Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (482)Книжкові видання та компакт-диски (231)
Пошуковий запит: (<.>U=Р628$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткач С.М. 
Автономна нейропатія у хворих на цукровий діабет І типу: фактори ризику, перебіг, діагностика і лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / С.М. Ткач ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу вивчено закономірності розвитку уражень автономної нервової системи та їх взаємозв'язок з порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка, різними формами дискінезії позапечінкових жовчних шляхів і змінами уродинаміки. З'ясовано характер взаємозв'язку змін соматичного й автономного відділів нервової системи. На підставі результатів спектрального та статистичного аналізу варіабельності серцевого ритму охарактеризовано стадії діабетичної автономної нейропатії (ДКАН). Визначено ранні ознаки діабетичної шлунково-кишкової автономної нейропатії (ДШКАН) і діабетичної цистопатії (ДЦ), фактори ризику виникнення діабетичної атономної нейропатії та маркери підвищеного ризику розвитку остеоартропатії Шарко. Показано властивість унітолу щодо позитивного впливу на поліоловий шлях обміну глюкози за рахунок підвищення активності сорбітолдегідрогенази, що запобігає надмірному накопиченню сорбітолу у нервах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р628-3 +
Шифр НБУВ: РА358373

Рубрики:

      
2.

Циганенко В.В. 
Вегетативна дистонія у осіб молодого віку в сім'ях (епідеміологія, спадково-конституціональні фактори, клініко-патофізіологічна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.В. Циганенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати епідеміологічних, клініко-неврологічних, зокрема, вегетологічних, психологічних, клініко-генетичних, деяких інструментальних і лабораторних досліджень синдрому вегетативної дистонії (СВД) у сім'ях. Шляхом порівняння показників 2-х груп - основної (ОГ) - з СВД і контрольної (КГ) - без СВД - встановлено розповсюдженість СВД, вікові та статеві особливості, найчастіші вегетативні ознаки, фактори ризику й антиризику декомпенсацій. Виявлено генетико-кореляційні зв'язки СВД між пробандами та їх батьками. Виділено детермінуючі та імовірні стигми дизембріогенезу (СД), які можуть бути маркерами підвищеного ризику розвитку СВД, а також об'єктивними критеріями його наявності в сім'ях. Встановлено характерні для ОГ і для родинних пар, на відміну від КГ, електроенцефалографічні, реоенцефалографічні особливості, відхилення ліпідного складу та згортальної системи крові. Виділено спадкові та зовнішньосередовищні складові ВД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3
Шифр НБУВ: РА315966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хубетова-Бондар І.В. 
Вегетативні дисфункції при хронічних запальних захворюваннях жіночої статевої сфери (клінічні, діагностичні та терапевтичні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.В. Хубетова-Бондар ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми діагностики, клініки та лікування вегетативних дисфункцій, які виникають у жінок на фоні хронічних запальних хвороб внутрішніх статевих органів. Узагальнено результати клініко-неврологічних, психологічних, інструментальних обстежень гінекологічних хворих з різноманітними проявами ураження периферичного відділу вегетативної нервової системи. Визначено особливості вегетативних дисфункцій за зазначених хвороб як специфічного больового синдрому за наявності іритативних вогнищ та різних рівнів больової аферентації. Відзначено схильність больових феноменів до пароксизмального перебігу. Розроблено схему комплексного поетапного лікування вісцеральної вегетативної патології з застосуванням фармако-фізіотерапевтичного комплексу та пелоїдотерапії. Показано перевагу запропонованого способу лікування у порівнянні з роздільним проведенням фізіо-, пелоїдо- та медикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5 + Р716.011-3 +
Шифр НБУВ: РА349459

Рубрики:

      
4.

Тащук І.А. 
Вегетативні порушення при ішемічній хворобі серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.А. Тащук ; АМН України. Ін-ут кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено клініко-функціональні особливості впливу астеноневротичних нашарувань в редукції коронарного та фунціонального резервів за дисбалансу симпатичної та парасимпатичної ланок нервової системи та ендотеліальної дисфункції за умов формування коронарної хвороби серця. На підставі результатів обстеження 228 пацієнтів з нейроциркуляторною дистонією (НЦД), стабільною стенокардією I-II функціонального класу (СС), нестабільною стенокардією, яка виникла вперше, та есенціальною гіпертензією I ступеня встановлено, що поєднання органічної кардіальної патології з проявами астеновегетативних порушень супроводжується меншим обмеженням коронарного резерву, більшою толерантністю до навантаження, обмеженими проявами ішемії, збільшенням загальної скоротливості міокарда. На підставі вихідних показників варіабельності серцевого ритму виявлено тенденцію до активації симпатичного контуру. Зазначено, що розподіл ендотеліну-1 (ЕТ-1) свідчить про переважання вихідного рівня та на висоті навантаження у хворих на СС в співставленні з НЦД, а за позитивної велоергометрії (ВЕМ) - про зменшення досягнутого навантаження під час зростання ймовірності ішемічної реакції та обмеження загальної та регіонарної фракції накиду за умов зростання симпатиктонії. Встановлено, що 14-денне застосування бетаксололу обумовлює зменшення приросту ЕТ-1 на висоті велоергометрії з 20,73 % до 0,88 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА330396

Рубрики:

      
5.

Гнидюк О.В. 
Вібраційна хвороба у підземних гірничих робітників після припинення контакту з вібрацією (клініка, діагностика, реабілітація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Гнидюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості проявів вібраційної хвороби у підземних гірничих виробників залежно від терміну припинення впливу вібрації, а також ефективність реабілітаційних заходів на різних етапах постконтактного періоду. Визначено схему діагностики ступеня вираженості захворювання. Встановлено, що ступінь відновлення постраждалих функцій залежить від стадії захворювання на момент припинення дії вібрації, активності реабілітаційної терапії впродовж трьох років після припинення цієї дії, раціонального працевлаштування та наявності супутньої патології. Доведено існування "межі відновлення" втрачених функцій, після якої ефективність реабілітаційного лікування дуже низька, що дозволяє переглянути правові аспекти диспансерного нагляду за даною категорією робітників щодо періодичності та обсягу медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.11 + Р628.07-3 +
Шифр НБУВ: РА321119

Рубрики:

      
6.

Гоженко О.А. 
Відновлювальне лікування осіб молодого віку з соматоформною вегетативною дисфункцією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.А. Гоженко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності відновлювального лікування осіб молодого віку з застосуванням комплексів лікувальної фізичної культури, дихальних вправ, гідроароматерапії, лазеротерапії залежно від функціонального стану вегетативної нервової системи й адаптаційних можливостей серцево-судинної системи з використанням розробленого діагностичного алгоритму. Розроблено но підходи до відновлювального лікування хворих з соматоформною вегетативною дисфункцією, з використанням яких доцільно здійснювати диференційне, патогенетично обгрунтоване застосування комплексів відновлювального лікування. Запропоноване лікування позитивно впливає на показники вегетативного гомеостазу, що зумовлює поліпшення суб'єктивного й об'єктивного стану хворих, зменшення виникнення пароксизмів, сприяє корекції адаптаційних можливостей серцево-судинної системи, зниженню рівня тривожності та підвищенню якості життя осіб молодого віку з соматоформною вегетативною дисфункцією. З високою мірою вірогідності констатовано покращання якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-54 + Р628.063-54 +
Шифр НБУВ: РА358809

Рубрики:

      
7.

Ніколенко В.Ю. 
Гострі ураження нервової системи в гірників (клініка, патогенез, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.Ю. Ніколенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено клініко-функціональні та імунобіохімічні особливості формування неврологічних проявів ураження центральної нервової системи у гірників, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і у випадку гострих перегрівів та отруєнь оксидом вуглецю. Встановлено, що у хворих різних груп сформувався вторинний імунодефіцит з розвитком аутоімунних реакцій проти своїх тканин, у тому числі й нервової. Створено модель аутоімунного захворювання з ураженням нервової системи. Відзначено, що у формуванні імунних порушень і функціональних відхилень важливу роль відіграють біохімічні зрушення. Доведено клінічну ефективність низки нових препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07-2 + Р124.431.11
Шифр НБУВ: РА312159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Налча І.І. 
Динаміка вегетативних показників у хворих на вібраційну хворобу під впливом гіпербаричної оксигенації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.І. Налча ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено принципи диференційованого використання гіпербаричної оксигенації (ГБО) за вібраційної хвороби (ВХ) на підставі вивчення вегетативної реактивності (ВР) до гіпероксії за даними динаміки показників варіабельності ритму серця (ВРС) під час сеансів баротерапії. Вперше встановлено, що ВР до гіпероксії у хворих на ВХ гірників характеризується нестійкістю та залежить від виразності вихідних клініко-функціональних показників захворювання. З'ясовано, що за наявності у хворих виражених клінічних ознак вегетосенсорної поліневропатії верхніх кінцівок у сполученні з вегетотрофічними розладами та з церебральною ангіодистонією, а також за наявності в них десинхронізованого та дезорганізованого типів електроенцефалографії (за Жирмунською Є.О.) та значного зниження альфа-індексу електроенцефалографії (ЕЕГ) спостерігається зниження варіабельності кардіоінтервалів, тонусу парасимпатичного та симпатичного відділів вегетативної нервової системи та реактивної відповіді на гіпероксію під час сеансів ГБО. Встановлено пряму лінійну залежність між динамікою клініко-функціональних показників під впливом лікування та станом ВР до гіпероксії під час сеансів ГБО. Визначено показники ВРС, які найбільш точно відповідають змінам ВР до гіпероксії у хворих на ВХ (RMSSD, PNN50, HF_128 та LF_128) і тісно корелють з вихідними клініко-функціональними показниками захворювання та з їх динамікою під впливом лікування. За даними оцінки зміни даних показників ВРС під час сеансів баротерапії розроблено алгоритм пошуку індивідуальних оптимальних режимів ГБО для лікування хворих на ВХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07-585 +
Шифр НБУВ: РА343327

Рубрики:

      
9.

Грицай Г.В. 
Дисфункція нервової системи в жінок з естрогендефіцитними станами та методи її корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Грицай ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 21 с. — укp.

За результатами проведеного комплексного клініко-параклінічного обстеження жінок з дисфункцією нервової системи на фоні естрогендефіцита у перше досліджено взаємозв'язок клініко-неврологічних порушень та змін у нейромедіаторній системі. Вивчено синдромологічні особливості неврологічної дисфункції у жінок з гіпоестрогенемією. Виявлено залежність вираженості неврологічних порушень, що сформувалися, від рівня естрогендефіциту. Установлено роль розладів гормонального та медіаторного обмінів у патогенетичних механізмах формування неврологічних синдромів. Розроблено комплексний патогенетично обумовлений підхід до терапевтичної корекції зазначених порушень у жінок з гіпоестрогенемією. Уперше досліджено ефективність використання препарату "Віта-мелатонін"у комплексній терапії у разі дисфункції нервової системи у жінок з естрогендефіцитом та обгрунтовано її доцільність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА334472

Рубрики:

      
10.

Чемересюк 
Діагностика та комплексна терапія вегетативних дисфункцій в осіб різних вікових груп, що мешкають в зоні підвищеного радіаційного фону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Інна Георгіївна Чемересюк ; АМН України; Інститут неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5
Шифр НБУВ: РА346178

Рубрики:

      
11.

Белякова А.Г. 
Експериментальне обгрунтування профілактичного застосування L-лізину есцинату та контрикалу при порушеннях мозкового кровообігу в умовах моделювання загальної широкосмугової вібрації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.Г. Белякова ; АМН України ; Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вперше дано експериментальне обгрунтування нового підходу до фармакологічної профілактики та корекції целеброваскулярних порушень при загальній широкосмуговій вібрації (ЗШВ) за допомогою L-лізину есцинату та контрикалу. ЗШВ зменшує об'ємну швидкість локального мозкового кровотоку, пригнічує реактивність мозкових судин, викликає гіпоксію, ацидоз, активацію перекисного окислення ліпідів та обмеженого протеолізу, а також інгібує NO-синтезу, що призводить до набряково-дистрофічних змін та гліозу в тканинах мозку. Вивчено вплив L-лізину есцинату та контрикалу на зміни з боку системи мозкового кровообігу. Експериментально доведено, що висока ефективність вживання препаратів L-лізину есцинат краще усуває периваскулярний набряк, перешкоджає виникненню гістологічних змін у судинах та зниженню активності NO-синтетази в них. Доведено, що контрикал краще усуває гіпоксію, метаболічний ацидоз, внутрішньоклітинний набряк та дистрофічні зміни в тканинах, а також активацію обмеженого протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 + Р628.07-3
Шифр НБУВ: РА369319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лобода Т.М. 
Електроімпульсна та психофонотерапія в комплексному санаторно-курортному лікуванні хворих на синдром хронічної втоми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Т.М. Лобода ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2006. — 24 с. — укp.

На підставі обстеження та лікування жінок фертильного віку з синдромом хронічної втоми виявлено, що цим хворим властиві порушення вегетативної регуляції з переважанням симпатокотонії та високою стресорною напругою, нейро-ендокринні дисфункції, що призводять до гіперандрогенії та ановуляторних циклів, зміни психо-емоційного стану з високим рівнем депресивності, іпохондричності та реактивної тривожності. З'ясовано, що зміни фізичного та психо-емоційного стану викликають зниження фізичної й інтелектуальної працездатності та значно погіршують якість життя. Доведено, що застосування електроімпульсної терапії - електросну й електроанальгезії в поєднанні з психофонотерапією сприяє редукції симптомів захворювання, ліквідації або зменшенню альгічних проявів хвороби, нормалізації вегетативного балансу, покращанню показників гормонального гомеостазу, нормалізації оваріоменструального циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-54 + Р628.063-54
Шифр НБУВ: РА343280

Рубрики:

      
13.

Овтіна О.Ю. 
Застосування гідролазеротерапії на санаторно-курортному етапі лікування хворих на нейроциркуляторну дистонію у поєднанні з хронічним тонзилітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.Ю. Овтіна ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 25 с. — укp.

Показано, що наявність хронічного тонзиліту у підлітків з нейроциркуляторною дистонією (НЦД) обтяжує її перебіг, внаслідок чого збільшується кількість скарг на біль у ділянці серця, підвищуються стомлюваність, гіпергідроз, частішою виявляється реєстрація ознак дихальної аритмії з синдромом електричної альтернації, тахікардії. Виявлено порушення швидкої адаптації до фізичних навантажень у пацієнтів підліткового віку залежно від типу НЦД. Установлено, що у разі невеликого дозованого фізичного навантаження у хворих за наявності кардіального й гіпотензивного типів НЦД має місце неадекватно високе наростання частоти серцевих скорочень, а у хворих з гіпертензивним типом - неадекватно високе підвищення систолічного артеріального тиску. Зазначено, що за наступного підвищення потужності фізичного навантажування ці параметри наближаються до показників здорових осіб. Опрацьовано метод лікування з залученням гідролазеротерапії, у разі застосування якого відбувається регрес клінічних проявів НЦД і хронічного тонзиліту, поліпшуються показники біоелектричної активності серця, має місце зниження підвищення частоти серцевих скорочень й артеріального тиску під час кліно-ортостатичної проби й за умови фізичного навантажування покращуються показники внутрішньосерцевої гемодинаміки, а також зберігається ремісія захворювань понад 6 місяців у 68 % обстежених пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-54 + Р682.540.116-54 +
Шифр НБУВ: РА332831

Рубрики:

      
14.

Гутарєва Н. В. 
Застосування психостимулюючих та психорелаксуючих методів у комплексному санаторному лікуванні осіб молодого віку з синдромом хронічної втоми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. В. Гутарєва ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено комплекси санаторно-курортного лікування хворих з синдромом хронічної втоми легкого та середнього ступеня тяжкості, які спрямовано на активацію саногенетичних механізмів і мобілізацію захисних можливостей організму. Визначено, що вони є диференційованими залежно від ступеня тяжкості захворювання та супроводжуються суттєвими безпосередніми та віддаленими результатами та сприяють значному підвищенню ефективності терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-54
Шифр НБУВ: РА372897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мальцев Д.В. 
Імунний статус хворих на просту мігрень і роль герпетичної інфекції у патогенезі хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Д.В. Мальцев ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження 60-ти жінок віком від 19-ти до 45-ти років, що хворіють на тяжку мігрень без аури. На підставі одержаних даних вперше виділено й описано імунозалежну форму вторинної мігрені, розроблено критерії її діагностики та принципи лікування. Обгрунтовано гіпотезу щодо розвитку тригемінальної гіперактивності у хворих даної групи під впливом вогнищ хронічної інфекції на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів в результаті залучення у патологічний процес закінчень трійчастинх нервів, які їх іннервують. Розроблено й апробовано нову схему імунотропної терапії хворих цієї групи з застосуванням специфічних протигерпетичних імуноглобулінів Гропринозин і Поліоксидоній. Доведено, що застосування нової методики лікування сприяє зменшенню інтенсивності головного болю під час нападу, зниженню частоти пароксизмів в 2,8 раза та їх тривалості в 2,1 раза (термін спостереження - 6 місяців).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063.05 + Р514.37-3 +
Шифр НБУВ: РА357344

Рубрики:

      
16.

Левандовський О.С. 
Кінезітерапія і масаж в системі комплексної реабілітації студентів з клінічними ознаками вегетативного дисбалансу: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / О.С. Левандовський ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено проблему впливу кінезітерапії і масажу як засобів корекції вегетативного дисбалансу у студентів. На підставі визначення рівня фізичного розвитку, функціональної та фізичної підготовки студентів, значної розповсюдженості чинників ризику хронічних неінфекційних захворювань і суб'єктивних ознак вегетативного дисбалансу аргументовано доцільність реабілітації даного контингенту. Розроблено систему комплексної реабілітації, зокрема, модифікації стилю життя, кінезітерапії та масажу, когнітивно-поведінкової корекції. За результатами річного проведення комплексу реабілітаційних заходів доведено підвищення толерантності до фізичних навантажень і розширення адаптаційних резервів організму, нівелювання виявлених ознак вегетативного дисбалансу, покращання параметрів фізичного розвитку, функціональної і фізичної підготовки студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5 +
Шифр НБУВ: РА350731

Рубрики:

      
17.

Шевчук В.А. 
Клініко- патогенетичне обгрунтування ефективності силларду П та трицинолу в комплексному лікуванні вегето- судинної дистонії у хворих, ліквідаторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Шевчук ; Харківський ін-т удосконалення лікарів МОЗ України. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р628.063-3

Рубрики:

      
18.

Литвинець Л.Я. 
Клініко-патогенетична характеристика нейроциркуляторної дистонії та оптимізація лікування хворих підліткового віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Я. Литвинець ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто клініко-функціональні особливості різних варіантів нейроциркуляторної дистонії у хворих підліткового віку. Досліджено компенсаторні можливості серцево-судинної системи у пацієнтів з різними клінічними варіантами захворювання. Проаналізовані результати застосування велоергометрії, ехокардіоскопії, стрес-ехокардіоскопії, вивчено варіабельність серцевого ритму як показник балансу симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи за даними спектральних показників, добового моніторнигу артеріального тиску із визначенням його профілю. Досліджено характер ендотеліальної дисфункції шляхом оцінки судиннорухової функції ендотелію під час проведення допплерографії плечової артерії за умов реактивної гіперамії та у разі застосування нітрогліцерину, а також за концентрацією в сироватці крові ендотеліну-1, визначену за допомогою імуноферментних тест-систем. Встановлено ефективність розроблених схем оптимізації лікування із застосуванням краталу і кверцетину у підлітків з врахуванням варіанта перебігу нейроциркуляторної дистонії, розроблено алгоритм проведення даної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА329645

Рубрики:

      
19.

Полякова Л. А. 
Клініко-патогенетичні аспекти перебігу поліневропатії при вібраційній хворобі та шляхи її медикаментозної корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Л. А. Полякова ; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На підставі комплексного обстеження 102-х хворих із вібраційною хворобою (ВХ) різного ступеня тяжкості встановлено роль порушення кооперативної взаємодії систем забезпечення гомеостатичної та пристосувальної функції організму у розвитку вегетативно-сенсорної поліневропатії (ВСП) у разі ВХ. Визначено клініко-інструментальні особливості та прогредієнтний перебіг ВСП у міру прогресування тажкості ВХ. Доведено, що основними патогенетичними ланками формування вегетативно-сенсорної поліневропатії у разі ВХ є інтенсифікація вільнорадикального окиснення, виснаження антиоксидантного резерву, дисбаланс нейромедіаторних систем, порушення метаболізму оксиду азоту, розвиток ендотеліальної дисфункції та погіршення периферичної гемодинаміки, що розвиваються в організмі за умов дії локальної вібрації. Встановлено діагностично-прогностичну значущість стану оксидантно-антиоксидантного гомеостазу та процесів, пов'язаних з метаболізмом оксиду азоту, для біохімічного моніторингу тяжкості захворювання. Розроблено патогенетично обгрунтовану схему лікування вегетативно-сенсорної поліневропатії у разі ВХ і доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.062.2 + Р628.07
Шифр НБУВ: РА383645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Архіпкіна О. Л. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу вібраційної хвороби з супутнім хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. Л. Архіпкіна ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше проведено комплексне дослідження метаболізму сполучної тканини у хворих на вібраційну хворобу та доведено її патологічну роль у розвитку та прогресуванні захворювання та за наявності поєднаної патології. З'ясовано особливості порушень клітинного та гуморального імунітету та роль цитокінів у патогенезі вібраційної хвороби хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Розроблено модель нейронної сітки, за допомогою якої визначено найбільш важливі показники прогнозування тривалості ремісії вібраційної хвороби та вібраційної хвороби у поєднанні з ХОЗЛ. Розглянуто зміни кальцій-магній-фосфорного метаболізму та міді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07-3 + Р412.3-37
Шифр НБУВ: РА377262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського