Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (101)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Пак О.В. 
Вдосконалення методів лікування хворих з вторинним полікістозом яєчників шляхом корекції міжгормональних відношень андрогенів та глюкокортикоїдів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Пак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Вивчено характер міжгормональних співвідношень андрогенів і глюкокортикоїдів у хворих з вторинним полікістозом яєчників (ПКЯ). Вивчення даних співвідношень дозволило чітко й обгрунтовано оцінити частоту гіперандрогенії у хворих з ПКЯ та визначити її характер (яєчниковий, наднирковий). Науково обгрунтовано і впроваджено у практику лікувальні заходи для корекції яєчникової та надниркової форми гіперандрогенії у жінок з вторинним ПКЯ. Запропоновано методику негормональної стимуляції продукції андрогенів - естрогенів за умов вираженого дизкортицизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.52-52
Шифр НБУВ: РА309840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Атаманюк О.Ю. 
Диференціальна діагностика гострого апендициту та апоплексії яєчника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Атаманюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 2 001-го хворого, оперованого внаслідок наявності підозри на гострий апендицит (ГА). З'ясовано, що найбільшу кількість діагностичних помилок припущено в жінок, у 21,1 % яких інтраопераційно діагностовано гостру гінекологічну патологію, у структурі якої найбільшу кількість становлять випадки апоплексії яєчника (АЯ) (61,4 %). Встановлено значення лейкоцитозу та нейтрофільного зсуву для диференціальної діагностики ГА та АЯ. На підставі результатів вивчення клітинного складу лейкоцитарної формули виявлено значущість лейкоцитарних індексів інтоксикації та клітинних співвідношень у диференціальній діагностиці зазначених нозологій. Впроваджено методику визначення рівня сорбційної здатності еритроцитів для диференціальної діагностики ГА та АЯ. Розроблено алгоритм ультразвукового обстеження хворих з підозрою на ГА, використання якого дозволило підвищити специфічність і чутливість методу. Визначено показання до діагностичної лапароскопії у цієї групи хворих. На підставі результатів досліджень опрацьовано диференціально-діагностичний алгоритм у пацієнток з підозрою на ГА, використання якого сприяло зменшенню кількості діагностичних помилок до 2 % і покращанню безпосередніх і віддалених результатів їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-4 + Р715.520.32-4 +
Шифр НБУВ: РА362804

Рубрики:

      
3.

Рубан К.С. 
Корекція репродуктивних порушень у жінок з синдромом полікістозних яєчників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.С. Рубан ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.52-5 + Р712.5-37 +
Шифр НБУВ: РА355871

Рубрики:

      
4.

Біловицький О.В. 
Морфо-функціональна оцінка яєчників в умовах алкогольних інтоксикацій (експериментальне та секційно-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Біловицький ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню морфо-функціональних змін при гострих і хронічних алкогольних інтоксикаціях. На основі морфо-функціонального аналізу яєчників експериментальних тварин (білих щурів) і трупів осіб жіночої статі репродуктивного віку, які мали достовірний алкогольний катамнез, визначено кореляційні зв'язки та проведено зіставлення змін яєчників в умовах гострого отруєння етанолом і тривалого впливу етилового спирту. Виявлено зниження загальної кількості фолікулів та ознаки сполучнотканинної трансформації органа, що свідчать про розвиток стійкого гіпоовуляторного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р715.52-37

Рубрики:

      
5.

Лозовська Ю.В. 
Морфологічні особливості інтерфазних ядер букального епітелію у людей з дисгормональними порушеннями і загальносоматичною патологією, пов'язаною з інтоксикацією: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Ю.В. Лозовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено залежність морфологічних характеристик букального та вагінального епітелію у жінок з синдромом полікістозу яєчників від концентрації лютеїнізувального, фолікулостимулювального гормонів та пролактину. За результатами аналізу ядер букального та вагінального епітелію даних жінок виявлено взаємозв'язок функціональної активності епітеліоцитів від гормонального статусу жінки та може слугувати важливим критерієм під час формування груп ризику за критерієм дисгормональних патологій. Доведено різнонаправлений характер змін морфології інтерфазних ядер букального епітелію в жінок з синдромом полікістозу яєчників та хронічною нирковою недостатністю III стадії, який проявляється у зниженні кількості ядер з інактивованим хроматином у першій групі хворих та їх значною кількістю у другій. У букальному епітелії дорослих та дітей з нирковими патологіями виявлено однонаправлений характер змін морфології інтерфазних ядер до та після гемодіалізу, у дорослих - вони більш глибокі. Визначено однотипність змін морфології епітеліоцитів букального епітелію в дітей з гемолітико-уремічним синдромом та хронічною нирковою недостатністю III стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.52-3 +
Шифр НБУВ: РА325771

Рубрики:

      
6.

Костів В. Р. 
Морфологічні особливості яєчників і аденогіпофіза щурів за умов післяопераційного гіпотиреозу та його корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / В. Р. Костів ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості яєчників та аденогіпофіза щурів у динаміці післяопераційного гіпотиреозу та після його корекції L-тироксином та L-тироксином у комплексі з кальцитоніном. Встановлено морфологічні засади неповноцінності лютеальної фази оваріального циклу у разі гіпотиреозу: прогресуюче порушення синтезу та виведення стероїдних гормонів жовтого тіла, гіперсекреція лактотропів аденогіпофіза, які не повністю коригуються L-тироксином. Застосування L-тироксину в комплексі з кальцитоніном у разі післяопераційного гіпотиреозі у є доцільним, оскільки запобігає порушенню ультраструктури жовтого тіла, справляє позитивний вплив на морфометричні показники ліпідних включень в лютеоцитах і кальцієвий обмін, запобігає ознакам гіперсекреції та гіперпродукції пролактину в лактотропах аденогіпофіза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2-29 + Р715.52-29
Шифр НБУВ: РА379607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лященко 
Морфологічні прояви компесаційних процесів у нормальному та полікістозно зміненому яєчнику після односторонньої оваріектомії в умовах алкогольної інтоксикації та її корекції поліфенолами вінограду (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ольга Ігорівна Лященко ; Кримський держ. медичний ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.745 + Р715.52 + Р419.451
Шифр НБУВ: РА365948

Рубрики:

      
8.

Тіщенко Ю. О. 
Особливості розвитку оваріальної тканини при гетеротопічній трансплантації: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Ю. О. Тіщенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження динаміки розвитку, стероїдогенної функції та фолікулогенезу оваріальної тканини в залежності від її початкової морфологічної структури та гормонального статусу тварини-реципієнта за умов трансплантації. Встановлено, що статевозріла оваріальна тканина у випадку трансплантації зберігає здатність до розвитку фолікулів, забезпечує відновлення рівней естрадіолу та прогестерону на тривалих строках спостереження (до 100-та днів), а також сприяє нормалізації концентрацій глюкози та тригліцеридів протягом 60-ти днів у оваріоектомованих тварин. Зазначено, що трансплантація неонатальної оваріальної тканини (1-го дня постанатального розвитку) призводить до її атипового морфологічного розвитку, за цього у тварин-реципієнтів спостерігається зниження деяких показників обміну речовин і збереження стероїдогенної функції на ранніх етапах після трансплантації (30-ти діб). Визначено, що морфологія трансплантантів неонатальної оваріальної тканини 3-го та 10-го дня постанатального розвитку на тривалих строках спостереження (60-ти та 100-та днів) аналогічна статевозрілій оваріальній тканині. Після трансплантації неонатальної оваріальної тканини 10-го дня відбувається відновлення гормонального статусу у тварин-реципієнтів на тривалих строках спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715.52
Шифр НБУВ: РА384529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Страховецький В.С. 
Репродуктивне здоров'я жінок, які перенесли апоплексію яєчника: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / В.С. Страховецький ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зниженя частоти порушень репродуктивного здоров'я жінок, які перенесли апоплексію яєчника на підставі вивчення у них клініко-ехографічних та ендокринологічних особливостей, розроблено й апробовано комплекс діагностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів. Вивчено віддалені наслідки апоплексії яєчника залежно від форми та методів проведеної реабілітації. Визначено основні чинники ризику й особливості клінічної симптоматики за різних форм апоплексії яєчника. Досліджено динаміку відновлення овуляторно-менструального циклу у жінок, які перенесли апоплексію яєчника та не одержували реабітаційні заходи. Проаналізовано особливості клінічного перебігу вагітності та пологів, а також перинатальні результати розродження жінок, які перенесли різні форми апоплексії яєчника. Науково обгрунтовано необхідність удосконалення діагностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів для лікування цих пацієнток. У порівняльному аспекті вивчено чинники ризику та частоти основних клінічних симптомів апоплексії яєчника. Обгрунтовано необхідність вивчення ехографічних критеріїв диференційної діагностики апоплексії яєчника з загостренням хронічного сальпінгоофориту, гострого апендициту та позаматкової вагітності. Запропоновано методи контролю за клінічним перебігом та ефективністю реабілітаційних заходів, що проводяться. Запропоновано й апробовано алгоритм діагностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів щодо зниження частоти порушень репродуктивного здоров'я та гестаційних ускладнень у жінок, які перенесли апоплексію яєчника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.520.032-5
Шифр НБУВ: РА370374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шахазізян А. Л. 
Синдром рефрактерних яєчників, прогнозування, диференційна діагностика та лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / А. Л. Шахазізян ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено значні патологічні зміни в ієрархічній структурі регуляції менструальної та репродуктивної функцій і пригнічення імунної системи. Оцінено оваріальний резерв пацієнток, маркерами якого є регулярність менструального циклу, рівні фолікулостимулювального гормону, антимюлеровий гормон, інгібін В, число антральних фолікулів в яєчниках. Встановлено, що призначення гормонокоригувальної терапії в поєднанні з гомеопатичним імуномодулятором усуває дисбаланс імунної системи та нормалізує імунологічну реактивність організму. Виявлено істотні статистично вірогідні зміни кількості Т-активних лімфоцитів і Т-лімфоцитів-хелперів/індукторів, що є свідченням позитивного впливу даної терапії на клітинну ланку імунної відповіді. Розроблено діагностично-лікувальні алгоритми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56 + Р715.52
Шифр НБУВ: РА371045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Сердюк О. М. 
Скоротлива активність міометрію за умов впливу прозапальних цитокінів та при експериментальному імунному ушкодженні яєчників у мишей: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. М. Сердюк ; НАН України ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що досліджувані цитокіни зменшують скоротливу активність міометрію. Такий токолітичний ефект обумовлений зміною системи L-аргінін - оксид азоту, зокрема ферментів NO синтази й аргінази, а також функціонального стану мітохондрій, їх аспартатного переносника та мембранного потенціалу. Показано, що за умов зміни функціонального стану мітохондрій зменшується скоротливість міометрію. З'ясовано, що функціональна активність аспартатних мітохондріальних переносників у міометрії залежить від мембранного потенціалу мітохондрій, оксиду азоту й естрадіолу і не залежить від входу кальцію через Ca уніпортер в мітохондрію. Показано, що за експериментального імунного ушкодження яєчників у мишей пригнічується функціональний стан органів репродуктивної системи: порушується мейотичне дозрівання ооцитів, збільшується кількість ооцитів з атипічною морфологією, змінюється спонтанна скоротлива активність яйцеводів і міометрію, зростають показники смертності та затримується розвиток пре- та постімплантаційних ембріонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.322-642 + Р715.52-29
Шифр НБУВ: РА378908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського