Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (165)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Абдуллаєва М.В. 
Дослідження антивірусної активності 6-азацитидину та амізону в модельній системі: цитомегаловірус - культура клітин фібробластів легень ембріона людини: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / М.В. Абдуллаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність методів ранньої лабораторної діагностики цитомегаловірусу (ЦМВ) інфекції. Обгрунтовано застосування моноклональних антитіл. Вивчено цитотоксичну й анти-ЦМВ активність 6-azaC й амізону стосовно їх здатності безпосередньо пригнічувати репродукцію ЦМВ. Виявлено здатність оригінальних моноклональних антитіл стосовно раннього білку pp65 ЦМВ, що використовуються у методі прямої детекції антигену, виявляти антиген-позитивні комплекси безпосередньо у лейкоцитах людини in situ. Проведено оцінювання ефективності ранніх лабораторних методів діагностики ЦМВ-інфекції з клінічними симптомами. Показано, що порівняльна характеристика діагностичних методів дозволяє віддиференціювати гостру та персистентну форми ЦМВ-інфекції у новонароджених і дітей раннього віку. Визначено параметри цитотоксичності, а саме: для 6-azaC CD50 становить 2 400 мкг/мл, для амізону CD становить 100 мкг/кг. 6-azaC і амізон мають чітку анти-ЦМВ-дію. Показано, що за профілактичного та терапевтичного використання IS для 6-azaC становить 48, для амізону за умов профілактичного застосування IS - 100. Антивірусна дія вивчених засобів зумовлена інгібіцією трансляції пізніх білків. Це дозволяє визначити дані сполуки як перспективні протицитомегаловірусні засоби, що вимагає подальшого вивчення їх дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37-4 +
Шифр НБУВ: РА355765

Рубрики:

      
2.

Маврутенков В.В. 
Епштейна-Барр інфекція: імунопатогенез, клініка, діагностика та лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.В. Маврутенков ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 40 с. — укp.

Доведено важливість значення генів DRB1-локус II класу головного комплексу гістосумісності людини у лізосомальних цистеїнових катепсинів B і L у патогенезі інфекції вірусу Епштейна - Барр (ВЕБ). Уточнено механізми індукції аутоімунітету внаслідок інфекції ВЕБ на підставі гістохімічної характеристики антигенів-мішеней та циркулюючих аутоантитіл. Запропоновано визначати рівень beta 2-мікроглобуліну та C-реактивного білка у сироватці крові у разі обстеження щодо наявності інфекції ВЕБ з метою оцінювання активності імунопатологічного процесу та діагностування мікробно-деструктивних ускладнень. Наведено результати п'ятирічного епідеміологічного спостереження захворюваності на інфекційний мононуклеоз (ІМ) у Дніпропетровську. Вивчено клінічні особливості інфекції ВЕБ серед пацієнтів з різним імунним статусом, а саме: імунокомпетентних осіб, дітей раннього віку з "невизначеним" ВІЛ-статусом, хворих на розсіяний склероз. Визначено клінічну ефективність застосування комбінації циклоферону зі гропринозином під час лікування ІМ, яка не зумовлює стимулювання специфічного гуморального імунітету або пригнічення віремії. Установлено, що використання преднізолону підвищує ризик рецидиву ІМ за рахунок пролонгації віремії. Розроблено протокол диспансерного спостереження, який регламентує організацію, терміни та перелік лабораторних обстежень пацієнтів, що хворіли на інфекцію ВЕБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.35 + Р514.37 + Р733.514.35 +
Шифр НБУВ: РА363240

Рубрики:

      
3.

Панасюк 
Етіопатогенетична терапія герпесвірусної інфекції із застосуванням протефлазиду та ультрафіолетового опромінювання крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Олена Леонідівна Панасюк ; АМН України; Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37-5
Шифр НБУВ: РА348662

Рубрики:

      
4.

Бойченко 
Значення цитомегаловірусної інфекції у розвитку соматичної патології у віддалений період після аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.01 / Павло Костянтинович Бойченко ; АМН України; Науковий центр радіаційної медицини. — К., 2006. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р514.37-3
Шифр НБУВ: РА348761

Рубрики:

      
5.

Мальцев Д.В. 
Імунний статус хворих на просту мігрень і роль герпетичної інфекції у патогенезі хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Д.В. Мальцев ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження 60-ти жінок віком від 19-ти до 45-ти років, що хворіють на тяжку мігрень без аури. На підставі одержаних даних вперше виділено й описано імунозалежну форму вторинної мігрені, розроблено критерії її діагностики та принципи лікування. Обгрунтовано гіпотезу щодо розвитку тригемінальної гіперактивності у хворих даної групи під впливом вогнищ хронічної інфекції на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів в результаті залучення у патологічний процес закінчень трійчастинх нервів, які їх іннервують. Розроблено й апробовано нову схему імунотропної терапії хворих цієї групи з застосуванням специфічних протигерпетичних імуноглобулінів Гропринозин і Поліоксидоній. Доведено, що застосування нової методики лікування сприяє зменшенню інтенсивності головного болю під час нападу, зниженню частоти пароксизмів в 2,8 раза та їх тривалості в 2,1 раза (термін спостереження - 6 місяців).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063.05 + Р514.37-3 +
Шифр НБУВ: РА357344

Рубрики:

      
6.

Пукаляк Р. М. 
Особливості імунодефіцитних порушень у хворих на герпес вірусну інфекцію першого та другого типів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Р. М. Пукаляк ; Нац. мед. ун-т ім. О. О. Богомольця. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Проведено клініко-імунологічні дослідження, які виявили у хворих на рецидивну інфекцію вірусів простого герпесу першого та другого типів (ВПГ 1/2), клінічні та лабораторні критерії формування імунодефіцитних порушень. Комплексно оцінено різні ланки природжених та набутих імунних порушень у хворих із різним характером перебігу, ВПГ 1/2 з оцінкою статевих і вікових особливостей у цих групах обстежених. Уперше проаналізовано імунологічні особливості хворих на атипову форму ВПГ 1/2 типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37-25
Шифр НБУВ: РА373977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Регурецька Р.А. 
Особливості клінічного перебігу та лікування простого герпесу слизової оболонки порожнини рота та губ у осіб молодого віку: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Р.А. Регурецька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування рецидивного простого герпесу слизової оболонки порожнини рота та губ шляхом диференційного клініко-імунологічного оцінювання ступеня тяжкості стану хворих. Розроблено алгоритм діагностики, лікування та диспансерного спостереження, використання якого забезпечує підвищення ефективності лікування, покращання працездатності та зменшення кількості ускладнень у хворих на рецидивний простий герпес слизової рота та губ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37-5
Шифр НБУВ: РА359011

Рубрики:

      
8.

Бакалець О.В. 
Особливості перебігу алергічних дерматозів на тлі цитомегаловірусної інфекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / О.В. Бакалець ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність проведення діагностичних досліджень щодо реактивації цитомегаловірсної інфекції у хворих на алергічні дерматози шляхом визначення специфічних імуноглоблінів і ДНК цитомегаловірусу. Вивчено стан імунної системи й особливості реалізацї алергічної реакції у хворих на алергодерматози залежно від тяжкості та тривалості захворювання, наявності цитомегаловірусної інфекції та використання глюкокортикоїдної терапії. Встановлено, що інтенсивність ендогенної інтоксикації, процесів деструкції колагенових волокон, утворення кріоглобулінів залежать від активності супутнього вірусного процесу та клінічного перебігу алергодерматозу. Виявлено, що використання ацикловіру та гропринозину в комплексі з протиалергічними засобами сприяє стійкій ремісії у 62 - 63 % хворих на алергодерматози із цитомегаловірусною інфекцією, а також нормалізації показників імунної системи, зменшенню ендогенної інтоксикації, кріоглобулінемії, кількості оксипроліну та маркерів реактивації цитомегаловірусної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-3 + Р514.37 +
Шифр НБУВ: РА363077

Рубрики:

      
9.

Білоцерковська О. М. 
Особливості перебігу ішемічної хвороби серця у хворих із хламідійною та герпесвірусною інфекцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. М. Білоцерковська ; МОЗ України, ДУ "Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І. Георгієвського". — Сімф., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р514.37 + Р59
Шифр НБУВ: РА385204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Котелевська Т. М. 
Особливості перебігу та наслідки гострого гепатиту В у осіб із рецидивуючим простим герпесом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Т. М. Котелевська ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено частоту поєднаних форм гострого гепетиту В (ГГВ) і простого герпесу (ПГ). На основі проведеної оцінки соматичного статусу й імунних зрушень у осіб із рецидивним ПГ залежно від частоти рецидивів протягом року з'ясовано обтяжливий преморбідний фон, на якому розвинуто ГГВ. Наведено основні клінічні симптоми й охарактеризовано віддалені наслідки ГГВ у осіб із рецидивним ПГ залежно від частоти рецидивів ПГ протягом року, за наявністю яких доцільним є індивідуальний підхід під час диспансерного нагляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3 + Р514.37-37
Шифр НБУВ: РА376471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Деркач М.І. 
Особливості порушень стану імунної системи та їх корекція у хворих на часто рецидивуючу герпетичну інфекцію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / М.І. Деркач ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення характеру імунологічних порушень у хворих з різною частотою HSV-інфекції (вірус простого герпесу) вперше визначено особливості продукції манонуклеарами периферичної крові IL-12, IL-15, IL-18, а також експресії гранзиму B натуральними кілерами. Вперше вивчено in vitro вплив препарату кагоцел на продукцію мононуклеарними клітинами цитокінів (IL-12, IL-15, IL-18) та експерсію ганзиму B натуральними кілерами у хворих з різною частотою HSV-інфекції для обгрунтування доцільності його призначення у комплексній терапії даної категорії пацієнтів. Одержано нові дані у процесі вивчення зв'язку антигенів гістосумісності (HLA) зі схильністю до HSV-інфекції, зокрема, виявлено антигени-провокаторів розвитку тяжкого ступеня перебігу рецидивного простого герпесу - HLA-A24, HLA-B7, HLA-B22 та HLA-DR2. Вивчено вплив комбінованої терапії з використанням препаратів ацикловір і кагоцел на продукцію мононуклеарами цитокінів (IL-12, IL-15, IL-18) та експресію гранзиму B натуральними кілерами у хворих на HVS-інфекцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37 +
Шифр НБУВ: РА367716

Рубрики:

      
12.

Кругляк Г.О. 
Перебіг та лікування розсіяного склерозу (енцефаломієліту) у хворих з персистенцією герпесвірусної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.О. Кругляк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

На підставі результатів комплексного та клініко-лабораторного обстеження досліджено особливості клінічного перебігу, імунного статусу, зокрема нейроспецифічних порушень, а також оптимізовано підходи до лікувальної тактики у хворих на розсіяний склероз (РС) з герпесвірусною персистенцією. Установлено, що клінічні особливості та зміни у цитотоксичному імунітеті у хворих на РС залежать від активності герпесвірусної персистенції. Комплекс противірусної терапії у хворих на РС з активною формою герпесвірусної персистенції позитивно впливає на регрес неврологічної симптоматики та стабілізації стану хворих. Використання препаратів антигомотоксичного ряду як підтримувальної терапії у хворих на РС без ознак активності зазначеної інфекції, а також після противірусної терапії активного вірусного процесу, призводить до зменшення неврологічного дефіциту, нормалізації імунологічних показників, а також показників серологічних і полімеразної ланцюгової реакції досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25 + Р514.37 +
Шифр НБУВ: РА347763

Рубрики:

      
13.

Ніколаєва С.В. 
Прегравідарна підготовка та ведення вагітності у пацієнток з невиношуванням вагітності на фоні герпесвірусної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01. / С.В. Ніколаєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

За результатами вивчення структури причин невиношування вагітності (НВ) установлено, що головною причиною НВ в Одеському регіоні є вірусно-бактеріальні інфекції (58,4 %), а саме: хронічна персистуюча інфекція (60,9 %) за різних клінічних варіантів. Доведено, що у пацієнток з НВ на тлі герпесвірусної інфекції (ГПІ) спостерігається інфікування плацентарного комплексу хронічним ендометритом - 15,8 %, поширеним, вогнищевим гнійним децидуітом - 37,5 %, лімфоідно-лейкоцитарною інфільтрацією децидуальної тканини - 20 %. У жінок з НВ виявлено декілька серологічних варіантів ГВІ: монокомпонентну вірусну інфекцію (65,8 %), змішану герпесвірусну інфекцію (12,5 %), змішану вірусно-бактеріальну інфекцію (21,7 %). У вагітних з НВ на тлі ГВІ відзначено зміни імунного статусу за типом вторинного імунодефіциту. пологів - на 29,5 % і сумарних перинатальних втрат на 35 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37 + Р716.218.12 +
Шифр НБУВ: РА352226

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Скроцька О.І. 
Противірусна дія молекулярного комплексу дріжджова РНК-тилорон при експериментальній ВПГ-1-інфекції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.І. Скроцька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено дію молекулярного комплексу дріжджова РНК - тилорон (молекулярний комплекс (МК)) на перебіг інфекції, зумовленої вірусом простого герпесу I типу (ВПГ-I) за умов in vitro та in vivo. За умов in vitro на культурі клітин Vero виявлено протигерпетичну дію МК, не пов'язану з активацією системи інтерферонів (ІФН), за якої хіміотерапевтичний індекс МК на культурі клітин Vero, інфікованій ВПГ-I, становив 324, що дозволяє розглядати цей комплекс як перспективний протигерпетичний препарат. За результатами досліджень МК за умов in vivo у разі експериментального менінгоенцефаліту виявлено суттєвий противірусний ефект даної сполуки. Установлено, що за умов застосування МК знижувався рівень летальності інфікованих тварин на 80 % у порівнянні з контролем. Величина кратності захисту МК у разі експериментального герпесвірсного менінгоенцефаліту становила 5, а індекс ефективності досяг величини 80. Виявлено здатність МК впливати на показники цитокінового статусу тварин, інфікованих ВПГ-I. З'ясовано, що використання МК призводить до підвищення рівнів різних типів інтерферонів: сироваткового ІФН до 3 200 од. акт./мл, спонтанного ІФН - до 320 од. акт./мл, alpha-ІФН - до 640 од. акт./мл. Величини рівнів gamma-ІФН збільшувалися до значень 640 і 320 од. акт./мл у крові та спленоцитах відповідно. За цього рівні фактора некрозу пухлин зменшувались до рівня інтактних тварин (38 і 29 % у крові та спленоцитах відповідно). Показано, що у разі застосування МК за умов експериментального герпетичного менінгоенцефаліту відбувається активація макрофагальної ланки імунітету: зростає кількість фагоцитарних макрофагів (ФІ = 87 %), їх поглинальна здатність (ФЧ = 18), загальна фагоцитарна активність (ФА = 15), а також покращуються бактерицидні функції макрофагів (нітросинього тетразолію (НСТ) - спонтанного - на 64 %, НСТ - стимульованого - на 82 %, функціонального бактерицидного резерву - на 18 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е326.211.4 + Р514.37-5 +
Шифр НБУВ: РА359945

Рубрики:

      
15.

Гридіна 
Противірусні властивості офіцінальних препаратів декаметоксину, етонію та уітіолу по відношенню до вірусів грнипу та простого герпесу: Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.06 / Тетяна Леонідівна Гридіна ; НАН України, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-52 + Р514.37-52
Шифр НБУВ: РА359010

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського