Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (184)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Бєлік Г.В. 
Експериментальне обгрунтування використання ліпосомальної форми кверцетину при серцево-судинних захворюваннях: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Г.В. Бєлік ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше встановлено й експериментально доведено кардіопротекторну активність ліпофлавону, переважальну у порівнянні з кверцетином. Визначено ефективну дозу ліпофлавону та доведено його гальмівний вплив на процеси вільнорадикального окиснення, а також позитивну дію на стан антиоксидантної системи. З'ясовано, що ліпофлавон проявляє більш виражені мембранопротекторні, антиоксидантні властивості, ніж пероральна форма кверцетину (порошку). Доведено наявність протизапальної і гіполіпідемічної дії ліпофлавону, яка більш виражена у порівнянні з кверцетином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-52 +
Шифр НБУВ: РА343202

Рубрики:

      
2.

Нагорна О.О. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування нікотинаміду для попередження кардіоміопатії доксорубіцинового генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.О. Нагорна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Уперше встановлено захисну дію нікотинаміду за гострої інтоксикації доксорубіцином і натрію фторидом, що має прояв у дозозалежному зменшенні токсичності даних препаратів. Досліджено захисний вплив нікотинаміду на стан кардіо- та системної гемодинаміки у кролів з доксорубіциновою кардіоміопатією та фторидною інтоксикацією. Показано, що за доксорубіцинової кардіоміопатії вірогідно зменшуються робочий ударний індекс, максимальний тиск у лівому шлуночку, системний артеріальний тиск. Установлено виражений захисний вплив нікотинаміду на показники скоротливості міокарда за доксорубіцинової кардіоміопатії, препарат запобігає зниженню показників кардіо- та системної гемодинаміки. Уперше встановлено захисну дію нікотинаміду щодо показників перекисного окиснення ліпідів (вмісту спонтанного та ферментативнозалежного малонового діальдегіду) й антиоксидантного захисту (активності супероксиддисмутази та каталази) у міокарді та тканинах печінки щурів, а також щодо морфологічної та гістохімічної структури міокарда за доксорубіцинової кардіоміопатії. Показано, що одним з важливих механізмів пошкоджувальної дії доксорубіцину на кардіоміоцити є пригнічення енергетичного обміну, що стосується ензимів усіх метаболічних шляхів. Доксорубіцин зумовлює розвиток грубих структурних змін міокарда лівого шлуночка серця з появою у деяких ділянках цитолізу. Нікотинамід за внутрішньом'язового профілактичного введення сприяє зменшенню інтенсивності енергетичних і структурних порушень кардіоміоцитів. За цього найбільш ефективно підсилюється активність нікотинаміддинуклеотиду (відновленого (НАД-Н) і нікотинаміддинуклеотиду фосфату дегідрогенази Уперше встановлено константи стійкості нікотинаміду з катіонами біометалів з елементами біомембран. Показано, що комплексотвірні властивості нікотинаміду з залізом сприяють меншому впливу іонів заліза на стимуляцію перекисного окиснення ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-52 + Р281.7/9-2 нікотинамід +
Шифр НБУВ: РА345593

Рубрики:

      
3.

Карлова О.О. 
Зміни ліпідного та енергетичного обміну, імунологічного стану, морфогенез ангіопатій у хворих з метаболічним синдромом та їх корекція кардонатом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.О. Карлова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив гіперінсулінемії, зміни ліпідного й енергетичного обміну, імунозапальної реакції, морфогенезу ангіопатій у хворих з метаболічним синдромом й обгрунтовано ефективність застосування препарату "Кардонат" у комплексному лікуванні кардіологічних проявів захворювання. Встановлено, що наявність гіперінсулінемії у хворих з метаболічним синдромом зумовлює порушення ліпідного метаболізму. У пацієнтів з метаболічним синдромом виявлено порушення метаболізму есенціальних жирних кислот в еритроцитах периферичної крові та розвиток імунозапальної реакції, яка характеризується підвищеними рівнями інтерлейкіну-6 та молекули міжклітинної адгезії sICAM-1. Встановлено, що метаболічний синдром проявляється пригніченням енергетичного гомеостазу клітини, про що свідчить зниження рівня аденозинмонофосфату та підвищення рівня аденозиндифосфату. З'ясовано, що за метаболічного синдрому виникають мембрано-клітинні зміни, які викликають порушення мембранної проникності клітин. У хворих з метаболічним синдромом встановлено потовщення комплексу інтима-медіа загальної сонної артерії за допомогою ультразвукового дослідження. Виявлено, що у хворих з метаболічним синдромом на ранньому етапі виникають мікроангіопатії, які проявляються набряком ендотеліальних клітин, редуплікацією базальних мембран і вогнищевою реакцією перицитів. Проведено комплексне лікування хворих з метаболічним синдромом з застосуванням препарату "Кардонат". Встановлено його позитивний вплив на ліпідний обмін і показники проникності еритроцитарних мембран. Доведено доцільність і перспективність застосування препаратів метаболічної дії у комплексній терапії метаболічного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-3 + Р410-52 +
Шифр НБУВ: РА345654

Рубрики:

      
4.

Шевченко О.М. 
Наукове обгрунтування ціноутворення медичної допомоги на прикладі хвороб системи кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.М. Шевченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі даних аналізу стану здоров'я населення на фінансування галузі в динаміці за період 1980 р. встановлено зворотньопропорційну залежність між смертністю населення, зокрема від хвороб серцево-судинної системи, та видатками на охорону здоров'я. З'ясовано, що визначені фактичні витрати на фармакотерапію та обстеження за реальних умов не відповідають потребі фінансування, розрахованій за Стандартами надання медичної допомоги. Виявлено, що амбулаторна допомога становить 18,9 % - 35,7 % від необхідної потреби на первинному та 60,1 % на вторинному рівні її надання. Базуючись на рекомендаціях ВООЗ, світовому досвіді, результатах дослідження з врахуванням економічного становища України, запропоновано модель ціноутворення медичної допомоги кардіологічним хворим, складовими елементами якої є витрати на медичну допомогу, заробітну плату, утримання закладів і основні фонди. Науково обгрунтовано мінімальну вартість терапії кардіологічних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-52 + У9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА338741

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Фаражалла А.І. 
Оцінка ефективності застосування даларгіну при ураженні серцево-судинної системи у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / А.І. Фаражалла ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Одержано нові дані про особливості ураження міокарда у хворих на ревматоїдний артрит (РА) залежно від ступеня активності запального процесу. Вивчено ефективність дії даларгіну для ін'єкцій на перебіг РА II - III ступенів активності за умов ураження серця з урахуванням клінічних показників, показників ураження серця та загального гомеостазу. Доведено властивість даларгіну знижувати активність запального процесу та позитивно впливати на ремоделювання лівого шлуночка у хворих на РА II - III ступеня активності з супутнім ураженням серця. Обгрунтовано доцільність призначення даларгіну хворих на РА для профілактики гастропатій на тлі призначення препаратів базисної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р410-52 +
Шифр НБУВ: РА341994

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського