Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (1747)Книжкові видання та компакт-диски (689)Журнали та продовжувані видання (82)
Пошуковий запит: (<.>U=Р665$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 120
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чертов С.М. 
Анатомічна мінливість і морфометрична характеристика нижньої щелепи людини для комп'ютерного моделювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.М. Чертов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення анатомічної мінливості конфігурації поверхонь нижньої щелепи (НЩ) людини у взаємозв'язку з площинними координатами точок (ПКТ) у трьох вимірах на її зовнішній і внутрішній поверхнях. Встановлено, що анатомічні та морфометричні характеристики НЩ людини є індивідуальними та залежать від форми черепа, статі, наявності або відсутності зубів. Виявлено, що статеві особливості НЩ більше пов'язані з морфометричними показниками, ніж формотвірними факторами. З'ясовано, що у чоловічих НЩ морфометричні показники більші, ніж у жіночих. Доведено, що кількість, положення, морфометричні параметри та характер розподілу ПКТ пов'язані з формою черепа та статтю людини. Виявлено, що комп'ютерна модель НЩ людини, побудована за допомогою комп'ютерної програми 3Ds Max8, за кількісними параметрами та формою збігається з її кістковим аналогом. З'ясовано, що дана програма дозволяє моделювати анатомічні об'єкти, наприклад НЩ людини, а також зміни в НЩ у разі втрати зубів і процес віртуальної імплантації штучних зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Е70*698.131.24 +
Шифр НБУВ: РА360316

Рубрики:

      
2.

Грецьких Є. В. 
Антигомотоксичні препарати в комплексному лікуванні пацієнтів на флегмони щелепно-лицевої ділянки: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / Є. В. Грецьких ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему лікування хворих на флегмони щелепно-лицьової ділянки (ЩЛД). Вивчено перебіг та загоювання гнійних ран м'яких тканин ЩЛД у трьох клінічних групах хворих, у кожній по 30 пацієнтів: чоловіків та жінок, віком від 18-ти до 60-ти років без супутньої соматичної патології. У всіх групах спостерігалась різна локалізація вогнища запалення, з його поширенням на одну та дві ділянки; ураження однієї анатомічної ділянки спостерігалось у 31,1 % хворих, двох ділянок - у 68,9 %; у 72,2 % виявлено одонтогенні флегмони; у 27,8 % - неодонтогенні флегмони, зокрема, у 14,5 % - остеофлегмони, у 10 % - аденофлегмони, у 3,3 % випадків зустрічались гнілосно-некротичні форми; переважала піднижньощелепна локалізація флегмон (у 53,8 % випадків). Розкрито особливе значення у патогенезі даного захворювання процесу зниження реактивності організму та порушення регуляції імунної відповіді у разі гнійної інфекції. Запропоновано новий патогенетично обгрунтований спосіб лікування флегмону ЩЛД з використанням препарату лімфоміозот H. Встановлено, що в результаті застосування даного способу лікування флегмон ЩЛД спостерігається швидше очищення рани від гнійного ексудату і загоєння вторинним натягненням, з менш вираженими проявами інтоксикації, скороченням післяопераційного періоду, який перебігав без ускладнень; підвищувалась активність показників клітинної і гуморальної ланок імунітету. За результатами проведених досліджень у разі флегмонів ЩЛД, для підвищення резистентності організму та скорочення термінів лікування показано застосування лімфоміозоту H безпосередньо перед хірургічним втручанням та після нього, до зникнення клінічних проявів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-52
Шифр НБУВ: РА382074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Коваленко М.О. 
Вибір показань та методів ортодонтичної корекції оклюзійних порушень при захворюваннях пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.О. Коваленко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

Роботу присвячено питанням лікування вторинних деформацій зубних рядів, які розвинулись внаслідок захворювань пародонту. Обстежено 1029 чоловік віком від 19 до 70 років. У 12,93% випадках відмічено деформації. Визначено показання до ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів. Проведено ортодонтичне лікування вторинних деформацій у 153 чоловік і встановлено оптимальні терміни корекції. Розглянуто зміну рухливості зубів, глибини пародонтальних кишень, стан слизової оболонки та кісткової тканини альвеолярного відростку, витривалості пародонту до вертикальних навантажень, виконано оклюзіографічне дослідження в період проведення ортодонтичного лікування. Встановлено, що після ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів, зуби розташовуються у правильному анатомічному положенні, мають максимальну кількість оклюзійних точок, а також створюються умови для зменшення функціонального навантаження на окремі зуби та рівномірного розподілу жувального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА308392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Фаренюк О.О. 
Використання внутрішньоротових репозиційно-фіксуючих пристроїв в лікуванні хворих з переломами нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Фаренюк ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано пристрої для лікування переломів нижньої щелепи: однобічних і двобічних переломів нижньої щелепи в ділянці кута та в межах зубного ряду, які дають можливість післяопераційної додаткової корекції положення фрагментів щелепи. Визначено показання та протипоказання до використання розроблених пристроїв, що дозволяє створити оптимальні умови для загоєння кісткової рани. Досліджено результати їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-5
Шифр НБУВ: РА319672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Горицька К.В. 
Використання збагаченої тромбоцитами плазми для оптимізації репараційного остеогенезу при травматичних переломах нижньої щелепи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.В. Горицька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено можливість виготовлення збагаченої тромбоцитами плазми (ЗТП) на лабораторній центрифузі та її застосування як природного резервуару факторів росту для оптимізації процесів репараційного остеогенезу. Експериментально визначено параметри одержання ЗТП з максимальним вмістом життєздатних тромбоцитів і у часовому аспекті доведено її позитивний вплив на проліферацію клітин, що підтверджено на підставі виходу дослідженої культури фібробластів з логарифмічної фази росту на добу раніше, ніж у контролі. За результатами проведених експериментальних, клініко-рентгенологічних, ехоостеометричних і біохімічних досліджень установлено, що введення в місце перелому ЗТП прискорює репарацію кістки, запобігає виникненню пізніх післятравматичних ускладнень, зменшує терміни іммобілізації щелеп і забезпечує ранню функціональну реабілітацію зубо-щелепного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА364490

Рубрики:

      
6.

Шибінський В.Я. 
Вплив оклюзійних порушень на внутрішні розлади скронево-нижньощелепних суглобів та їх диференційна діагностика з допомогою магнітно-резонансної томографії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Я. Шибінський ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено завдання сучасної стоматології - визначення впливу оклюзійних порушень, зумовлених дефектами зубних рядів і зниженням міжальвеолярної висоти на внутрішні розлади скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС), особливостей їх діагностування за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ). На підставі клінічного обстеження, магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії скронево-нижньощелепних суглобів 69-ти хворих (проаналізовано стан 138-ми СНЩС) з внутрішніми розладами та розподілу обстежених за групами згідно з класифікацією дефектів зубних рядів за Eicher виявлено, що на виникнення однобічних і простих зміщень суглобового диску впливають пошкодження коронок зубів і невеликі дефекти. Виникнення важчих видів зміщень суглобового диску зумовлюють протяжні асиметричні дефекти зубних рядів і двобічна втрата зон підпор, особливо задніх. Запропонованний оптимальний протокол МРТ-обстеження СНЩС у сагнітальній і фронтальній площинах, виявлено бічні та досерединні зміщення суглобового диску, що впливає на центральне положення головок нижньої щелепи у звичній оклюзії. Запропоновано здійснювати МРТ-контроль у разі встановлення лікувального положення нижньої щелепи. Створено тривимірну математичну модель нижньої щелепи та виявлено з її допомогою біомеханічні закономірності розподілу силових реакцій у суглобах залежно від місця прикладання жувального навантаження та варіантів оклюзії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634-4 +
Шифр НБУВ: РА363688

Рубрики:

      
7.

Базунова І.В. 
Вплив стану присінку порожнини рота в осіб молодого віку на вибір тактики стоматологічних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Базунова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проліферативну активність фібробластів прикріпленої частини слизової оболонки ясен нижнього склепіння присінку порожнини рота залежно від його глибини в осіб молодого віку. Пояснено виникнення рубців після вестибулопластики. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого комплексного методу лікування даних осіб з мілким присінком порожнини рота. Розроблено метод прогнозування розвитку ускладнень у вигляді рубців після вестибулопластики у разі лікування хвороб пародонта та зубощелепних аномалій за мілкого присінку порожнини рота в цих осіб. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено метод профілактики виникнення рубців після вестибулопластики в осіб молодого віку з використанням медикаментозної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА349835

Рубрики:

      
8.

Приходько Т.А. 
Вроджені щілини губи і/або піднебіння: поширеність серед новонароджених і чинники ризику виникнення: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Т.А. Приходько ; Укр. ін-т клініч. генетики Харк. держ. мед. ун-ту МОЗ України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено частоту вродженої щілини губи і/або піднебіння серед живонароджених за 1993 - 2004 рр. (0,98%), яка найвища у Чернівецькій і Сумській (по 1,26%) та Черкаській (1,13%) областях. Щілина піднебіння в структурі займає у Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях і м. Києві відповідно 38,30%, 33,33%, 24,24% та 16,52%; щілина губи й піднебіння - 61,70%, 59,38%, 75,75%, 83,48%, що відображає різницю в їх етіології. Питома вага щілин піднебіння в структурі збільшена в областях з майже стовідсотковим українським населенням. Оцінено вплив наявності вроджених вад у матері, батька та найближчих родичів, а також величини шлюбної дистанції на ризик виникнення вад. Показано значення хронічних екстрагенітальних, ендокринних хвороб, хронічних інфекційних захворювань, професійної шкоди, паління, вживання ліків у періконцепційний період, проживання на радіаційно забрудненій території на підвищення ймовірності виникнення патології у новонароджених та можливості первинної профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.624.050 + Р665.626.050 +
Шифр НБУВ: РА353786

Рубрики:

      
9.

Абед Етер Ахмед Раджаб 
Динаміка функціонального стану м'язів обличчя у постраждалих з переломами верхньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абед Етер Ахмед Раджаб ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.881-5
Шифр НБУВ: РА349420

Рубрики:

      
10.

Мірза О.І. 
Діагностика і лікування больового синдрому дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.І. Мірза ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 36 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення рівня діагностики й ефективності лікування пацієнтів, що страждають на больовий синдром дисфункції (БСД) скронево-нижньощелепного суглобу (СНЩС). Виявлено велику поширеність БСД СНЩС (63 % обстежених) серед пацієнтів з головними болями, болями, клацанням та хрустом в області СНЩС. Запропоновано методи ранньої діагностики БСД СНЩС, зокрема, активної термографії обличчя з нітрогліцериновим тестом, імпедансометрії жувальних м'язів з дозованим симетричним електростимуляційним навантаженням, визначення величини кута суглобового шляху під час вертикальних рухів нижньої щелепи. Створено експертну систему для проведення диференційної діагностики між БСД, травматичним артритом (гострим і хронічним), артрозом СНЩС. Розроблено "Схему-стандарт", як алгоритм діагностики та лікування пацієнтів з БСД СНЩС, а також комплекс заходів щодо реабілітації жувальних м'язів з використанням фізіологічного явища реципрокності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634
Шифр НБУВ: РА317413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Парасочкіна В.В. 
Діагностика і лікування переломів вилицеорбітального комплексу з застосуванням зовнішньоротового репозиційно-фіксуючого пристрою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Парасочкіна ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано ефективні засоби лікування хворих з переломами вилицеорбітального комплексу шляхом підвищеня достовірності ранньої діагностики даної патології та удосконалення оперативно-ортопедичного методу лікування. Для діагностики зазначених ушкоджень використано метод електроодонтодіагностики зубів верхньої щелепи, розроблено оригінальний метод реографії в області підочної артерії, метод електроміографії власне жувальних м'язів. Дані функціонального та клінічного обстеження хворих використано для створення спеціальної комп'ютерної програми, призначеної для діагностики, диференціальної діагностики та оцінки ефективності лікування переломів вилицеорбітального комплексу. З метою удосконалення оперативно-ортопедичного методу лікування зазначеної патології запропоновано оригінальну конструкцію репозиційно-фіксуючого пристрою (у двох варіантах), що дозволяє проводити репозицію кісткового відламку у всіх трьох площинах, вимірювати силу впливу та проводити його наступну фіксацію. Визначено показання та протипоказання для застосування розроблених пристроїв, що сприяє максимальному підвищенню ефективності лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.85
Шифр НБУВ: РА331008

Рубрики:

      
12.

Циж А.В. 
Діагностика та лікування перехресного прикусу у різні вікові періоди формування зубощелепного апарату: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.В. Циж ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено розповсюдженість перехресного прикусу (ПП) серед дітей та підлітків шкільних загальноосвітніх закладів Київщини віком від 6 до 17-ти років, проведено оцінювання можливостей саморегуляції досліджуваної зубощелепної аномалії. Проведено обстеження та лікування 128-ми пацієнтів віком від 3,5 до 25-ти років з функціональною, зубоальвеолярною та скелетною формами ПП. Визначено основні етіологічні чинники розвитку різних форм ПП. Розроблено клініко-діагностичні критерії форм ПП і карту-схему обстеження пацієнта з ПП. Розроблені нові конструкції ортодонтичних апаратів для лікування однобічного лінгвального та однобічного буквального ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-9 +
Шифр НБУВ: РА368421

Рубрики:

      
13.

Шкільняк Л. І. 
Експериментально-клінічне обгрунтування комплексного методу лікування хворих на одонтогенні флегмони за допомогою діалізатора та лікарської композиції із пролонгованою дією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. І. Шкільняк ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості напівпроникної мембрани (діалізатора), встановлено її здатність до проникливості для лікарських засобів. Розроблено нову лікарську композицію, до складу якої входять декасан, полісорб МП, мепівастезин і встановлено здатність до діалізу цих лікарських засобів. В експерименті на 100-та щурах вивчено ефективність дії ранового діалізу, що підтверджено результатами клінічних, біологічних, біохімічних і гістологічних методів дослідження. В клініці на 95-ти хворих показано ефективність застосування запропонованої лікарської композиції в комплексному лікуванні одонтогенних абсцесів і флегмон щелепно-лицьової ділянки, що підтверджується більш швидким зникненням гнійного ексудату, появою грануляційної тканини та загоєнням рани на 2 - 3-тю добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-5
Шифр НБУВ: РА382775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Русин В. В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування успішності іммедіат-імплантації та фактори ризику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. В. Русин ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 + Р668.6 с
Шифр НБУВ: РА373389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Жеззіні А.А. 
Електрогальванічна характеристика тканин порожнини рота у хворих з переломами нижньої щелепи, лікованих консервативним методом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.А. Жеззіні ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості консервативного методу лікування хворих з переломами нижньої щелепи. Доведено, що динаміка зміни показника електрогальванічного потенціалу порожнини рота залежить від металу, з якого виготовлено назубну шину, і не залежить від виду застосованого лігатурного дроту. Високі негативні електрогальванічні потенціали алюмінієвих назубних шин і нерівномірний їх розподіл у порожнині рота викликає появу електрогальванічних мікрострумів, характеризується відповідною клінічною симптоматикою, знижує місцеву та загальну неспецифічну резистентність організму хворих з переломами нижньої щелепи. Зроблено висновок, шо електрогальванічні зміни призводять до розвитку посттравматичних запальних ускладнень і сприяють появі на слизовій оболонці плоскої форми лейкоплакії та ерозивно-виразкових ушкоджень. Найбільш оптимальний спосіб репозиції та фіксації відламків щелеп у разі переломів - застосування шин, виготовлених з нержавіючої сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586
Шифр НБУВ: РА318009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ярославська Ю.Ю. 
Етіологія, діагностика та лікування сіалолітіазу (слино-кам'яної хвороби): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.Ю. Ярославська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено вивчення етіологічного фактора виникнення сіалолітіазу - персистенції вірусів цитомегалії та мумпус, тропних до залозистих тканин, визначено патогенез захворювання. Здійснено сіалосонографію та імунопатоморфологічні дослідження, результати яких дозволили виявити системність ураження хронічним запаленим процесом усіх слинних залоз за сіалолітіазу. Встановлено діагноз "хронічний сіалоаденіт з сіалолітіазом" з двома формами хронічного запалення в слинних залозах - склерозуючою, викликаною преважанням персистенції вірусу цитомегалії, та ектазійною, обумовленою персистенцією вірусу мумпус. Удосконалено методику комплексного лікування хворих на сіалолітіаз з урахуванням етіологічного фактора та патогенезу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.625.043 +
Шифр НБУВ: РА342193

Рубрики:

      
17.

Клітинський Ю.В. 
Етіопатогенетичне обгрунтування лікування стійких функціональних зміщень нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.В. Клітинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено та систематизовано дисфункційні стани зубо-щелепного апарату (384 пацієнти). Вивчено етіологію та патогенез стійких функціональних зміщень нижньої щелепи, їх клінічні прояви (124 пацієнти). Систематизовано стійкі функціональні зміщення нижньої щелепи (СФЗНЩ) залежно від етіології, механізму розвитку, супутньої патології. Удосконалено діагностику СФЗНЩ. Запропоновано комплексну стандартизовану схему діагностичного процесу. Розроблено схему патогенетичного лікування СФЗНЩ, що передбачає комплексне застосування параоклюзійної шини та системного зшліфовування оклюзійних поверхонь зубів. Виготовлено пристрій для діагностики та лікування стійкого функціонального зміщення нижньої щелепи. Удосконалено методику корекції оклюзійних поверхонь зубних рядів. Визначено шлях профілактики СФЗНЩ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0
Шифр НБУВ: РА311474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Хахелєва Т. М. 
Ефективність пайлер-терапії в комплексному лікуванні травм щелепно-лицевої ділянки: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т. М. Хахелєва ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2011. — 17 с. — укp.

Висвітлено історії хвороби 95-ти постраждалих з травматичними ушкодженнями (ТУ) щелепно-лицьової ділянки (ЩЛД). Досліджено, вдосконалено, теоретично та клінічно обгрунтовано, а також впроваджено у практику охорони здоров'я високоефективний метод фізіотерапевтичного лікування ТУ ЩЛД - пайлер-терапію (ПТ). Визначено клінічну ефективність ПТ за запропонованою методикою у разі укушених ран обличчя на основі аналізу динаміки основних загальних і місцевих клінічних симптомів раннього післяопераційного періоду та місцевих проявів формування рубця. Досягнуто покращення анатомічних і функціональних результатів лікування, скорочення вдвічі термінів формування естетично задовільних рубців, відсутності ускладнень і незадовільних результатів лікування, тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.8-542
Шифр НБУВ: РА380835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бітчук М.Д. 
Загальне знеболення при щелепно-лицьових втручаннях у осіб похилого та старечого віку з гіпертонічною хворобою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / М.Д. Бітчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за очікування оперативного втручання у досліджених хворих є певна напруженість стрес-реалізуючої системи, яка обумовлена психо-емоціональними факторами та больовим синдромом і проявляється підвищенням артеріального тиску, загального периферичного судинного опору та рівнів кортизолу та глюкози. Зазначено, що у хворих похилого та старечого віку з гіпертонічною хворобою під час оперативних втручань на щелепно-лицьовій зоні слід віддавати перевагу такому загальному анестетику, як пропофол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-1 + Р410.030-92
Шифр НБУВ: РА372636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Погранична Х.Р. 
Заміщення післяопераційних кісткових порожнин щелеп остеопластичним матеріалом з плацентної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Х.Р. Погранична ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Виготовлено новий композитний остеопластичний матеріал "Остеопор" на основі ліофілізованої плацентної тканини та вітчизняної остеотропної біфазної кераміки "Кергап Т". На підставі даних дослідження особливостей формування кісткового регенерату та побудови нової органотипової кістки за умов заповнення дірчастих кісткових дефектів нижньої щелепи щурів запропонованим матеріалом наведено експериментальне обгрунтування та здійснено нове клінічне розв'язання науково-практичного завдання з заміщення післяопераційних кісткових порожнин щелеп матеріалом "Остеопор", що є профілактикою розвитку ускладнень запального та атрофічного характеру, способом підвищення ефективності лікування та зменшення термінів ортопедичної реабілітації хворих після видалення білякореневих кіст і зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.63-99 +
Шифр НБУВ: РА341618

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського