Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (245)Книжкові видання та компакт-диски (107)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.3-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ярцева С.В. 
Гемореологічні порушення у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень, сполучене з ішемічною хворобою серця, та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Ярцева ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 + Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА338081

Рубрики:

      
2.

Суворкіна І.В. 
Ефективність застосування фенспіриду в комплексному лікуванні хворих із хронічним легеневим серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.В. Суворкіна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування протизапального препарату "Фенспірид" в комплексному лікуванні хворих з хронічним легеневим серцем. Встановлено його виражену антиагрегаційну дію in vitro та в клінічних умовах. Показано, що застосування фенспіриду у базисній методиці лікування хворих на хронічні обструктивні захворювання легень тяжкого перебігу (по 160 мг на добу протягом 2 місяців) зумовлює позитивну динаміку клінічного перебігу захворювання, вірогідне збільшення швидкісних показників форсованого видиху, зростання життєвої ємності легень, покращення часових параметрів дихального циклу, зменшення ступеня легеневої недостатності, обсягу підтримуючої діуритичної терапії, величини легенево-артеріального опору та ступеня дилатації правого шлуночка серця. Встановлено антиагрегаційні властивості фенспіриду, а також його протизапальна, бронхо- та вазодилатуюча дія, клінічна ефективність і позитивний вплив на функціональний стан кардіо-респіраторної системи, на підставі яких даний препарат рекомендовано використовувати як багатофункціональний засіб у комплексному лікуванні хворих з хронічним легеневим серцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА346597

Рубрики:

      
3.

Путинцева Н.В. 
Ефективність омега-3 поліненасичених жирних кислот у корекції ендобронхіальних факторів неспецифічної реактивності у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.В. Путинцева ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2006. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.2-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА342931

Рубрики:

      
4.

Селезненко Т.Ф. 
Ефективність препарату Теком в корекції системи гемостазу при захворюваннях легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.Ф. Селезненко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1998. — 15 с. — укp.

В роботі наведено результати вивчення впливу на показники гемостазу при захворюваннях легень нового лікарського препарату Теком, який представляє собою суміш з високим вмістом омега-3 поліненасичених жирних кислот. Дослідження проведені на експериментальній моделі запального процесу в легенях, в пробах in vitro і в клінічних умовах. В результаті встановлена гіпокоагуляційна та антиагрегатна дія Текому, що дозволяє рекомендувати його застосування в комплексному лікуванні хворих на захворювання легень з синдромом гіперкоагуляції крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52

Рубрики:

      
5.

Курик Л.М. 
Ефективність синглетно кисневої терапії у комплексному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.М. Курик ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено та науково обгрунтовано клінічну ефективність застосування синглетно-кисневої терапії у комплексному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Проаналізовано вплив даної терапії на функцію зовнішнього дихання таких хворих. Досліджено роль синглетно-кисневої терапії стосовно кислотно-основного і газового складу крові, поверхневого натягу і рідкокристалічної структури конденсату повітря, що видихається у процесі комплексного лікування хворих на ХОЗЛ. Оцінено та проаналізовано деформаційну здатність і осмотичну стійкість еритроцитів крові у хворих шляхом визначення відносного градієнтного мембранного потенціалу та відносного заряду еритроцитарної мембрани. Проведено моніторинг ступеня деформації еритроцитів і рідкокристалічної структури сироватки крові у хворих на ХОЗЛ під впливом запропонованих різних схем комплексної терапії. Розроблено та патогенетично обгрунтовано лікувальні заходи з застосуванням синглетно-кисневої терапії у цих хворих за умов пульмонологічного стаціонару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА353321

Рубрики:

      
6.

Рекалова О.М. 
Інфікованість мікроміцетами і пневмоцистами нижніх дихальних шляхів хворих на хронічні неспецифічні захворювання легень (клінічне значення та обгрунтування лікування): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.М. Рекалова ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 32 с. — укp.

Визначено найбільш значущі фактори, які призводять до інфікування нижніх дихальних шляхів мікроміцетами та пневмоцистами у 369-ти дорослих тварин. Установлено негативний вплив цих мікроорганізмів на перебіг захворювання, що має прояв у підсиленні та підтриманні тривалих запальних реакцій, імунних розладах, алергізувальній дії, і супроводжується поглибленням легеневої недостатності. Визначено принципи терапії, яка передбачає проведення курсу базисного протизапального лікування загострення, що сприяє санації нижніх дихальних шляхів від мікроміцетів до пневмоцист у більшості хворих. Проведення подальшого лікування необхідно визначати з урахуванням стійкості інфікованості, роду мікроміцету, виразності клінічної динаміки. Установлено, що застосування протикандидозних, антиоксидантних або імуномодулювальних ліків за наявності даної інфекції подовжує клінічну ремісію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА356121

Рубрики:

      
7.

Лисенко А.О. 
Кардіогемодинаміка та вазоактивна функція ендотелію судин у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із артеріальною гіпертензією в динаміці лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.О. Лисенко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 24 с. — укp.

Вивчено особливості порушення гемодинаміки, вазорегулювальної функції ендотелію судин у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) II та III стадії у поєднанні з есенціальною артеріальною гіпертензією II стадії, проаналізовано вплив монотерапії лозартаном калію на досліджувані процеси. Визначено особливості та ступені порушення діастолічної функції шлуночків серця, ендотеліальної функції судин і добового профілю артеріального тиску. Оцінено перспективу покращання кардіогемодинаміки й ендотеліальної функції судин за допомогою антагоністів ангіотензину II у хворих на ХОЗД з есенціальною артеріальною гіпертензією. Доведено, що довготривале застосування лозартану калію в добовій дозі 50 - 100 мг сприяє нормалізації діастолічної функції шлуночків серця, підвищеню концентрації нітриту азоту в сироватці крові та зростанню ендотелій-залежної вазодилатації, що свідчить про покращання вазорегулювальної функції ендотелію судин. З метою підвищення ефективності лікування хворих на ХОЗЛ із супутньою артеріальною гіпертензією до складу комплексної терапії як препарат вибору рекомендовано призначати лозартан калію як антагоніста ангіотензину II для покаращання морфофункціонального стану міокарда та вазореглювальної функції ендотелію судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-5 + Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА362045

Рубрики:

      
8.

Зубань А.Б. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування комплексу мікроелементних та фітопрепаратів у терапії хронічного обструктивного захворювання легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / А.Б. Зубань ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено синдромологічні особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) за різних стадій тяжкості. Виявлено зміни в імунній відповіді, рівнях мікроелементів у сироватці та ферментних елементах крові, у бронхоальвеолярному вмісті, балансі металоферментів сироватки периферійної крові, а також розлади системи сурфактанта легень (ССЛ). Висвітлено патогенетичні аспекти становлення та прогресування ХОЗЛ у взаємозв'язку зі ступенем тяжкості перебігу патології. Розглянуто питання підвищення ефективності комплексної терапії ХОЗЛ шляхом проведення лікування з застосуванням есміну й уролесану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354177

Рубрики:

      
9.

Вільянська О.М. 
Комплексна оцінка ефективності лікування хронічного обструктивного захворювання легень у працівників промислових підприємств: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.М. Вільянська ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова". — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено суттєву роль бронхіальних обструктивних порушень у розвитку бронхолегеневої патології у працівників промислових підприємств. Встановлено, що клінічні та функціональні прояви обструкції бронхів виявляються у 94,2 % хворих з професійною бронхолегеневою патологією, 75,6 % з яких потребують інтенсивної бронхолітичної терапії. Вперше встановлено особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легенів (ХОЗЛ) у працівників промислових підприємств і доведено, що шкідливі фактори виробництва (зокрема, пов'язані з пилом) прискорюють формування ХОЗЛ в осіб молодшого віку. Виявлено, що перебіг даного захворювання характеризується більш частими та тривалими загостреннями. Вперше у працівників промислових підприємств, хворих на ХОЗЛ, виявлено перевагу системних і локальних запальних проявів, функціональних спірографічних порушень і зафіксовано істотні порушення реактививності бронхів і зниження якості життя у порівнянні з хворими на ХОЗЛ, які працюють за умов відсутності пилових шкідливих факторів виробництва. Для лікування працівників промислових підприємств, хворих на ХОЗЛ I та II стадій, запропоновано схеми бронхолітичної терапії з урахуванням виявлених клініко-функціональних особливостей захворювання, доведено їх ефективність, зокрема, сприятливий вплив на якість життя даної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.50/51-4 + Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА363607

Рубрики:

      
10.

Кулітка Ю.Е. 
Лікування хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів з урахуванням циркадної організації кардіореспіраторної системи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.Е. Кулітка ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено фізіологічно обгрунтований метод хронотерапії пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легенів (ХОЗЛ) з урахуванням характеру змін хронобіологічних характеристик функціонального стану кардіореспіраторної системи, яка дозволяє підвищити ефективність терапії та зменшити медикаментозне навантаження. У хворих на ХОЗЛ виявлено десинхронізацію добових ритмів діяльності серцево-судинної системи й органів дихання у вигляді порушення циркадної організації їх функціональних показників, яка виявляється зсувом акрофаз, зміною середньодобового ритму й амплітуди коливань. Виявлено, що тривалість показника "індивідуальна хвилина", що характеризує ступінь десинхронізації циркадних ритмів організму, корелює із ступенем тяжкості перебігу ХОЗЛ. Запропоновано синхронізувати лікування хворих на ХОЗЛ з добовими ритмами організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА356171

Рубрики:

      
11.

Дідик В.С. 
Мікробіологічне обгрунтування сумісного використання антибіотиків з антисептиками групи четвертинного амонію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.С. Дідик ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено ступінь сумісного впливу похідних четвертинного амонію та антибіотиків на штами мікроорганізмів з генетичною та набутою стійкістю до хіміопрепаратів. Доведено, що антисептики групи четвертинного амонію за низких концентрацій інгібують процес елімінації R-, Ent- і Hly-плазмід і суттєво перешкоджають їх передачі за умов генетичних рекомбінацій у мікробній популяції. Визначено параметри впливу антисептиків у комбінаціях з антибіотиками на імуносупресивні властивості (протиімуноглобулінову, антилізоцимну та фібринолітичну дію) деяких збудників гнійно-запальних захворювань. Доведено синергідну дію суббактеристатичних доз похідних четвертинного амонію та антибіотиків у випадку генералізованої інфекції тварин, обумовлених St.aureus і Ps.aurginosa.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52 + Р281.4 +
Шифр НБУВ: РА325323

Рубрики:

      
12.

Гуменюк М.І. 
Обгрунтування застосування інфузійних препаратів на основі сорбітолу та натрію лактату в комплексному лікуванні хворих із легеневою недостатністю та хронічним легеневим серцем: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.І. Гуменюк ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 36 с. — укp.

Вивчено фармакодинамічні ефекти препаратів "Сорбілакт" і "Реосорбілакт" у пацієнтів з легеневою недостатністю та хронічним легеневим серцем. Досліджено ефективність і безпеку їх застосування за комплексного лікування хворих. На підставі діуретичної властивості сорбілакту, а також його гемодилюційного, антиагрегантного і реологічного ефектів та результатів вивчення ефективності застосування за клінічних умов показано доцільність використання даного препарату за умов комплексної терапії хворих з хронічними запальними захворюваннями легень, ускладненими набряковим синдромом. З урахуванням характеру фармакодинамічних властивостей реосорбілакту (реологічного ефекту внаслідок гемодиційної й антиагрегантної дії, зниження в'язкості крові), позитивних результатів його застосування за комплексної терапії хворих з тяжким перебігом хронічного обструктивного захворювання легень запропоновано інфузійну терапію реосорбілактом у лікуванні хворих з легеневою недостатністю та поліцитемією. У хворих з гіпокапнією та дихальним алкалозом реосорбілакт спричинює зменшення ступеня гіпокапнії та поліпшення кислотно-основного стану крові, що дозволяє рекомендувати його застосування у пацієнтів з інтерстиціальними хворобами легень у період загострень зі збільшенням ступеня гіпокапнії та дихального алкалозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА355123

Рубрики:

      
13.

Бизов В.В. 
Одержання екстракту з кріоконсервованих фрагментів ксеноселезінки та його застосування при абсцесах легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.В. Бизов ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив умов кріоконсервування на збереження фрагментів селезінки свині після відігрівання, а також на склад одержуваного з них екстракту. Отримано екстракт з крікосервованих фрагментів ксеноселезінки з високим вмістом низькомолекулярних БАР. Вивчено молекулярно-масовий розподіл фракцій отриманого екстракту та його деякі біофармацевтичні властивості. Розроблено методику ендобронхіального введення екстракту кріоконсервованих фрагментів ксеноселезінки, доведено його клінічну ефективність за умов введення до комплексної терапії хворих з абсцесами легенів, досліджено деякі механізми дії екстракту у разі місцевого застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-534
Шифр НБУВ: РА319242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Амеліна Т.М. 
Оптимізація лікування хворих на ішемічну хворобу серця в поєднанні з супутнім хронічним обструктивним захворюванням легень I - II стадії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.М. Амеліна ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів лікування хворих на ішемічну хворобу серця з супутнім обструктивним захворюванням легень, за даними обстежень 113-ти таких хворих, за цього контрольну групу становили 20 практично здорових осіб. Вивчено вплив карведилолу на процеси вільнорадикального окиснення білків, ліпідів, стан захисних протирадикальних систем, протеїназо-інгібіторні механізми й ендотеліальну дисфункцію. Досліджено механізми прогресування поєднаної патології. Обгрунтовано доцільність призначення карведилолу на підставі вивчення антиоксидантних зрушень, протеолітичної активності, функції ендотелію. Результати дослідження впроваджено в навчальний процес і практичну медицину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА363853

Рубрики:

      
15.

Концур 
Прогнозування перебігу хронічних обструктивних захворювань легень в профілактиці інвалідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Віктор Миколайович Концур ; АМН України; Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-5
Шифр НБУВ: РА340219

Рубрики:

      
16.

Рева В.Г. 
Прогнозування результатів санаторно-курортного лікування хворих на хронічні обструктивні захворювання легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / В.Г. Рева ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2005. — 27 с. — укp.

Наведено формалізовану систему прогнозування безпосередніх результатів санаторно-курортного лікування (СКЛ) хворих на хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ). Запропоновано систему певних показників та правила формалізації їх значень. Визначено категорії прогнозу (благополучний, неповний благополучний і неблагополучний результати). Розроблено математичні моделі прийняття рішення стосовно прогнозу результатів СКЛ і автоматизований модуль у рамках медичної інформаційної системи діагностики та лікування ХОЗЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-54 +
Шифр НБУВ: РА341169

Рубрики:

      
17.

Швецова Н.О. 
Прогнозування, профілактика та корекція дихальних розладів у хворих з гастродуоденальними кровотечами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.О. Швецова ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 24 с. — укp.

Розглянуто проблеми розробки тактики лікування та вибору терміну оперативного втручання щодо хворих з гастродуоденальними кровотечами, зважаючи на ризик виникнення післяопераційної пневмонії на грунті розладів сурфактантної системи легень. На засадах використання замісної терапії з застосуванням екзогенного сурфактанту розроблено новий напрямок лікування дихальних розладів, пов'язаних з гастродуоденальними кровотечами. Встановлено, що у випадку таких кровотеч у хворих відбуваються значні порушення стану сурфактантної системи легень, які проявляються у вигляді збільшення статичного поверхневого натягу конденсату вологи видихуваного повітря. Доведено ефективність інгаляційного застосування препарату сурфактанта "Сукрим" з метою створення достатньої концентарції екзогенного аналогу до відновлення кількісного та якісного складу ендогенного сурфактанту. Запропоновано спосіб прогнозування розладів сурфактантної системи легень у випадку гастродуоденальних кровотеч.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА343579

Рубрики:

      
18.

Ворхлик М.І. 
Протеолітичні ферменти в комплексній інтенсивній терапії респіраторного дистрес-синдрому дорослих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.І. Ворхлик ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено застосуванню адресного лімфотропного введення (ЛВ) препаратів протеолітичних ферментів (ППФ) в комплексі інтенсивної терапії (ІТ) респіраторного дистрес-синдрому дорослих (РДСД). Обгрунтовано спосіб адресного ЛВ ППФ під час РДСД. Описано динаміку клінічних і лабораторних даних у хворих на тлі включення в ІТ запропонованого способу лікування, наведені критерії його призначення і контролю ефективності. Виявлено значний контингент хворих в критичних станах з патологічними змінами легень, спорідненими за механізмом РДСД. Доведено вплив адресного ПВ ППФ на виживання хворих з РДСД. Застосування адресного ЛВ ППФ в комплексі ІТ дозволило знизити смертність з 69,70 до 7,69% у хворих з РДСД без клінічно визначеної недостатності інших органів систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52

Рубрики:

      
19.

Юсупалієва М.М. 
Респіраторна допомога на етапі санаторно-курортного лікування хронічного обструктивного захворювання легенів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.М. Юсупалієва ; Крим. республ. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2008. — 50 с. — укp.

Обгрунтовано застосування респіраторної допомоги - гіпоксично-гіперкапнічного стимулу (ГГС) у комплексному санаторно-курортному лікуванні (СКЛ) хронічного обструктивного захворювання легенів (ХОЗЛ). Виявлено особливості реагування певних фізіологічних систем на дію ГГС у хворих на ХОЗЛ. Описано клінічні ефекти та показано можливість підвищення ефективності дії методів фізіотерапії за умов ХОЗЛ у разі їх комбінованого застосування з ГГС. Розроблено новий алгоритм прийняття рішення про лікування ХОЗЛ на етапі СКЛ з використанням ГГС та різних методів фізіотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-54 +
Шифр НБУВ: РА357803

Рубрики:

      
20.

Авдєєв В.В. 
Респіраторні порушення та їх профілактика у хворих з портальною гіпертензією на фоні цирозу печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.В. Авдєєв ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Доповнено наукову концепцію ураження різних органів та систем організму у хворих з портальною гіпертензією за наявності цирозу печінки. Встановлено, що підвищення внутрішньочеревного тиску за асциту викликає погіршення функції зовнішнього дихання, результатом якого є зниження насичення киснем артеріальної крові пацієнта, що призводить до загальної гіпоксії усіх органів і систем організму. Обгрунтовано оптимальну методику проведення екстракорпоральної сорбції та ультрафільтрації асцитичної рідини, з'ясовано її ранній і віддалений вплив на систему органів зовнішнього дихання й обгрунтовано можливі шляхи усунення зафіксованих ускладнень. Вперше проведено порівняльний аналіз впливу антагоністів кальцієвих канальців, інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та блокаторів <$Ebeta>-адренорецепторів на функцію системи органів зовнішнього дихання, центральну гемодинаміку, спланхнічний кровообіг. Визначено показання та протипоказання щодо застосування даних препаратів для лікування хворих з портальною гіпертензією за наявності цирозу печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.3-52 + Р413.510.40-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА343995

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського