Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р418.12-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Бондарчук О. Д. 
Діагностичні підходи у виборі методу лікування хворих на хронічний тонзиліт при хронічних захворюваннях суглобів і нирок: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / О. Д. Бондарчук ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено параметри місцевого імунітету, включаючи імуноглобуліни, цитокіни у хворих на хронічний тонзиліт пацієнтів, які мають хронічні захворювання нирок і суглобів. Надано розгорнуту порівняльну клінічну, імунологічну, біохімічну характеристику хворих на хронічний тонзиліт із сполученими захворюваннями після стимуляції тканини мигдаликів. Розроблено клініко-імунологічний діагностичний алгоритм для об'єктивізації вибору методу лікування хронічного тонзиліту за його сполучення з іншими хронічними захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116-4 + Р418.12-37 + Р414-37
Шифр НБУВ: РА373459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Солдатенко І. В. 
Ефективність контролю коморбідної з остеоартрозом артеріальної гіпертензії в залежності від типів ортостатичних реакцій та добових профілів артеріального тиску: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. В. Солдатенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено, що у хворих на коморбідну з остеоартрозом (OA) артеріальну гіпертензію (АГ) спостерігалися три типи ортостатичних реакцій (OP) систолічного артеріального тиску (CAT) і діагностичного артеріального тиску (ДАТ) за переважання гіпертензивного та три типи добового профілю (ДП) CAT з переважанням non-dipper, чотири типи ДП ДАТ з переважанням dipper. Доведено, що коморбідна з OA АГ у порівнянні з ізольованою, незалежно від типів ОР і ДП АТ, характеризувалася більшими частотами виникнення більш важких ступенів і стадій АГ та серцевої недостатності (СН). Вперше встановлено, що коморбідність АГ з OA не впливала на вихідні показники варіабельності серцевого ритму (ВСР), але за цього порушувала реакції на ортостаз. Вперше продемонстровано, що адекватний контроль АТ забезпечує поліпшення показників ВСР у хворих з різними типами ОР і ДП АТ з відновленням правильних реакцій на ортостаз. Вперше вивчено міграцію OP АТ у хворих на коморбідну з OA АГ на етапах терапії та встановлено, що міграція CAT у більшій мірі відбувалася в гіпертензивний тип, ДАТ - в гіпотензивний. Показано, що хворим з гіпотензивною й ізотензивною OP, dipper і night-peaker ДП CAT і night-peaker ДП ДАТ - необхідна більш інтенсивна антигіпертензивна терапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-37 + Р410.109-37 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА380987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Козинська І.А. 
Клініка і патогенез остеоартрозу у шахтарів, ефективність лікування та реабілітації таких хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / І.А. Козинська ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості клініко-рентгенологічного перебігу і взаємозв'язок периферичного остеоартрозу (ОА), спондилоартрозу й остеохондрозу хребта у шахтарів різних професійних груп з урахуванням силового навантаження на колінні суглоби. Доведено роль порушень перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, метаболізму NO, ейкозаноїдів, глюкокортикоїдних і статевих гормонів у патогенезі захворювання та розвитку вторинного реактивного синовіту, залежність цих показників від гірничогеологічних умов шахт. Показано ефективність комплексного використання нестероїдних протизапальних препаратів, антиагрегантів, поліферментних сумішей, хондромодифікаторів, голкорефлексотерапії, електромагнітного поля, променів лазера, бальнео- та пелоїдопроцедур у прохідників, підземних гірників, гірників очисного вибою, підземних електрослюсарів і кріпильників, що страждають на ОА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-3 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА346300

Рубрики:

      
4.

Ткаченко В.І. 
Клініко-патогенетична характеристика артропатій у хворих з гіпотиреозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Ткаченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми розвитку артропатій на підставі аналізу клініко-імунологічних показників у хворих з тиреоїдною чи супутньою патологією суглобів - остеоартрозом і ревматоїдним артритом. Застосування нестероїдних протизапальних препаратів і хондропротекторів за умов комплексного лікування хворих на гіпотиреоз з артропатіями покращує результати лікування, сприяє нормалізації імунних показників і цитокінового профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р418.12-3 +
Шифр НБУВ: РА348528

Рубрики:

      
5.

Северін М.О. 
Клініко-патогенетичне значення змін вмісту металів в організмі хворих на остеоартроз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / М.О. Северін ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На основі вивчення концентрації есенціальних і токсичних істинних, лужних й лужноземельних металів (Al, Ba, Be, Bi, Ca, Cd, Co, Cr, Cu, Fe, K, Li, Mg, Mn, Mo, Na, Ni, Pb, Sb, Sn, Sr, V, Zn) у волосcі та крові хворих на остеоартроз, pівставлення результатів зі станом процесів перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту в організмі, а також з рівнем металів у довкіллі (грунті, грунтових водах) доведено клініко-патогенетичну роль окремих металів. Встановлено вплив патогенетичної терапії на вміст мікро- та макроелементів в організмі таких хворих. Визначено критерії, що дозволяють прогнозувати перебіг захворювання та ефективність подальших лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-3 +
Шифр НБУВ: РА361354

Рубрики:

      
6.

Козак Н.П. 
Особливості патології гепато-біліарної системи у хворих на остеоартроз: діагностика, профілактика, лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.П. Козак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вдосконалено методологію діагностики, прогнозування перебігу та підвищення ефективності лікування патології гепато-біліарної системи у хворих на остеоартроз (ОА) шляхом вивчення характеру їх взаємодії, виявлення особливостей виникнення уражень печінки та жовчовивідного тракту, їх клінічного перебігу та розроблено з використанням отриманих результатів раціональні підходи до корекції порушень у даної категорії пацієнтів. Встановлено, що характер та ступінь вираженості порушень гепато-біліарної системи суттєво впливає на стан опорно-рухового апарату. Обгрунтовано два патогенетичних варіанти порушення метаболізму кісткової тканини у хворих на ОА залежно від активності та вираженості супутньої патології гепато-біліарної системи. Запропоновано діагностичний алгоритм обстеження хворих на ОА, оцінено ефективність застосування препарату "Ербісол" у комплексному лікуванні даного захворювання з поєднаною патологією гепато-біліарної системи та розроблено раціональні схеми лікування зазначеної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-3 + Р413.5-3
Шифр НБУВ: РА319146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Борейко Л.Д. 
Особливості функціонального стану щитоподібної залози, метаболічних та імунних порушень у хворих на остеоартроз та їх корекція за допомогою ербісолу і рибоксину: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.Д. Борейко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості стану щитовидної залози та про- і антиокисдантної, а також імунної систем у хворих на остеоартроз (ОА). Встановлено несприятливий вплив уражень щитовидної залози на перебіг ОА та певний нівелюючий їх вплив на ефективність лікування. В крові виявлено зростання порушень рівноваги про- й антиоксидантної систем, імунної реактивності організму. На експериментальній моделі ОА висвітлено взаємозв'язок метаболічних змін у крові, тканині печінки та морфологічних змін суглобового хряща, периартикулярних тканин і порівняльні особливості їх корекції за допомогою ербісолу, рибоксину, їх поєднання, а також диклофенаку натрію. Обгрунтовано доцільність диференційованого застосування у хворих на ОА комплексного лікування із включенням ербісолу та рибоксину. Доведено хондропротекторну дію ербісолу та загальнометаболічну дію рибоксину у хворих на ОА, розглянуто особливості їх впливу на супутні та вікові ураження систем травлення, серцево-судинної та щитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-37 + Р415.12-37
Шифр НБУВ: РА320300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гринь В.К. 
Патологія серця при запальних захворюваннях суглобів (поширеність, діагностика, патогенез, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / В.К. Гринь ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-37 + Р410.1-37

Рубрики:

      
9.

Кваша 
Псоріатичний артрит (питання генезису, діагностика та лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / Володимир Петрович Кваша ; Державна установа "Інститут патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2007. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-37 + Р418.12-37
Шифр НБУВ: РА351655

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського