Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (132)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (81)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*424.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Лепкий М.І. 
Еколого-географічні проблеми середніх і великих урбосистем Волинської області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / М.І. Лепкий ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

За допомогою еколого-географічного підходу проведено періодизацію ступеня урбанізації міст за останнє століття, виявлено закономірності формування негативних урбопроцесів у межах площі різних міст. За результатами польових і камеральних досліджень розраховано коефіцієнти антропогенного навантаження трьох міст Волині на основі розповсюдження та акумуляції хімічних елементів (Zr, Co, Ni, Ti, Se, La, Y, Yb, Mn, Cr, V, Cu, Ag, Sn, Pb, Be, Ga, Fe, Cd, Zn, Ba, Sr, As, Mo) в парково-вуличних насадженнях, урбоземах, водних об'єктах (1991 - 1992 рр. і 2000 - 2001 рр.). Виявлено формування метал-аномальних урбокомплексів і зон, що негативно впливають на комфортність мешканців. Установлено закономірності та інтенсивності акумулятивних тенденцій важких металів шляхом розрахунків коефіцієнтів акумуляції в межах різних частин міст. Підтверджено закономірності формування металаномальних зон на площі середнього та великого міст шляхом екологічного картографування парково-вуличних насаджень, грунтів і водних об'єктів площинного та точкового поширення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3-4ВОЛ)08 + С5*424.21*152.4 +
Шифр НБУВ: РА325400

Рубрики:

      
2.

Бєлоусов 
Інституціоналізація соціального простору міста: соціокультурний аспект: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Вадим Геннадійович Бєлоусов ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*612*152.4 + С5*424.21
Шифр НБУВ: РА337400

Рубрики:

      
3.

Назарук М.М. 
Конструктивно-географічні основи розвитку і функціонування соціально-екологічних систем великого міста: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.11 / М.М. Назарук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 32 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні закономірності формування сучасного соціально-екологічного стану великих міст. Обгрунтовано концепцію соціоприродного розвитку території великого міста, яка становить сукупність закономірностей щодо уявлення про нього як соціально-екологічну систему, що розвивається в напрямку деструктивності життєвого середовища, підвищення структурної невпорядкованості та втрати системних ознак, а також переводить систему міста до стану динамічної рівноваги із суспільним впливом, коли її елементи безпосередньо реагують на цей вплив і формують сценарій розвитку. Показано необхідність запровадження нових концептуальних підходів до проблеми "суспільство - природа" на основі соціально-екологічної теорії взаємодії суспільства та природи, теоретичних і методологічних засад конструктивної географії та запропоновано відповідні концептуальні напрацювання. Проаналізовано вплив суспільства на природу Львова протягом XX ст., розкрито його залежність від господарських чинників, а також конструктивно-географічні та соціально-екологічні особливості цього впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Н,022 + У049(4УКР-4ЛЬВ-2Л)22 + Н820.3 + С5*424.21
Шифр НБУВ: РА372238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Цимбал Д.В. 
Міжетнічна взаємодія в умовах великого міста: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Д.В. Цимбал ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено процес міжетнічної взаємодії за умов великого міста. Детально розглянуто питання міжкінетичної взаємодії та її складових, а саме: міжетнічних відносин, зв'язків, спілкування та контактів, що утворюють структуру міжетнічної взаємодії. На підставі емпіричних даних проаналізовано вплив мовної ситуації у місті на стан міжетнічної взаємодії. Значну увагу приділено питанню щодо рівня толерантності та її значення у поліетнічному середовищі. Описано моделі міжетнічної взаємодії за умов великого міста, зокрема, конфліктну модель як небажаний варіант та "компромісну" модель як таку, яка б мала задовольняти всі сторони процесу взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*333 + С5*332.1-723.521 + С5*424.21 +
Шифр НБУВ: РА342016

Рубрики:

      
5.

Дмитрієва В.А. 
Особливості урбанізації в Україні в середині 20-х років ХХ сторіччя: технології баз даних та математико-статистичні методи аналізу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.А. Дмитрієва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-економічний стан офіційно визнаних в Україні міських населених пунктів, як результат урбанізації під час перепису населення 1926 р. Наведено результати застосування баз даних і методів математико-статистичного аналізу масових джерел. На підставі інформаційної бази дослідження розроблено концептуальну модель даних про міста як систему для визначення складових елементів її структури, типових для міського поселення України 1920-х рр. З використанням методів кореляційного компонентного, кластерного та дискриптивного аналізів визначено п'ять латентних факторів урбанізаційних процесів 20-х рр. ХХ ст. в Україні, а також п'ять урбаністичних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-22 + С5*424.21*152.4в641
Шифр НБУВ: РА319082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Гринь Д.К. 
Соціально-демографічні процеси в містах України (1920 - 1930-ті рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.К. Гринь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему розвитку соціальних і демографічних процесів у містах України 1920 - 30-х рр. Проаналізовано динаміку чисельності, регіональної концентрації, демографічної структури та національного складу міського населення, його самодіяльну та економічно активну категорії, виробничо-галузеву та професійну характеристики соціально-класових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)61-2 + С5*424.21
Шифр НБУВ: РА311615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Барзенкова-М'ясникова Л.В. 
Соціокультурний капітал як ресурс життєдіяльності міста-супутника: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.В. Барзенкова-М'ясникова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто соціокультурний капітал як ресурс життєдіяльності міста-супутника на прикладі міста Енергодара Запорізької області. Описано теоретичні та методологічні основи вивчення ресурсів міста з використанням теорії соціального капіталу. Запропоновано концепцію соціокультурного капіталу, який формується за умов єдності соціальних, культурних, політичних складових. Запропоновано розглядати місто у соціокультурний об'єкт, сукупний капітал якого інтегрує людський, символічний, соціальний, культурний капітали. Запропоновано тезу, що призначення соціокультурного капіталу міста - сконцентрувати й об'єднати населення на відносно невеликій території для більш ефективної економічної, культурної, політичної діяльності. Соціокультурний капітал має прояв у повсякденному житті співтовариства, у рівні та якості життя його членів, соціальна взаємодія яких є похідною від спільного місця мешкання та певних інтересів, у облаштуванні спільного середовища мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*424.21 +
Шифр НБУВ: РА363031

Рубрики:

      
8.

Ходько Н.К. 
Теоретико-методологічні засади вивчення соціально-просторової організації міста (становлення та розвиток): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / Н.К. Ходько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретичні та методологічні підходи до вивчення просторової організації сучасного постсоціалістичного міста. Систематизовано теоретичні моделі просторової організації міста, що сформувалися в світовій соціології міста. Виявлено специфіку просторової організації соціалістичного міста. Розроблено комплексний підхід до аналізу соціально-просторової структури постсоціалістичного міста, запропоновано напрямки просторової реструктуризації постсоціалістичного міста. Обгрунтовано деякі прогнози щодо подальшої зміни просторової структури постсоціалістичних міст, в тому числі міст України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*424.21 + С5*424.21*152.4
Шифр НБУВ: РА319247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гогохія Н.Т. 
Українське радянське місто 1929 - 1938 рр.: історико-соціальний аналіз: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Т. Гогохія ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Зазначено, що саме у містах у період 1929 - 1938 рр. поступово формувалася система всебічного впливу на особистість через школу, засоби масової інформації, мистецтво, державні та громадські організації, діяльність яких повністю контролювалась партійним і державним апаратом. Показано, що урбанізація виявилася одним із знарядь розповсюдження нової "пролетарської" культури серед усіх населених міст і прошарків українського суспільства, радянізації та русифікації населення республіки. Внаслідок цілеспрямованої державної політики природний процес урбанізації української нації було загальмовано, оскільки вона була спрямована на створення штучної етнічної спільноти - радянського народу. Висвітлено діяльність влади стосовно припинення стихійного зростання міст, що не надало позитивних результатів. Відзначено наявність проблем у комунальному господарстві та гостру житлову кризу, на подолання яких не вистачало коштів. Проаналізовано проблеми міського постачання, розглянуто створену урядом у містах у досліджуваний період систему централізованого розподілу, що базувалась на визначенні місця кожного громадянина відповідно до його значущості у справі індустріалізації в складній ієрархії та була дієвим засобом маніпулювання населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-22 + С5*424.21 +
Шифр НБУВ: РА325209

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського