Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (232)Книжкові видання та компакт-диски (64)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.011$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Трохимович О.В. 
Корекція порушень репродуктивного здоров'я у молодих жінок з гіперандрогенією на тлі запальних захворювань геніталій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Трохимович ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення діагностики та лікування порушень репродуктивного здоров'я жінок за гіперандрогенії на тлі запальних захворювань геніталій. З урахуванням результатів комплексного обстеження дівчат-підлітків і жінок з даною патологією встановлено критерії ранньої діагностики порушень репродуктивного здоров'я. Визначено особливості гормонального статусу у дівчат-підлітків і молодих жінок залежно від вікового чинника та клінічних проявів гіперандрогенії. Проведено дослідження клінічних, ехографічних, гормональних особливостей перебігу гіперандрогенії у поєднанні з запальними захворюваннями геніталій. На базі одержаних даних розроблено новий спосіб поетапного диференційованого лікування порушень репродуктивного здоров'я у молодих жінок з гіперандрогенією на тлі запальних захворювань геніталій залежно від віку та рівнів андрогенів. Експериментально доведено ефективність запропонованого алгоритму диференційованого лікування порушень репродуктивного здоров'я у даної категорії пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-3 + Р715.011-5 +
Шифр НБУВ: РА348038

Рубрики:

      
2.

Кузьменко А.Є. 
Мікробіологічні, імунологічні та цитоморфологічні паралелі при інфекційно-запальних захворюваннях сечостатевих органів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / А.Є. Кузьменко ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 24 с. — укp.

Удосконалено методи лікування хворих на інфекційно-запальні захворювання сечовивідних шляхів і геніталій в результаті підвищення інформативності етіологічної діагностики та визначення стану протективних факторів ураження слизових оболонок. Доведено пріоритетну роль умовно-патогенних бактерій та уреаплазми серед етіологічних чинників інфекційно-запальних захворювань сечовивідних шляхів і репродуктивних органів. Встановлено, що молікути та хламідії чинять виражену імуносупресивну дію на фактори місцевого імунітету. З'ясовано, що ефективність етіотропної та патогенетичної терапії суттєво залежить від рівня протективного захисту слизових оболонок. Виявлено зміни клітин епітеліального покриву залежно від біологічних властивостей збудників. Доведено, що хламідійна інфекція характеризується порушеннями проліферативно-репаративної реакції на запалення та явищами клітинного поліморфізму, розвитком плоскоклітинної метаплазії циліндричного епітелію, а уреаплазмоз - посиленим розвитком дегенеративно-дистрофічних змін епітеліальних клітин слизових оболонок сечовивідних і статевих шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011 + Р696.011 +
Шифр НБУВ: РА357876

Рубрики:

      
3.

Антоненко І.В. 
Оптимізація комплексного лікування хворих з запальними захворюваннями жіночих статевих органів змішаної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Антоненко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації лікування хворих з запальними захворюваннями жіночих статевих органів змішаної етіології (ЗЗЖСО), яке базується на підвищенні ефективності лікування в аспекті патогенетично обгрунтованого застосування імуномодулятора аміксину й озонотерапії. Обстежено 114 жінок, з них 84 - пацієнтки з ЗЗЖСО і 30 здорових жінок. 43 пацієнтки з ЗЗЖСО одержували у комплексному лікуванні аміксин і озонотерапію, а 41 - традиційне протизапальне лікування. На підставі проведених досліджень установлено, що найбільш вагомими чинниками ризику розвитку ЗЗЖСО є ранній початок статевого життя, молодий вік жінки (20 - 24 роки), наявність супутніх урогенітальних інфекцій, аборти, внутрішньоматкова контрацепція, хронічні екстрагенітальні захворювання, стан дисбалансу імунної системи, хронічний стрес. Відмінною рисою мікробіоценозу піхви є наявність дисбіотичних процесів в обстежених хворих. ЗЗЖСО супроводжуються розвитком імунологічної недостатності (зниження загальної кількості лейкоцитів і лімфоцитів, зниження клітинних популяцій CD3, CD4, співвідношення CD4/CD8, зниження рівнів імуноглобулінів Ig A, Ig M і Ig G у сироватці крові). За результатами використання запропонованого комплексного методу лікування з застосуванням аміксину й озонотерапії спостережено покращання клінічного перебігу захворювання, нормалізацію мікробіоценозу піхви, оптимізацію показників імунологічної реактивності. Ефективність комплесного лікування становила 86,1 %, а також 68,3 % за умов застосування традиційного протизапального лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 +
Шифр НБУВ: РА345182

Рубрики:

      
4.

Авдєєва 
Оптимізація лікування гнійно-запальних захворювань геніталій у жінок репродуктивного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Вікторія Борисівна Авдєєва ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. НДІ медичних проблем сім'ї. — Донецьк, 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011.52
Шифр НБУВ: РА357889

      
5.

Піляєв В.А. 
Особливості перебігу хронічних запальних процесів органів сечостатевої системи у робітниць промислового підприємства (прогнозування, профілактика, діагностика та лікувальна тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.А. Піляєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню взаємозв'язку між захворюваннями сечостатевої системи та репродуктивної функції у сукупності з факторами навколишнього середовища на великому промисловому підприємстві, що є актуальним у проблемі охорони здоров'я жінки. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень вперше розроблено діагностичну програму з динамічним моніторингом стану ренін-альдостеронової системи та її взаємозв'язок з умовами навколишнього середовища на промисловому підприємстві. Визначено етіологічну вагомість захворювань, що передаються статевим шляхом у виникненні хронічного запалення органів сечостатевої системи, які супроводжуються порушеннями ендокринного гомеостазу та репродуктивної функції. За отриманими результатами спрогнозовано виникнення загострення запальних процесів. З метою запобігання розвернутої клінічної картини, рекомендовано протирецидивний курс терапії. Розроблено індивідуальну програму реабілітації, вторинної профілактики та попередження рецидивів за допомогою достовірно підвищених патогених форм у складі мікробних асоціацій із сечостатевої системи, а також підвищення рівня реніну, альдостерону, кортизолу та змін функціонального стану сечостатевої системи, які є ефективним заходом щодо зниження гінекологічної захворюваності на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-3
Шифр НБУВ: РА307735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Грищенко М. Г. 
Патогенетичні основи вдосконалення допоміжних репродуктивних технологій у жінок, які перенесли хронічні запальні захворювання органів малого таза: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / М. Г. Грищенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 34 с. — укp.

Вивчено клініко-анамнестичні, імунологічні, гамето-ембріональні особливості допоміжні репродуктивні технології (ДРТ), визначено нові патогенетичні механізми порушення репродуктивної функції у жінок, які перенесли хронічні запальні захворювання органів малого тазу. Одержано дані щодо патогенезу виникнення порушень фертильності після перенесених запальних захворювань органів малого таза, які дозволяють розширити існуючі критерії діагностики та терапевтичні можливості, а також визначити новітні підходи до підвищення ефективності ДРТ у цих хворих. Розроблено та впроваджено в гінекологічну практику алгоритм прогнозування ефективності відновлення репродуктивної функції у жінок з порушенням репродуктивної функції, обумовленим хронічними запальними захворюваннями органів малого таза на підставі клініко-анамнестичних, імунологічних, ембріологічних даних. Встановлено ефективну схему імунокорекції в межах програми допоміжних репродуктивних технологій у пацієнток з наслідками хронічного запалення в репродуктивних органах і несприятливим прогнозом лікування з використанням препарату кріоекстракту плаценти. Запропонована терапія дозволяє підвищити ефективність відновлення репродуктивної функції методами ДРТ у хворих з безпліддям, обумовленим хронічними запальними захворюваннями органів малого таза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-3 + Р712.54
Шифр НБУВ: РА380614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Носкова О.В. 
Подружня дезадаптація при хронічних запальних гінекологічних захворюваннях та її психокорекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Носкова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 15 с. — укp.

На основі системного підходу до вивчення подружньої дезадаптаптації вперше досліджено причини та механізми розвитку невротичних розладів і порушень сексуальної функції у жінок з хронічним аднекситом. Охарактеризовано клінічні особливості виявлених патологічних відхилень. Вивчено психічний стан, зміни міжособистісних стосунків подружжя та особистісні зміни за наявності дезадаптації. Досліджено роль соматогенних, психогенних і негативних соціально-психологічних чинників у розвитку даної патології. Виділено різні форми подружньої дезадаптації та визначено специфіку їх клінічних проявів. Вперше запропоновано диференційно-діагностичні критерії виявлених форм порушення подружньої адаптації та розроблено адекватні методи їх психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-57 + Р698-57 +
Шифр НБУВ: РА334585

Рубрики:

      
8.

Матьоха Т.В. 
Профілактика запальних процесів внутрішніх статевих органів у жінок, які використовують внутрішньоматкові контрацептиви: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Матьоха ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 24 с. — укp.

Вивчено вплив мідьвміщувального внутрішньоматкового контрацептиву (ВМК) на інтерфероновий статус організму та місцевий імунітет слизової оболонки матки у процесі використання контрацептиву для визначення факторів ризику та передумов виникнення запальних захворювань внутрішніх статевих органів (ЗЗВСО), розроблено спосіб їх профілактики. Узагальнено дані перебігу застосування ВМК 8 760-ти жінками та проведено комплексне клініко-імунологічне обстеження 90-та жінок у динаміці використання ПМК. Показано, що у неінфікованих жінок застосування ВМК не супроводжується змінами інтерферонового комплексу плазми крові, локальна імунна відповідь слизової оболонки матки на наявність мідьвміщувального ВМК має прояв у активації антигенпрезентувальної та регуляторно-хелперної ланок місцевого клітинного імунітету, а реакція ефекторної ланки реалізується як активація гуморальної складової. У осіб з інфекціями, що передаються статевим шляхом, навіть без клінічних проявів запального процесу, до введення ВМК виявлено депресію системи інтерферону та напруження локального клітинно-гуморального імунітету слизової оболонки матки з активацією антигенпрезентувальної, індукторної й ефекторної ланок цієї системи, а також збільшення концентрації імуноглобулінів A, M і G у слизу цервікального каналу. Використання ВМК такими жінками призводить до поступового виснаження клітинної та гуморальної складової (sIgA) локального імунітету ендометрію з формуванням місцевого імунодефіциту, що створює передумови для виникнення ЗЗВСО. Проведення етіопатогенетичного лікування (з застосуванням індуктора інтерфероногенезу) до введення ВМК жінкам, інфікованим інфекціями, що передаються статевим шляхом, призвело до нормалізації рівня сироваткових alpha- і gamma-інтерферона, зникнення ознак активації місцевого клітинного імунітету ендометрію, нормалізації концентрації імуноглобулінів слизу цервікального каналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 +
Шифр НБУВ: РА345489

Рубрики:

      
9.

Баннікова Т.В. 
Профілактика і лікування запальних захворювань генітального тракту у жінок фертильного віку, які мешкають в промисловому регіоні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Баннікова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення клінічної ефективності лікування жінок з запальними захворюваннями геніталій. Досліджено патогенетичні механізми формування запальних процесів жіночого генітального тракту та на даній основі розроблено нову схему їх терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-52
Шифр НБУВ: РА311832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Черняєв С.В. 
Розробка складу, технології та дослідження супозиторіїв з комплексною антимікробною дією: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.В. Черняєв ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше обгрунтовано науково-методичний підхід до створення вагінальних лікарських препаратів, що містять комбінацію протигрибкових, антимікробних і протизапальних засобів для лікування гнійно-запальних урогенітальних захворювань, викликаних умовно-патогенними та патогенними мікроорганізмами та грибами. З використанням результатів фізико-хімічних, реологічних і біофармацевтичних досліджень обгрунтовано склад і розроблено раціональну технологію виготовлення супозиторіїв під умовною назвою Тербеніол з антимікробною, протигрибковою та протизапальною дією. Досліджено вплив допоміжних речовин на структурно-механічні властивості супозиторіїв та вивільнення з них діючих речовин. Апробовано методики ідентифікації та визначення кількісного вмісту діючих речовин, що ввійшли до проекту аналітичної наукової документації на супозиторії Тербеніол. Вивчено фізико-хімічні властивості розробленого препарату, а також його стабільність у процесі зберігання та протигрибкову активність. Проведено апробацію технології виготовлення супозиторіїв Тербеніол за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-52 + Р715.301.7-52 + Л663.22 +
Шифр НБУВ: РА368065

Рубрики:

      
11.

Соколовська І.А. 
Стан ліпідного обміну і тромбоцитарної ланки гемостазу у хворих на хронічні неспецифічні запальні захворювання статевих органів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / І.А. Соколовська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено характер зрушень обміну ліпідів (ЛП), тромбоцитів (Тр) ланки гемостазу та неспецифічної реактивності у хворих на хронічні неспецифічні запальні захворювання статевих органів (ХНЗЗ СО). Здійснено теоретичне обгрунтування та нове розв'язання наукового завдання, спрямованого на виявлення особливостей взаємозв'язку показників обміну ЛП, Тр ланки гемостазу та неспецифічної реактивності у хворих на ХНЗЗ СО. Виявлено, що запальний процес супроводжується змінами показників ЛП, зростанням частоти визначення дисліпопротеїнемії (ДЛП), зокрема ДЛП з високою атерогенністю, відповідно до збільшення віку хворих. Установлено підвищення показників адгезивно-агрегаційних функцій Тр і зниження рівня фактора фон Вілебранда у плазмі крові хворих. На підставі сумарного аналізу зрушень інтегративних показників лейкограми та швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) периферичної крові індексу зрушення лейкоцитів, індексу співвідношення лейкоцитів і ШОЕ, лімфоцитарно-гранулоцитарного індексу, загального індексу, індексу співвідношення нейтрофілів і лімфоцитів (ІСНЛ), індексу співвідношення нейтрофілів і моноцитів (ІСНМ), ІСЛМ, ІСЛЕ, а також цитохімічних показників функціональної активності лейкоцитів хворих установлено порушення неспецифічних захисних механізмів, перевагу макрофагального компоненту у механізмах фагоцитозу, а також клітинних механізмів специфічного захисту, схильність до аутоінтоксикації та реакції гіперчутливості негайного типу. На підставі даних кореляційного аналізу зроблено припущення, що зростання атерогенних властивостей плазми крові хворих на ХНЗЗ СО відбувається відповідно до зростання тромбогенного потенціалу та пошкодження судинного ендотелію. Ці зрушення відбуваються за умов переваги моноцито-макрофагальної ланки системи фагоцитозу на фоні зниженої фагоцитарної активності циркулюючих поліморфноядерних лейкоцитів та переваги клітинного механізму специфічного захисту, а також розвитку ендогенної інтоксикації. Найбільший ризик атерогенезу та пошкодження судинного ендотелію виявлено у хворих на хламідіоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-2 + Р696.6-2 +
Шифр НБУВ: РА354841

Рубрики:

      
12.

Конь К.В. 
Сучасні аспекти етіології та антибіотикорезистентність збудників запальних захворювань внутрішніх жіночих статевих органів і ерозій шийки матки: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / К.В. Конь ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Встановлено особливості етіологічної структури й антибіотикорезистентності збудників запальних захворювань внутрішніх статевих органів (ЗЗВСО), розроблено алгоритми прогнозування виділення полірезистентних бактерій і методи комбінованої протимікробної терапії. Проаналізовано результати обстеження 183-х пацієнток із сальпінгосфоритами. Виявлено відмінності в етіологічній структурі й антибіотикорезистентності збудників залежно від характеру супутніх захворювань шийки матки та піхви. Розроблено рекомендації з протимікробної терапії сальпінгоофоритів, в яких враховано ймовірність виділення полірезистентних збудників і характер захворювань шийки матки та піхви. Наведено мікробіологічне обгрунтування доцільності застосування комбінованої протимікробної терапії ЗЗВСО. Доведено синергідну дію гатифлоксацина з цефотаксином і з цефтриаксоном, а також з ефірними оліями чебрецю та чайного дерева.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011 + Р715.42 +
Шифр НБУВ: РА360343

Рубрики:

      
13.

Чубей Г.В. 
Тактика лікування жінок з аденоміозом у поєднанні з запальними процесами геніталій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Чубей ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення особливостей перебігу внутрішнього ендометріозу уточнено роль запального процесу геніталій як причинного фактора розвитку захворювання у молодому віці. Уперше проведено дослідження функціонального стану системи гіпофіз - яєчники - матка у хворих з аденоміозом на тлі запальних захворювань геніталій. Установлено, що за наявності вірусно-бактеріальної інфекції статевих органів і дисбалансу імунної та ендокринної систем організму, хронічний запальний процес поглиблює патологічні зміни периферичних ланок репродуктивної системи та сприяє розвитку аденоміозу. Визначено особливості морфофункціонального стану ендометрія та його рецепторного апарата, які мають прояв у зниженні експресії рецепторів до естрогенів і прогестерону за запальних процесів геніталій і збереженні чутливості за аденоміозу. На підставі одержаних результатів обгрунтовано й удосконалено патогенетичний підхід до корекції гормональних порушень у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 + Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА251916

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського