Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (344)Журнали та продовжувані видання (104)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(0)63-6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Єрмаков С. Г. 
Арабо-єврейський конфлікт в Палестині (1947 - 2003): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Г. Єрмаков ; НАН України ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Пояснено причини виникнення арабо-ізраїльських війн та їх наслідки, проаналізовано процес збройного протистояння на території Палестини. Увагу приділено питанням, присвяченим виникненню, розвитку та бойовим акціям організацій палестинського руху опору, з'ясовано еволюцію поглядів та ставлення до Ізраїлю всередині палестинського руху опору. Виявлено причини кризи всередині руху опору в 1970-х Ч 1980-х рр. Проаналізовано феномен інтифади 1987 року, причини, перебіг і наслідки. Розглянуто переговорний процес між сторонами конфлікту. Проаналізовано хід палестино-ізраїльських переговорів у 1990-х рр., політична ситуація при уряді Ехуда Барака в Ізраїлі до і після початку інтифади аль-Акса, а також новий виток конфронтації після приходу до влади в Ізраїлі уряду Арісля Шарона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.61
Шифр НБУВ: РА383999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Поспєлов А.С. 
Воєнні конфлікти в Азії, Африці й Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.С. Поспєлов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше в українській історіографії комплексно досліджено проблеми воєнних конфліктів та мілітаризації країн Азії, Африки та Латинської Америки у 1975 - 1991 рр. Висвітлено механізм взаємозв'язків між мілітаризацією та воєнними конфліктами даного періоду, національно-визвольною та політичною боротьбою в країнах-учасницях конфліктів. З'ясовано вплив військових конфліктів на суспільно-політичний та економічний розвиток країн азійсько-африканського та латиноамериканського регіонів. Досліджено роль великих держав у процесі мілітаризації зазначених країн та воєнних конфліктах даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-68 +
Шифр НБУВ: РА327692

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Заікіна Л.С. 
Газети "The Daily Telegraph" та "The Times" як джерела з історії "холодної війни" (1949 - 1985 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Л.С. Заікіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано видання "The Daily Telegraph" і "The Times" як історичні джерела й їх змістовне насичення для вивчення історії "холодної війни". Розглянуто історіографію проблеми, визначено особливості джерельної бази та теоретико-методологічні засади дослідження. Розкрито характерні риси британської газетної періодики відповідно до запропонованої класифікації, наведено періодизацію історії становлення та розвитку "The Daily Telegraph" і "The Times". Систематизовано виявлені матеріали за джерельним потенціалом, джерелами надходження інформації, змістом. Досліджено інформативний потенціал цих газетних видань відповідно до тематичних груп. Встановлено, що газетні матеріали можуть бути використані для дослідження різних аспектів "холодної війни", однак, вони вимагають критичного аналізу з застосуванням комплексу джерелознавчих прийомів. Запроваджено до наукового обігу історичні джерела, які раніше не використовувалися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-601.2,01 + Т211(0)63
Шифр НБУВ: РА375632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Аль-Рукібат Хайел М.С. 
Діяльність Ліги арабських держав по врегулюванню палестинської проблеми (80-і - перша половина 90-х років): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Рукібат Хайел М.С. ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Роботу присвячено актуальній проблемі розгляду в комплексі характеру, специфіки та еволюції позиції Ліги арабських держав (ЛАД) з палестинської проблеми, основних напрямків діяльності по її врегулюванню, що зумовлено зростанням впливу палестинського чинника на вироблення конкретних напрямів і проведення певних акцій в діяльності ЛАД. Проаналізовано практичну діяльність ЛАД по вирішенню палестинської проблеми в 80-і - першій половині 90-х років, форми і методи здійснення миротворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(0)63-611.61

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Ліщинська О. С. 
Діяльність ООН у сфері захисту прав жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу (1975 - 1995 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. С. Ліщинська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Показано діяльність урядів арабських країн Близького Сходу та Магрибу на шляху вирішення питання стосовно статусу жінки-мусульманки у 1975 - 1995 рр. Для закріплення на міжнародному, а потім і національному законодавчому рівні положення щодо встановлення тендерної рівності організацією розроблено низку міжнародних нормативно-правових актів, які стали основою цього процесу. Підсумки проведення Десятиліть жінки ООН показали, що нерівноправність чоловіків і жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу - гостра соціальна проблема, яка залишається пріоритетним завданням як ООН, так і національних урядів, однак на шляху до подібного співробітництва постає проблема менталітету арабського суспільства. Норми шаріату, релігійні й історичні традиції стають значною перешкодою на шляху співробітництва та реалізації прав і свобод жінок, ліквідації будь-яких проявів їх дискримінації, навіть за наявності такого консультанта та контролера, як ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.11 + Т3(53)63 + Т3(61)63 + Х915.212-923.4
Шифр НБУВ: РА381587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ченчик Д.В. 
Ідея об'єднаної Європи та пошук шляхів її реалізації у 1945 - 1952 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Ченчик ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно вивчено розвиток європейської ідеї у 1945 - 1952 рр. Її головними носіями у цей час були різні громадські організації ліберально-демократичного напрямку, що прагнули об'єднання Європи. Вони поділялись на федералістів, які виступали за делегування частини національних повноважень на наднаціональний рівень, й уніоністів, які обстоювали міждержавне співробітництво. Початок "холодної війни" зумовив зростання об'єднавчих настроїв на заході континенту. Це підтвердив Гаазький конгрес 1948 р., під час роботі якого було створено ідейні засади інтеграційних процесів. Заснування Ради Європи (РЄ) - першої міжнародної парламентської асамблеї - було одним з його головних підсумків. Однак відсутність у РЄ значних повноважень спричинила пошук інших варіантів євробудівництва. "Декларація Шумана" (1950) і, як її наслідок, створення Європейського співтовариства вугілля та сталі започаткували інтеграційні процеси, визначивши їх напрямок на наступні десятиріччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611 +
Шифр НБУВ: РА353053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ямпольська Л.М. 
Інтеграційні процеси в Європі та Велика Британія (1973 - 1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.М. Ямпольська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження ролі і місця Великої Британії в європейських інтеграційних процесах у 1973 - 1997 рр. Визначено чинники тривалої "аутсайдерської" позиції країни та причини її вступу до Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) у 1973 р. Досліджено еволюцію політики британських урядів щодо процесів європейської інтеграції (від "євроскептицизму" до вибіркової участі в окремих її сферах), розглянуто особливості підходів консервативної, лейбористської та ліберально-демократичної партій до "європейської проблеми". Визначено роль Великої Британії у виробництві комунітарного бюджету, реформуванні спільної аграрної та регіональної політики ЄЕС. З'ясовано перспективи участі Сполученого Королівства в Економічному і валютному союзі, у розробці зовнішньої та оборонної політики Європейського Союзу. На основі визначення ролі "фактора Співдружності націй" та "американського чинника" досліджено проблему відносин Великої Британії та Європейського співтовариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-6 + Т3(4ВЕЛ)6-6 +
Шифр НБУВ: РА330061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Слободян Н.В. 
"Іракське питання" в системі міжнародних відносин в 90-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Слободян ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено виникнення, розвиток та вплив "іракської проблеми" на розвиток міжнародних відносин у кінці XX ст. Розкрито політичні та військово-політичні аспекти розвитку кризи навколо Іраку. Проаналізовано сучасну концепцію миротворчої діяльності ООН під час врегулювання кризової ситуації навколо Іраку, визначено механізми її реалізації та розглянуто їх еволюцію. Виявлено фактори, які здійснили негативний вплив на миротворчі зусилля Ради Безпеки ООН щодо Іраку. Визначено дестабілізувальний вплив "іракської проблеми" на систему міжнародних відносин, а також досліджено еволюцію підходів щодо виведення Іраку з ізоляції європейських держав, арабських держав Перської затоки, а також Росії. Проаналізовано чинники, що вплинули на формування політики США щодо Іраку, особливу увагу приділено формам та методам американської політики в Перській затоці, спрямованої на повалення режиму Садама Хусейна та зміцнення американського впливу в субрегіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ИРК)63-6 + Т3(0)63-6
Шифр НБУВ: РА320414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Кушнір П.Т. 
Історія миротворчої діяльності на Близькому Сході в 1945 - 2000 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / П.Т. Кушнір ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історію миротворчої діяльності на Близькому Сході у 1945 - 2000 рр., від моменту заснування ООН у 1945 р. та спроби врегулювання перших криз у Лівані та Сирії до початку другої Інтифади у 2000 р. На підставі вивчення значного обсягу історичних матеріалів вперше визначено причини виникнення та тенденції розвитку миротворчої діяльності на Близькому Сході, запропоновано її періодизацію. Здійснено класифікацію суб'єктів миротворчих ініціатив залежно від їх рівня впливу на конфліктну ситуацію, зокрема виділено міжнародні та регіональні учасники миротворчого процесу. Досліджено специфічні зв'язки між ініціаторами миротворчих дій та учасниками конфліктів, встановлено ступінь їх взаємного впливу та характер відносин у різні історичні періоди. Показано значення та роль діяльності учасників миротворчого процесу на Близькому Сході (ООН, ЛАД, Руху неприєднання, РСАДПЗ, Великої Британії, Франції, США, Росії, України). Наведено оцінку ефективності використання різних методів врегулювання близькосхідних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(53)63-6 + Т3(0)63-611.6 +
Шифр НБУВ: РА346535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Аль-Шбуль Алі Мухамед 
Йордано-ізраїльські відносини як фактор формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Шбуль Алі Мухамед ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання становлення та розвитку йордано-ізраїльських відносин та їх вплив на пошук шляхів формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході. З'ясовано характер впливу регіонального середовища та внутрішніх процесів у Ізраїлі на еволюцію концептуального забезпечення близькосхідної політики Тель-Авіву. Визначено суть, спрямованість, теоретичні джерела ізраїльської концепції "нового Близького Сходу". Всебічно проалізовано йордано-ізраїльський мирний договір як оптимальну модель нормалізації відносин між арабами та Ізраїлем. Виокремлено етапи розвитку відносин між Амманом і Тель-Авівом. Зроблено висновок, що сучасний стан йордано-ізраїльських відносин не є адекватним моделі "теплого миру", а економічна сфера не стала домінуючою в комплексі двосторонніх відносин і не змогла відіграти провідної ролі у процесі нормалізації відносин між Йорданією та Ізраїлем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.6 + Т3(5ИЗР)63-6 + Т3(5ЙОР)63-6 + Ф061
Шифр НБУВ: РА313798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Аммар Хусні Мехді 
Ліванська проблема в миротворчій діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй (1975-1989 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аммар Хусні Мехді ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу практичної діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй з врегулювання ліванської кризи з моменту її виникнення в квітні 1975 року до підписання Ет-Таїфських угод 1989 року, що заклали основу для припинення громадянської війни і встановлення миру в Лівані. Виявлені внутрішні та зовнішні чинники виникнення ліванської кризи. Показані форми і методи здійснення миротворчої діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй, спрямованої на розв'язання ліванської кризи, припинення громадянської війни в Лівані, досягнення внутрішньоліванського врегулювання. Виявлені основні об'єктивні і суб'єктивні чинники, що сприяли або перешкоджали цьому, а також висвітлена роль, яку зіграли вказані інститути в досягненні поставленої мети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЛИВ)63-6 + Т3(0)63-611.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ковальський С.В. 
Політика Великої Британії та позиція ООН у кіпрському питанні (1954 - 1974 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.В. Ковальський ; Дипломат. акад. України при МЗС України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено співвідношення англійської політики та діяльності ООН на Кіпрі з 1954 р. до 1974 р. Виділено основні етапи кіпрського питання, висвітлено еволюцію зовнішнього впливу на міжетнічні та політичні процеси на острові. Проведено порівняльне дослідження взаємодії британського уряду з етнічними громадами у періоди антиколоніальної боротьби, незалежної Республіки та політичного розколу кіпрської держави. Розглянуто миротворчі, гуманітарні та політичні аспекти діяльності ООН на острові. Описано механізм миротворчої операції від прийняття рішення про створення міжнародних сил в 1964 р. до зміни військово-політичної ситуації на острові в 1974 р. Визначено місце Великої Британії у миротворчій діяльності ООН. Проведено дослідження трансформації англійських інтересів у регіоні та поширення впливу міжнародної спільноти на ситуацію на острові. Проаналізовано греко-турецькі протиріччя щодо Кіпру у контексті британської політики в Східному Середземномор'ї та діяльності ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИП)63-07 + Т3(0)63-6 +
Шифр НБУВ: РА362136

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Коппель О.А. 
Проблема безпеки Перської затоки в 70-ті - 90-ті роки: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.А. Коппель ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей процесу формування системи безпеки регіону Перської затоки на трьох рівнях (теоретико-концептуальному, доктринальному та практико-політичному) та в двох сферах (військово-політичній та політико-дипломатичній). Розкрито політичні та військово-політичні аспекти розвитку ситуації у сфері безпеки в цьому регіоні в 70-ті - 90-ті роки. Складено науковий прогноз розвитку дестабілізуючих тенденцій на усіх структурних рівнях регіону. Визначено принципи забезпечення, місце і роль безпеки Перської затоки в системі міжнародних відносин. Запропоновано авторську концепцію шляхів забезпечення регіональної безпеки на прикладі Перської затоки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611 + Т3(53)63-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лук'янов О.П. 
Проблема Гібралтару в зовнішній політиці Іспанії, 1963 - 1985 рр.: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.02 / О.П. Лук'янов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено політику Іспанії щодо врегулювання проблеми Гібралтару в 1963 - 1985 рр. Виявлено внутрішньополітичні та зовнішньополітичні чинники, які впливали на процес формування та здійснення цієї політики. Доведено, що іспанські правлячі кола маніпулювали проблемою Гібралтару з метою вирішення не лише зовнішньополітичних, але й внутрішньополітичних проблем. Вперше досліджено роль у врегулюванні гібралтарської проблеми міжнародних організацій - ООН, ЄС і НАТО. Розглянуто також економічний аспект проблеми, визначено її комплексний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-6 + Т3(4ИСП)63-6 +
Шифр НБУВ: РА328082

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Кощій Ю. В. 
Проблема Гібралтару в міжнародних відносинах (1956 - 2006 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Ю. В. Кощій ; Диплом. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено роль міжнародних організацій у спробі врегулювання проблеми Гібралтару. Відтворено механізм участі міжнародних організацій, зокрема ООН, у розв'язанні проблеми за 50-річний період. Встановлено місце, яке займала гібралтарська проблема у міжнародних відносинах протягом досліджуваного періоду. Показано участь міжнародної спільноти у вирішенні територіального конфлікту. Досліджено динаміку зміни відношення до вирішення гібралтарського питання від двосторонніх переговорів між урядами Іспанії та Великої Британії до започаткування тристороннього переговорного процесу за участю представників Гібралтару. Проаналізовано нові процеси й явища, характерні для діяльності іспанського та британського урядів, а також міжнародних організацій на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГІБ)63-6 + Т3(0)63-6
Шифр НБУВ: РА382109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Константинов В.Ю. 
Проблема європейської регіональної стабільності в контексті розширення НАТО (90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Константинов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено зміни у європейській регіональній стабільності, спричинені процесом реформування НАТО. Розглянуто питання реформування євроатлантичного простору, формалізації відносин НАТО з країнами ЦСЄ, Росією, Україною та наслідки даних процесів для структури регіональних відносин. Проаналізовано міжелементні зв'язки за умов переходу від статичної до динамічної форми регіональної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31
Шифр НБУВ: РА311603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бравкова І.В. 
Роль Йорданії у близькосхідному конфлікті (1947 - 1999 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Бравкова ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження причин динаміки арабо-ізраїльського конфлікту. Розглянуто основні схеми перетворного процесу в рамках врегулювання близькосхідного протистояння у 1940 - 1990 рр. Визначено ступінь впливу йорданського фактора на мирний процес у регіоні. Вивчено феномен прямих палестино-ізраїльських і йордано-ізраїльських переговорів, які проводились уперше за час існування самого конфлікту. Констатовано, що вступ Йорданії у мирний процес був закономірним кроком, який був зумовлений прихильністю йорданівського керівництва до реалістичного та зваженого підходу щодо проблем війни та миру, його намаганням базуватися на міжнародному праві та діяти у злагоді зі світовим співтовариством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЙОР)63-6 + Т3(0)63-611.6 +
Шифр НБУВ: РА352271

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Матьовка М.П. 
Рух неприєднання в системі міжнародних відносин (60 - 90-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.П. Матьовка ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено місце та роль Руху неприєднання в системі міжнародних відносин другої половини ХХ ст. Визначено ступінь і вплив політичного, економічного, зовнішнього та соціального факторів на процес зародження Руху неприєднання. Проаналізовано стан міжнародних відносин, місце та роль у них позаблокових держав. На підставі архівних документів визначено етапи та наслідки співробітництв Руху неприєднання з міжнародними організаціями. З використанням порівняльного методу простежено становлення економічної стратегії країн Неприєднання та їх прагнення до побудови нового міжнародного економічного порядку. Визначено місце і роль країн Неприєднання в науково-технічній революції 1960 - 1990 рр. Розкрито зміст багатовекторної зовнішньої політики України стосовно співробітництва з Рухом неприєднання та позаблоковими країнами за умов глобалізації міжнародних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-613
Шифр НБУВ: РА318977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Брежнєва Т.В. 
Трансформація стратегії НАТО (1949 - 1954 рр.): сучасне бачення: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Брежнєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі результатів опрацювання раніше невідомих джерел досліджено основні положення стратегії Альянсу в період з 1949 по 1954 рр. Розроблено періодизацію процесу формування, становлення, еволюції та трансформації стратегії НАТО. Проаналізовано зовнішньо-політичні та внутрішньоблокові чинники впливу, які спричинили появу певних стратегічних концепцій та призвели до трансформації стратегії Альянсу від "Оборонної" ("Об'єднаної оборони Північної Атлантики" 1949 р.) до "агресивної"("Нової моделі стратегії НАТО" 1954 р.). Досліджено обставини та суб'єктивні передумови, причини, суть, наслідки та значення процесу трансформації стратегії НАТО у 1949 - 1954 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31 + Х915.232.3 + Ц813.1
Шифр НБУВ: РА319230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Тумашов А.В. 
"Холодна війна" другої половини XX століття: причини виникнення, хід і її наслідки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Тумашов ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Здійснено об'єктивний військово-історичний аналіз витоків, ходу та наслідків "холодної війни", однієї з найдраматичніших сторінок в історії ХХ ст., спростовано фальсифікації, тенденційні спотворення, які мали місце у минулому, зокрема, у добу існування СРСР. Розкрито головні аспекти даної війни - політичний, військовий, ідеологічний. Головну увагу приділено витокам, наслідкам протистояння СРСР і США, двох очолюваних ними могутніх військово-політичних блоків - НАТО та Організації Варшавського Договору, зокрема, протистояння у розбудові ракетно-термоядерного потенціалу, "психологічній війні". Проаналізовано нове розташування політичних, військових сил у Європі та світі в цілому після розпаду СРСР, припинення діяльності Організації Варшавського Договору, зростаючої ролі США, НАТО, Росії у створенні надійної системи міжнародної безпеки, успішної ліквідації проявів міжнародного тероризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(3) + Ц851.1 + Т3(0)63-601.2 +
Шифр НБУВ: РА324228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського