Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.510.11-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Копійченко Я.І. 
Клініко-лабораторні показники перебігу та корекція порушень мікробіоценозу кишок у хворих на вірусний гепатит А: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Я.І. Копійченко ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Наведено результати клінчіного та лабораторного обстеження 199-ти хворих на гепатит А (ГА). Проведено дослідження видового складу, популяційного рівня мікрофлори товстої кишки, вмісту SIgA у копрофільтратах і білках гострої фази (БГФ) у сироватці крові. У 93,52 % випадків у гострий період ГА виявлено дефіцит ентерококів і фізіологічних анаеробів, зокрема біфідобактерій, а також якісні зміни ешерихій з достовірно значущим підвищенням агресивних штамів і часткову контамінацію товстої кишки умовно-патогенними мікроорганізмами (УПМ). Встановлено взаємозалежність між змінами мікробіоценозу товстої кишки, показниками SIgA та тяжкістю перебігу ГА. З'ясовано, що легкий перебіг ГА характеризується домінуванням нормобіоценозу або дисбактеріозу 1-го ступеня, у разі середньої тяжкості захворювання переважає дисбактеріоз 2-го та 3-го ступенів. Найбільш достовірні відмінності показників SIgA виявлено у разі дисбактеріозу 3-го ступеня, які були достовірно незмінними у разі нормального біоценозу кишок. Проведено дослідження вмісту БГФ у сироватці крові хворих на ГА та виявлено їх підвищення в розпал хвороби, найбільш суттєве у разі дисбактеріозу 3-го ступеня. На підставі результатів кореляційного аналізу виявлено зворотні зв'язки показників БГФ з біфідо- та лактобактеріями, а представниками УПМ - прямі. Прямі кореляційні зв'язки встановлено між показниками БГФ та SIgA. Доведено, що у разі сприятливого перебігу ГА у період зростання клінічних проявів хвороби спостерігається підвищення екскреції з калом SIgA та показників БГФ. Встановлено, що несприятливий перебіг захворювання характеризується відсутністю підвищення цих показників у даний період. На підставі ранжування інформативності лабораторних показників розроблено математичний алгоритм прогнозування перебігу ГА. Оцінено клінічну ефективність, вплив на відновлення стану мікробіоценозу товстої кишки, нормалізацію показників SIgA у копрофільтратах і БГФ у сироватці крові препаратів лактулози у разі легкого перебігу ГА та комбінації з альтаном у разі середнього ступеня тяжкості хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3 + Р413.510.11-3 + Р413.3-5 +
Шифр НБУВ: РА362958

Рубрики:

      
2.

Ушеніна Л. О. 
Клініко-патогенетичні особливості хронічного гепатиту С у хворих з метаболічними факторами ризику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Л. О. Ушеніна ; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України". — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-3 + Р514.16-3
Шифр НБУВ: РА383194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дергачова А.В. 
Особливості перебігу та варіанти лікування хронічного алкогольного гепатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Дергачова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню якості діагностики хронічного алкогольного гепатиту, поліпшенню результатів лікування хворих на хронічний алкогольний гепатит мінімальної та помірної активності на підставі розробки диференційованої тактики терапії з використанням ентеросорбентів. Визначено порушення вмісту первинних і вторинних продуктів перекисного окислення, жиророзчинних вітамінів та загальної антиоксидантної активності залежно від активності процесу в печінці та тяжкості перебігу захворювання. Виявлено кореляційну залежність між триєновими кон'югатами, тетраєновими кон'югатами та IgA. Обгрунтовано позитивний вплив кріопорошку аронії та карбовиту на процеси перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту і імунологічного гомеостазу. Доведено ефективність раціональної диференційованої терапії ентеросорбентами залежно від активності процесу в печінці. Встановлено між ними причинно-наслідковий зв'язок. Розроблено оригінальний спосіб лікування, на який отримано патент України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-3
Шифр НБУВ: РА313058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Турський О.Ф. 
Особливості перебігу хронічного гепатиту С при поліморфізмі гену гемохроматозу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / О.Ф. Турський ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Визначено клініко-патогенетичні особливості перебігу хронічного гепатиту С (ХГС) за різних мутантних алелів гену гемохроматозу. З'ясовано, що у 31,68 % хворих на ХГС виявляються мутантні алелі гену гемохроматозу з переважанням мутації H63 D. Встановлено частоту розвитку синдрому перевантаження залізом у хворих на ХГС і його зв'язок з поліморфізмом гену гемохроматозу. Доведено, що наявність мутацій гену гемохроматозу супроводжується вірогідним збільшенням рівнів показників обміну заліза. Показано наявність вираженого гемосидерозу у переважної більшості пацієнтів з поліморфізмом гену HFE, встановлено наявність тенденції до підвищення відсотка гемосидерозу за зростання інтенсивності фібротичних змін в органі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3 + Р413.510.11-3
Шифр НБУВ: РА374863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чуба П.С. 
Перебіг вірусних гепатитів у осіб, які вживають наркотичні речовини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / П.С. Чуба ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто наркологічний анамнез у всіх хворих на вірусний гепатит (ВГ), які госпіталізуються до інфекційного центру Центральної міської клінічної лікарні Києва. Досліджено особливості клінічних проявів, етіологію, динаміку лабораторних показників та результатів інструментальних методів дослідження в хворих на ВГ, які не вживають наркотичні речовини (контрольна група), та у хворих з наявним наркологічним анамнезом (основна група) з урахуванням виду та тривалості вживання наркотичних речовин. Встановлено відмінності перебігу ВГ в осіб, які вживають наркотичні речовини залежно від етіології ВГ. Виявлено найбільш характерні закономірності, які відрізняють перебіг ВГ у хворих, які вживають наркотики та пацієнтів контрольної групи. Розроблено критерії, які дозволяють виявляти споживачів наркотичних речовин. Визначено особливості тактики ведення хворих на ВГ, які вживають наркотики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-3
Шифр НБУВ: РА319795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського