Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(0)61-6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Малиновський Б.В. 
Аграрна політика Австро-Угорщини та Німеччини в Україні, 1918 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Б.В. Малиновський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто аграрну політику Австро-Угорщини та Німеччини в Україні у 1918 р. в контексті східної політики зазначених держав періоду Першої світової війни. Висвітлено політичні та економічні фактори, які обумовили зацікавленість Центральних держав у вирішенні аграрного питання в Україні. Охарактеризовано взаємовідносини між представниками Німеччини й Австро-Угорщини з одного боку й урядами Української Народної Республіки та української держави - з іншого, які склалися з приводу та в процесі вирішення аграрного питання в Україні. Проаналізовано діяльність австро-угорських і німецьких військ, пов'язану з реалізацією політичних рішень керівництв Центральних держав у галузі земельних відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-2 + Т3(0)61-6
Шифр НБУВ: РА317113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кушнір В.В. 
Ліга Націй та українське питання. 1919 - 1934 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Кушнір ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему відображення українського питання та діяльності Ліги Націй. Проаналізовано міжнародно-правові та міжнародно-політичні обставини української проблеми у міжвоєнний час, зокрема, аспект створення та функціонування системи Ліги Націй із захисту прав меншин, а також пов'язані з нею найважливіші політичні конфлікти. Детально висвітлено історію звернень українських урядів, політичних партій, громадських установ та окремих осіб до Ліги Націй. Особливу увагу приділено питанням діяльності українських товариств Ліги Націй, а також участі українців у європейських конгресах національних меншин. Визначено фактори, що зумовили підсумки українських апеляцій до Ліги Націй, їх значення для українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)61-612.1 + Т3(4УКР)61-6
Шифр НБУВ: РА308186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чаїнський Ю. О. 
Політика Великої Британії і Франції щодо територіальних меж Польщі у 1918 - 1923 роках: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю. О. Чаїнський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано політику Великої Британії (ВБ) та Франції щодо процесу становлення кордонів Польщі у 1918 - 1923 рр. Розкрито значення питання відновленя польської держави після Першої світової війни у контексті комплексу проблем Франції та ВБ. Розглянуто польські територіальні проблеми та визначено роль ВБ і Франції у їх вирішенні на Паризькій мирній конференції та після її закінчення. Відзначено вибіркове застосування Францією і ВБ етнічного принципу та принципу права націй на самовизначення під час розв'язання територіальних суперечностей Польщі. Досліджено дипломатичну перемогу ВБ над Францією у боротьбі щодо процесу формування кордонів Другої Речі Посполитої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)61-6 + Т3(0)61-64(4ПОЛ)
Шифр НБУВ: РА381923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Машевський О. П. 
Чорноморські протоки у політиці міжнародних союзів (70-ті рр. XIX ст. - 1918 р.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / О. П. Машевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 30 с. — укp.

Досліджено вплив боротьби великих держав за контроль над Чорноморськими протоками на формування та політику міжнародних союзів у 1870 - 1918 рр. Доведено, що в 1870 - 1880 рр. канцлер О. Бісмарк скористався зацікавленістю великих держав у сприянні Німеччини в питанні Проток для того, щоб залучити їх до підконтрольної Берліну системи міжнародних союзів, зокрема, Союзу трьох імператорів 1873 - 1887 рр., німецько-австрійсько-угорського союзу 1879 р., Троїстого союзу 1882 р., Середземноморської Антанти 1887 р. Показано, що чинник Босфора та Дарданелл суттєво впливає на формування російсько-французько-британської Антанти на противагу німецько-австрійсько-угорсько-італійському Троїстому союзу та на дипломатичне протистояння даних альянсів напередодні Першої світової війни. Проаналізовано гострі суперечності між країнами Антанти щодо Чорноморських проток у період війни, які помітно послаблюють її позиції у боротьбі з Четверним союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)5-6 + Т3(0)61-6
Шифр НБУВ: РА376767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського