Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (193)Книжкові видання та компакт-диски (69)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.51-29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Комариста В.П. 
Взаємозв'язок інтенсивності проліферації і ліпідно-каротиноїдного обміну в клітинах IDunaliella/I Teod. та вплив ліпідно-каротиноїдних екстрактів на функціональну активність гепатоцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.П. Комариста ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П182.1,022 + Р413.51-29

Рубрики:

      
2.

Підгірний В.В. 
Експериментальне вивчення гепатотоксичного впливу комбінації противиразкових препаратів і його корекція: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / В.В. Підгірний ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що введення досліджених препаратів спричиняє відхилення морфофункціонального стану печінки, інтенсифікацію перекисного окиснення ліпідів, порушення антиоксидантного захисту у здорових тварин, поглиблює патологічні відхилення за умов хронічного гепатиту та гострої виразки шлунка. Встановлено, що застосування тіотриазоліну на тлі комбінованого введення противиразкових препаратів зменшує їх гепатотоксичні прояви у здорових тварин на тлі хронічного гепатиту та гострої виразки шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 + Р413.51-29 +
Шифр НБУВ: РА364547

Рубрики:

      
3.

Вороніна А.К. 
Експериментальне обгрунтування зниження токсичності парацетамолу шляхом модуляції його метаболізму в печінці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.06 / А.К. Вороніна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано зниження токсичності парацетамолу (ПА) шляхом впливу на його біотрансформацію. Показано, що експериментальна композиція "Метавіт", до складу якої входить метіонін, а також ряд вітамінів і Zn у вигляді мікроелемента, введена щурам і мишам внутрішньошлунково спільно з токсичними дозами ПА, комбінації останнього з етанолом і на фоні алкоголізму здатна знижувати загальну гостру токсичність, а також гепатотоксичну дію анальгетика завдяки корекції механізмів його метаболізму в печінці, що перевищує ефективність метіоніну. Зменшення токсичної дії анальгетика відбувається завдяки зниженню залежного від цитохрому Р-450 2Е1 утворення реактивних метаболітів ПА, активації процесів кон'югації з глутатіоном, зменшенню інтенсивності вільнорадикального окиснення в печінці та нормалізації мітохондріального дихання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29
Шифр НБУВ: РА312633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Маєвський О.Є. 
Морфологічні критерії корекції мексидолом змін в печінці щурів після кріодеструкції шкіри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.Є. Маєвський ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 21 с. — укp.

Проаналізовано динаміку пошкоджень та адаптаційних реакцій печінки щурів протягом 28 діб після кріодеструкції шкіри площею 9 - 10 % поверхні тіла на глибину до підшкірної основи та на фоні попереднього застосування синтетичного антиоксиданта мексидола. Вперше на світлооптичному і ультраструктурному рівнях та на основі мікроморфометричних досліджень, проведених в пошкоджених та непошкоджених ділянках печінки щурів, доведено, що найбільш виражені негативні зміни відбуваються в проміжних зонах печінкових часточок - після кріодеструкції шкіри та за попереднього застосування мексидолу (максимально виражені через 7 діб після початку експерименту), а найменш виражені зміни - в перипортальних зонах печінкових часточок. Відзначено, що попереднє застосування мексидолу призводить до значної корекції негативних змін на різних рівнях структурної організації печінки, спричинених наслідками кріодеструкції шкіри, особливо в періоди від 1 до 3 доби та від 14 доби до закінчення експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6-636-601.2 + Р413.51-29 +
Шифр НБУВ: РА328120

Рубрики:

      
5.

Кулинич Г.Б. 
Морфофункціональні зміни печінки під впливом пестициду 2,4-Д амінної солі (дихлорфеноксиоцтової кислоти) та їх корекція глутаргіном: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Г.Б. Кулинич ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив пестициду 2,4-Д на печінку та можливості його корекції глутаргіном з використанням комп'ютерного, морфометричного, гістохімічного, ультрамікроскопічного, біохімічного методів (основні параметри крові, стан процесів перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи). Встановлено, що у печінці під дією пестициду 2,4-Д на тлі оксидативного стресу виникають реактивні, альтернативні та компенсаторно-пристосувальні процеси (14 діб). Після припинення введення пестициду 2,4-Д (21 - 30-ти діб) у гепатоцитах виявлено відновлювальні процеси, а саме: гіпертрофію ядер, появу двоядерних клітин. Від 30-ї доби відбувався зрив адаптаційних процесів. Установлено, що одночасне введення глутаргіну та пестициду 2,4-Д внутрішньошлунково позитивно впливає на морфометричний стан печінки, але не досягає завершеності. Визначено позитивні ефекти глутаргіну та недоліки у разі його внутрішньошлункового та внутрішньоочеревинного введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.123 + Р419.46-29 + Р413.51-29 +
Шифр НБУВ: РА364331

Рубрики:

      
6.

Кушнір О.Р. 
Морфофункціональні зміни печінки під впливом цисплатину та їх корекція ентеросгелем: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.Р. Кушнір ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Описано особливості структурно-фукціональної перебудови печінки в експерименті на 83-х білих щурах під впливом цисплатину та у разі корекції виявлених порушень ентеросгелем з використанням світлооптичних, морфометричних, електронномікроскопічних і біохімічних методів. Після 9-тижневого введення цисплатину встановлено дистрофічні, некробіотичні, некротичні зміни гепатоцитів. На підставі результатів комп'ютерного та кореляційного аналізів зрізів печінки показано метричні порушення розподілу гепатицитів за показниками Sh, Sn, Sn / Sh, Fh, Fn. Шляхом проведення електронномікроскопічного дослідження відзначено пошкодження цитолеми, органел, ліпідно-вакуольної трансформації цитоплазми гепатоцитів. Біохімічно виявлено гіперферментемію, порушення прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Здійснено корекцію ентеросгелем і встановлено позитивні зміни в усіх структурах органа у разі застосування протягом 14-ти діб, уповільнення відновних процесів, наявність на 28-му добу ознак зриву адаптаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 + Р281.7/9-2 цисплатин + Р281.7/9-2 ентеросгель +
Шифр НБУВ: РА360595

Рубрики:

      
7.

Гудима А.А. 
Патогенетичне обгрунтування шляхів підвищення адаптаційних можливостей організму до токсичного ураження печінки в експерименті: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / А.А. Гудима ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 33 с.: рис. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, що полягає в патогенетичному обгрунтуванні застосування низькоенергетичного магнітолазерного випромінювання у поєднанні з ентеросорбцією для підвищення адаптаційних можливостей організму до токсичного ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29
Шифр НБУВ: РА314070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Луценко Р.В. 
Попередження ушкоджень печінки при гострому стресі за допомогою нейротропних засобів (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.03.05 / Р.В. Луценко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено гепатопротекторну дію пірацетаму (100 мг/кг), цереброблізину (0,1 мл/кг) і мексидолу (100 мг/кг) у випадку гострого стресу. Показано, що за умов стресу дані препарати запобігають підвищенн активності ферментів-маркерів ушкодження гепатоцитів (аланінамінотрансферази й альдолази) та епітелію жовчних ходів (лужної фосфатази та гама-глутаматтранспептидази, знижують рівень білірубіну та покращують дезінтоксикаційну функцію печінки у тесті з бромсульфалеїном. Установлено, що ці ефекти розвиваються на фоні пригнічення перекисного окиснення ліпідів та зрушень співвідношення піруват/лактат у печінці в бік пірувату. У дослідах in vitro виявлено, що пірацетам, церебролізин і мексидол мають прямий вплив на процеси гліколізу та ліпопероксидації в гепатоцитах. Визначено, що цей вплив є дозозалежний, найбільшу широту ефективних концентрацій має мексидол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 +
Шифр НБУВ: РА326331

Рубрики:

      
9.

Бородіна Т.В. 
Порівняльний аналіз ефективності антралю, тіотриазоліну, силібору, фламіну та холосасу при ураженнях печінки різного генезу: (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Т.В. Бородіна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Експериментально та клінічно обгрунтована альтернатива використання гепатопротекторів і вирішено питання їх взаємозамінності при різноманітних захворюваннях печінки. На основі фармакологічних, клінічних, біохімічних, гістоморфологічних методів дослідження проведено порівняння механізмів реалізації гепатозахисної дії антралю, тіотриазоліну, фламіну, холосасу та силібору. Виявлено в досліді та підтверджено в клініці, що препарати фламін та холосас з холеретичним ефектом чинять нормалізуючу дію на показники цитолізу та стан перекисного окислення ліпідів, але поступаються синтетичним препаратам - антралю та тіотриазоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Кравчук Л.О. 
Порушення захисних систем організму у тварин з гострим токсичним ураженням печінки і корекція їх за допомогою антиоксидантів та ентеросорбента: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.О. Кравчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено стан мембранних структур, антиоксидантну та дезінтоксикаційну системи захисту за умов токсичного ураження солянокислим гідразином та етиловим спиртом, запропоновано методи корекції їх порушень за допомогою антиоксидантів та ентеросорбента. Встановлено, що інтоксикація солянокислим гідразином призводить до пригнічення ферментної та неферментної ланок системи антиоксидного захисту, зниження функціональної активності мікросомальної системи дезінтоксикації, порушення стану плазматичних і мітохондріальних мембран гепатоцитів. Комбіноване застосування солянокислого гідразину й етилового спирту має потенціюючу дію на досліджувані показники, що призводять до ще більш виражених їх змін. Зазначено, що використання розчину прополісу, ліпосом з інкорпорованим токоферолу ацетатом та ентеросорбента полісорб з метою корекції викликаних порушень в певній мірі покращує показники антиоксидантного захисту, функціональної активності системи дезінтоксикації та стану плазматичних і субклітинних мембран, однак повної їх нормалізації не досягнуто. Встановлено, що поєднане застосування перерахованих засобів лікування зумовлює більш виражений позитивний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*723.4-604.2 + Р413.51-29
Шифр НБУВ: РА318232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Крисько О.М. 
Роль карнозину у попередженні метаболічних порушень в печінці щурів при дії нітриту натрію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.М. Крисько ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29

Рубрики:

      
12.

Перепелиця М. П. 
Роль метаболічних, мембраних та імунних порушень в механізмах ушкодження печінки дорослих і старих щурів за адреналінової міокардіопатії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / М. П. Перепелиця ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено, що вік суттєво впливає на ступінь метаболічних і морфологічних уражень гепатоцитів за дії кардіотоксичної дози адреналіну. Показано, що для старих тварин притаманний високий рівень пероксидації ліпідів за низької активності антиоксидантної системи. Доведено, що адреналінове ушкодження міокарда супроводжується суттєвими змінами імунного гомеостазу організму. Показано, що за дії адреналіну в кардіотоксичній дозі відбувається посилення ендогенної інтоксикації. Вперше встановлено більш виражений пошкоджувальний вплив адреналіну у кардіотоксичній дозі на мембранні структури гепатоцитів старих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 + Р410.130.13-29
Шифр НБУВ: РА374545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Картіфузова Ж. В. 
Роль опіоїдних пептидів у регуляції діяльності печінки в нормі і за умов експериментального (алкогольного) гепатиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Ж. В. Картіфузова ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що опіоїдні пептиди у разі експериментального алкогольного гепатиту запобігають патологічним змінам морфоструктури тканини печінки, зростанню активності гамма-глутамілтрансферази, а лей-енкефалін також зменшує активність аланінамінотрансферази сироватки крові. Визначено, що енкефаліни ефективно усуває пригнічуючу дію етанолу на секрецію кон'югованих і вільних жовчних кислот і ліпідів жовчі. Досліджено, що за блокади опіоїдних рецепторів налоксоном за умов експериментального алкогольного гепатиту зменшуються прояви індукованих етанолом структурних змін тканини печінки та не виявлено зростання активності аспартатамінотрансферази в сироватці крові. З'ясовано, що налоксон не змінює викликаного етанолом пригнічення секреції жовчних кислот, фосфоліпідів, холестеролу та тригліцеридів, а також зменшує вміст білірубіну в жовчі. Встановлено, що ефекти опіоїдних пептидів за умов змодельованого алкогольного гепатиту вказували на їх гепатопротективні властивості за умов алкогольної патології, що не виявлено у нормі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 + Е70*734.26
Шифр НБУВ: РА371237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Герасименко О.А. 
Роль редокс-системи та цитокінів у патогенезі алкогольного ураження печінки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.А. Герасименко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено функціональний стан редокс-системи та встановлено особливості продукції цитокінів у печінці алкоголізованих перед спарюванням статевозрілих самців і самок. Досліджено перебіг цих процесів в онтогенезі їх виводку. Встановлено зміни цих процесів у дорослих жінок і чоловіків, які тривалий час вживали алкогольні напої. За результатами досліджень в алкоголізованих тварин у тканинах печінки та сироватці крові виявлено збільшення вмісту дієнових коньюгантів (ДК) і молотового діальдегіду (МДА) та зниження активності каталази та глутатіонтрансферази (ГТ). Спостережено зниження активності урокінази у тканинах печінки та її появу у сироватці крові, що за фізіологічних умов є неприпустимим. Досить суттєві зміни відбулися в алкоголізованих самців і самок у продукції цитокінів інтерлейкінів-1beta (ІЛ-1beta), фактора некрозу пухлин-alpha, ІЛ-8, ІЛ-6, ІЛ-2 і ІЛ-4. Визначено, що виразність виявлених змін та їх напрямок залежить від виду цитокіна. Встановлено, що більш суттєві зміни досліджених процесів відбулися у самок. Аналогічні за характером зміни цих процесів виявлено у крові жінок і чоловіків, які понад 10 років вживали алкогольні напої. На підставі результатів дослідження процесів перекисного окиснення ліпідів, активності антиоксидантних ферментів, урокінази та продукції цитокінів у самок і самців різного віку, одержаних від алкоголізованих попередників, установлено, що у них з віком збільшується вміст ДК, МДА у печінці та сироватці крові та наявні мінімальні відхилення у 24-місячних тварин. За цього у печінці й еритроцитах крові спостережено зниження активності каталази та ГТ, що свідчило про порушення мембран гепатоцитів, за цього встановлено зниження активності урокінази у тканинах печінки та наявність у сироватці крові. Доведено, що посилення інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів супроводжується різким посиленням процесів продукції досліджених цитокінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 + Р419.451-29 +
Шифр НБУВ: РА362413

Рубрики:

      
15.

Тірон О.І. 
Стан реакцій посттрансляційної модифікації білків хроматину печінки і їх корекція у виводку опромінених щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.І. Тірон ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено активність процесів фосфорилювання й АДФ-рибозилювання гістонових і негістонових білків хроматину ядер клітин печінки в інтактних і опромінених щурів та їх нащадків за сумарних доз 0,75 та 1,0 Гр. Досліджено взаємозв'язок між мітотичною активністю гепатоцитів і станом процесів фосфорилювання й АДФ-рибозилювання білків хроматину. Установлено, що за фізіологічних умов існують статеві та вікові відмінності в активності реакцій фосфорилювання та АДФ-рибозилювання гістонових і негістонових білків. У опромінених самців і самок щурів, а також на всіх досліджуваних етапах онтогенезу їх нащадків першого покоління виявлено дезорганізацію процесів фосфорилювання та АДФ-рибозилювання гістонових і негестонових білків хроматину ядер клітин печінки. Виявлені на молекулярному рівні порушення супроводжувалися змінами мітотичної активності гепатоцитів і зростанням у мікропрепаратах печінки кількості фігур патологічних мітозів (у самців у більшому ступені, ніж у самок).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 +
Шифр НБУВ: РА327423

Рубрики:

      
16.

Маркова О. О. 
Фармакологічна корекція біоенергетичних процесів у печінці тварин, отриманих від стрес-уражених попередників: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / О. О. Маркова ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Патогенетично обгрунтовано нові способи профілактики стрес- та радіаційноіндукованих розладів біоенергетичних процесів у тканинах печінки та еритроцитах, а також морфофункціональних зрушень у гепатоцитах застосуванням комбінації препаратів alpha-ліпоєвої кислоти та тіотриазоліну. Вперше виявлено нові властивості alpha-ліпоєвої кислоти, а саме - здатність запобігати спадковим ефектам впливу стресу та іонізуючої радіації, що виявляється зменшенням кількості тварин з нестабільністю геному в поколіннях gamma-опромінених щурів. Виявлено нові властивості alpha-ліпоєвої кислоти та тіотриазоліну запобігати порушенням біоенергетичних процесів, кінетики клітинних популяцій та мітотичної активності гепатоцитів, перекисної резистентності еритроцитів у поколіннях gamma-опромінених і стрес-уражених щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29
Шифр НБУВ: РА381792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Курапова Т.М. 
Фармакологічна корекція похідними піридинкарбонових кислот перекисної модифікації мембран гепатоцитів при інтоксикації тетрахлорметаном: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Т.М. Курапова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 26 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив похідних піридинкарбонових вислот на перекисну модифікацію мембран ендоплазматичного ретикулуму (ЕР) клітин печінки за умов інтоксикації тетрахлорметаном (ТХМ). Здійснено дослідження антирадикальної (АРА) та антиокиснювальної (АОА) активностей похідних піридинкарбонових кислот - речовин ПВ-2 - ПВ-7 та препарату "Амізон", а також вивчено їх здатність до комплексоутворення з сироватковим альбуміном людини. Сполуки з найбільш вираженими АРА та АОА (речовина ПВ-5 і амізон) використано для фармакологіних досліджень, в яких моделлю токсичного ураження печінки слугувало гостре отруєння щурів ТХМ. Показано, що введення отруєним ТХМ тваринам сполуки ПВ-4 та препарату "Амізон" призводить до зменшення вмісту в мембранах ЕР гепатоцитів перекисних продуктів ліпопереокиснення. Виявлено, що застосування амізону за умов отруєння щурів ТХМ призводить до нормалізації властивостей поверхні мембран та стабілізації структури їх білкових компонентів, а використання ПВ-4 коригує стан глибинних ділянок мембранних білкових молекул та нормалізує білково-ліпідну взаємодію. У разі введення отруєним ТХМ щурам речовини ПВ-4 або амізону спостерігається достовірне зниження у сироватці крові активності індикаторних ферментів цитолізу, а також зменшення інтенсивності процесів ліпопереокиснення, що дає змогу зробити висновок стосовно гепатопротекторних властивостей вивчених похідних піридинкарбонових кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 +
Шифр НБУВ: РА335192

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського