Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>U=С5 в663.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Абдульдін Бассам Саїд 
Глобалізація і проблема відсталості у постбіполярному світі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Абдульдін Бассам Саїд ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання наукової та практичної проблеми взаємозв'язку та взаємовпливів політичної глобалізації та соціально-економічної відсталості національних держав і суспільств. Вперше в українській політичній науці здійснено цілісну наукову спробу переосмислення витоків, причин і суті новітніх конфліктних ситуацій на глобальному, регіональному та національному рівнях. Доведено, що колишнє системне протистояння соціалізму і капіталізму, Сходу і Заходу замінюється на конфлікт між бідною та багатою частинами національних та інтегрованих учасників міжнародних відносин, умовно названими Півднем і Північчю. Проведено систематизацію існуючих концепцій та дефініцій глобалізації та бідності, на підставі чого розроблено концепцію та дефініції. Охарактеризовано концепцію відносності політичної глобалізації на її сучасному етапі з акцентом на висновку про те, що штучна де-факто відторгненість багатьох держав від розробки і прийняття фундаментальних політичних рішень міжнародних, зокрема, економічних організацій створює нові джерела конфліктності. Зроблено прогноз основних форм глобальної конфліктності у ХХІ ст.та подано пропозиції щодо їх запобігання та усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф062 + С5 в663.1
Шифр НБУВ: РА313675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мозговий О.Л. 
Глобалізація як вимір сучасності: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Л. Мозговий ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено процес глобалізації на сучасному етапі загальнопланетарного соціального розвитку. Виділено основні сутнісні аспекти глобалізації як об'єктивного й невідворотного соціально-історичного процесу загальнопланетарного значення. Здійснено їх соціально-філософський аналіз засобами комплексного системного підходу, а також у контексті міждисциплінарного підходу та "інтерпарадигмальної рефлексії". Дослідження процесу глобалізації здійснено з урахуванням здобутків основних теоретико-концептуальних досліджень глобалізації у роботах провідних вітчизняних і зарубіжних учених. Встановлено, що глобалізація як процес внутрішньо неоднорідний і суперечний, різноспрямований і багаторівневий і має власну внутрішню динаміку, яка обумовлює не лише його подальший розвиток, але й призводить до певних негативних наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.941 + Ю6*18:Ж + С5 в663.1 +
Шифр НБУВ: РА350087

Рубрики:

      
3.

Цимбал Т.В. 
Образи соціального порядку в сучасних теоріях глобалізації: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / Т.В. Цимбал ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Здійснено соціологічну інтерпретацію поняття "глобалізація", проаналізовано пізнавальні та концептуальні наслідки його використання з метою формування структурно-функціоналістського образу соціального порядку. На підставі аналізу сучасних теорій глобалізації запропоновано онтологічно й епістемологічно обгрунтоване визначення поняття глобалізації. Розглянуто зв'язки та впливи між традицією соціологічного теоретизування та теоріями глобалізації. Розроблено модель змін, яких зазнаватиме структурно-функціональний образ соціального порядку під впливом процесів, відображених у сучасних теоріях глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 в663.1 +
Шифр НБУВ: РА368396

Рубрики:

      
4.

Співак В. М. 
Політико-правовий та соціокультурний виміри глобалізації: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / В. М. Співак ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 34 с. — укp.

Проаналізовано парадигми майбутнього світоустрою, розглянуто підходи, які сформувалися у вітчизняній і зарубіжній політико-правовій науці щодо осмислення феномена глобалізації. Визначено методологічні засади дослідження політико-правового та соціокультурного вимірів глобалізації, обгрунтовано їх ціннісний потенціал, комплексний характер взаємозв'язку та взаємовпливу, роль у формуванні інститутів глобального світоустрою та забезпеченні його гуманізації. Показано європейський потенціал системно-синергетичного методу в дослідженні глобалізаційних процесів. Показано особливості трансформацій політичних систем, держави, громадянського суспільства, соціальних інститутів і демократичних цінностей у контексті діалектики універсалізації та фрагментації. Надано політологічне визначення поняття глобалізації. Досліджено роль права, ідентифікації держави та самоідентифікації соціуму за умов глобальних трансформацій сучасності, забезпеченні полілогу культур. Обгрунтовано роль освіти та науки у становленні суспільства майбутнього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + С5 в663.1 + Х001.011 + Х809(4УКР)23
Шифр НБУВ: РА381523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
5.

Чайка І.Ю. 
Системна цілісність суспільства як фактор його прогресивного розвитку: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / І.Ю. Чайка ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему прогресивного розвитку суспільства як соціальної системи та з'ясовано його фактори. Проведено класифікацію соціальних систем за ознакою цілісності. Обгрунтовано механізм розвитку соціальної системи, який передбачає трансформацію мети системи на інформаційно-знаковому рівні з наступною перебудовою інституціонального рівня та рівня матеріальної взаємодії. Доведено, що даний механізм існує завдяки наявності позитивного зворотного зв'язку між керівною та керованою підсистемами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1 + Ю6*328.911 + С5*131 + С5 в663.1 +
Шифр НБУВ: РА338922

Рубрики:
  

      
6.

Крисенко О.В. 
Феномен глобалізації: концептуальні виміри, інституціональні структури та геоісторична динаміка: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.В. Крисенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто феномен сучасної глобалізації світу в геоісторичному контексті за допомогою неоінституціональної методології. Обгрунтовано припущення щодо існування такого базового інституту як раціональність, що транслює власні феноменальні особливості на весь процес глобального історичного розвитку. Запропоновано типологію та класифікацію глобалістичних концепцій для більш глибокого та адекватного розуміння процесів глобальних соціокультурних змін. Розроблено концепцію "синтетичної глобалізації", особливістю якої є відхід від історицистських наративів "теорій розвитку" та вихід у новий простір макросоціального аналізу. Викладено нову теоретичну концепцію глобалізації соціокультурного простору, результатом якої є основна категорія "синтетична глобалізація".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.941 + С5 в663.1 +
Шифр НБУВ: РА339013

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського