Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*644.123$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Хлєбцевич К.В. 
Соціальна адаптація дітей-сиріт засобами фізичного виховання і спорту: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / К.В. Хлєбцевич ; Харк. держ. акад. фіз.1культури. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено морфофункціональні особливості, розвиток руховних та психологічних якостей дітей-сиріт у порівнянні з дітьми з сімей віком 12 - 13-ти та 15 - 16-ти років, а також їх зміни протягом чотирьох років з використанням занять фізичною культурою. Виявлено вплив занять фізичними вправами та певними видами спорту на формування специфічних психологічних якостей дітей і підлітків-сиріт. На підставі результатів проведених досліджень розроблено та впроваджено до практичної діяльності методичні рекомендації щодо індивідуального використання занять фізичними вправами та різними видами спорту дітей-сиріт з метою їх соціальної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644.123*332.1-213.1 + Ч511.143 +
Шифр НБУВ: РА350147

Рубрики:

      
2.

Коваленко О.О. 
Соціальне сирітство як соціокультурний феномен: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.О. Коваленко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розкрито зміст проблеми соціального сирітства за умов сучасного українського суспільства. "Соціальне сирітство" трактовано як особливий стан дитинства, обумовлений його місцем за умов певної соціальної структури, у системі соціальних відносин суспільства, що передбачає розглядання усіх дітей, які залишилися без належної опіки та виховання, поза залежністю від соціального статусу батьків. За цього у соціокультурній перспективі соціальне сирітство характеризується послабленням поля соціального контролю з боку базисних соціальних інститутів (сім'ї, школи), порушенням процесу міжпоколінної та міжособистісної комунікації, обмеженням доступу до необхідних ресурсів та можливостей індивідуального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644.123 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341745

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кримчак Л. Ю. 
Соціально-педагогічні умови адаптації учнів-сиріт до навчання в професійно-технічних навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / Л. Ю. Кримчак ; Держ. закл. "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". — Луганськ, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Конкретизовано та поглиблено теоретичні уявлення щодо сутності, змісту, структури та функцій процесу адаптації учнів-сиріт до навчання в ПТНЗ. Доведено необхідність створення для учнів-сиріт умов, які сприятимуть їх саморозвитку та самовдосконаленню. Розроблено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено соціально-педагогічні умови адаптації учнів-сиріт до навчання в ПТНЗ, які враховують особливості цієї молоді, її власний досвід, базуються на комплесному, міждисциплінарному, індивідуальному, особистісно-зорієнтованому й особистісно-гуманістичному підходах, і реалізуються через соціально-педагогічну технологію, підгрунтям якої є психолого-педагогічний супровід і гуманізація стосунків в системі "викладач - учень - сирота".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч461.266 + С5*148:Ч30 + С5*644.123
Шифр НБУВ: РА385368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ченбай І. В. 
Становлення і розвиток в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (40-і роки XX ст. - поч. XXI ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Ченбай ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історико-педагогічний аналіз процесу становлення та розвитку в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з 1940-х р. до початку XXI ст. На підставі теоретичних узагальнень даних архівних та опублікованих джерел, вивчення наукової літератури та статистичних даних вперше цілісно висвітлено історичний шлях становлення та розвитку форм усиновлення, опіка, піклування, патронат, прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу. Висвітлено питання організації соціально-педагогічної роботи з сім'ями, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Охарактеризовано напрями діяльності неурядових організацій різних історичних періодів, які здійснюють реалізацію програм із підтримки сімейних форм виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(4УКР)6 + Ч494(4УКР)719.2 + С5*644.123
Шифр НБУВ: РА376194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Шкуркіна В.М. 
Формування соціального здоров'я дітей-сиріт підліткового віку в загальноосвітніх школах-інтернатах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / В.М. Шкуркіна ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему формування соціального здоров'я дітей-сиріт підліткового віку в загальноосвітніх школах-інтернатах. Проаналізовано сучасний стан розробленості даної проблеми в теорії та практиці. Створено структурно-функціональну модель соціального здоров'я дітей-сиріт. Обгрунтовано теоретичні засади, розроблено концепцію та технологію формування соціального здоров'я дітей-сиріт підліткового віку. Визначено особливості соціально-педагогічної роботи з дітьми-сиротами, урахування яких дозволяє підвищити її ефективність, що підтверджено підвищенням високого та середнього рівнів сформованості їх соціального здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312(4УКР) + Ч421.344 + С5*644.123 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА344949

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського