Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (601)Книжкові видання та компакт-диски (286)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.627.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лоік О.В. 
Адаптація дітей з перинатальною гіпоксичною поразкою мозку (показники вегетативного гомеостазу, цитоархітектоніки еритроцитів і обміну електролітів крові) і її динаміка після лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Лоік ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного комплексного клініко-неврологічного обстеження, кардіоінтервалографії, атомно-абсорбційної спектрофотометрії, растрової електронної мікроскопії та кореляційного аналізу одержано дані щодо патогенетичних механізмів порушення адаптації на різних рівнях функціонування організму (вегетативна система, еритроцити та електроліти крові) в дітей у відновлювальному періоді перинатального гіпоксичного ураження мозку. Визначено, що блокатор кальцієвих каналів німодипін (німотоп) за умов його застосування компенсує вегетативний гомеостаз, позитивно впливає на обмін кальцію, блокуючи його перехід з сироватки до еритроцитів, а також збільшує кількість активно функціонуючих еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-2 +
Шифр НБУВ: РА325470

Рубрики:

      
2.

Шкуропат А. В. 
Біоелектрична активність і кровообіг головного мозку приглухуватих підлітків: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.13 / А. В. Шкуропат ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703-433 + Р733.683.024.2-433
Шифр НБУВ: РА381942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мельник М.В. 
Відновлення функції колінного суглоба у хворих з дитячим церебральним паралічем: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.В. Мельник ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано бальну систему оцінювання функціонального стану, яка дозволяє об'єктивізувати процеси діагностики та результати лікування ортопедичних деформацій і розладів функції нижніх кінцівок у хворих з дитячим церебральним паралічем (ДЦП). Створено систему комплексного лікування патології нижніх кінцівок у хворих на ДЦП з порушенням функції колінного суглоба. Розроблено рентгенологічний метод визначення рівня стояння надколінка. Базуючись на математичній моделі колінного суглоба, установлено пряму лінійну залежність сили плеча від рівня стояння надколінка, з урахуванням якої обгрунтовано важливість даного фактора у виборі методу лікування. Використання вдосконаленої технології оперативного визведення надколінка дозволяє за рахунок стабільної фіксації уникнути втрати інтраопераційної корекції, скоротити терміни іммобілізації та реабілітації пацієнтів. Запропоновано проводити модифіковану міотенопластичну операцію дозованого подовження згиначів гомілки, що дозволяє зменшити їх спастичність. Це підтверджено результатами аналізу часового параметра м'язового скорочення, що визначається інтерференційною електроміографією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354157

Рубрики:

      
4.

Яценко К. В. 
Вплив переривчастої нормобаричної гіпоксії на стан центральної нервової системи та мозкового кровообігу у дітей з паталогією центральної нервової системи: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / К. В. Яценко ; Нац. акад. наук України ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 24 с.: a-табл. — укp.

Досліджено питання застосування переривчастої нормобаричної гіпоксії (ПНГ) для прискорення відновлення фізіологічних функцій центральної нервової системи та мозкового кровообігу у дітей, хворих на церебральний параліч. Проаналізовано динаміку змін показників електроенцефалограми у дітей після курсу ПНГ. На підставі проведених інструментально-нейрофізіологічних, клініко-неврологічних досліджень встановлено, що комплексна реабілітація з використанням ПНГ дозволяє досягти вірогідно більш вираженого позитивного ефекту у порівнянні з загальноприйнятою технологію лікування ДЦП. Вперше впроваджено в практику українських закладів дитячої неврології використання ПНГ з метою стимуляції процесів регенерації ЦНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 + Р733.627.709.3-5 + Р733.627.703-5
Шифр НБУВ: РА374601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Стеценко Т.І. 
Вроджені вади розвитку головного мозку як фактор виникнення епілепсії у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.І. Стеценко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання покращення діагностики та лікування епілепсії у дітей раннього віку, що мають вроджені вади розвитку головного мозку за результатами клінічного та клініко-інструментального обстеження. Вперше на основі комплексного дослідження з застосуванням високоінформативного методу магніто-резонансної томографії визначено взаємозв'язок вроджених вад розвитку центрально-нервової системи та тяжкості протікання і терапії епілепсії у хворих дітей з вродженими аномаліями мозку. Вивчено особливості клінічного перебігу вад розвитку головного мозку (ліссенцефалії, гетерокопії, фокальної кіркової дисплазії та полімікрогірії, дизгенезії мозолистого тіла, аномалій мозочка), їх вплив на виникнення епілепсії у дітей раннього віку. Проаналізовано вплив різних функціонально-структурних аномалій головного мозку на зародження епілепсії та частоту припадків, їх тип та тривалість. Досліджено особливості електричної активності та структури головного мозку з аномаліями розвитку. Висвітлено ефективність лікування епілепсії за різних мальформацій мозку. Встановлено, що епілептичні припадки достовірно корелюють з тяжкістю хвороби. Виявлено, що частота та поліморфність епілептичних припадків залежить від поширеності аномалії структури головного мозку. Доведено, що вогнища патологічної активності на електроенцефалографії під час локальних аномалій (гетеротопій, фокальної кіркової дисплазії) відображали локалізацію структурних змін головного мозку. Визначено базисну антиепілептичну терапію у вигляді комбінацій двох та більше препаратів. Вироблено загальні діагностичні критерії щодо вад розвитку головного мозку у дітей, хворих на епілепсію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.50 + Р733.627.709.2-1 +
Шифр НБУВ: РА352496

Рубрики:

      
6.

Дубовцева О.О. 
Діагностика та стимуляційна терапія мовних порушень у дітей з церебральним паралічем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Дубовцева ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню існуючих та розробці нових клініко-інструментальних критеріїв діагностики мовних порушень у дітей з церебральним паралічем. На підставі обстеження 125 дітей з мовними порушеннями, які супроводжують церебральний параліч, або виникають в разі перинатального ураження головного мозку, була доказана доцільність застосування комплексних стимуляційних методик в лікуванні цієї патології. Розроблені нові методи полімодального впливу і електрокраніопунктури на фоні введення внутрішньом'язово максимальних терапевтичних доз нікотинової кислоти із застосуванням індивідуальних схем лікування при різних видах розладів мови у дітей з урахуванням виявлених порушень кровотоку у мозкових та хребетних артеріях та змін біоелектричної активності мозку. На підставі порівняльного аналізу була доведена ефективність цих методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-542

Рубрики:

      
7.

Гиря О.М. 
Значення нейросонографічного та імунологічного досліджень в диференційній діагностиці вродженої та набутої цитомегалії у дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Гиря ; АМН України. Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-43
Шифр НБУВ: РА318353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Воронін Д.М. 
Іпотерапія в фізичній реабілітації дітей віком 6 - 10 років з церебральним паралічем: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / Д.М. Воронін ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні проблеми реабілітації дітей з церебральним паралічем, а також методи фізичної реабілітації, які дозволяють покращити фізичний стан пацієнтів. Виявлено вірогідні відмінності за всіма дослідженими критеріями. Особливо вагомі відмінності виявлено у показниках кистьової динамометрії, ЖЄЛ, індексу Ерісмана. Значними порушеннями характеризуються основні рухові функції, гоніометрія, а також психологічні показники. Упровадження запропонованої програми в реабілітацію дітей віком 6 - 10-ти років з подвійною геміплегією дозволило значно покращити показники оцінювання основних рухових функцій, рухливості в суглобах верхніх і нижніх кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54 +
Шифр НБУВ: РА362777

Рубрики:

      
9.

Носова О.М. 
Клініко-гемодинамічні показники формування церебральних судинних порушень у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Носова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено стан церебральної гемодинаміки, виділено та охарактеризовано її конкретні типи. У підлітків з різними типами мозкового кровотоку визначено особливості вегетативного гомеостазу з використанням неінвазивного методу спектрального аналізу хвильової структури ритму серця; нейрогуморальної регуляції на підставі визначення активності реніну плазми, рівня альдостерону, катехоламінів, вазоконстрикторів і вазодилятаторів; ліпідного обміну за даними ліпідного спектру та оксидантно-антиоксидантної системи. Проаналізовано системоутворюючі патогенетичні взаємозв'язки між гемодинаміко-нейрогуморально-метаболічними показниками та роль кожного з них у формуванні типів церебральної гемодинаміки. Наведено критерії діагностики порушення мозкового кровообігу на ранніх етапах розвитку первинної артеріальної гіпертензії у підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3 + Р733.627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА324621

Рубрики:

      
10.

Ржевська О.О. 
Клініко-діагностичні особливості уражень нервової системи при Епштейна - Барр вірусній інфекції у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / О.О. Ржевська ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 23 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження дітей з різними формами вірусної Епштейна - Барр інфекції (ВЕБ-енцефалітів), досліджено клінічні прояви даної патології. Виділено гостру та хронічну форми ВЕБ-енцефалітів. За комплексом незалежних ознак (зокрема, клініко-анамнестичних) і даних магнітно-резонансної томографії головного мозку розроблено алгоритм діагностики та виділено діагностичні критерії гострої та хронічної форм ВЕБ-енцефаліту за допомогою неоднорідної послідовної процедури Вальда - Генкіна. Розкрито роль ВЕБ у виникненні судомного синдрому й обгрунтовано необхідність призначення протисудомних і противірусних препаратів з метою підвищення ефективності лікування ВЕБ-захворювань. Вивчено вміст сироваткового alpha-інтерферону (ІНФ) та gamma-ІНФ залежно від форм ВЕБ-енцефаліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.35-4 + Р733.627.701.61-4 +
Шифр НБУВ: РА367307

Рубрики:

      
11.

Лісовський Є.В. 
Клініко-інструментальна діагностика і лікування цереброваскулярних порушень, обумовлених патологічною звивистістю, гіпо- і аплазією прецеребральних артерій при вродженій слабкості сполучної тканини у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Є.В. Лісовський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено методологічні підходи та практичні рекомендації стосовно ранньої клініко-інструментальної діагностики неврологічних проявів аномалій прецеребральних артерій за вродженої слабкості сполучної тканини. Уперше на підставі результатів комплексного, клінічного, лабораторного й інструментального обстеження дітей встановлено взаємозв'язок розвитку неврологічних порушень, а також патологічної звивистості, гіпо- й аплазії прецеребральних судин з вродженою слабкістю сполучної тканини. Одержано дані стосовно ролі аномалій магістральних судин мозку у генезі цереброваскулярної патології, зокрема, у розвитку вегетативно-судинної дистонії та гострих порушень мозкового кровообігу в дітей та підлітів. За результатами доплерографічного дослідження судин шиї та головного мозку в дітей установлено критерії, на базі яких можливо з високимм ступенем достовірності діагностувати аномалії прецеребральних артерій. На підставі результатів дослідження розроблено модель розвитку та принципи діагностики неврологічних проявів вродженої слабкості сполучної тканини, а застосування розроблених методів терапії дозволило підвищити якість лікування та реабілітації цих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703 + Р733.628.063 +
Шифр НБУВ: РА349731

Рубрики:

      
12.

Пилип'юк А.М. 
Клініко-метаболічні особливості адаптації доношених новонароджених дітей з пневмонією і гіпоксично-ішемічною енцефалопатією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Пилип'юк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА307337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Маргосюк І.П. 
Клініко-патогенетична характеристика рухових порушень при дитячому церебральному паралічі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.П. Маргосюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці нових діагностичних і прогностичних критеріїв оцінки стану захворювання на різних етапах розвитку дитячого церебрального паралічу (ДЦП). Визначено, що важливою патогенетичною ланкою ДЦП є порушення просторово-топографічної організації тіла людини внаслідок дисфункції м'язово-тонічного балансу опорно-рухового апарата, а також запізніла і патологічна вертикалізація організму. За допомогою МР-томографічних досліджень доведено, що клініка ДЦП може бути зумовлена порушенням будь-якої структури головного мозку, а у недоношених хворих дітей найчастішою причиною ДЦП є перивентрикулярна лейкомаляція.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3
Шифр НБУВ: РА308037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Тягло Ю.П. 
Клініко-функціональна характеристика та особливості адаптації дітей раннього віку при перинатальних ураженнях центральної нервової системи гіпоксичного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.П. Тягло ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження нових підходів до діагностики та реабілітації гіпоксичних ушкоджень центральної нервової системи (ЦНС) у дітей першого року життя на підставі результатів комплексного вивчення динаміки різних патогенетичних складових патологічного процесу, розробки комплексної функціональної моделі порушень поведінкової адаптації, обгрунтування диференційованих підходів до призначення засобів реабілітації. Вивчено структуру взаємозв'язків між варіантами поведінкових реакцій і особливостями клініко-неврологічних, нейросонографічних і електроенцефалографічних проявів переважно функціональних порушень ЦНС внаслідок перинатального гіпоксичного ураження та одержано дані про роль структурно-функціональних особливостей головного мозку у формуванні різних поведінкових порушень у дітей раннього віку. Запропоновано критерії оцінки характеру змін поведінкових реакцій та розроблено критерії раннього прогнозування та діагностики порушень поведінкової адаптації. На підставі одержаних результатів розроблено рекомендації стосовно виходжування та вигодовування дітей з перинатальними гіпоксичними ураженнями ЦНС залежно від особливостей поведінкових реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.701.61-3 +
Шифр НБУВ: РА340274

Рубрики:

      
15.

Омельяненко А.А. 
Клінічна картина та інструментальна характеристика апалічного синдрому у дітей та його лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.А. Омельяненко ; Київ. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто комплексні, базисні та діагностичні критерії нетравматичного апалічного синдрому (АС) у дітей. Описано зміни біоелектричної активності мозку АС нетравматичної етіології у дітей. На підставі обстеження та лікування 39 дітей різного віку з АС різної давності й етіології уточнено клінику АС у них, виявлено фактори покращання або погіршення виходів АС тривалістю три місяці від його початку. Розроблено полімодальну стимулювальну терапію введення нікотинової кислоти в максимально допустимих терапевтичних дозах і наступної електрокраніопунктури, інфузії інстенону або ніхоліну, корпоральної акупунктури і сенсорної стимуляції, статистично доведено ефективність цієї терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА317322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Бабаніна Н.Ю. 
Клінічне обгрунтування доцільності комбінованого застосування актовегіну та пірацетаму для лікування дитячого церебрального паралічу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.Ю. Бабаніна ; ДУ "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність відновного лікування спастичних форм дитячого церебрального паралічу (ДЦП) у дітей раннього віку, можливості комбінованого використання препаратів різних фармакологічних груп у разі проведення комплексної терапії. Установлено, що застосування комплексу препаратів актовегін + пірацетам як внутрішньом'язових ін'єкцій за доз 40 мг / добу / через добу актовегіну та 400 мг / кг / добу / через добу пірацетаму сприяє покращанню показників вмісту деяких нейтропептидів у сироватці крові й антитіл до них (знижується рівень GFAP і NF за одночасного підвищення NSE), поліпшуються імунні показники у сироватці крові (збільшується рівень Ig A і Ig G за одночасного зменшення рівня Ig M). Позитивна динаміка на електроенцефалограмі відображає активувальний вплив актовегіну та пірацетаму на кору та підкоркові утворення, стовбурні структури. На основі одержаних результатів розроблено рекомендації для сумісного застосування актовегіну та пірацетаму у малюків з неврологічним дефіцитом. Установлено, що використання комбінованої терапії (актовегін + пірацетам) у дітей раннього віку зі спастичними формами ДЦП призводить до збільшення періоду амбулаторного лікування, зменшення кількості госпіталізацій у середньому з 6-ти до 4-х разів на рік. У механізмі позитивної дії сумісного використання актовегіну та пірацетаму в дітей віком від одного місяця до 3-х років, хворих на ДЦП, мають місце зміни у ланках гуморального імунітету та рівня деяких нейропептидів у сироватці крові пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-52 +
Шифр НБУВ: РА360536

Рубрики:

      
17.

Орлов М. Ю. 
Клінічні прояви, діагностика та лікування артеріальних аневризм, артеріовенозних та венозних мальформацій головного мозку у дітей: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / М. Ю. Орлов ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Встановлено збільшення кількості хворих зі збільшенням їх віку незалежно від форми судинних аномалій. Гострий початок захворювання відзначений у 82,4 % спостережень. За артеріовенозних мальформацій (АВМ) гострий початок клінічних проявів констатовано в 84,9 % спостережень, за артеріальних аневризмах (АА) - в 79,1 %, за ВМ - в 75 %. Встановлено, що лікувальні заходи за судинних уражень головного мозку у дітей включали відкриті транскрашальні мікрохірургічні втручання, ендоваскулярні операції, радіохірургію та їх поєднання. Післяопераційна летальність становила 0,6 % випадків (за АА - 1,4 %, за АВМ - у 0,4 %, за венозної мальформації (ВМ) летальних випадків не було). Покращання стану після операцій констатоване у 57,2 % пацієнтів, без змін - у 36,3 %, погіршення стану - у 5,9 %. Аналіз віддалених результатів лікування судинних аномалій головного мозку у дітей здійснено на матеріалі 317-ти спостережень. Хороша якість життя відзначена в 56,5 % усіх дітей після різних видів хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703
Шифр НБУВ: РА376960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Гузій О.В. 
Комплексна фізична реабілітація учнів 13 - 15 років з церебральним паралічем другої групи важкості захворювання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.В. Гузій ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні погляди щодо патогенезу дитячого церебрального паралічу, наведено клініко-психологічну характеристику дітей з церебральним паралічем, висвітлено досвід використання засобів фізичного виховання у фізичній реабілітації дітей з церебральним паралічем. Визначено морфофункціональний стан, рівень соматичного здоров'я і показників рухової функції, особливості психічного стану школярів з обмеженою руховою активністю. Розроблено й експериментально обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації школярів з церебральним паралічем. Досліджено межі дозування фізичних навантажень залежно від вихідного стану серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-541
Шифр НБУВ: РА319931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Мога М.Д. 
Корекція рухових порушень у дітей дошкільного віку з дитячим церебральним паралічем: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / М.Д. Мога ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему використання спеціальних засобів (тренажерів) для корекції рухових порушень у дітей дошкільного віку, які страждають на дитячий церебральний параліч (ДЦП). З метою подолання рухових порушень, що заважають повноцінній побутовій, навчальній і соціальній адаптації даної категорії хворих, запропоновано використання спеціальних фізкультурних засобів, розглянуто методи їх реалізації у корекційній програмі. Розроблено методичні рекомендації щодо організації корекційної роботи на десяти оригінальних тренажерних конструкціях з урахуванням форми церебрального паралічу й особливостей рухового розвитку дитини дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Р733.627.709.3-5 +
Шифр НБУВ: РА335186

Рубрики:

      
20.

Шлапаченко О.А. 
Корекція рухової активності та пізнавальних процесів у дітей 5 - 8 років з ДЦП в умовах санаторно-курортного лікування з використанням рухливих ігор: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / О.А. Шлапаченко ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше за умов санаторно-курортного лікування дітей з ДЦП розроблено й апробовано реабілітаційно-корекційну програму з використанням рухливих ігор для корекції рухової активності та пізнавальних процесів у дітей віком 5 - 8-ми років зі спастичною диплегією ДЦП. Науково обгрунтовано позитивний вплив засобів фізичної реабілітації на формування рухової активності та рівень розвитку пізнавальних процесів за безпосередньої участі вихователів і батьків під керівництвом фахівців з фізичної культури. Уточнено інформаційну базу даних, що характеризує рівень розвитку пізнавальних процесів у дітей віком 5 - 8-ми років зі спастичною диплегією ДЦП. Виявлено обмеженість уявлень про навколишній світ і несформованість навичок ігрової діяльностіу у даної групи дітей. Обгрунтовано необхідність залучення батьків до участі у реабілітаційно-корекційній роботі з дітьми, що дозволяє продовжувати її за умов родини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54 + Ч439.6 +
Шифр НБУВ: РА362658

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського