Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (146)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.411.033.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Пилипець І.В. 
Вплив анемії вагітних на еритропоез новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Пилипець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено вплив анемії вагітних жінок на еритропоез їх немовлят на базі вивчення показників червоної крові, вмісту еритропоетину та забезпеченості мікроелементами. Зіставлено вміст еритропоетину у крові вагітних з анемією різного ступеня та їх дітей протягом першого місяця життя. Встановлено, що анемія вагітних негативно впливає на еритропоез новонароджених і призводить до розвитку анемії немовлят вже у другій половині неонатального періоду. Визначено нормативні показники вмісту еритропоетину у здорових дітей, народжених від жінок з фізіологічним перебігом вагітності протягом неонатального періоду. Досліджено забезпеченість мікроелементами Fe, Cu, Zn, Mn здорових новонароджених і дітей від матерів, що хворіли на анемію. Вивчено за показниками феритину та церулоплазміну стан депо заліза та міді в неонатальному періоді у дітей від матерів із зазначеною хворобою. Висвітлено характерні риси патогенезу анемії у новонароджених. Обгрунтовано доцільність введення до лікувального комплексу новонароджених від матерів з анемією вагітних вітамінів A, C та E.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-3 + Р733.411.033.2-3
Шифр НБУВ: РА312994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сульженко М.Ю. 
Клініко-діагностичні особливості залізодефіцитних станів у дівчаток-підлітків: методи лікування та профілактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Ю. Сульженко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування та профілактики залізодефіцитних станів у дівчаток-підлітків. Визначено дійсний рівень залізодефіцитних станів серед дівчаток-підлітків Луганської області, визначено особливості їх фізичного та статевого розвитку у разі залізодефіцитних станів на різних стадіях. Проведено дослідження, які відігравали тригерну роль або виявились фоном, що ускладнював перебіг захворювання. Вивчено гемопоез та ферокінетику у разі залізодефіцитних станів у дівчаток-підлітків, встановлено вплив феротерапії на рівень міді. Вперше за допомогою аналітичного співставлення результатів обстеження дівчаток встановлено фактори, що несприятливо впливали на організм дівчинки-підлітка та сприяли виникненню залізодефіцитної анемії. Обгрунтовано прогностичні критерії розвитку залізодефіцитної анемії у дівчаток-підлітків з урахуванням анамнестичних і клінічних даних. Доведено, що зміни у системі кровотворення дівчаток-підлітків залежать не лише від дефіциту заліза, а й від збільшення потреби у міді у даний період. Встановлено ефективність різних схем феротерапії залізодефіцитних станів у дівчаток-підлітків. Розроблено методику "ступінчатої" феротерапії з призначенням препаратів двохвалентного заліза на I етапі (нормалізації гемопоезу) та наступним переходом на підтримуюче лікування препаратами гідроксид-полімальтозного комплексу трьохвалентного заліза у половинній дозі на II етапі лікування (насичення тканинних депо). Для первинної та вторинної профілактики залізодефіцитних станів у дівчаток-підлітків розроблено методику "переривчастої" феротерапії. Показано вплив феротерапії на зниження рівня міді у дівчаток-підлітків, що обумовлює необхідність визначення її рівня та у разі виникнення потреби додаткової корекції вітамінно-мікроелементними комплексами, збагаченими міддю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-5 +
Шифр НБУВ: РА350282

Рубрики:

      
3.

Переста М. І. 
Клініко-параклінічна характеристика залізодефіцитної анемії у дітей раннього віку та оптимізація методів лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / М. І. Переста ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця МОЗ України. — Ужгород, 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що виникненню залізодефіцитної анемії (ЗДА) сприяють обтяжений прееклампсією перебіг вагітності у матері, негативний вплив соціального фактора, невідповідність харчування функціональним потребам дитячого організму у вигляді раннього штучного вигодовування, часті ГРВІ. Вперше доведено, що за ЗДА легкого ступеня у дітей раннього віку спостерігається порушення психоемоційного та фізичного розвитку. Доведено наявність корелятивних зв'язків між виявленими змінами в обміні речовин, в гормональному й імунному статусах з дефіцитом заліза та розвитком залізодефіцитної анемії у дітей раннього віку. Обгрунтовано та доведено ефективність комбінованої терапії ЗДА у дітей раннього віку препаратами тривалентного заліза в поєднанні з фіточаєм вітамінним. Показано можливість профілактичного застосування фіточаю фруктового вітамінного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-52
Шифр НБУВ: РА373181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Щербатюк Н.Ю. 
Клінічні та параклінічні прояви залізодефіцитної анемії у дітей і методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.Ю. Щербатюк ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню особливостей клінічних проявів, показників периферичної червоної крові, заліза сироватки, загальної залізозв'язуючої здатності крові, коефіцієнта насичення трансферину, імунітету, перикисного окислення ліпідів, ендогенної інтоксикації у дітей 3-14 років, хворих на ЗДА, у залежності від віку, ступеня важкості, тривалості захворювання, супутньої патології. На основі клініко-лабораторного обстеження патогенетично обгрунтовано розвиток синдрому ендогенної інтоксикації при ЗДА середнього та тяжкого ступенів і показано його вплив на динаміку захворювання. Виявлено виражений ефект від поєднаного застосування магнітолазеротерапії і вітаміну Е в комплексному лікуванні дітей, хворих на ЗДА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-3

Рубрики:

      
5.

Маменко 
Наукове обгрунтування та розробка програми моніторингу, профілактики та лікування йодо- та залізодефіцитних станів у дітей: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Марина Євгеніївна Маменко ; ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України". — К., 2009. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-5 + Р733.415.12-5 + Р11(4УКР)442.8
Шифр НБУВ: РА365767

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Нагорнюк В.Т. 
Особливості нейроендокринної адаптації новонароджених від матерів з залізодефіцитною анемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Т. Нагорнюк ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми дослідження варіантів адаптації та їх порушень у новонароджених від матерів з залізодефіцитною анемією (ЗДА) різного ступеня тяжкості на базі вивчення факторів високого перинатального ризику та ендокринних взаємодій. Встановлено варіанти адаптації у новонароджених, внутрішньоутробний розвиток яких відбувався за умов ЗДА різного ступеня тяжкості. Визначено гормональні зміни гіпофізарно-тиреоїдної, естрогенної, глюкокортикоїдної систем у новонароджених залежно від ступеня тяжкості захворювання у матері. Досліджено стан адаптації ендокринного гомеостазу дітей, народжених в асфіксії різного ступеня тяжкості. Здійснено порівняльний аналіз впливу поєднання асфіксії та ЗДА матері на стан новонароджених та їх адаптацію. Встановлено вплив зменшення рівня кортизолу на максимальну напругу гормональної адаптації для забезпечення пристосувальних реакцій у перший тиждень післянатального життя, що призводить до несвоєчасної активації нейроендокринної регуляції адаптаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-3 + Р733.411.033.2-3 +
Шифр НБУВ: РА332216

Рубрики:

      
7.

Гурієнко К.О. 
Патогенетичне обгрунтування етапної метаболічної корекції залізодефіцитних анемій у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.О. Гурієнко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

У динаміці залізодефіцитної анемії (ЗДА) у 150-ти дітей вивчено клінічну картину, показники гемограми, залізовмісний фонд і взаємовідношення у системі перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) - антиоксидантний захист (АОЗ), у цих дітей виявлено порушення метаболізму, які зберігалися тривалий час на фоні традиційної феротерапії. З метою усунення зазначених порушень розроблено схему етапної метаболічної корекції з включенням на стартовому етапі антиоксидантного препарату "Янтарин" та фітокомплексу "Спіруліна" на підтримувальному етапі. Проведена терапія у порівнянні з традиційною сприяла нормалізації показників гемограми, залізовмісного фонду, метаболічних процесів у системі ПОЛ - АОЗ та зниженню кількості рецидивів ЗДА. Розроблено етапну метаболічну корекцію ЗДА, яка складається зі стартового та підтримувального етапів, покращує прогноз захворювання та підвищує якість життя дітей з залізодефіцитною анемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-5 +
Шифр НБУВ: РА345056

Рубрики:

      
8.

Фастовець М.М. 
Патогенетичні аспекти лікування та профілактики залізодефіцитної анемії у дітей раннього віку в умовах нітратного навантаження організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.М. Фастовець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Уперше обгрунтовано негативну роль тривалої дії нітратів у генезі розвитку та перебігу залізодефіцитних анемій (ЗДА) у дітей раннього віку. Розкрито певні патогенетичні аспекти розвитку даної патології. Установлено закономірності порушень метаболічних процесів, зокрема, обміну заліза, стану оксидантно-прооксидантної системи та рівня інтоксикації у разі надходження до організму підвищеної кількості нітратів. Показано, що у дітей раннього віку, які постійно проживають на нітратно забруднених територіях, відмічається достовірне зростання рівня нітратів у крові, збільшення вмісту метагемоглобуліну, що призводить до розвитку пероксидного стресу з виснаженням функціональної активності антиоксидантної системи на фоні нітратної інтоксикації організму. Доведено, що нітратне навантаження на організм дитини даного віку поглиблює дефіцит заліза в організмі, виснажує його запаси, негативно впливає на баланс залізотранспортних білків, що є одним з патогенетичних ланцюгів розвитку ЗДА. Розроблено новий патогенетично обгрунтований комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямований на захист організму дітей від дії підвищених доз нітратів та лікування ЗДА з застосуванням залізовмісного препарату "Актиферин" та антиоксидантного препарату "Кверцетин".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-52 +
Шифр НБУВ: РА332682

Рубрики:

      
9.

Безрук В.В. 
Розвиток дітей раннього віку, народжених матерями із залізодефіцитною анемією під час вагітності, та корекція залізодефіцитних станів цих дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.В. Безрук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

За результатами дослідження установлено, що дефіцит заліза у матері впрожовж вагітності є одним з факторів, що спричинює формування у дитини залізодефіцитних станів, виникнення залізодефіцитної анемії та порушень фізичного та психомоторного розвитку, зміни імунітету, збільшення ризику інфекційних захворювань. Вивчено взаємозв'язки між антропометричними показниками, показниками нервово-психічного розвитку та соціальними, матеріально-побутовими чинниками. Розглянуто питання визначення ризику виникнення порушень розвитку за цими показниками. Досліджено стан еритроцитарної системи крові та імунної системи у дітей раннього віку, що народились у матерів з залізодефіцитною анемією впродовж вагітності. Проаналізовано роль захворюваності на залізодефіцитну анемію стосовно змін імунологічного захисту організму дітей. Розроблено скринінгову систему оцінки порушень розвитку дітей раннього віку, що народилися в матерів з залізодефіцитною анемією впродовж вагітності, та методи їх корекції. Вивчено можливість застосування залізовмісного препарату "Глобірон"-сиропу та високоадаптованої суміші "NAN-новий" з метою комплексного лікування та профілактики залізодефіцитних станів у дітей грудного та раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-52 +
Шифр НБУВ: РА337824

Рубрики:

      
10.

Горобець Н.І. 
Ферокінетика, гемопоез, вітамінний і мікроелементний статус у дітей раннього віку з залізодефіцитними станами та корекція їх порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Горобець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення діагностики залізодефіцитних станів, вітамінної та мікроелементної недостатності у дітей раннього віку та патогенетично обгрунтовано заходи щодо оптимізації фармакотерапії латентного дефіциту заліза і залізодефіцитної анемії. Встановлено, що латентний дефіцит заліза супроводжується порушенням ферокінетики, підвищенням рівня протопорфірину, зниженням забезпеченості дітей ретинолом, токоферолом, аскорбіновою кислотою, тіаміном, рибофлавіном, селеном. За наявності залізодефіцитної анемії дані зміни поглиблюються і до них приєднуються порушення гемопоезу, явища гіпоксії (зростання вмісту 2,3-дифосфогліцерату та лактату), недостатність пірідоксину, ніацину, міді та цинку. Дані порушення гомеостазу значною мірою проявляються у дітей з супутньою патологією (особливо з гострими бронхолегеневими захворюваннями та кишковим дисбактеріозом) та у дітей віком до 1 року. Препарат "Мультитабс" повністю коригує вітамінну та мікроелементну недостатність у дітей з латентним дефіцитом заліза, а його призначення разом з препаратом ''Фероплект'' усуває мікронутрієнтну недостатність і гематологічні прояви анемії у більшості дітей. Застосування препарату "Силард" підвищує ефективність лікування дітей з залізодефіцитною анемією, резистентною до вищезазначеного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-3
Шифр НБУВ: РА310649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського