфекції білих мишей у порівнянні з левоміколем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81-1 +
Шифр НБУВ: РА349154

Рубрики:

      
15.

Жорняк О. І. 
Мікробіологічне обгрунтування розробки і застосування таблетованих антисептичних препаратів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / О. І. Жорняк ; АМН України ; "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Наведено результати дослідження чутливості бактерій до антисептиків, антибіотиків; швидкості формування резистентності госпітальних ізоляторів стафілококу, C. albicans до лікарських антисептичних препаратів (АСП). Вивчено вплив слабкокислого та слабколужного середовища, білкового навантаження, різного мікробного навантаження на антимікробні властивості досліджуваних АСП. Проведено експериментальне обгрунтування дії АСП на адгезивну здатність стафілококу, C. albicans. Вивчено вплив протимікробних препаратів на гістологічну структуру тканин внутрішніх органів тварин. Одержані результати досліджень вказують на добру перспективу застосування таблетованих АСП септефрилу, себедину, септолете, ефізолу, аджисепту для лікування, профілактики гнійно-запальних захворювань ротової порожнини та горла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Р282.521 + Л668.12
Шифр НБУВ: РА382787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Коваленко І.М. 
Мікробіологічне обгрунтування розробки та медичного застосування антисептичного супозиторію на основі декаметоксину і овуциру: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / І.М. Коваленко ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив слабко-кислого та слабко-лужного середовища, білкового навантаження, а також різного мікробного навантаження на антимікробні властивості антисептичних супозиторіїв. Проведено експериментальне обгрунтування дії антисептичних препаратів на адгезивну здатність стафілококів і ешерихій. Розкрито вплив протимікробних препаратів на гістологічну структуру тканин внутрішніх органів тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81
Шифр НБУВ: РА372821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Антоненко К.О. 
Місце й значення полімеразно-ланцюгової реакції у визначенні резистентності збудника туберкульозу до фармакологічних засобів: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / К.О. Антоненко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено показники резистентності M. tuberculosis до протитуберкульозних препаратів на Одещині, а також можливості методу полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) для визначення та відстеження резистентних штамів збудника туберкульозу. Показано, що в 2006 р. серед протитуберкульозних препаратів I і II рядів медикаментозна резистентність була найменшою дя піразинаміду та пефлоксацину, а найбільшою - для рифампіцину й офлоксацину. Метод мультиплексної алель-специфічної ПЛР виявив найбільшу специфічність у разі визначення мутацій в гені rpoB і найбільшу чутливість під час визначення мутації в гені katG, що зумовлювали резистентність до рифампіцину й ізоніазиду. Присутність мутацій у генах katG і rpoB частіше спостерігалась у хворих після перебування в місцях позбавлення волі або під час повторного лікування. Встановлено, що за наявності цих мутацій лікування туберкульозу є менш ефективним. За результатами визначення шести локусів високий рівень мутацій у генах katG і rpoB відзначався серед кластерів і груп M. tuberculosis. На підставі даних дослідження підтверджено важливість моніторингу медикаментозної резистентності збудника туберкульозу, показано значущість ПЛР-методу для визначення й ідентифікації резистентних штамів M. tuberculosis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4 + Р281.811.3 +
Шифр НБУВ: РА364223

Рубрики:

      
18.

Карпов О.В. 
Молекулярні комплекси одноланцюгових РНК з інтеркаляторами - індуктори інтерферонів І типу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 02.00.10; 03.00.06 / О.В. Карпов ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2000. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням індукції інтерферонів I типу. Розроблено новий напрямок штучної стимуляції інтерфероногенезу, який грунтується на концепції направленого конструювання сполук - інтерфероногенів на основі молекулярних комплексів одноланцюгової РНК із синтетичними лігандами. Встановлено, що відповідно до ряду структурних умов, деяким інтеркаляторам притаманна здатність за умов взаємодії з молекулами одноланцюгової РНК утворювати в складі останніх стабільні дволанцюгові ділянки; а також вивчено фізико-хімічні параметри даного процесу. На моделі комплексу дріжджова РНК - тилорон гідрохлорид оцінено інтерфероногенну, противірусну та імуномодулюючу активності, а також рівень токсичності створених індукторів. Запропоновано гіпотезу щодо універсального механізму інтерфероногенезу, ключовим моментом якого є локальна деформація клітинної мембрани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81
Шифр НБУВ: РА308533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Половко Н. П. 
Наукове та експериментальне обгрунтування складу і технології безводних гелів протигрибкової дії з похідними імідазолу: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / Н. П. Половко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 39 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження гелів на основі похідних поліакрилової кислоти та гідрофільних неводних розчинників (ГНР). Визначено залежність властивостей гелів від природи та концентрації ГНР, карбомеру, pH середовища, природи нейтралізуючого агенту, температури. На підставі результатів фізико-хімічних, фармако-технологічних, мікробіологічних і фармакологічних досліджень запропоновано оригінальну безводну гелеву основу. Розроблено склад, обгрунтовано промислову технологію лікарських засобів. Досліджено осмотичні властивості безводних гелів. За результатами комплексу фізико-хімічних, фармако-технологічних і мікробіологічних досліджень розроблено технологічні регламенти й аналітичну нормативну документацію на препарати. Запропоновано показники контролю якості, які включено до нормативної документації. Визначено умови та терміни зберігання препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7 імідазол + Л663.21
Шифр НБУВ: РА379902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Тіманюк І.В. 
Науково-методичне обгрунтування маркетингової доступності протигрибкових лікарських препаратів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.В. Тіманюк ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади, методичні підходи та практичні рекомендації, спрямовані на підвищення маркетингової доступності протигрибкових лікарських препаратів. Описано існуючу структуру доступності лікарських препаратів, яку доповнено складовими маркетингової та технологічної доступності. Узагальнено чинники та встановлено рівень їх впливу на доступність протигрибкових лікарських препаратів. Запропоновано розподіл забезпечення доступності ліків на основні рівні управління: державний, рівень регіону та рівень фармацевтичної організації. Проведено сегментацію населення регіонів України за демографічними показниками, захворюваністю та рівнем платоспроможності населення. Розроблено й опрацьовано алгоритм проведення сегментації ринку з використанням методу типологічних угруповань. Розроблено методику розрахунку рівня попиту для аптечних закладів за показником кількості звернень за протигрибковими лікарськими препаратами. Зроблено прогноз обсягів продажу лікарських препаратів у регіонах України на основі штучної нейтронної мережі й обгрунтовано доцільність її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Р11(4УКР)26 к + У9(4УКР)421.525.1 +
Шифр НБУВ: РА360135

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського